Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 26 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 17 Lis 2014 09:17 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2010
Posty: 6157
Loty: 228
Kilometry: 534 135
Za przejaz taksówką z lotniska w Abu Dhabi do Sheikh Zayed Grand Mosque Center trzeba zapłacić ok.55 AED (20 AED opłata lotniskowa). Natomiast za powrót z meczetu na lotnisko zapłacicie tylko ok. 38 AED (3 AED opłata za taxi)
_________________
Image

https://www.instagram.com/jiku_ty_dziku/ | Serduszka i piwo :D
Góra
 Profil Relacje PM off
adamp54 uważa post za pomocny.
 
      
Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia
Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN
#2 PostWysłany: 19 Lis 2014 15:13 

Rejestracja: 16 Lis 2011
Posty: 1800
niebieski
Czyli warto wypozyczyc auto - mozna znalzec juz za stowke.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 22 Lis 2014 23:46 

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 1283
niebieski
digger napisał(a):
Czyli warto wypozyczyc auto - mozna znalzec juz za stowke.


Czy ja wiem ;-) Wydaje mi się, że warto po prostu podjechać autobusem lotniskowym A1 za 4 AUD, wysiąść na drugim przystanku (Ministry of Interior) i podejść z kilometr, ewentualnie podjechać jeden przystanek (do przystanku Sheikh Zayed Grand Mosque) autobusem 54 za kolejne 2 AUD. W sumie 6 AUD ;-)

Tu jest świetny route-planner na cały emirat Abu Dhabi:

http://www.darb.ae/darbweb/map-viewer.html
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 26 Lis 2014 11:51 

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 1283
niebieski
JIK napisał(a):
Za przejaz taksówką z lotniska w Abu Dhabi do Sheikh Zayed Grand Mosque Center trzeba zapłacić ok.55 AED (20 AED opłata lotniskowa). Natomiast za powrót z meczetu na lotnisko zapłacicie tylko ok. 38 AED (3 AED opłata za taxi)


W mieście Abu Zabi ceny są następujące:

3,5 AED - opłata wstępna
1,6 AED za 1 km (na trasie do 50 km)
1,69 AED za 1 km (na trasie powyżej 50 km),
0,5 AED za minutę postoju (pierwsze 5 minut za darmo)

Przy kursie 1 AED = 0,91 PLN opłata za kilometr wyniesie 1,46 PLN. Tak niskie ceny sprawiają, że zupełnie racjonalnie można rozpatrywać nawet międzymiastowe przejazdy taksówką, np. 150 km z centrum Abu Zabi do centrum starego Dubaju wyszłoby pewnie 252,5 AED, czyli 229,78 PLN.

W nocy po godz. 22 ceny wzrastają do:

4 AED - opłata wstępna
1,69 AED za 1 km (na trasie do 50 km)
Dalszego ciągu taryfy nie pamiętam.

Generalnie bardzo mi się spodobało, że jest tam rynek klienta, a nie rynek taksówkarzy, jak w Polsce.

Taksówek jest naprawdę dużo. Nie ma problemu ze złapaniem taksówki. W zasadzie to taksówka łapie klienta. Jest 6 głównych korporacji taksówkowych, ale bez bliższego przyjrzenia się są nie do odróżnienia. Zresztą nie ma takiej potrzeby, gdyż te 6 korporacji jeździ tylko srebrnymi, klimatyzowanymi Toyotami Camry, we wszystkich 6 korporacjach ceny są identyczne, liczniki są identyczne, widoczne dla klienta, podwieszone na środku przedniej szyby, ze zdjęciem i nazwiskiem kierowcy, z ilością przejechanych kilometrów, z rodzajem stosowanej taryfy (wszystkie informacje po angielsku). Kierowcy, głównie Hindusi, Pakistańczycy i inni imigranci z krajów muzułmańskich, w służbowym ubraniu, bardzo uprzejmi (tak jest, sir), jeżdżą bezpiecznie, przy każdej próbie przekroczenia ograniczenia prędkości satelita poprzez licznik wrzeszczy, żeby zwolnić.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 01 Gru 2014 11:24 

Rejestracja: 21 Sie 2014
Posty: 11
O jaką opłatę lotniskową chodzi?

Czy wiza jest za free? Gdzie należy się o nią starać?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 01 Gru 2014 11:31 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22486
vicodin53 napisał(a):
O jaką opłatę lotniskową chodzi?

Czy wiza jest za free? Gdzie należy się o nią starać?


Opłata lotniskowa: Jak wyjeżdżasz z lotniska to w cenie przejazdu jest dodatkowe 20 AED
Co do wizy, to poszukaj i znajdziesz odpowiedz
Góra
 Profil Relacje PM off
vicodin53 uważa post za pomocny.
 
      
#7 PostWysłany: 01 Gru 2014 11:34 

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 1283
niebieski
vicodin53 napisał(a):
O jaką opłatę lotniskową chodzi?

Czy wiza jest za free? Gdzie należy się o nią starać?


To opłata wstępna za trzaśniecie drzwiami w taksówce na lotnisku (Meter Starting Fare - Flag Fall), dokładnie 25 AED

Wiza jest za darmo na lotnisku. Nie trzeba się o nią wcześniej starać.
Góra
 Profil Relacje PM off
vicodin53 uważa post za pomocny.
 
      
#8 PostWysłany: 01 Gru 2014 11:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2011
Posty: 264
niebieski
digger napisał(a):
Czyli warto wypozyczyc auto - mozna znalzec juz za stowke.


Moim zdaniem nie. Jazda samochodem po Abu Zabi nie należy do przyjemnych. Dużo robót drogowych, a jak sie przypadkowo nie zjedzie z autostrady następny zjazd za jedyne 40 km....
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 13 Gru 2014 14:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lis 2011
Posty: 538
Loty: 57
Kilometry: 114 059
niebieski
Czy ktoś się orientuje czy łatwo w Abu Dhabi złapać większą taksówkę? Jedziemy w 5 osób :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 13 Gru 2014 15:52 

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 1283
niebieski
timu napisał(a):
Czy ktoś się orientuje czy łatwo w Abu Dhabi złapać większą taksówkę? Jedziemy w 5 osób :)


Jakoś nie rzuciły mi się w oczy. W zasadzie chyba wyłącznie te srebrne Toyoty Camry, ale tam 4 osoby wejdą. Na głównych ulicach raczej nie ma problemu, żeby złapać dwie taksówki pod rząd dla całej grupy. Pod centrum handlowym może się zdarzyć kolejka oczekujących na taksówki, ale zaraz przyjeżdżają, np. trzy taksówki na raz. Na lotnisku podobno są większe Mercedesy Vito i od lutego 2015 r. w ogóle powinno ich być więcej w całym Abu Zabi:

http://www.thenational.ae/uae/transport ... -next-year
Góra
 Profil Relacje PM off
timu uważa post za pomocny.
 
      
#11 PostWysłany: 13 Sty 2015 17:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Lip 2012
Posty: 829
Loty: 187
Kilometry: 302 324
Zbanowany
w ile osób jechaliście tą taxi do meczetu ? 4 bezproblemowo wejdą ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 13 Sty 2015 18:54 

Rejestracja: 09 Gru 2012
Posty: 538
Loty: 189
Kilometry: 213 328
niebieski
4 wejdą.



Co do cennika, opłata za zamówienie pod wskazany adres dodatkowe 3aed

Moje trasy:
Central Bus Station - Emirates Palace 15aed
Emirates Palace - Hyatt Capital Gate 30aed
Hyatt - Mosque 15aed
Hyatt - Central Bus Station 30aed (zamawiała obsługa hotelowa)

ceny zaokrąglałem w górę dając napiwek
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 13 Sty 2015 22:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Lip 2012
Posty: 829
Loty: 187
Kilometry: 302 324
Zbanowany
byłem w AUH i DXB i nie pamiętam jednego, czy można w taxi płacić kartą ? Wyskoczymy tylko na kilka h w drodze na Sri Lankę żeby zobaczyć meczet :D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 13 Sty 2015 22:42 

Rejestracja: 09 Gru 2012
Posty: 538
Loty: 189
Kilometry: 213 328
niebieski
Nie widziałem terminala, sadzę, że nie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 14 Sty 2015 08:45 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2010
Posty: 6157
Loty: 228
Kilometry: 534 135
wntl napisał(a):
byłem w AUH i DXB i nie pamiętam jednego, czy można w taxi płacić kartą ? Wyskoczymy tylko na kilka h w drodze na Sri Lankę żeby zobaczyć meczet :D


tylko gotówka
_________________
Image

https://www.instagram.com/jiku_ty_dziku/ | Serduszka i piwo :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 15 Mar 2015 15:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 1040
srebrny
Hej, będe miała 3,5h stop w Abu Dhabi, myślicie, że da radę wyskoczyć z lotniska i zwiedzić chociaż meczet Sheikh Zayed? Ląduje w Abu Dhabi o 22:45, wylot 2:25 - jest sens w nocy w ogóle się tam wybierać?
_________________
Moje relacje:
Włochy - Liguria / Indonezja / Malmo+Kopenhaga / Dublin / Sri Lanka+Malediwy / Maroko / Amsterdam / Kaukaz / Wyspy Owcze
i: https://www.instagram.com/ola.javv/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 15 Mar 2015 15:49 

Rejestracja: 08 Paź 2013
Posty: 374
Loty: 372
Kilometry: 907 939
niebieski
Nie ma szans .
Po pierwsze mogą być kolejki przy odprawie paszportowej . Dojazd do centrum to prawie godzina samochodem a autobusem nawet dłużej
No i jeśli masz wylot o 2.00 to wypada też być trochę wcześniej :) i znowu odprawa itd ...
Góra
 Profil Relacje PM off
olajaw uważa post za pomocny.
 
      
#18 PostWysłany: 15 Mar 2015 15:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 1040
srebrny
Dzięki za odpowiedź! Szkoda, no cóż innym razem ;)
_________________
Moje relacje:
Włochy - Liguria / Indonezja / Malmo+Kopenhaga / Dublin / Sri Lanka+Malediwy / Maroko / Amsterdam / Kaukaz / Wyspy Owcze
i: https://www.instagram.com/ola.javv/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 15 Mar 2015 15:55 

Rejestracja: 26 Sie 2014
Posty: 1498
Zgadzam się z savojem - meczetu w tych godzinach nie zwiedzisz (otwarty dla zwiedzających jest do: so-cz do 22:00, w pt - 17:00 - a to piękny budynek, wykonany z ciekawych materiałów), a poglądowy objazd miasta w godzinach nocnych jest taką sobie atrakcją. Abu Dhabi jest mniej "rozrywkowe" niż Dubai i nie ma tylu spektakularnych czy ciekawie podświetlonych budynków.

Zważywszy, że wyjście z lotniska może zająć ok. godziny, a z powrotem dobrze być min. 90 min. przed odlotem, zostaje Ci realnie ok. godziny. Osobiście, nie ryzykowałabym.
Góra
 Profil Relacje PM off
olajaw uważa post za pomocny.
 
      
#20 PostWysłany: 15 Mar 2015 15:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2012
Posty: 5438
Loty: 153
Kilometry: 313 223
srebrny
Z lotniska do Mosque jest około 20km, dojedziesz szybciej (taxówką) niż kolega wyżej napisał (bo praktycznie cały czas autostrada), ale i tak to nie ma za bardzo sensu. Zwiedzanie środka możliwe jest tylko do 22. Od zewnątrz też robi wrażenie (byłem w dzień i byłem też około północy), ale nawet w nocy kobiecie nie pozwolą podejść zbyt blisko, bo każda kobieta musi mieć ubrany ten ich tradycyjny strój (zapomniałem nazwy), a wypożyczalnia czynna jest też tylko do 22. Będąc tam w nocy, chciałem porobić zdjęcia właśnie od zewnątrz i ze mną problemu nie było, ale koleżanka została odesłana przez ochronę.

Za dużo więc i tak byś nie zobaczyła, pomijając fakt, że musisz wyjść z lotniska, potem ponownie wrócić, przejść kontrolę bezpieczeństwa itp, co w tym czasie jest raczej niewykonalne.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
olajaw uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 26 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
cron
phpBB® Forum Software © phpBB Group