Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 130 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 01 Lis 2013 17:12 

Rejestracja: 11 Gru 2011
Posty: 3
witam,


w sumie to padło to pytanie już wcześniej natomiast nie było jasnej odpowiedzi?Czy w przypadku powrotu z BKK 28.01.2014 lot 20.45 przylot do DOH 23.55 a następnie DOH 9.05-WAW 13.10 mam prawo ubiegać się o darmowy hotel i wize w Doha.W tym dniu nie ma możliwości znalezienia połaczenia krótszego niż 8h

Dziekuje za informacje
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
#62 PostWysłany: 02 Lis 2013 19:51 

Rejestracja: 02 Kwi 2013
Posty: 883
Zbanowany
Cytuj:
W tym dniu nie ma możliwości znalezienia połaczenia krótszego niż 8h


Oczywiście, że jest.
A więc prawa nie masz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#63 PostWysłany: 25 Lis 2013 00:08 

Rejestracja: 29 Lip 2013
Posty: 121
Loty: 41
Kilometry: 134 425
Pytanie, czy po całym dniu zwiedzania Doha będę w stanie wrócić na lotnisko, żeby tam spędzić noc (w jednej z silent zone )?.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#64 PostWysłany: 28 Lis 2013 09:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1551
Loty: 101
Kilometry: 94 804
niebieski
Byłem ostatnio dwa razy na lotnisku - nie załapałem się na strefę ciszy (tą zamykaną). Ta 'otwarta' nie jest aż taka cicha, bo obok jest kawiarnia. Leżanki sa wyprofilowane, ale według mnie powinny być bardziej leżące, zeby się w tych kocach nie zsuwać ;) Poza tym ok. No, dodatkowa wada to mało gniazdek z prądem.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#65 PostWysłany: 02 Gru 2013 22:19 

Rejestracja: 15 Maj 2011
Posty: 52
Czyli jeśli kupię bilet nie w promocji w klasie economy restricted i mam 12 h do kolejnej przesiadki, to dostanę hotel w Doha? Nie wiem jak u was, ale jeśli chcę zobaczyć warunki tej klasy i czy są możliwe jakieś późniejsze zmiany daty, bo mnie to interesuje, to nic nie widzę, linki są nieaktywne, nie ma żadnego info.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#66 PostWysłany: 03 Gru 2013 19:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 144
Potwierdzam na 100% nie ma voucherow przy dlugiej przesiadce, pytalem o to 5 minut temu i dostalem odpowiedz, ze zlikwidowano.

BTW Milo sie lata Qatarem ale lotnisko w Doha to porazka, dobrze ze jest darmowy internet bo mozna by tu zglupiec.

pozdrawiam z Doha.

Sent from my ALCATEL ONE TOUCH 6033X using Tapatalk 2
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#67 PostWysłany: 03 Gru 2013 19:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1551
Loty: 101
Kilometry: 94 804
niebieski
YaPKnn napisał(a):
Potwierdzam na 100% nie ma voucherow przy dlugiej przesiadce, pytalem o to 5 minut temu i dostalem odpowiedz, ze zlikwidowano.

BTW Milo sie lata Qatarem ale lotnisko w Doha to porazka, dobrze ze jest darmowy internet bo mozna by tu zglupiec.

pozdrawiam z Doha.

Sent from my ALCATEL ONE TOUCH 6033X using Tapatalk 2


No bez przesady już z tą porażką. W "quiet zone" w dwie strony mieliśmy w 13 osób miejsce. Vouchery z tego co Pani z Transfer QR mówiła zlikwidowali już w... maju.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#68 PostWysłany: 03 Gru 2013 21:41 

Rejestracja: 21 Maj 2012
Posty: 809
Zbanowany
W temacie lotniska:
Cytuj:
Doha's new Hamad International Airport will open in January, according to Qatar's transport minister.

Jassim Seif Ahmed al-Sulaiti said that cargo flights at the airport — formerly known as New Doha Interational Airport — would commence as early as next week and passenger flights in the new year, reports the Gulf Times.

The soft opening will see ten carriers initially move to Hamad International, operating out of Concourse B.

These airlines are Air Arabia; Air India Express; Biman Bangladesh Airlines; Flydubai; Iran Air; Nepal Airlines; Pakistan International Airlines; RAK Airways; Syrian Air; and Yemen Airways.

Qatar Airways will continue to fly to and from Doha International Airport, before moving its entire operations to Hamad International later in 2014.

The new airport has been dogged by a series of delays, resulting in its opening being postponed a number of times (see news, April 2).

Once fully open, it will accommodate 28 million passengers, increasing to 50 million beyond 2015.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#69 PostWysłany: 08 Gru 2013 20:19 

Rejestracja: 16 Lis 2011
Posty: 1795
niebieski
Wlasnie wrocilismy z Dohy, voucherow na jedzenie rzeczywiscie nie ma od wakacji, natomiast quiet zone nie byla zamykana i mozna bylo sie do niej dostac przez cala noc. Przydaje sie jednak wlasny koc bo czasem brakuje.

Warto wyskoczyc na miasto, my zrobilismy to w dzien, taxi tanie (jest dodatkowa oplata za kurs z lotniska 25 QAR, ale wystarczy wyjsc poza i jedzie sie za ok. 10 PLN do centrum:) Korzystalismy z "rozowej" korporacji, wewnatrz byl napis, ze "kurs bez wlaczonego licznika jest kursem darmowym" i nr telefonu do skladania ew. reklamacji, takze pelna kultura.
Na bazarze jest informacja turystyczna, mila obsluga pokaze, co warto zwiedzic i dostaje sie mapke. Na szybko polecam sam bazar, stajnie emira (piekne araby), targ sokolow (!!!), wybieg dla wielbladow z malym fortem oraz port i nabrzeze z widokiem dzielnicy biznesowej. Ceny wszedzie bardzo przyjazne (porownywalne do Polski, a czasem nizsze, np. tansze napoje i woda).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#70 PostWysłany: 22 Sty 2014 21:27 

Rejestracja: 28 Lut 2012
Posty: 176
kupiłem właśnie bilet do Bangkoku, niestety/stety(?) 14h50min oczekiwania w Doha na samolot do BKK. Z wcześniejszych wpisów nie do końca rozumiem na jakiej zasadzie można wyjść z lotniska tj. wiadomo bagaż odprawiam w WAW od razu do BKK. Nie rozumiem jednak kiedy można wyjść do centrum Doha (tylko jadąc autobusem do odpowiedniego przystanku) czy również wychodząc z i wracając do strefy transferowej? ponadto czy jak wyjdę o godzinie 23 tuż po przylocie to jak mogę wejść do strefy transferowej z miasta? ponowna odprawa? Będę wdzięczny za informację :) Pisaliście coś o różnych kolorowych sznurkach/paskach -rozumiem że oficjalnie nie można opuszczać lotniska będąc w Doha na międzylądowaniu?
pozdr
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#71 PostWysłany: 22 Sty 2014 21:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1551
Loty: 101
Kilometry: 94 804
niebieski
konstabl napisał(a):
kupiłem właśnie bilet do Bangkoku, niestety/stety(?) 14h50min oczekiwania w Doha na samolot do BKK. Z wcześniejszych wpisów nie do końca rozumiem na jakiej zasadzie można wyjść z lotniska tj. wiadomo bagaż odprawiam w WAW od razu do BKK. Nie rozumiem jednak kiedy można wyjść do centrum Doha (tylko jadąc autobusem do odpowiedniego przystanku) czy również wychodząc z i wracając do strefy transferowej? ponadto czy jak wyjdę o godzinie 23 tuż po przylocie to jak mogę wejść do strefy transferowej z miasta? ponowna odprawa? Będę wdzięczny za informację :) Pisaliście coś o różnych kolorowych sznurkach/paskach -rozumiem że oficjalnie nie można opuszczać lotniska będąc w Doha na międzylądowaniu?
pozdr


Możesz wchodzić i wychodzić - jak masz wizę to kto Ci zabroni. Wysiadasz na przylotach normalnie. Płacisz i wchodzisz do kraju. Bagaż to jest odprawiony do Bangkoku - nim się nie przejmuj. Odprawy nie masz ponownej (po co?). Karty pokładowe dostajesz w Warszawie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#72 PostWysłany: 22 Sty 2014 22:24 
Moderator forum

Rejestracja: 08 Lis 2011
Posty: 988
Loty: 124
Kilometry: 370 562
1. Wysiądź na przylotach (pierwszy przystanek). (korekta: ... albo i nie pierwszy)
2. Załatw wizę
3. Wymień lub wypłać trochę kasy na lotnisku.
4. Zabierz jakąś wodę ze sobą.
5. Jak lubisz dłuuuugie (z lotniska ok 10 km, od muszli jakieś 5-6 km w jedną stronę w morderczej temperaturze) spacery to w drogę, jak nie, to taxi (ceny umiarkowane) i kawałek dojedź (np do muszli i tak zostanie spory spacerek albo do teatru Narodowego).
6. Wzdłuż zatoki (Al Corniche Str.) aż do "świecących wieżowców".
7. Aparat fotograficzny koniecznie, statyw wskazany.
8. Hotele w Doha są drogie, ale jeżeli możesz sobie pozwolić, to polecam. Noc w hotelu a noc na lotnisku to naprawdę duża różnica.

Na lotnisko wracasz przez "Odloty". Sprawdzenie biletu, paszportu, security i wchodzisz tak trochę bokiem.

Na Tajlandię już masz plany?
_________________
Moje relacje:
<USA - Roadtrip z namiotem na dachu>; <Seszele Luksusowo? Budżetowo? Panie, a nie można obu? Można!>,
<Islandia - lodowe góry i maskonury.>, <Ej, ale będzie widać góry? - Kirgistan Kazachstan>
<Wuchta problemów - Hong Kong, Filipiny>


Ostatnio edytowany przez marcinsss, 23 Sty 2014 10:31, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
digger lubi ten post.
 
      
#73 PostWysłany: 22 Sty 2014 22:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 144
marcinsss napisał(a):
1. Wysiądź na przylotach (pierwszy przystanek).


Nie zawsze jest pierwszy, trza słuchać co gadają, jak ja leciałem to pierwszy był transfer.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
digger lubi ten post.
 
      
#74 PostWysłany: 24 Sty 2014 00:44 

Rejestracja: 28 Lut 2012
Posty: 176
marcinsss napisał(a):
1. Wysiądź na przylotach (pierwszy przystanek). (korekta: ... albo i nie pierwszy)
2. Załatw wizę
3. Wymień lub wypłać trochę kasy na lotnisku.
4. Zabierz jakąś wodę ze sobą.
5. Jak lubisz dłuuuugie (z lotniska ok 10 km, od muszli jakieś 5-6 km w jedną stronę w morderczej temperaturze) spacery to w drogę, jak nie, to taxi (ceny umiarkowane) i kawałek dojedź (np do muszli i tak zostanie spory spacerek albo do teatru Narodowego).
6. Wzdłuż zatoki (Al Corniche Str.) aż do "świecących wieżowców".
7. Aparat fotograficzny koniecznie, statyw wskazany.
8. Hotele w Doha są drogie, ale jeżeli możesz sobie pozwolić, to polecam. Noc w hotelu a noc na lotnisku to naprawdę duża różnica.

Na lotnisko wracasz przez "Odloty". Sprawdzenie biletu, paszportu, security i wchodzisz tak trochę bokiem.

Na Tajlandię już masz plany?


świetny opis dzięki, oczywiście wezniemy taxi :) planów na tajlandie jeszcze nie mamy ale tworzymy - jest dużo czasu bo bilety dopiero na listopad...:)
ktoś z Was leciał już qatarem economy z WAW do DOH? zastanawiam się jakie miejsce wybrać dla naszej dwójki? czy exit rows są ok? wiem, że przeważnie w exit rows jest więcej miejsca ja mam prawie 2m więc dużo miejsca potrzebuję ;) ponadto jaki jest komfort: są indywidualne ekrany LCD? z góry dziękuję za odp!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#75 PostWysłany: 24 Sty 2014 09:01 
Moderator forum

Rejestracja: 08 Lis 2011
Posty: 988
Loty: 124
Kilometry: 370 562
Moje 178 cm mieściło się bardzo wygodnie.
A co do komfortu i rozrywki, to chyba pierwszy raz w życiu żałowałem, że zaraz lądujemy. Jeszcze tyle płyt zostało do przesłuchania... :)
Najpopularniejsza była ZUMA de Lux, a nawet (ale to już na trasie DOH-BKK) udało mi się zagrać z kimś w szachy przez sieć :)
Bardzo duży wybór filmów, muzyki i gier komputerowych, pyszne żarcie (możesz sobie zamówić wcześniej przez stronę zestaw tematyczny - talerz owoców, zestaw dla dziecka, wegetariański i jeszcze kilka innych).
_________________
Moje relacje:
<USA - Roadtrip z namiotem na dachu>; <Seszele Luksusowo? Budżetowo? Panie, a nie można obu? Można!>,
<Islandia - lodowe góry i maskonury.>, <Ej, ale będzie widać góry? - Kirgistan Kazachstan>
<Wuchta problemów - Hong Kong, Filipiny>
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#76 PostWysłany: 24 Sty 2014 09:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lut 2013
Posty: 1649
niebieski
marcinsss napisał(a):
[..]pyszne żarcie (możesz sobie zamówić wcześniej przez stronę zestaw tematyczny - talerz owoców, zestaw dla dziecka, wegetariański i jeszcze kilka innych).
Nie zawsze takie pyszne. Choć może to wina odcinka (HYD-DOH), ale my akurat mieliśmy okropne - ciepłe danie było ledwo "zjadliwe".
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#77 PostWysłany: 24 Sty 2014 10:24 

Rejestracja: 26 Cze 2012
Posty: 1085
Loty: 155
Kilometry: 370 915
srebrny
Taka jedna uwaga co do Qatar Airways. Jedzenie jedzeniem, ale dla wyższych osób nie polecam miejsc przy oknie w A330. Znajdują się tam jakieś skrzynki od systemu rozrywki i jest problem co zrobić z nogami przy dłuższych rejsach. Do tego lepiej unikać miejsc za którymi jest ścianka - fotel rozkłada się o kilka centymetrów co najwyżej. Dobrze się upewnieć co do wybranych miejsc przy check-in. Ja nie zwróciłem uwagi i okazało się, że zmienili mi na maiejsce przy końcu przedziału z pudłem pod nogami. Joga przez 8 godzin...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#78 PostWysłany: 24 Sty 2014 10:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Lip 2013
Posty: 126
Loty: 19
Kilometry: 36 462
konstabl napisał(a):
ktoś z Was leciał już qatarem economy z WAW do DOH? zastanawiam się jakie miejsce wybrać dla naszej dwójki? czy exit rows są ok? wiem, że przeważnie w exit rows jest więcej miejsca ja mam prawie 2m więc dużo miejsca potrzebuję ;) ponadto jaki jest komfort: są indywidualne ekrany LCD? z góry dziękuję za odp!


wydaje mi się, że nie można wybrać exit rows samemu, z tego co kojarze to wyskakiwała informacja, że są przydzielane na końcu czy coś w tym stylu. Ale może się mylę.

Pozostałe miejsca w economy są względnie wygodne, jak na samolot oczywiście ;) Poza tym, jak już pisano - jedzenie raczej ok, obsługa miła, system rozrywki też w porządku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#79 PostWysłany: 24 Sty 2014 10:43 

Rejestracja: 26 Cze 2012
Posty: 1085
Loty: 155
Kilometry: 370 915
srebrny
konstabl napisał(a):
ktoś z Was leciał już qatarem economy z WAW do DOH? zastanawiam się jakie miejsce wybrać dla naszej dwójki? czy exit rows są ok? wiem, że przeważnie w exit rows jest więcej miejsca ja mam prawie 2m więc dużo miejsca potrzebuję ;) ponadto jaki jest komfort: są indywidualne ekrany LCD? z góry dziękuję za odp!


Zobacz sobie też na stronę seatguru lub seatmaestro. Tam są wskazane lepsze/gorsze miejsca dla większości typów samolotów dla większości linii. Dodatkowo pokazane jest gdzie jest skrzydło.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#80 PostWysłany: 25 Sty 2014 02:09 

Rejestracja: 08 Lut 2013
Posty: 8
Hej, wybieramy sie do BKK w marcu z 15h przesiadka w Doha, i mamy pare pytan:
- jaki jest koszt wizy zeby opuscic lotnisko?
- jak dlugo srednio zajmuje cala "procedura" emigracyjna w cely wydostania sie z lotniska?
- czy dojazd z centrum zajmuje duzo czasu w godzinach odlotu, w sensie czy sa duze korki ok 13?
- czy ktos juz korzystal z tego nowego terminala i czy jest on chociaz nieco lepszy od tego starego?
Jezeli sytuacja z voucherami ulegla zmianie to rowniez poprosilibysmy o informacje. Dzieki z gory!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 130 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group