Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 504 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 26  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Dubaj
#41 PostWysłany: 25 Cze 2014 02:25 

Rejestracja: 29 Lut 2012
Posty: 41
Na kilka dni (głównie zwiedzania) w Dubaju mogę polecić ten hotel: Winchester Hotel Apartments, blisko metro, sklepy i restauracje, na dachu jest basen a same apartamenty sporych rozmiarów. Transfer z lotniska do hotelu mieliśmy za 30 dukatów, taxi w drugą stronę wyszła mniej niż 20.
We wrześniu jedziemy drugi raz i tym razem zdecydowaliśmy się na Yassat Gloria Hotel, w dzielnicy Tecom, przy samym metrze. Opinie i zdjęcia są sympatyczne, dobra promocja była/jest na ten hotel na travelrepublic. Tylko trzeba zaznaczyć, że chcemy pokój ze śniadaniem bo "room only" jest droższy!
Przy szukaniu noclegu sugerowałbym się bliskością metra, basenem (po zwiedzaniu w takim upale kapiel jest zbawieniem) i jak najdalej od dzielnicy "Deira".
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
 Temat postu: Re: Dubaj
#42 PostWysłany: 24 Lip 2014 23:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lip 2010
Posty: 425
niebieski
Co może oznaczać taki zapis w regulaminie hotelu?

Cytuj:
Za każdy wniosek wizowy pobierany jest depozyt w wysokości 5000 AED. Depozyt ten zostanie zwrócony po wyjeździe. Aby otrzymać zwrot depozytu, Goście muszą przesłać skan strony paszportu z pieczątką wyjazdową otrzymaną w momencie wyjazdu z kraju.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dubaj
#43 PostWysłany: 25 Lip 2014 09:01 

Rejestracja: 30 Maj 2013
Posty: 431
Loty: 644
Kilometry: 1 419 433
niebieski
Ten zapis obowiązywał gdy do UAE były wizy i hotel miał być pośrednikiem w załatwieniu wizy. Wtedy cześć hoteli chciało depozytu (blokady na karcie kredytowej) zwalnianego po opuszczeniu Emiratów w terminie wynikającym z wizy.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dubaj
#44 PostWysłany: 25 Lip 2014 10:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lip 2010
Posty: 425
niebieski
Dzięki!
Tak myślałam, chociaż zmyliło mnie to, że w tym samym regulaminie jest zapis o nowej opłacie turystycznej od 31 marca, także aktualizowali regulamin po zniesieniu wiz, ale ten punkt został.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dubaj
#45 PostWysłany: 29 Lip 2014 23:31 

Rejestracja: 09 Maj 2014
Posty: 242
Zbanowany
Ten zapis pozostal bo on dalej obowiazuje, jesli komus potrzeba dalej wizy o ktora musi sie starac poza granicami UAE musi miec lokalnego sponsora jakim dla wiekszosci polakow przed kwietniem 2014 byly linie lotnicze i one nie wymagaly oplacenia depozytu ale jesli ktos staral sie poprzez hotel to oni zadali kaucji.
To ze on jest dalej w zapisie polskojezycznym to nic dziwnego nikt nie wie jaki paszport posiada lub na jakim bedzie podrozowac osoba czytajaca dany tekst.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dubaj
#46 PostWysłany: 30 Lip 2014 00:00 

Rejestracja: 15 Cze 2014
Posty: 1742
srebrny
Jaki budżetowy hotel w "centrum" polecilibyście na 4-5 dni w Dubaju? Chodzi o to by komfortowo przemieszczać się po atrakcjach miasta, nie tracić wiele czasu na dojazdy. Zależy nam na normalnych warunkach w miejscu zamieszkania, bez fajerwerków, ale i przesady w dół.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dubaj
#47 PostWysłany: 22 Wrz 2014 22:28 

Rejestracja: 30 Paź 2012
Posty: 150
W której części dzielnicy jest najwygodniej mieszkać ? żeby było gdzie pójść z buta, a jednocześnie blisko do metra. Jakich dzielnic unikać jeśli chodzi o noclegi ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dubaj
#48 PostWysłany: 23 Wrz 2014 00:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lip 2010
Posty: 425
niebieski
Zależy na czym Ci dokładnie zależy i gdzie planujesz się zatrzymać (w hotelu czy coś wynająć). Ja będę tam w przyszłym tygodniu, ale zrobiłam mały rekonesans.

Jeśli chodzi o dzielnice blisko metra:
Deira - ma słabe opinie, głośno (od samolotów i z ulicy), niezbyt ładna zabudowa, dużo ludności napływowej z Pakistanu, ale tanio
Bur - to stary Dubaj, jest trochę atrakcji w okolicy, głównie niska zabudowa
W Bur i Deirze jest sporo hoteli, mało mieszkań do wynajmu
Downtown - największą atrakcją jest bliskość Burj Khalify i Dubai Mall (fontanny, akwarium, park rozrywki Saga)
Al Quoz i Al Barsha - dzielnice "robotnicze", w dużej mierze w budowie jeszcze, ale dość dobrze skomunikowane (wzdłuż Sheik Zayed Rd są rozmieszczone stacje metra)
Marina - najdalej od lotniska (jeśli przylatujesz na DXB to ok. 30 km), ale podobno najfajniejsza do mieszkania: nowe, wysokie apartamentowce, ładna zatoka i deptak, dość blisko metro, dość blisko ładna plaża; nie wiem czy Marina też jest najlepsza z turystycznego punktu widzenia, bo nie jest położona centralnie; mało hoteli, ale sporo mieszkań

Sama wynajmuję mieszkanie w Marinie właśnie, ale czy polecam mogę określić za 2 tyg;)
Góra
 Profil Relacje PM off
mashacra lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Dubaj
#49 PostWysłany: 30 Wrz 2014 01:03 

Rejestracja: 30 Paź 2012
Posty: 150
Dzięki juliaka
Orientuje się ktoś ile potrwa dojazd W Dubaju, z Silicon Oasis do Mariny, na plażę, czy Dubai Mall ? Jest dobry tani hotel ale daleko od centrum, jeździ autobus
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dubaj
#50 PostWysłany: 30 Wrz 2014 08:36 

Rejestracja: 21 Maj 2012
Posty: 809
Zbanowany
Taksówką myślę że około 20 minut do Dubai Mall i jakieś 30 minut na Palmę.

Niech Was nie zwiedzie to, że na mapie gdzieś się wydaje blisko ;)
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez lahcimmm2, 16 Paź 2016 22:25, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dubaj
#51 PostWysłany: 30 Wrz 2014 09:13 

Rejestracja: 03 Maj 2012
Posty: 280
niebieski
czy ktos z Was bylw Dubaju w sylwestra? Czy moze cos powiedziec na temat publicznych eventow, imprez organizowanych, piciu alkoholu, czy ceny wtedy sa kosmicznie wyzsze a hotele poobstawiane?
Wiem, ze sa google, ale chcialem zaczerpnac jezyka od strony "praktycznej", no i tez troche budzetowej.
_________________
Hiszpania, Portugalia - mieszkalem, wiec pomoge i odpowiem na pytania
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dubaj
#52 PostWysłany: 01 Paź 2014 05:41 

Rejestracja: 14 Lut 2011
Posty: 110
Loty: 31
Kilometry: 72 801
michalp napisał(a):
czy ktos z Was bylw Dubaju w sylwestra? Czy moze cos powiedziec na temat publicznych eventow, imprez organizowanych, piciu alkoholu, czy ceny wtedy sa kosmicznie wyzsze a hotele poobstawiane?
Wiem, ze sa google, ale chcialem zaczerpnac jezyka od strony "praktycznej", no i tez troche budzetowej.

Byłem w zeszłym roku na Sylwestra w Dubaju. Samą noc spędziłem akurat w hotelu oglądając pokazy fajerwerków nad Burj Khalifa oraz w oddali nad Palmą Jumeirah. Zrezygnowaliśmy z jechania pod Burj Khalifę osobiście z racji tego że co roku wybiera się tam dużo ludzi, i ciężko jest później wrócić do hotelu metrem.
Co do cen, to byłem od 28 grudnia do 8 stycznia, przelot Lufthansą z Warszawy do Dubaju, i powrót Austrian Airlines 2000zł /os, za hotel w dzielnicy Bur Dubai płaciłem około 2200zł, pokój dwuosobowy, śniadania w cenie. Bez rewelacji co jakości ale jak za taką cenę to nie było tak źle, zwłaszcza że miałem dosyć blisko do stacji metra.
Picie alkoholu w miejscach publicznych z racji tego że Emiraty to kraj islamski raczej jest odradzane ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dubaj
#53 PostWysłany: 05 Paź 2014 16:03 

Rejestracja: 30 Paź 2012
Posty: 150
Zarezerwowałem hotel na booking.
W mailu z potwierdzeniem czytam:
Ważne informacje
Goście proszeni są o zapoznanie się z obowiązującymi przepisami wizowymi przed rozpoczęciem podróży.

Hotel apartamentowy Akas-Inn nie przyjmuje indywidualnych rezerwacji od osób poniżej 18. roku życia.

Przy zameldowaniu pary muszą okazać akt małżeństwa.

Oferta tego hotelu apartamentowego skierowana jest do rodzin i małżeństw. Osoby podróżujące w pojedynkę również są mile widziane, jednak ze względów bezpieczeństwa nie mogą one przyjmować w apartamencie żadnych osób odwiedzających, z wyjątkiem rodziców i rodzeństwa, którzy muszą okazać stosowny dokument tożsamości ze zdjęciem. Z innymi osobami Goście mogą spotykać się wyłącznie w holu lub w kawiarni.


Czy naprawdę będą tego przestrzegać ? w komentarzach nie natknąłem się na ten temat. Czy to jest normalna regułka dla wszystkich rezerwacji w ZEA ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dubaj
#54 PostWysłany: 12 Paź 2014 11:26 

Rejestracja: 01 Paź 2013
Posty: 16
Moze mi ktoś powiedzieć czy do cen hotelów np. na booking.com trzeba doliczyc w sumie 20% podatków (10% obsługa + 10% podatek inny)+ podatek miejski ok. 10AED za kazda noc?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dubaj
#55 PostWysłany: 12 Paź 2014 11:31 

Rejestracja: 04 Sty 2014
Posty: 232
niebieski
Tak jest napisane na potwierdzeniu rezerwacji. U mnie tez tak bylo. Inne systemy maja ceny tylko nieco wyzsze, ale bez tych dodatkowych 20%.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dubaj
#56 PostWysłany: 12 Paź 2014 17:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Paź 2013
Posty: 576
niebieski
michalp napisał(a):
czy ktos z Was bylw Dubaju w sylwestra?

Tez sie tam wybieram, w niektórych hotelach czeka niespodzianka!
skusiła mnie fajna cena za nocleg, dobrze że mogłem anulować bez opłaty :oops:
Please note that there is a mandatory gala dinner on 31 December 2014 that costs AED 1,100.00 per adult and AED 550.00 per child from 6 to 12 years inclusive.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dubaj
#57 PostWysłany: 17 Paź 2014 22:16 

Rejestracja: 04 Sie 2011
Posty: 61
traveller napisał(a):
Zarezerwowałem hotel na booking.
W mailu z potwierdzeniem czytam:
Ważne informacje
Goście proszeni są o zapoznanie się z obowiązującymi przepisami wizowymi przed rozpoczęciem podróży.

Hotel apartamentowy Akas-Inn nie przyjmuje indywidualnych rezerwacji od osób poniżej 18. roku życia.

Przy zameldowaniu pary muszą okazać akt małżeństwa.

Oferta tego hotelu apartamentowego skierowana jest do rodzin i małżeństw. Osoby podróżujące w pojedynkę również są mile widziane, jednak ze względów bezpieczeństwa nie mogą one przyjmować w apartamencie żadnych osób odwiedzających, z wyjątkiem rodziców i rodzeństwa, którzy muszą okazać stosowny dokument tożsamości ze zdjęciem. Z innymi osobami Goście mogą spotykać się wyłącznie w holu lub w kawiarni.


Czy naprawdę będą tego przestrzegać ? w komentarzach nie natknąłem się na ten temat. Czy to jest normalna regułka dla wszystkich rezerwacji w ZEA ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dubaj
#58 PostWysłany: 17 Paź 2014 22:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2012
Posty: 946
platynowy
Akt malzenstwa prosze rozumiec jako przeprowadzenie aktu seksualnego w jednym z przeznaczonych do tego pokojow w hotelach ZEA - komisja stojaca za weneckim lustrem doglebnie przeanalizuje, czy akt ten nadaje sie, jako wyznacznik odpowiedniego pozycia malzenskiego. Certyfikat zostanie wreczony w ciagu 15 minut z pieczatka do paszportu. Panie, biernie poddajace sie pieszczotom, powinny byc swiadome reprymendy ze strony personelu hotelowego oraz mniejszych szans na przyznanie hotelu.


Ostatnio edytowany przez lahcimmm2, 16 Paź 2016 22:26, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Dubaj
#59 PostWysłany: 21 Paź 2014 10:54 

Rejestracja: 03 Maj 2012
Posty: 280
niebieski
traveller napisał(a):
Zarezerwowałem hotel na booking.
W mailu z potwierdzeniem czytam:
Ważne informacje
Goście proszeni są o zapoznanie się z obowiązującymi przepisami wizowymi przed rozpoczęciem podróży.

Hotel apartamentowy Akas-Inn nie przyjmuje indywidualnych rezerwacji od osób poniżej 18. roku życia.

Przy zameldowaniu pary muszą okazać akt małżeństwa.

Oferta tego hotelu apartamentowego skierowana jest do rodzin i małżeństw. Osoby podróżujące w pojedynkę również są mile widziane, jednak ze względów bezpieczeństwa nie mogą one przyjmować w apartamencie żadnych osób odwiedzających, z wyjątkiem rodziców i rodzeństwa, którzy muszą okazać stosowny dokument tożsamości ze zdjęciem. Z innymi osobami Goście mogą spotykać się wyłącznie w holu lub w kawiarni.



Nie no, powaga - czy ktos moze sie podzielic doswiadczeniem nt meldowania pary nie bedacej malzenstwem? I majacej oczywiscie rozne nazwiska i meldunki...
Czy naprawdę będą tego przestrzegać ? w komentarzach nie natknąłem się na ten temat. Czy to jest normalna regułka dla wszystkich rezerwacji w ZEA ?
_________________
Hiszpania, Portugalia - mieszkalem, wiec pomoge i odpowiem na pytania
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dubaj
#60 PostWysłany: 21 Paź 2014 11:45 

Rejestracja: 21 Maj 2012
Posty: 809
Zbanowany
Ja w ZEA nie miałem z tym żadnych problemów - nikt nic nie sprawdzał.

Co do tych podatków itp - najlepiej czytać szczegółowo warunki rezerwacji z booking, ale z reguły jest to doliczane.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 504 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 26  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group