Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Dojazd z lotniska Sabiha Gökçen (SAW) do Stambułu

Istanbul Sabiha Gökçen International Airport znajduje się Pendik / Kurtköy, 40 km od Kadıköy, 12 km od from Pendik, i 50 km od placu Taksim.


Stambuł

Komunikacja Miejska

Istanbul Kart

Po wylądowaniu na lotnisku SAW, zalecane jest wyrobienie karty Istambuł. http://istanbulkart.iett.gov.tr/en/ista ... s/menu/427
Koszt karty to 6 TRY (zwracają 5 przy oddawaniu karty) i ona nam pozwoli zaoszczędzić sporo kasy przy podróżach komunikacją miejską. W automacje dajemy banknot 10 TRY i dostajemy kartę i 4 TRY na nasz pierwszy przejazd. Koszt pierwszego przejazdu będzie 2.15 TRY a kolejnych już 1.45 TRY (przy osobnych biletach to 4 TRY za każdy przejazd)

autobus linii E-3 kursuje między SAW i przystanku metra 4. Levent, linii M2 (można dojechać do placu Taksim) Rozkład Jazdy
Czas przejazdu: 50-70 minut


autobus linii E-9 kursuje między SAW i portem Bostancı (można się przesiąść na prom do Bakırköy, Karaköy i Kabataş) Rozkład Jazdy
Czas przejazdu: 30-50 minut

autobus linii E-10 kursuje między SAW i portem Kadıköy (Kadıköy to "stolica" wschodniego Stambułu. Można się przesiąść na prom do Sirkeci który jest najbliżej dzielnicy Sultanahmet i Eminönü. Stąd odjeżdżają pociągi do İzmir, Ankary i Teheranu. ) Rozkład Jazdy
Czas przejazdu: 35-50 minut

Interaktywna mapa dojazdu

Inne linie Autobusowe

Autokary HAVATAŞ

Można dojechać także autokarami firmy HAVATAŞ. Z SAW można dojechać prosto do placu Taksim (koszt 14 TRY, czas przejazdu 90 minut, Rozkład

do Kadıköy (koszt 9 TRY, czas przejazdu 60 minut, Rozkład

do Yenisahra (koszt 9 TRY, czas przejazdu 45 minut, Rozkład

Akmis Seyahat
Przewożnik który nas podwiezie do Bursa, Yalova, Gemlik, Sakarya, Kocaeli, Gebze i Karamürsel Akmis Seyahat

Taxi
Oficjalna przybliżona cena przejazdu między lotniskiem a Kadıköy to ok 60 TRY a do Taksim to 90 TRY. Można obliczyć ceny naszej trasy przy pomocy tej aplikacji: Oblicz

Pieszo
Nie polecam

UWAGA! Korki w Stambule są okropne czasami. Nie warto jechać na ostatnią chwilę na lotnisko, bo jest duża szansa ze pocałujemy klamkę gate.


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 118 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 15 Sty 2014 21:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Gru 2013
Posty: 659
niebieski
Aktualizacja ze stycznia 2014:
Przejazd lotnisko Sabiha - Sultanahmet

1.terminal - stacja metra Taksim = 13 TRY lub 7 USD; autobus SG-2

2. stacja metra Taksim - Kabatas - 3 TRY lub pieszo (tylko jedna stacja)

3. Kabatas - Sultanahmet - 3 TRY ; tramwaj T1

Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off
szczota1992 lubi ten post.
 
      
Szalona Środa w PLL LOT: europejskie wojaże od 376 PLN. Loty do Afryki za 772 PLN Szalona Środa w PLL LOT: europejskie wojaże od 376 PLN. Loty do Afryki za 772 PLN
Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia
#22 PostWysłany: 20 Sty 2014 20:01 

Rejestracja: 31 Mar 2012
Posty: 286
Witam, w lutym będę miał przesiadkę na lotnisku SAWokoło 6 godzin. Polecacie coś w okolicy ażeby wyskoczyć sobie i nie gnić na lotnisku? Może jakaś pyszna kebabownia albo meczet czy cokolwiek w okolicy lotniska? Ile czasu potrzeba na przejście security i odprawy paszportowej? Kolejki po wize około 17-18 będą duże?
_________________
Image
http://mydlo.fotolog.pl/ - zdjęcia w podróży
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 20 Sty 2014 20:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Gru 2013
Posty: 157
Myśle, ze mógłbyś spróbować podskoczyć na taksim na jakieś 2h, przynajmniej jak był Havatas to jechało się tam 30-40 min poza godzinami szczytu, a teraz to nie mam pojęcia. W okolicy nic ciekawego nie ma, a warto dodać ze na lotniskach w Turcji masz dwa razy kontrole, dodatkowo przy samym wejściu na lotnisko z przeswietleniem bagażu nadawanego. Tam też bywają kolejki. Jeżeli lecisz pegasusem to kiedyś były całkiem fajne zniżki na lounge z biletem, przynajmniej w domestic terminal były to śmieszne pieniądze (15tl?), w International chyba drożej trochę.


Sent from my iPad using Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 29 Mar 2014 16:19 

Rejestracja: 17 Sty 2014
Posty: 1
WizzAir

SABIHA GOKCEN (lotnisko) - KADIKOY/EMINONU (centrum)


TANI DOJAZD - 5,90TL w jedną stronę (ok.9zł)

Po wyjściu z hali przylotów (na wprost od wyjścia) znajduje się budka IETT gdzie można kupić bilety lub karty na przejazdy transportem publicznym w całym Istambule (metro, promy, autobusy, tramwaje).
Polecam zakup karty IstambulCard (anonimowa - może być jedna na kilka osób), płaci się za nią 6LT i doładowuje dowolną wartością (6TL będzie zwrócone po oddaniu karty przy wylocie a pozostałe środki na karcie niestety przepadną).

Mapa: http://www.fotoszok.pl/show.php/1982710_sabiha.jpg.html

Po zakupie biletów wsiadamy do autobusu E11 express (kursują średnio co 20min-30min w zależności od pory dnia), przystanek znajduje się tuż przy budce z biletami. Kurs do centrum kosztuje 3,95TL, przy płatności kartą IstambulCard każda kolejna przesiadka będzie tańsza (na promie lub w autobusie już 1,95TL, a później 1,40TL, 1,25TL, 1,00TL). Autobus E11 w godzinach szczytu jedzie ok.90 min, poza godzinami szczytu ok.45 min.
Autobusem dojeżdżamy na dworzec autobusowy Kadikoy. Następnie trzeba przejść ok.100m do przystani Kadikoy skąd możemy się dostać na europejską część Istambułu, w tym przypadku na Eminonu, promy odpływają średnio co ok.15 min. Koszt 1,95TL.

Mapa: http://www.fotoszok.pl/show.php/1982712_kadikoy.jpg.html

Prom płynie ok.10-15 min. Z Eminonu możemy dostać się dalej tramwajem T1 na SultanMahmed lub Taksim ... jak kto woli :D

DROGA POWROTNA KADIKOY/EMINONU - SABIHA GOKCEN (lotnisko)

Trasa może być taka sama, lecz należy zwrócić uwagę przy lotach powrotnych do g.9:00, że promy zaczynają kursować dopiero od g 7:00 i może być problem z czasem...
W takim przypadku polecam udać się na stację Metra M4 Sirkeci (200m od przystani promowej Eminonu), wsiąść do metra (do g. 8:00 kursują co 8-15min) i pojechać na końcową stację Ayrılıkçeşme gdzie znajduje się hipermarket Carrefour. Stamtąd, spacerkiem ok.10-15min, do dworca autobusowego Kadikoy lub przesiąść się do linii metra M4 w stronę Kadikoy. Po dotarciu na miejsce przystanek dla linii autobusowej E11 będzie znajdował się naprzeciw sklepu MADO (pośrodku dworca).

Alternatywą transportu z i na lotnisko jest prywatna linia autobusowa Havaş która kursuje z lotniska na dworzec autobusowy Kadikoy za 7TL w jedną stronę (przystanki takie same jak dla linii E11).

P.S.
Karty IstambulCard Transport można łatwo doładować prawie na każdym przystanku w punkcie oznaczonym JetonMatic: kładziemy kartę na czytniku i zasilamy - bardzo łatwy proces.

Bardzo przydatne linki do poruszania się po mieście i dojazd z/na lotnisko:
http://www.buradanoraya.com/istanbul/en/
http://www.placesinistanbul.com/placeTransitSearch.php
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 01 Lip 2014 19:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Cze 2012
Posty: 618
Loty: 136
Kilometry: 204 655
srebrny
Opisany sposób transportu jest jak najbardziej aktualny, z tym wyjątkiem, że bilety nieznacznie podrożały, i kosztują 4,20/4,30 TL, a za depozyt na karcie płaci się 7TL. Bilety miejskie podrożały na 2,10/2,15 TL
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 22 Lip 2014 17:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Wrz 2012
Posty: 1886
Loty: 262
Kilometry: 438 549
srebrny
Nie wiem czy było wspominane tutaj, ale Havatas jeździ również na Plac Taksim. Dojazd z lotniska kosztuje 5 euro i trwa godzinę (tyle jechałem w zeszły wtorek, wyjazd z lotniska o godzinie 15)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 27 Lip 2014 09:14 

Rejestracja: 25 Sty 2012
Posty: 231
niebieski
Legion1 napisał(a):
Nie wiem czy było wspominane tutaj, ale Havatas jeździ również na Plac Taksim. Dojazd z lotniska kosztuje 5 euro i trwa godzinę (tyle jechałem w zeszły wtorek, wyjazd z lotniska o godzinie 15)

Warto mieć na uwadze to że Havatas odjeżdża co prawda co pół godziny z Taksim, ale jak jest pełen to rozkład bierze w łeb. Tak że warto pojawić się wcześniej przed kursem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 22 Sie 2014 13:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Maj 2012
Posty: 853
Loty: 251
Kilometry: 475 688
niebieski
kubap1 napisał(a):
Legion1 napisał(a):
Nie wiem czy było wspominane tutaj, ale Havatas jeździ również na Plac Taksim. Dojazd z lotniska kosztuje 5 euro i trwa godzinę (tyle jechałem w zeszły wtorek, wyjazd z lotniska o godzinie 15)

Warto mieć na uwadze to że Havatas odjeżdża co prawda co pół godziny z Taksim, ale jak jest pełen to rozkład bierze w łeb. Tak że warto pojawić się wcześniej przed kursem.


dokładnie :) i są kolejki i nie raz trzeba czekać z dwa kursy aż się pojedzie :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 24 Sie 2014 14:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Maj 2012
Posty: 1791
srebrny
Mam pytania odnośnie tych autobusów E10 i E11.
1.Jaki to standard? Wyświetla sie tam jakaś informacja nt następnego przystanku, czy trzeba obserwować przez okno i się orientować?
2.Czy autobus zatrzymuje się na wszystkich przystankach z rozkładu, czy trzeba sygnalizowac ze chcemy wysiąść?

Znalazłem rozpiskę przystanków, może komuś się przyda:

E10
http://www.iett.gov.tr/tr/main/hatArama ... klar%C4%B1

E11
http://www.iett.gov.tr/tr/main/hatArama ... klar%C4%B1
_________________
http://arturro.fly4free.pl/blog/1455/z- ... te-dunaju/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 24 Sie 2014 15:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Sie 2012
Posty: 484
niebieski
arturro napisał(a):
Mam pytania odnośnie tych autobusów E10 i E11.
1.Jaki to standard? Wyświetla sie tam jakaś informacja nt następnego przystanku, czy trzeba obserwować przez okno i się orientować?
2.Czy autobus zatrzymuje się na wszystkich przystankach z rozkładu, czy trzeba sygnalizowac ze chcemy wysiąść?

Znalazłem rozpiskę przystanków, może komuś się przyda:

E10
http://www.iett.gov.tr/tr/main/hatArama ... klar%C4%B1

E11
http://www.iett.gov.tr/tr/main/hatArama ... klar%C4%B1

AD1. Standard jak w zwykłych miejskich autobusach w Polsce ( wyświetlane są info o przystankach).
Ad2. Niektóre przystanki są na żądanie.
Jeśli dajesz sobie radę w tak "dużych" miastach jak Wawa czy Kraków to nie masz się czego obawiać, nie zgubisz się w autobusie:) (oczywiście odnalezienie właściwego adresu nie jest już takie proste, trochę inny system adresowy:)
Góra
 Profil Relacje PM off
arturro uważa post za pomocny.
 
      
#31 PostWysłany: 14 Wrz 2014 00:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2013
Posty: 143
Loty: 2
Kilometry: 1 126
Potwierdzam wszystko zgodnie z opisem.
Prom 4 TRY Zeton. Płynie ok 20 min


W kasie powiedzieli mi ze bilet kupie u kierowcy. Autobus podjechał i nawet podwiózł nas na przystanek :) jednak kierowca najpierw machał ręka, a potem poszedł ze mną do kasy i powiedział ze 2 bilety sa potrzebne bez kolejki :)
Wcześniej kasjer obok zachęcał nas do zakupu karty jednak karta z biletami to koszt 20 TRY z czego 7 do zwrotu na lotnisku.
Cena jednego biletu bez karty to 7 TRY wiec nie chciało mi sie bawić w oddawanie karty za 1 TRY różnica w cenie ( 20-7=13 za dwa bilety po 6,50)
Reszta bez problemu :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 15 Wrz 2014 09:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Maj 2012
Posty: 1791
srebrny
Dzięki za odpowiedzi. Wróciłem cały i zdrowy;)

Faktycznie jest tak, że dwie lub więcej osób może korzystać z jednej i tej samej Istanbulkard. Dużo osób tak robiło. Legal. Wygląda to tak, że przykładasz kartę do czytnika, wchodzisz, podajesz kolejnej osobie i ona robi to samo. ALE... w takiej sytuacji traci się na przesiadkach - zniżkę nalicza tylko dla pierwszej osoby korzystającej z karty przy przesiadce, następna jest kasowana normalnie. Jak ktoś jedzie na parę dni i planuje trochę jeździć (a te promy np. to frajda;)), to lepiej wyjdzie na kupnie karty dla każdego. Zwrotu kart nie przerabiałem.
Przy doładowaniu karty w automacie przyjmowane były tylko baknoty. Za mniejsze kwoty można pewnie podładować się w punktach obsługiwanych przez ludzi.
_________________
http://arturro.fly4free.pl/blog/1455/z- ... te-dunaju/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 24 Wrz 2014 08:50 

Rejestracja: 04 Cze 2013
Posty: 772
niebieski
W budce IETT obok hali przylotów można płacić kartą ?

I jak jest z doładowaniem IstambulCard, można kartą czy tylko gotówka ?

pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 12 Paź 2014 18:29 

Rejestracja: 28 Kwi 2011
Posty: 4
Czołem. Tak się złożyło, że mam bardzo długi tranzyt na lotniku Sabiha - ląduję o 4.30 rano a wylatuję dopiero o 23.30. Nie ma sensu siedzieć tyle czasu w strefie tranzytowej. O transporcie do centrum Konstantynopola piszecie sporo. Mam jednak pytanie o powrót. Biorąc pod uwagę korki i polegając na Waszym doświadczeniu, o której według Was powinienem się zawijać z miasta na lotnisko?
Czy dużo czasu zajmuje przejście przez kontrole na tym lotnisku? Bagaż będę miał nadany wcześniej więc to mnie nie dotyczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 12 Paź 2014 19:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2012
Posty: 787
Loty: 188
Kilometry: 227 790
niebieski
kruczi napisał(a):
W budce IETT obok hali przylotów można płacić kartą ?

I jak jest z doładowaniem IstambulCard, można kartą czy tylko gotówka ?

pozdrawiam


Ja widziałem tylko opcję gotówkową. Doładowujesz wszędzie (w najmniejszym nawet kiosku), ale zawsze chcieli gotówkę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 15 Paź 2014 23:31 

Rejestracja: 12 Lip 2014
Posty: 42
Pstryk napisał(a):
Czy dużo czasu zajmuje przejście przez kontrole na tym lotnisku? Bagaż będę miał nadany wcześniej więc to mnie nie dotyczy.

To jest bardzo fajne, nieduże lotnisko. Kontrola zajmuje z reguły kilka minut.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 23 Paź 2014 23:40 

Rejestracja: 04 Cze 2013
Posty: 772
niebieski
do której godziny kursują promy ?

pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 24 Paź 2014 00:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Sty 2013
Posty: 490
Loty: 217
Kilometry: 423 860
niebieski
Zależy które: http://www.ido.com.tr/en/timetables
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 24 Paź 2014 03:33 

Rejestracja: 04 Cze 2013
Posty: 772
niebieski
miki_fly napisał(a):


np. z Kadikoy do Eminonu

ląduje o 18:55 i nie wiem czy jest sens jechać na przystań Kadikoy

pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 01 Lis 2014 00:16 

Rejestracja: 12 Lip 2014
Posty: 42
Jest więcej niż jedna firma organizująca przeprawy promowe:
http://sehirhatlari.com.tr/tr/seferler/ ... i-351.html
http://www.turyol.com/en/tarifeler.asp
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 118 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group