Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 89 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Noclegi w Stambule
#1 PostWysłany: 10 Cze 2011 22:55 

Rejestracja: 04 Lip 2010
Posty: 61
Szukam noclegu dla 2 osób w Istambule na przełomie października i listopada. Więc jak ktoś ma jakiś ogarnięty nocleg z poprzednich wypraw to proszę o namiary i orientacyjną cenę.
Dzięki z góry
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez puhacz, 13 Wrz 2022 13:25, edytowano w sumie 1 raz
Poprawka tytułu wątku
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia
Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN
#2 PostWysłany: 11 Cze 2011 11:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Wrz 2010
Posty: 120
Ja nocleg znalazłam przez Hospitality Cub, tak więc to mogę polecić, bo ani liry nie wydałam a dodatkowo pozwiedzałam miasto :) Turcy są bardzo gościnni, więc nie powinno być problemu.
No chyba, że wolisz hostel/hotel to już niestety nie pomogę :(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 11 Cze 2011 11:41 

Rejestracja: 11 Cze 2011
Posty: 1
Polecam hostel Neverland, dorm 9 euro, dwojka bez lazienki 14 euro/os (lazienki na zewnatrz b.czyste) , z lazienka 17euro/os. Bez luksusow ale czysto, b.dobra lokalizacja, wliczone pyszne :-) sniadanie w formie szwedzkiego stolu, darmowa kawa/herbata caly dzien, do dyspozycji kuchnia, common room, Internet za darmo, i swietna atmosfera:-)

tu ich stronka : http://www.hostelneverland.com/main.htm

pozdrawiam!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 12 Cze 2011 00:00 

Rejestracja: 04 Lut 2010
Posty: 157
Polecam Sydney Hostel Istanbul http://www.istanbulsydneyhostel.com/, rezerwować najlepiej przez jakiegoś pośrednika w stylu Hostelworld.
Standard średni, ale klima sprawna. Super taras na dachu oraz co najważniejsze lokalizacja (3-5 minut pieszo od Aya Sofia ). Jak znajdziesz w przyzwoitej cenie to warto brać. Miła obsługa.

Jak będziesz w Stambule to polecam korzystać z promów kursującymi między wieloma punktami.
Jak masz jeszcze jakieś pytania to chętnie odpowiem. Przepiękne miasto - kiedyś tam jeszcze wrócę :)

Pozdrawiam.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 31 Mar 2012 16:40 

Rejestracja: 29 Lis 2011
Posty: 418
srebrny
byłem best nobel hotel 156e trzy noce dla trzech osób.Rezerwacja przez booking.Swietne śniadania w formie bufetu.Przy rezerwacji nie sugerujcie sie lokalizacja-wszystkie hotele sultanahmed dzielnica o rzut kamieniełm.Ceny obserwowaLem przez trzy miesiące.Rezerwacja 8 dni przed odlotem,ceny spadają ok. trzy tygodnie przed terminem.trzeba wyczuc moment-mój hotel podrżał dwa pózniej o 200e
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 31 Mar 2012 17:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 807
Loty: 59
Kilometry: 98 063
niebieski
subway - podrzuć jak z komunikacją w mieście: ceny, czym i jak najlepiej. Lądujemy około 16:00 na lotnisku Artruka - jak się dostać do dzielnicy Sultanahmed. Wszelaka pomoc wskazana - lecimy w czwartek 05-04. Z góry dzieki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 31 Mar 2012 19:18 

Rejestracja: 29 Lis 2011
Posty: 418
srebrny
Sultanahmed to po n aszemu dzielnica.Wszędzie blisko wszelkie hity turystyczne 5min na butach.kurs sprzed dwóch tugodni 1e-2.35l Wsiadasz na lotnisku w metro /kantor na lotnisku wymienić np.10e/maszyna z biletami rozmienia banknoty przed bramkami 2lirymetro iprzesiadka na tramwaj 2liry.metro 3 lub 4 przystanek stacja Zetinburnu pożniej kilkanaście przystanków tramwajem łącznie ok.40min.hotele też zapewniaja transport na lotnisko 5e od głowy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 31 Mar 2012 23:55 

Rejestracja: 31 Mar 2012
Posty: 787
niebieski
zdecydowanie potwierdzam metro (bardziej naziemne) do Zeytinburnu (6 stacji) i przesiadka na tramwaj T1 (niekoniecznie do przystanku Sultanahmet); jeśli niechcący ktoś się zagapi, to wtedy metrem do końca i na Aksaray znowu w pobliżu jest T1 lub z buta ok.1 km; oczywiście nazwa dzielnicy pochodzi od sułtana Ahmeda

przylatujesz w godzinie szczytu, samochody żwawo startują z lotniska jadąc szeroką drogą nad Morzem Marmara, a potem utykają w korkach wąskich ulic na starym mieście; nam taksówką zabrało dłużej niż komunikacją;
hotele chcą 20 EUR za odebranie z lotniska, więc 5 EUR to raczej od łba przy komplecie pasażerów;

jeśli z Warszawy, to mam do odstąpienia Istambulkart naładowaną na 2-3 przejazdy; w terminalu międzynarodowym nie da się chyba jej kupić ani zwrócić; karta wypiera dawne żetonobreloczki i przejazdy są tańsze niż pojedyncze bilety;
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 26 Cze 2012 09:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1557
Loty: 101
Kilometry: 94 804
niebieski
Co do kantoru na lotnisku - też są takie złodziejskie kursy jak w naszej stolicy na lotnisku? Wybieram się jutro wieczorem do IST.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 26 Cze 2012 10:49 

Rejestracja: 26 Cze 2012
Posty: 2
Na lotnisku kursy są naprawdę kiepskie - lepiej wymienić jakieś 10euro i wymienić już na mieście. W Sultanahmet ceny są ok, ale też bez specjalnego szału. Lepiej już pojechać np. do Besiktas i tam wymienić :).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 18 Lip 2012 14:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3711
srebrny
rowik11, ale jakiego noclegu szukasz ? budżetowo, średnio czy na wypasie ? Spałem i w 5* na Besiktasie i budżetowej norce na Fatih. Jeśli wypasiony to bukowanie wskazane.
Jeśli budżetowo to w okresie październik/listopad nie ma sensu bukować hotelu/hostelu. Co prawda jest tam masa turystów przez cały rok, ale w samym Fatih jest tyle noclegów, że bez problemu można znaleźć coś na miejscu. Dobre jest też Beyoglu do spania.
Tak jak kolega miro13 wspominał, szybko, tanio, sprawnie to metro czyli kolejka a później tramwaj.
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 20 Wrz 2012 09:40 

Rejestracja: 17 Sty 2012
Posty: 87
Ja mogę polecić Elma Suites, obiekt położony dosłownie 3-5 minut pieszo od Taksimu.

http://www.booking.com/hotel/tr/elma-su ... f39;dcid=1

Apartamenty są czyste, jasne, nowocześnie umeblowane, jest czajnik, suszarka, naczynia.

Położenie przy Taksimie oznacza jednocześnie, że jest trochę daleko do Sultanhamet, więc moim zdaniem najlepszym sposobem jest spędzenie kilku nocy właśnie w tamtej okolicy i kilku na Beyoglu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 12 Lip 2013 11:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Paź 2012
Posty: 683
Loty: 125
Kilometry: 211 089
niebieski
ktoś korzystał http://bestislandhostel.com/ ?? polecicie coś, niska cenna najważniejsza (no może i lokalizacja ) :D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 14 Lip 2013 08:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 807
Loty: 59
Kilometry: 98 063
niebieski
Tu spałem
- super położenie - prawie przy Błękitnym Meczecie
- przystępna cena - około 50 € za dwójkę
- b. dobre śniadania
- pokoje brać na pierwszym lub drugim pietrze - nie w piwnicach bo tam małe klitki, tylko do spania praktycznie.

http://www.hotelantique.com/en/index.htm
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 14 Lip 2013 09:54 

Rejestracja: 01 Gru 2012
Posty: 1024
niebieski
Ja spalem w Neverland Hostel:
http://www.hostelworld.com/hosteldetail ... 3godZx4A-w
_________________
Życie jest dobre, ale dobre życie jest lepsze!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 14 Lip 2013 09:57 

Rejestracja: 03 Lut 2013
Posty: 459
Loty: 86
Kilometry: 126 541
ja korzystalem z tego - polecam

http://hostelantique.com
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 24 Wrz 2013 11:51 

Rejestracja: 06 Kwi 2013
Posty: 86
Loty: 87
Kilometry: 227 848
Japi_29 napisał(a):
ktoś korzystał http://bestislandhostel.com/ ?? polecicie coś, niska cenna najważniejsza (no może i lokalizacja ) :D

Podróżuje już ładnych parę lat i nigdzie nie zostałem tak potraktowany jak w tej norze. Wlasciciele naliczaja sobie nocki wg własnego widzimisię i gdy próbowałem to wyjaśnić zostakem zwyzywany przez wlascicelke od najgorszych! Prawie, ze i doszlo by do rękoczynów. Omijajcie ten pseudo hotel szerokim łukiem bo poza dobra lokalizacja zaproponują wam jedynie brudne pokoje z karaluchami i dodatkowe opłaty z kosmosu. Śniadani i 'taras to fikcja. Na tarasie śpią młodzi turcy z anatolii.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 31 Lip 2014 16:18 

Rejestracja: 18 Wrz 2013
Posty: 330
niebieski
Mam zaplanowany wyjazd 3 dni w Istambule. To pierwsza wizyta w tym mieście, z przylotem i wylotem na S.Gokcen.
W której części miasta sugerujecie szukać noclegu? W planach piesze wycieczki, jakiś rejs(y), generalnie miasto z buta.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 31 Lip 2014 17:57 

Rejestracja: 25 Sty 2012
Posty: 231
niebieski
Wirecki1 napisał(a):
Mam zaplanowany wyjazd 3 dni w Istambule. To pierwsza wizyta w tym mieście, z przylotem i wylotem na S.Gokcen.
W której części miasta sugerujecie szukać noclegu? W planach piesze wycieczki, jakiś rejs(y), generalnie miasto z buta.

Przy takiej ilości dni to tylko w Sultanahmet. Zbadaj ten hotel - TRYP by Wyndham Istanbul Hagia Sophia, 200 m od Hagia Sophia. Fajny. Normalnie dość drogi, ale czasem możesz wyhaczyć fajne oferty. Spałem tam w zeszłym tygodniu za 260 zł za dwie doby/2os/+ śniadanie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 22 Sie 2014 22:09 

Rejestracja: 09 Sty 2012
Posty: 256
Loty: 38
Kilometry: 72 453
niebieski
Mogę polecić Yeni Hostel
http://www.booking.com/hotel/tr/yeni.pl ... children=0

Świetna lokalizacja, wiele zabytków w odległości spaceru, dobry dojazd (przystanek tramwajowy niedaleko), miła obsługa, można zrobić sobie kawę i herbatę w udostępnionej kuchni.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 89 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group