Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 20 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Strój w Emiratach
#1 PostWysłany: 12 Paź 2015 21:13 

Rejestracja: 18 Sty 2012
Posty: 314
niebieski
Osobnego tematu nie ma, a z opinii osób, które były wychodzą mi spore sprzeczności.
Dlatego pytanie czy :
-można chodzić w krótkich spodenkach (mężczyzna) -długość nogawki do kolana ?
- krótki rękaw jest ok ?
- kobiety mogą chodzić w sukienkach do kolan , albo krótkich spodenkach ?
- kobieta może odsłaniać ramiona ?

pytanie dotyczy Dubaju i Abu Dhabii ( podobno bardziej konserwatywne) , miejsc ogólnodostępnych nie meczetów. spotkaliście się z jakimiś uwagami miejscowych ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w Tajlandii: Ko Samui i Bangkok w jednej podróży z Warszawy za 3247 PLN (z dużym bagażem) Urlop w Tajlandii: Ko Samui i Bangkok w jednej podróży z Warszawy za 3247 PLN (z dużym bagażem)
Tanie loty w grupie Lufthansy: Włochy, Chorwacja, Grecja i Hiszpania z Polski od 411 PLN Tanie loty w grupie Lufthansy: Włochy, Chorwacja, Grecja i Hiszpania z Polski od 411 PLN
 Temat postu: Re: Strój w Emiratach
#2 PostWysłany: 12 Paź 2015 22:54 

Rejestracja: 28 Lis 2012
Posty: 366
Loty: 20
Kilometry: 67 605
niebieski
Bylam niedawno, w czasie ramadanu w UAE. Nie smialabym chodzic w krotkich spodenkach i raczej nie widzialam kobiet w krotkich spodenkach. Mezczyzn tak. Moj maz i syn mieli krotkie spodenki (do kolan). Ja nosilam dluga jedwabna spodnice. Nie ubaralabym niczego na ramiaczkach. Nic sie nam nie przydarzylo ale widzialam jak sprzatajacy facet krzyczal na dwie biale malolaty jak palily na lotnisku w miejscu dozowlonym zaznaczam. Chodzilo o to, ze pala w czasie ramadanu.
Góra
 Profil Relacje PM off
Eryk87 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Strój w Emiratach
#3 PostWysłany: 13 Paź 2015 12:08 

Rejestracja: 18 Sty 2012
Posty: 314
niebieski
znalezione :
http://opowiadamodubaju.pl/jak-sie-ubierac-w-dubaju/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Strój w Emiratach
#4 PostWysłany: 13 Paź 2015 14:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
aviel napisał(a):
Bylam niedawno, w czasie ramadanu w UAE. Nie smialabym chodzic w krotkich spodenkach i raczej nie widzialam kobiet w krotkich spodenkach. Mezczyzn tak. Moj maz i syn mieli krotkie spodenki (do kolan). Ja nosilam dluga jedwabna spodnice. Nie ubaralabym niczego na ramiaczkach. Nic sie nam nie przydarzylo ale widzialam jak sprzatajacy facet krzyczal na dwie biale malolaty jak palily na lotnisku w miejscu dozowlonym zaznaczam. Chodzilo o to, ze pala w czasie ramadanu.


byłem w Emiratach coś z 6 czy 7 razy w ciągu ostatnich dwóch lat, z czego rok temu 2 tyg podczas ramadanu.
Byłem wtedy ze znajomą na kawie w Dubai Mallu - znajoma przyszła w króciótkich szortach, nic specjalnego przy tej okazji się jej nie stało ani nikt uwagi nie zwracał.

Sprzątający facet krzyczący na kogoś na lotnisku --- uf, jeśli taki z niego chojrak, to przypuszczam że już został deportowany z powrotem w swe rodzine strony.

Ogólnie Dubaj pod wzgledem ubioru jest jak Europa, to z osłanianiem ramion to też raczej bullshit - następnym razem zwrócę uwagę, ale nie wydaje mi się - poza zakazem topless na plaży.
Abu Dhabi mało znam.

Legend, jak zwykle, narosło sporo.
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Eryk87 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Strój w Emiratach
#5 PostWysłany: 13 Paź 2015 18:10 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2010
Posty: 6151
Loty: 228
Kilometry: 534 135
W tamtym roku byłem w Dubaju z żoną i 2 znajomych. Po mieście chodziliśmy w krótkich spodenkach (do kolan) i w koszulkach z krótkim rękawem. Żona chodziła w sukienkach do kolan z odkrytymi ramionami. Zero problemów na mieście.
_________________
Image

https://www.instagram.com/jiku_ty_dziku/ | Serduszka i piwo :D
Góra
 Profil Relacje PM off
Eryk87 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Strój w Emiratach
#6 PostWysłany: 19 Paź 2015 01:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Maj 2012
Posty: 853
Loty: 249
Kilometry: 471 990
niebieski
Potwierdzam słowa poprzedników. Również z dziewczyną zwiedzałem Dubaj i żadnych incydentów nie odnotowaliśmy, a ubiór miała normalny - krótkie spodenki i odkryte ramiona. :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Eryk87 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Strój w Emiratach
#7 PostWysłany: 12 Mar 2016 16:53 

Rejestracja: 27 Sie 2014
Posty: 198
A jak wygląda sprawa z plażą? Dziewczyny mogą w plażach chodzić w bikini?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Strój w Emiratach
#8 PostWysłany: 12 Mar 2016 17:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lis 2015
Posty: 1626
niebieski
Było... roznice-kulturowe,1213,63836#p545243
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Strój w Emiratach
#9 PostWysłany: 13 Mar 2016 03:39 

Rejestracja: 03 Wrz 2015
Posty: 311
Zbanowany
Co do przymykania oczu na lamanie zasad w UAE to wszystko OK, dopoki ktos sie nie zdenerwuje i doniesie na policje.
Przekonal sie o tym jeden polski obszczymurek ;), prostytucja , alkohol, rozneglizowanie zazwyczaj nie ma problemu tam
do czasu jak sie komus to nie spodoba - a tego nie wyczujesz kiedy przekroczasz granice doniesienia o zlamaniu zasad.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Strój w Emiratach
#10 PostWysłany: 21 Maj 2016 10:50 

Rejestracja: 11 Sty 2015
Posty: 46
Loty: 37
Kilometry: 81 457
Wie ktoś może gdzie kupie tanio w dubaju typowy męski strój arabski oczywiscie tanio i czy są dostępne na DWC Al Maktoum International Airport
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Strój w Emiratach
#11 PostWysłany: 21 Maj 2016 10:56 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4054
W każdym centrum handlowym

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Strój w Emiratach
#12 PostWysłany: 21 Maj 2016 11:05 

Rejestracja: 07 Lut 2014
Posty: 431
niebieski
Jak ma byc tanio - to na Soukach na Deirze, w centrach przepłacisz i to sporo.
Góra
 Profil Relacje PM off
cccc lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Strój w Emiratach
#13 PostWysłany: 21 Maj 2016 11:36 

Jeżeli tanio, to tak jak napisano post wczesniej. Pamiętaj jednak, że będziesz musiał się mocno targować jeżeli ma być tanio. Jeżeli nie lubisz klimatu, strój do nabycia w centrach handlowych.
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Strój w Emiratach
#14 PostWysłany: 21 Maj 2016 13:07 

Rejestracja: 11 Sty 2015
Posty: 46
Loty: 37
Kilometry: 81 457
Dzięki za odpowiedź. A orientuje się ktoś jak jest z cenami ubrań typu na przykład t-shirt, lecę na tydzień i się zastanawiam czy brać ubrań na cały tydzień czy nie lepiej wziąść z dwa i kupić na miejscu o ile oczywiście kosztują mało czyli maks 15 zeta hahaha :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Strój w Emiratach
#15 PostWysłany: 21 Maj 2016 13:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Eryk87 napisał(a):
Osobnego tematu nie ma, a z opinii osób, które były wychodzą mi spore sprzeczności.
Dlatego pytanie czy :
-można chodzić w krótkich spodenkach (mężczyzna) -długość nogawki do kolana ?
- krótki rękaw jest ok ?
- kobiety mogą chodzić w sukienkach do kolan , albo krótkich spodenkach ?
- kobieta może odsłaniać ramiona ?

pytanie dotyczy Dubaju i Abu Dhabii ( podobno bardziej konserwatywne) , miejsc ogólnodostępnych nie meczetów. spotkaliście się z jakimiś uwagami miejscowych ?


Jesli chodzi o Emiraty to widzialem dziewczyny w miniowkach, krociotkich spodenkach etc, ale to oznaka nietaktu i calkowity brak respektu.

W Emiratach powinno sie:

1.) generalnie w miejscach publicznych nie pokazywac za duzo ciala
2.) ramiona i kolana zarowno u kobiet, jak i u mezczyzn "powinny" byc zakryte
3.) dziewczyny powinny uwazac, zeby bluzki nie byly za krotko wyciete
4.) obraza i brakiem respektu jest chodzenie w miniowkach, krociotkich spodenkach, a nawet obcislych, przeswitujacych spodniach etc.
5.) gole plecy, czy przeswitujace sukieneczki to absolutne "no go"
6.) faceci w miejscach publicznych nie powinni chodzic rozebrani do polowy, bez koszulki, a w szortach plazowych tylko na plazy
7.) b. obcisle koszulki pokazujace, jak najwiecej miesni najlepiej zostawic w domu
8.) przebieranie na plazach powinno sie odbywac w przeznaczonych do tego kabinach
9.) nigdy nie zapominac, ze fotografowanie kobiet arabskich w miejscach publicznych jest surowo zabronione!
10.) zakladanie Dishdash - meskiego narodowego stroju Arabow przez turystow, pomimo ze w Dubaju nie jest oficjalnie zabronione, jest nietaktem i calkowitym brakiem respektu
11.) jak ktos nie jest pewien co sie powinno, a co nie, zawsze moze zapytac w informacji, czy tez recepcji hotelowej i nic nie kosztuje

Slyszalem, ze niektore centra handlowe zaczely rozdawac turystom broszurki pouczajace, jak nalezy sie ubierac.

Ja w krajach arabskich, z wyjatkiem wyjscia na plaze zawsze zakladam dlugie spodnie.
Mam wtedy respekt, nie traktuja mnie jak turyste, nie mecza abym cos kupil na sile, a jak juz cos kupie na sukach, bo centra handlowe z reguly omijam, to czesto place tylko polowe. De facto, nawet jak zamawiam jakies fakultatywne wycieczki w lokalnych biurach u Arabow, to place calkiem inne ceny i zostaje mi dosc sporo kasy na kilka kolejnych par dlugich spodni, czy tez na inne fajne rzeczy. ;)
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW


Ostatnio edytowany przez cccc 21 Maj 2016 15:09, edytowano w sumie 3 razy
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Strój w Emiratach
#16 PostWysłany: 21 Maj 2016 14:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lis 2015
Posty: 1626
niebieski
W centrach handlowych zalecenia dt ubioru wiszą już na/ przy wejściu. Dodatkowo do przykrywania ciała zachęca klimatyzacja i temperatury zwykle nie wyższe niż 20°C. Przy zmianie z 30+°C to "prawie jak" lodówka. :-)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Strój w Emiratach
#17 PostWysłany: 21 Maj 2016 15:00 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5147
srebrny
fredbb napisał(a):
A jak wygląda sprawa z plażą? Dziewczyny mogą w plażach chodzić w bikini?

no wiecie ten tego nie wiem na ile czesto sie to zdarza, ale kiedys poznany australijczyk opowiadal ze w dubaju
na publicznych plazach chlopcy z indii i pakistanu w grupach... oddaja sie samogwaltowi :-) :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Strój w Emiratach
#18 PostWysłany: 21 Maj 2016 15:36 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4054
Tomasz Adamski napisał(a):
Dzięki za odpowiedź. A orientuje się ktoś jak jest z cenami ubrań typu na przykład t-shirt, lecę na tydzień i się zastanawiam czy brać ubrań na cały tydzień czy nie lepiej wziąść z dwa i kupić na miejscu o ile oczywiście kosztują mało czyli maks 15 zeta hahaha :)

My kupiliśmy sobie po kilka koszulek w outlecie w Deira po 10 zł.

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Strój w Emiratach
#19 PostWysłany: 06 Cze 2016 19:30 

Rejestracja: 18 Sty 2012
Posty: 314
niebieski
co do strojów w centrach handowych to kobiety ( nie miejscowe oczywiscie) w Dubaju ubierały się tak, że u nas w klubach takie stroje można uznać za odważne ... to tak odnośnie przestrzegania zasad
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Strój w Emiratach
#20 PostWysłany: 06 Cze 2016 20:13 

Rosjanie mają fajne powiedzenie - "w czyim domu jesteś, tego piosenkę śpiewasz". Klasyczny ubiór ułatwia życie na Bliskim Wschodzie i pozwala na zaoszczędzenie ładnych kilku złotych. Ja, lecąc na Bliski Wschód, zawsze zakładam białą koszulę i długie spodnie. Może nie jest to do końca wygodny strój, ale rekompensuje wszelkie niedogodności z nawiązką. W Dubaju kilkakrotnie skierowano mnie na fast track pomimo braku kwitka; ani razu nie miałem kontroli bagażu podręcznego czy też rejestrowanego; w Kuwejcie wyłuskano mnie z ogona długiej kolejki do odprawy paszportowej i skierowano do wolnego okienka dla rezydentów i obywateli G.C.C. itd. Pomijam już, że na soukach chcieli mnie orżnąć tylko ciut-ciut a nie na maksa ;)
Góra
 PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 20 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group