Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 67 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 27 Cze 2015 23:19 

Rejestracja: 19 Cze 2014
Posty: 387
Loty: 40
Kilometry: 78 827
Jakie są prowizje za wypłaty (pominąwszy prowizje naszych banków, załóżmy że te wypłaty mamy gratis)
Czy są jakieś limity jednorazowej wypłaty i problemy z wypłatą jakimiś polskimi kartami?
(mi konkretnie chodzi o Millenium, T-Mobile Usługi bankowe i Alior Kantor USD) ?
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Abcn, 28 Cze 2015 11:28, edytowano w sumie 1 raz
Wielkie litery nadużyte
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 28 Cze 2015 00:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4547
Loty: 634
Kilometry: 780 222
HON fly4free
Prowizje są takie jakie ma wystawca karty, kursy takie jak dla danej karty. Na Filipinach są jednak bankomaty, które obciążają dodatkową swoją prowizją (nie podam jakie bo nie pamiętam), zawsze jednak na ekranie przed wypłatą pojawia się informacja o dodatkowej prowizji (wysokiej). O ile w dużych miastach nie ma problemu ze znalezieniem "porządnego " bankomatu, o tyle w mniejszych miejscowościach już może być. Mój przykład to Dalaguette na Cebu, tam był jedyny bankomat i chciał wysokiej prowizji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 28 Cze 2015 08:56 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7790
Proszę nie wprowadzać w błąd :)

Prowizja na Filipinach za wypłatę jest zawsze (narzucona przez filipińskie banki) i wynosi 200 peso. Jedyny bank nie mający prowizji to HSBC ale bardzo ciężko znaleźć ich bankomaty. Dodatkowo każdy bankomat ma limit wypłaty gotówki, wahający się zazwyczaj między 10000-20000 peso - nie da się więc wybrać więcej pieniędzy naraz by zapłacić tylko raz prowizję.

Inna sprawa to opłaty za wypłatę narzucone przez Twój polski bank - te musisz sprawdzić w swoim banku (i spojrzeć jakie są koszta przewalutowania).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Koala22 uważa post za pomocny.
 
      
#4 PostWysłany: 28 Cze 2015 09:37 

Rejestracja: 13 Kwi 2012
Posty: 118
Chyba nie ma żadnej z góry narzuconej prowizji.

Nie pamiętam, aby bankomat wydał mi mniej niż chciałem, a sprawdziłem na wyciągu i nic dodatkowego mi nie zjadło z konta.
Płaciłem kartą EUR z mBanku w lutym '15 w Manili w dwóch różnych bankomatach (nie był to HSBC).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 28 Cze 2015 11:15 

Rejestracja: 23 Gru 2011
Posty: 347
Loty: 137
Kilometry: 274 190
niebieski
Z mojego doświadczenia pamiętam, że minimum przy wypłacie to 200 pesos prowizji. Nie ma tu znaczenia nasza karta.

Zdarzają się wyższe opłaty.
_________________
Jeśli Ci pomogłem, miło jeżeli odwdzięczysz się lajkiem. Wtedy wiem, że komuś się to przydało i warto to robić!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 28 Cze 2015 12:47 

Rejestracja: 19 Cze 2014
Posty: 387
Loty: 40
Kilometry: 78 827
To jeszcze jedna sprawa : da się dam sprzedać w kantorach EUR ? bo, że USD się da to oczywiste :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 28 Cze 2015 14:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2011
Posty: 1416
niebieski
Oczywiście można wymienić Euro czy też funty w każdym kantorze.
Kursy są dość korzystne, tzn. widełki mniejsze niż w Polsce.
Pierwszej wymiany można dokonać od razu na lotnisku w Manili - wprawdzie tam kurs będzie najgorszy, ale wymiana np. 20 USD dan nam jakieś 800 pesos i od razu będziemy mieli drobne na taksówkę.
Jeśli wsiądziemy do taxi z dolarami czy banknotem 500, na 99% taksówkarz nie będzie miał jak wydać reszty ;-)
Jeśli wymieniasz w małym kantorze gdzieś w centrum Manili, to koniecznie:
- nie chowaj pieniędzy zaraz po przeliczeniu ich przez kasjera, lecz przelicz je jeszcze raz, trzymając w okienku w zasięgu wzroku pracownika (jeśli banknotów jest dużo, prawdopodobnie będzie o jeden za mało)
- dobrze ukryj wymienione pieniądze - przed kantorem mogą czekać tubylcy poinformowani, gdzie je schowałeś i podążający za Tobą aż do skutku, czyli dokonania kradzieży

Waszyngton napisał wyraźnie - KAŻDY bankomat doliczy 200 pesos za transakcję kartą zagraniczną - nie ma wyższych opłat, 200 i tyle. Oczywiście inna sprawa, ile policzy Twój bank, np. jak użyjesz karty Mbanku, to dojdzie spora kwota.
Najmniej będzie przy walutowej USD z kantora Alior (ale tylko przy jednej transakcji w miesiącu).
Mi zdarzyło się tylko jeden, jedyny raz, że czerwony bankomat BDO na Boracay (D-Mall) nie policzył tych 200P.
Długo nie mogłem się z tego otrząsnąć, w końcu to 2 butelki rumu za darmo ;-)
Prawie wszystkie bankomaty mają limit wypłaty 10000P.
Miałem też dość nieprzyjemną sytuację z kartą debetową Polbanku - próbowałem wybrać 10000 w 3 kolejnych (różnych) bankomatach i niestety nie wydały kasy.
Potem okazało się, że pieniądze zostały zablokowane na koncie (30000P, jakieś 2500 zł) na prawie miesiąc.
Za to debetówka Mbanku, Citi Handlowego, BZWBK czy karta z kantora Aliora działały 100 na 100.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Koala22 uważa post za pomocny.
 
      
#8 PostWysłany: 28 Cze 2015 15:45 

Rejestracja: 13 Kwi 2012
Posty: 118
Sprawdziłem jeszcze raz:) Żadnych prowizji nie doliczyło mi do rachunku. Dodatkowo kurs po jakim przeliczyło mi wypłatę był dokładnie taki sam jak średni kurs sprawdzany w necie. Może miałem szczęście, a może nie wszędzie jednak dolicza prowizję.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 28 Cze 2015 16:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2011
Posty: 1416
niebieski
Brawo, jesteś niesamowitym szczęściarzem - dwa razy pod rząd filipiński bankomat nie doliczył Ci 200P a uwierz mi, robi to zawsze.
No i 2x Mbank podarował Ci przeliczenie Peso-EUR po kursie sprzedaży waluty i dodatkowo 3% prowizji, naliczanej przy wypłacie waluty innej niż rozliczeniowa:
https://www.mbank.pl/indywidualny/karty ... owego-eur/

Jednym słowem - jesteś trzydzieckiszczęscia, gratuluję.

Przykładowa dyskusja dot opłat ATM: https://www.lonelyplanet.com/thorntree/ ... visa-cards
Ogólnie banki na Filipinach to średniowiecze, kasują wszystkich i za wszystko.
Moja koleżanka wciąż płaci jakieś niezrozumiałe prowizje nawet za zakupy na Ebay (gdzie Ebay obciąża kartę w PHP).
A założenie konta wymaga masy formalności, w najlepszym wypadku stałej pracy i obowiązkowego depozytu.
A potem zaczyna się czyhanie banku na przekroczenie tego depozytu (co łatwo osiągnąć przez przypadek, bo bank ciągle sobie coś tam zabiera na prowizje) i kary.
Nawet tubylcy płacą za wybieranie pieniędzy w bankomatach, fakt, że sporo mniej:
http://www.pinoymoneytalk.com/bpi-metro ... quiry-fee/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 28 Cze 2015 16:47 

Rejestracja: 13 Kwi 2012
Posty: 118
Nie wiem po co te złośliwości? Lepiej Ci?

Piszę o tym czego doświadczyłem i co widzę na swoim koncie w banku.
Jeśli Ty miałeś inaczej to spoko - nie mam zamiaru udowadniać Ci, że potrafię czytać to co widzę.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
jobi lubi ten post.
 
      
#11 PostWysłany: 05 Wrz 2015 18:02 

Rejestracja: 19 Cze 2014
Posty: 387
Loty: 40
Kilometry: 78 827
ok, bylem (sierpien 2015), sprawdzilem i jest tak :

Na lotnisku w Manili wcale nie jest najgorszy kurs (rzeklym, ze prawie najlepszy jaki widzialem w ciagu 5 dni na Filipinach) Sprzedalem tam od razu 100 USD po sprawdzeniu sredniego kursuw necie (byl lepszy) Sredni kurs byl wtedy za USD ok 46000 PHP, na na lotnisku spodziewalem sie 42-44 (tak zwykle bywa na innych lotniskach czy dworcach prawie wszedzie) Tymczasem dostalem kurs 46250. Na lotnisku jest duzo kantorow o zblizonym kursie (byc moze stad wynika ten dobry kurs, jest konkurencja) Komkurencja jestna tyle duza, ze w jedym z knatorow widzialem "promocje", ze jak sie u nich wymieni minimum 200 USD dostanie sie darmowy bilet na cos tam :P
Potem w Puerto Gallera czy innych turystycznych miejsach wiedzialem tego samego dnia nawet kursy w okolicch wlasnie 42000 PHP, rowniez w Manili w kantorach kurs nie byl lepszy. Po 5 dniach, kiedy dolar jeszcze polecial w gore dostalem 46300 czyli minimalnie wiecej w jednym z kantorow w miwscie :)

Takze spokojnie mozna sprzedawac walute na lotnisku MNL :)

Co do BANKOMATOW lepiej nie uzywac jak ktos nie musi - jak slusznie piali poprzednicy dolicza horendalny haracz 200 peso do kazdej wyplaty.
Dosc ciezko tez na Filipinach placic karta, mi sie przynajmniej nie udalo - wszedzie gdzie probowalem albo nie mieli terminala alo nie przyjmowali platnosci :) No ale bylem krotko i byly to jedynie ze 3-4 proby, niemniej terminali w sklepach za wiele nie widzialem :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
cyberpunk64 lubi ten post.
balajanek uważa post za pomocny.
 
      
#12 PostWysłany: 05 Wrz 2015 20:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4547
Loty: 634
Kilometry: 780 222
HON fly4free
Moje doświadczenia są z 2011r i jak wspomniałem wcześniej tylko raz bankomat chciał ekstra prowizję (pewnie te 200 PHP) natomiast korzystałem z co najmniej sześciu bankomatów i za każdym razem bez ekstra prowizji. Bankomaty na wyciągu identyfikują się jako PSB, Bancnet, CCB. Nie wiem czy się coś zmieniło, ale forum Lonely Planet to nie jest najlepsze źródło informacji, a jak sam Jobi napisał jemu też nie zawsze pobierało ekstra prowizję różnica jest taka, że jemu raz nie pobrało, a mi raz chciało pobrać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 05 Wrz 2015 20:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2011
Posty: 1416
niebieski
No i ok, ale ja spędziłem tam w sumie ponad rok, w dziewięciu czy dziesięciu podróżach w latach 2007-2014 ;-)
Moim zdaniem post od @Washington wyczerpał temat, po prostu nic dodać nic ując - tak to właśnie wygląda.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 03 Lis 2016 18:11 

Rejestracja: 17 Gru 2011
Posty: 41
Spotkaliście się na Filipinach z taką sytuacją, że przy próbie wybrania pieniędzy z bankomatu dostajecie wiadomość: "brak wystarczających środków" pomimo tego, że kasa na koncie jest?
Próbowaliśmy już w kilku różnych bankomatach i dalej ten sam komunikat. Próbowaliśmy też zmniejszać kwotę nawet do 100 Php (pomimo tego, że prowizja wynosi 200 :)) ale nadal bez skutku. Może to być problem z kartą (Visa) albo bankiem (ING)? Pozdrawiam!
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 03 Lis 2016 18:42 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2055
złoty
A kontaktowałeś się z bankiem? Może bank włączył Ci blokadę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 03 Lis 2016 19:45 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4052
Problem z karta Visa. Miałam taką samą sytuacje w Australii. Nie wyplacalo z żadnego bankomatu a na Filipinach karta działała.
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 03 Lis 2016 19:55 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2055
złoty
@Japonka76, niekoniecznie. Mnie Alior w tym roku "uszczęśliwił" w Tajlandii blokując mi możliwość wypłaty MasterCardem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 04 Lis 2016 07:53 

Rejestracja: 17 Gru 2011
Posty: 41
@‌Mar77‌
Tak, kontaktowałem się z bankiem. Dostałem odpowiedź, że to problem z limitem wypłaty za granicą, ale to raczej nie był problem bo kilka dni temu w Szanghaju wypłacałem kwotę ok kilkuset złotych i przeszło bez problemu. Tutaj nawet najmniesze kwoty nie przechodziły.
Na szczęście problem się rozwiązał i wychodzi na to że to jednak była to kwestia banku filipińskiego. W BDO przeszło bez problemu, w innych nadal ta sama informacja że brak środków.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 07 Lis 2016 19:29 

Rejestracja: 02 Lis 2016
Posty: 13
Ten sam problem miałem tydzień temu w El Nido. Przez cały dzień nie miałem jak wypłacić gotówki. Cały problem pojawił się stąd, iż Bank of the Philippine Islands nie akceptuje kart VISA wydanych w innych krajach niż Filipiny (tzn. od jakiegoś miesiąca nie akceptuje, tak przynajmniej wynikało z rozmowy z pracownikiem banku. Dlaczego? Nie potrafił powiedzieć). W mieście były jeszcze dwie inne placówki filipińskich banków. W jednym z banków w ogóle nie akceptowali zagranicznych kart, a w bankomatach w Municipal Hall nie było kasy. Skończyła się. Z rozmowy z pracownikiem placówki wynikało, że kasę do bankomatu wkładają czasem codziennie, a czasem co 3-4 dni. sic! Ten sam problem z wypłatą w co by nie było mocno turystycznym mieście miało blisko 20 osób, które spotkałem pod bankomatami w mieście. Znajomy filipińczyk doradził mi żeby wypłacił kasę na stacji benzynowej, czyli coś jak u nas w Żabce, ale ....na stacji benzynowej też nie mieli kasy, co jest o tyle dziwne że co minutę ktoś tam tankował motor lub tricykl :) Paranoja. Konieczność zmusiła mnie do przelania kasy na Mastercard i następnego dnia wypłaciłem gotówkę w BPI. Na marginesie w Western Union też najczęściej nie mają kasy - info od pracownika. Filipiny :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 16 Lis 2016 14:45 

Rejestracja: 03 Kwi 2010
Posty: 334
niebieski
jobi napisał(a):
Brawo, jesteś niesamowitym szczęściarzem - dwa razy pod rząd filipiński bankomat nie doliczył Ci 200P a uwierz mi, robi to zawsze.

Prawie zawsze. HSBC jest jedynym bankiem, który nie pobiera tej opłaty ale ma tylko kilka placówek. Limit wypłaty jednorazowej 40000. Dzisiaj wypłaciłem bez prowizji w Manili.
Góra
 Profil Relacje PM off
kszychkk uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 67 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group