Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 80 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Rimini i San Marino ?
#1 PostWysłany: 29 Mar 2015 00:01 

Rejestracja: 16 Lut 2015
Posty: 35
Loty: 7
Kilometry: 6 903
Siemanko
Wylatuje z moją dziewczyną w wakacje do Włoch (13.07-20.07) Ląduje w Bergamo a z samego Mediolanu jedziemy do Rimini na 6 dni :D I tu padają moje pytania :
1.Czy warto jechać do San Marino ? wiem że autobus do San Marino 4,5E z Rimini więc raczej będzie nas stać :D Dodatkowo czy taniej jest tam niż w Rimini (czy porobić tam zakupy ?)
2.Co polecacie w samym Rimini ? :) ( i turystycznie i Rozrywkowo)
3.Okolice Rimini jakieś czy może tańszym sposobem w jakieś inne ciekawe miejsca Włoskie :)
4.Skuterki warto wypożyczać ?
5.Jakieś wodne (lub podwodne) Atrakcje polecacie ? i jaka cena ? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
6 dni na Sycylii za 1193 PLN. Loty do Katanii z Katowic i noclegi blisko plaży 6 dni na Sycylii za 1193 PLN. Loty do Katanii z Katowic i noclegi blisko plaży
Wczasy na Zakintos: all inclusive w 4* hotelu od 1899 PLN. Wyloty z 5 miast Wczasy na Zakintos: all inclusive w 4* hotelu od 1899 PLN. Wyloty z 5 miast
#2 PostWysłany: 29 Mar 2015 00:28 

Rejestracja: 21 Lis 2014
Posty: 607
niebieski
Rimini i okolica to jest typowo masowo-turystyczny kołchoz z wybrzeżem obsianym hotelami przez kilkadziesiąt kilometrów. Ciężko jest polecić coś naprawdę klimatycznego w tej okolicy- chyba wycieczkę do Wenecji ;)

Jeśli lubicie taki rodzaj wypoczynku- cóż, nikt nie broni, ale cudów nie ma się co spodziewać.
Z ciekawostek na miejscu i w pobliżu:

- Park miniatur w Rimini
- San Marino i SAN LEO (szczególnie to drugie to już inny świat). Szczerzej o San Marino: na pewno warto się wybrać, zwiedzić obie części murów miejskich. Jeśli nie dla klimatu (który kiedyś dla mnie był ciekawy, a ostatnio znacznie mniej), to dla widoków.

- Jaskinia Grotte di Frasassi
- Mirabilandia (w stronę Ravenny)
- Ravenna (jeśli ktoś lubi zwiedzanie nie do końca typowej i popularnej architektury i brak masówki- mozaiki w Ravennie to unikat na skalę światową, wpisany na listę dziedzictwa ludzkości UNESCO)

Atrakcje wodne i podwodne sprawdzicie na miejscu- nie umiem też odpowiedzieć na pytanie, czy jest tanio czy drogo, to każdy musi sprawdzić pod swoim kątem.
Góra
 Profil Relacje PM off
Bartosz Schaefer lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 29 Mar 2015 00:41 

Rejestracja: 16 Lut 2015
Posty: 35
Loty: 7
Kilometry: 6 903
Super ! Dzięki za odp. :)
No te wakacje pomaturalne mają być leniwe trochę ^ ^
No ze względu na to że jesteśmy młodzi i to w porównaniu do dużej części forum nawet baaardzo młodzi to chodzi o każde oszczędzenie pieniędzy aczkolwiek z cenami atrakcji czy transportu się liczymy włochy tanie nie są :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 29 Mar 2015 00:54 

Rejestracja: 21 Lis 2014
Posty: 607
niebieski
Wiem, że zabrzmię dziwnie i profanacyjnie może (na pewno nie chcę zabrzmieć sarkastycznie, bo nie o to mi chodzi)- jeśli zależy Wam na pieniądzach oraz na klimacie typu Rimini, to może warto wybrać sie np. do Turcji czy nawet Egiptu z biurem podrózy? Że o cudzie natury, jakim jest Grecja, nawet nie wspomnę ;)

Będzie podobnie a znacznie taniej- i naprawdę nie robię sobie jaj. Co jak co, ale północne wybrzeże Adriatyku we Włoszech (z wyłączeniem Wenecji i może kilku innych perełek) to betonowy konglomerat masowych hoteli, nie grzeszy ani pięknem ani "klimatem", a jest zauważalnie droższe od wyżej wymienionych.
Oczywiście wypowiadam własne opinie- potwierdzone jednak kilkukrotnym pobytem w tym miejscu (nie zawsze zgodnie z własną chęcią i marzeniami ;) ). Pozwalam sobie, bo merytorycznie już odpowiedziałem wyżej.

Żeby lekko naświetlić- wypożyczenie dwóch leżaków i parasola na obrzeżach Rimini to koszt... 16-30 euro dziennie! Wiadomo- nikt nie zmusza do tego, ale daje to pogląd na poziom cen.

Pytałeś jeszcze o San Marino- to już niestety nie te czasy, żeby warto byłoby tam specjalnie kupować cokolwiek (podczas swojej pierwszej bytności w San Marino bodajże w 1999r, kupiłem tam... walkmana, za cenę 1/3 tego, ile trzeba było zapłacić wtedy w Polsce :) - gdzie te czasy ;) ).
Sklepy owszem, można przejrzeć, ale na "tanioche" nie ma się co nastawiać. Ceny w restauracjach czy spożywki bardzo podobne jak we Włoszech.
Góra
 Profil Relacje PM off
Bartosz Schaefer lubi ten post.
Bartosz Schaefer uważa post za pomocny.
 
      
#5 PostWysłany: 29 Mar 2015 02:32 

Rejestracja: 07 Lut 2012
Posty: 992
niebieski
Poprawcie mnie jeśli się mylę.
Wydaje mi się że w Rimini na plaży były zakazy plażowania poza płatnymi leżakami. Byłem we wrzesniu. Plaża była pusta i nie bardzo zwracałem na to uwagę.
Oczywiście była to moja pierwsza i ostatnia wizyta w tej fabryce turystycznej. To co mnie urzekło (również w San Marino) to mnóstwo rosyjskich napisów, menu w knajpach po rosyjsku oraz to że wielu Włochów zagadywało mnie kalecząc po rosyjsku. Jak się w końcu swoim hotelu zapytałem czy mam napisane na czole że jestem Rosjaninem, miła Pani odpowiedziała: jesteś blondynem :)

Tak jak przedmówcy pisali, Włochy oprócz taniego dolotu w zasadzie nic taniego nie oferują (dojazdy, rozrywka, itp.). Biorąc pod uwagę wszystkie te koszty lepiej cenowo wyjdzie jakaś Turcja z biurem podróży a jeśli samodzielnie to chyba lepiej coś sklecić na Maltę.
_________________
Takich dwóch jak nas trzech nie ma ani jednego.
Góra
 Profil Relacje PM off
Bartosz Schaefer lubi ten post.
Bartosz Schaefer uważa post za pomocny.
 
      
#6 PostWysłany: 29 Mar 2015 08:24 

Rejestracja: 16 Lut 2015
Posty: 35
Loty: 7
Kilometry: 6 903
@john_doe Oczywiście że rozumiem Twoją opinie :) Ja nie należę do takich co za odmienne zdanie od razu się obrażają czy nie wiem co ^ ^ Fajnie że mogę się dowiedzieć takich rzeczy od bardziej doświadczonych :D Na pewno skorzystam z niektórych wskazówek. :)
Na pewno już polecimy bo loty zaklepane, hotel zabukowany pociągi kupione.

Chodzi mi o ceny żywności w sumie bo mamy tylko śniadanka wykupione więc może lepiej wykupić w hotelu na miejscu ? czy stołować się w barach ? :) jedyny sklep jaki ogarnąłem dzięki forum to Conad. polecacie jeszcze jakieś inne sieciówki ? :D

gdzieś słyszałem że mój hotel dużą zniżkę daje na leżaki :)

@szumny
No słyszałem też że gdzieś jest plaża bez leżaków ;D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 29 Mar 2015 09:44 

jeśli to mają być leniwe wakacje to wybierzcie się koniecznie do Mirabilandii ;-)
Góra
 PM off
Bartosz Schaefer lubi ten post.
Bartosz Schaefer uważa post za pomocny.
 
      
#8 PostWysłany: 29 Mar 2015 10:13 

Rejestracja: 16 Lut 2015
Posty: 35
Loty: 7
Kilometry: 6 903
No właśnie wiele poleceń Mirabilandii dostaje. Raczej na pewno się wybierzemy :)
Park miniatur też planuje :D
A po samym Rimini lepiej piechotą czy kupić bilet komunikacji miejskiej ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 29 Mar 2015 11:59 

Ja byłam co prawda w Mirabilandii naście lat temu ale było to niezapomniane przeżycie. Obiecałam sobie wtedy, że nigdy więcej nie wsiądę na żadną kolejkę górską i do dziś się tego trzymam.
Góra
 PM off
Bartosz Schaefer lubi ten post.
 
      
#10 PostWysłany: 29 Mar 2015 12:50 

Rejestracja: 31 Paź 2012
Posty: 150
Kiedyś (dawno temu) sama zastanawiałam się nad wypadem do Rimini i sporo wtedy czytałam o tych okolicach. Z tego co zapamiętałam to Rimini jest dość dobrze skomunikowane kolejowo z miasteczkami Ancona i Pesaro. W Rimini jest także delfinarium oraz w pobliżu park wodny wRiccione - Aquafan.
_________________
http://nasze-lepsze-ja.blogspot.com/
Góra
 Profil Relacje PM off
Bartosz Schaefer lubi ten post.
Bartosz Schaefer uważa post za pomocny.
 
      
#11 PostWysłany: 29 Mar 2015 13:58 

Rejestracja: 16 Lut 2015
Posty: 35
Loty: 7
Kilometry: 6 903
magdadd napisał(a):
Kiedyś (dawno temu) sama zastanawiałam się nad wypadem do Rimini i sporo wtedy czytałam o tych okolicach. Z tego co zapamiętałam to Rimini jest dość dobrze skomunikowane kolejowo z miasteczkami Ancona i Pesaro. W Rimini jest także delfinarium oraz w pobliżu park wodny wRiccione - Aquafan.



Mega jest ten park wodny jak patrzę :D
Dzięki ^_^
Góra
 Profil Relacje PM off
magdadd lubi ten post.
 
      
#12 PostWysłany: 29 Mar 2015 15:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lut 2014
Posty: 722
niebieski
Anonymous napisał(a):
Ja byłam co prawda w Mirabilandii naście lat temu ale było to niezapomniane przeżycie. Obiecałam sobie wtedy, że nigdy więcej nie wsiądę na żadną kolejkę górską i do dziś się tego trzymam.


U mnie podobnie :lol: Byłam w Rimini 14 lat temu na obozie młodzieżowym, więc Mirabilandia i jej rollercoaster zaliczone, ale generalnie never again :D Byłam też w parku wodnym w Cesenatico, ale z tego co googlam już nie istnieje, ale i tak już macie w Riccione znaleziony. San Marino oczywiście też zaliczone, grzechem byłoby nie odwiedzić tak blisko inne Państwo :D Za moich czasów wszyscy obkupili się perfumami, które tam sprzedawali "tanio" za 10000 lirów :D Powątpiewam w ich oryginalnośc ;)
Osobiście uważam, że pomimo betonowego charakteru Rimini będziecie mieć udane wakacje. Typowy wakacyjny klimat, ale z włoską mentalnością, tętniącą życiem wieczorną fiestę. :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Bartosz Schaefer lubi ten post.
Bartosz Schaefer uważa post za pomocny.
 
      
#13 PostWysłany: 29 Mar 2015 15:51 

Rejestracja: 07 Kwi 2014
Posty: 1073
srebrny
Po 3 dniach w Rimini mogę śmiało powiedzieć że na pewno już tam nie zawitamy :-)
Na pewno lepiej niż w Mielnie ale jak pisali przedmówcy to w zasadzie jeden wielki deptak a miasteczko można obejść w kilka godzin. Plaże są dzierżawione i nieźle utrzymane ale drogie a jedyne miejsce w którym można się rozłożyć na ręczniku czy li za darmo jest chyba tylko przy molo i z pewnością nie zachęca do tego.
San Marino na pewno warto odwiedzić. To dobre miejsce na zakup prezentów - warto też kupić likier pistacjowy (pistacchio?) bo później już ciężko na niego trafić. Nam przynajmniej się nie udało więc żałowaliśmy że nie kupiliśmy. W jednym ze sklepów sprzedawca mówi bardzo dobrze po polsku i można pogadać a przy okazji popróbować różnych rzeczy.
Ravenna i mozaiki - koniecznie. Bilet łączony na wszystkie atrakcje raptem 9 euro a jest co oglądać. Nie ma potrzeby korzystania z komunikacji miejskiej.
Góra
 Profil Relacje PM off
Bartosz Schaefer lubi ten post.
Bartosz Schaefer uważa post za pomocny.
 
      
#14 PostWysłany: 30 Mar 2015 19:55 

Rejestracja: 16 Lut 2015
Posty: 35
Loty: 7
Kilometry: 6 903
Wintermute napisał(a):
Bilet łączony na wszystkie atrakcje raptem 9 euro a jest co oglądać. Nie ma potrzeby korzystania z komunikacji miejskiej.

:shock:
Możesz sprecyzować ? 8-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 30 Mar 2015 21:50 

Rejestracja: 10 Maj 2014
Posty: 1745
Loty: 108
Kilometry: 175 682
niebieski
San Marino ma niepowtarzalny klimat i piękne widoki a likierów można spróbować w każdym sklepie :P
_________________
http://ineedatrip.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 31 Mar 2015 08:28 

Rejestracja: 07 Kwi 2014
Posty: 1073
srebrny
Bartosz Schaefer napisał(a):
Wintermute napisał(a):
Bilet łączony na wszystkie atrakcje raptem 9 euro a jest co oglądać. Nie ma potrzeby korzystania z komunikacji miejskiej.

:shock:
Możesz sprecyzować ? 8-)


W Ravennie największą atrakcją turystyczną są mozaiki bizantyjskie znajdujące się w kilku miejscach na które możesz kupić jeden bilet za 9 euro - 2 bazyliki, mauzoleum i baptysterium (mogłem coś pomylić ale nazwy są mniej istotne). Nie pamiętam czy bilet jest na 4 czy 5 miejsc ale razem z biletem dostajesz mapkę i idziesz od jednego miejsca do drugiego przy okazji zwiedzając miasto. Komunikacja miejska jest całkowicie zbędna bo wszystko w zasięgu spaceru. Pozostałe miejsca sakralne (niektóre również z mozaikami ale już nie tak spektakularnymi) są do zwiedzenia za free. My wystartowaliśmy w Bazylice Sant'Apollinare Nuovo.
Ravenna to dużo przyjemniejsze miasto niż Rimini a przy okazji ceny dużo niższe niż w Rimini. Polecam
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Bartosz Schaefer uważa post za pomocny.
 
      
#17 PostWysłany: 31 Mar 2015 09:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Cze 2012
Posty: 1368
Loty: 438
Kilometry: 626 851
niebieski
W 2011 roku, jak jeszcze samoloty Wizz Air'a latały do Forli, objechałem tę okolicę przed sezonem. Rimini to bardzo dobre miejsce wypadowe by zobaczyć coś więcej niż tylko San Marino. Spaliśmy w hotelu Anversa na przedmieściach (dokładnie Rivabella). Płaciłem za studio dla 4os (2 pokoje) - 52 euro za dobę. Nie ma ich już na bookingu.

Jest kilka perełek omijanych przez turystów. Ravenna i jej starówka wpisana na listę UNESCO - obowiązkowo. Trochę wyżej jest Ferrara z pięknym gotyckim zamkiem, katedrą i ładnie zachowaną starówką. Wspomniane wcześniej San Leo. Ciężko tu dojechać (jeżeli nie ma się auta), bo autobusy jeżdżą po 1-2x dziennie, a samo miasteczko i twierdza raczej na 1-2h spacer niż cały dzień. Przed Rimini jest urocze Cesenatico.

W samym San Marino warto obejść górę dookoła. Spacer zajmuje ok. 2h. Wchodzimy na górę przez Borgo Maggiore a wracamy przez Cailungo.

Załącznik:
Komentarz do pliku: Twierdza San Leo
100_3124.jpg
100_3124.jpg [ 223.13 KiB | Obejrzany 15751 razy ]

Załącznik:
Komentarz do pliku: Zamek Gotycki - Ferrara
ferrara.jpg
ferrara.jpg [ 161.79 KiB | Obejrzany 15750 razy ]

Załącznik:
Komentarz do pliku: Baptysterium
Ravenna.jpg
Ravenna.jpg [ 229.18 KiB | Obejrzany 15746 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
Bartosz Schaefer lubi ten post.
Bartosz Schaefer uważa post za pomocny.
 
      
#18 PostWysłany: 31 Mar 2015 10:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2012
Posty: 206
Loty: 30
Kilometry: 37 700
niebieski
Będę w tamtych okolicach dokładnie po Bartosz Schaefer (20-27) i mam do Was pytanie odnośnie miejscówki. Lądujemy w Bolonii i noclegi mamy zarezerwowane w Rimini. Ale z tego co czytam to jeden wielki kołchoz. Polecacie jakąś inna miejscowość o przyjemniejszym klimacie nad morzem w tamtych okolicach? Obiecałam rodzinie że w tym roku chociaż część wakacji będzie na luzie więc zależy mi na ładnej plaży, najlepiej niepłatnej. Ja tygodnia nie wytrzymam więc napewno wyciągnę ich do Wenecji, San Marino i Ravenny. Ale podpowiedzcie co do tego plażowania, hotel mogę jeszcze odmówić.
Góra
 Profil Relacje PM off
Bartosz Schaefer lubi ten post.
 
      
#19 PostWysłany: 31 Mar 2015 10:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 836
Loty: 204
Kilometry: 285 320
niebieski
Odpowiadam na pytanie:

1.Czy warto jechać do San Marino ? Zdecydowanie tak. San Marino jest piękne i bardzo interesujące, ale zdecydowanie tylko na krótki jednodniowy wypad.
Czy taniej jest tam niż w Rimini (czy porobić tam zakupy ?) Nie. To już dawno nie te czasy. Aktualnie nawet rzeczy "Made in RSM" dostaniesz taniej w Rimini niż na miejscu (wina, nalewki, likiery...).
2.Co polecacie w samym Rimini ? Rimini składa się poniekąd z 2 części - plaża i dwie równoległe do niej ulice (i tam jest komercyjna masakra, jak to już kilka osób pisało, ceny wysokie, człowiek na człowieku, bardzo ruchliwie i głośno, same plaże hotelowe ściśnięte jedna przy drugiej - plaża publiczna to TYLKO ok. 100 metrów przy samym molo, w zasadzie najpopularniejszy język - rosyjski, ale polski, rumuński, ukraiński też nie należy do rzadkości) i centro storico (ciekawe, historyczne centrum miasta w obrębie dawnych jego murów - warto - ceny zdecydowanie niższe niż nad morzem i tłumów takich nie ma, ale latem w ostrym słońcu większość plażowiczów w ogóle nie decyduje się na wybranie do tej części miasta. Ludzie przyjeżdżają tam nad morze, a nie do miasta.)
3.Okolice Rimini - Tak, zdecydowanie warto potraktować Rimini (w sumie niezłe ceny da się znaleźć w tamtejszych bardzo licznych hotelach) jako bazę wypadową na okolicę - Ravenna, San Leo, San Marino, Urbino i Pesaro, Ankona...nieco dalej Bolonia, Modena, Ferrara, Loreto, Jaskinia Frassasi, Perugia i Asyż)
4.Skuterki warto wypożyczać ? - Tak, ale warto poszukać najpierw trochę i powalczyć o dobrą cenę. Dobrym rozwiązaniem może okazać się też wypożyczenie dwuosobowego Smarta na jednodniową wycieczkę. Bywa, że cena jest fajna (zwłaszcza jeśli dzień jest upalny, a pożyczasz na 4-5 godzin w okolicy południa).
5.Jakieś wodne (lub podwodne) Atrakcje polecacie ? - Jest tego mnóstwo. Tak jak pisałem ludzie do Rimini przybywają dla morza i nad morze i tam zostawiają sporą kasę. Więc wszelkiego rodzaju skutery, motorówki, banany i inne tego typu zabawki umożliwiają im spełnienie marzenia jakim jest skuteczne zmniejszenie zawartości portfela ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Bartosz Schaefer lubi ten post.
Bartosz Schaefer uważa post za pomocny.
 
      
#20 PostWysłany: 31 Mar 2015 12:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lut 2014
Posty: 722
niebieski
@Moya coś na północ od Rimini (zawsze bliżej do Wenecji :D ) np. Bellaria Igea Marina, Cesenatico.
Skoro lot masz do/z Bolonii polecam również choć chwilę poświęcić na to miasto i skosztować bolognese ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 80 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group