Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 140 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 28 Mar 2016 13:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Mar 2013
Posty: 217
niebieski
Byłem już w Kazbegi Marszrutką (z lekkim incydentem mechanicznym i awarią w górach) w zeszłym roku i postanowiłem, że w tym roku weźmiemy taxi z Tbilisi.
Lecimy w 4os , (reszta nie była nigdy na miejscu) więc chce przy okazji zatrzymywać się po drodze = taxi jak najbardziej uzasadnione z tym, że:

Spytałem znajomego gruzina o cenę za taki kurs i mówi, że za mniej niż 200 lari nikt nie pojedzie. A z forum wynika, że da radę za 120 (taką cenę bym chciał uzyskać)
Jechał ktoś w 2016r. ? Ceny tak skoczyły czy on coś miesza. Mocno się było trzeba targować ? Znajdę chętnego drivera bez problemu ? Czy może kolega nie zna realiów/chce swoją "część" ?
_________________
77 flights / 108,796 miles
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
#42 PostWysłany: 02 Kwi 2016 10:57 

Rejestracja: 30 Kwi 2015
Posty: 735
niebieski
Hej, powie mi ktoś życzliwy, ile zajmuje spacer ze Stepancmindy pod klasztor Cminda Sameba, spokojne obfotografowanie tej miejscówki i powrót? Gdzieś wyczytałem, że może wyjść nawet 3 godziny, ale coś mi się wydaje, że to za długo ;)
Aha, i czy trasa jest spokojnie do przejścia dla osób z lekiem wysokości i z małym doświadczeniem w górach? Tak, wiem, że to nie jest kto wie jakie wyzwanie, ale lepiej zapytać zawczasu :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 02 Kwi 2016 11:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3699
srebrny
Wklejam swojego starego posta
cypel napisał(a):
wntl napisał(a):
Co myślicie o takim planie:
15.06 Katowice - Kutaisi - 00:50 - 06:00, marszrutka do Tbilisi, ok 12:00 na miejscu, zameldowanie, odsypianie, zwiedzanie Tbilisi
16.06 Przejazd do Kazbegi, powrót tego samego dnia do Tbilisi + nocleg
17.06 Przejazd rano do Batumi, kąpiel w morzu, wyjazd późnym wieczorem na lotnisko KUT + nocleg na lotnisku
18.06 Kutaisi - Katowice - 06:30 - 07:45

Do zrobienia, ale straszna gonitwa
Wczoraj wlasnie jechalem marszrutka z Tbilisi, wyjazd ok. 11, przyjazd do Kazbegi ok. 14. Wejscie do Cminda Sameba skrotami na tzw. kreche i zejscie zajelo mi ok. 1,5 h, odpoczynek, robienie zdjec ok. 30 min.
Do Kazbegi zszedlem ok. 16.15. Marszrutka odjechala o 17 w Tbilisi byla ok. 20

Dobra rada a'propps marszrutek
Najlepsze miejsce to przy drzwiach suwanych, duzo miejsca na nogi i zarzadzanie oknem ;) im dalej od drzwi tym gorzej, ciasno i potwornie goraco.
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
dajkamienia uważa post za pomocny.
 
      
#44 PostWysłany: 02 Kwi 2016 11:32 

Rejestracja: 05 Lut 2012
Posty: 32
Ja byłem w Kazbegi w październiku i nie mieliśmy problemu, żeby na Didube w Tbilisi złapać transport z foto-przystankami. Wyszliśmy z dworca i transport sam nas znalazł. Postoje mieliśmy przy zaporze, przy twierdzy Ananuri i później przy punkcie widokowym pod przełęczą Krzyżową. Płaciliśmy 15 lari od osoby.

Wejście pod klasztor i z powrotem może zająć i ponad 3 godziny, w zależności od kondycji wchodzącego. Można iść drogą, można też ciąć na skróty. My mieliśmy napięty plan i wybraliśmy podjazd samochodem. W październiku kosztowało to od 40 lari. Wjazd, ok. pół godziny na górze, potem zjazd.
Góra
 Profil Relacje PM off
dajkamienia uważa post za pomocny.
 
      
#45 PostWysłany: 02 Kwi 2016 11:50 

Rejestracja: 26 Gru 2012
Posty: 1163
Loty: 46
Kilometry: 151 136
srebrny
Największą atrakcja dla mnie był pobyt w Kazbegi z noclegiem. Zdecydowanie poranny widok z okna na Kazbeg jest wart pozostania na dłużej. Odpuścił bym Batumi na rzecz Kazbegi?
Góra
 Profil Relacje PM off
kamo375 lubi ten post.
 
      
#46 PostWysłany: 02 Kwi 2016 19:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2014
Posty: 1991
srebrny
Zdecydowanie zgadzam się. Poranny widok zapiera dech w piersiach :)
_________________
https://kamo375.fly4free.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 05 Kwi 2016 11:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Lis 2015
Posty: 631
Loty: 110
Kilometry: 230 448
dajkamienia napisał(a):
Hej, powie mi ktoś życzliwy, ile zajmuje spacer ze Stepancmindy pod klasztor Cminda Sameba, spokojne obfotografowanie tej miejscówki i powrót? Gdzieś wyczytałem, że może wyjść nawet 3 godziny, ale coś mi się wydaje, że to za długo ;)
Aha, i czy trasa jest spokojnie do przejścia dla osób z lekiem wysokości i z małym doświadczeniem w górach? Tak, wiem, że to nie jest kto wie jakie wyzwanie, ale lepiej zapytać zawczasu :)


Spokojnym marszem drogą dla jeepów w kwietniu po śniegu wchodziłem około godziny. Schodziłem wzdłuż strumyka ok 40 minut. Na miejscu na zdjęcia wystarczy Ci 20 minut, więc w 2h można się wyrobić.
Lęk wysokości i małe doświadczenie nie stanowi większego problemu w dojściu pod monastyr, zwłaszcza wybierając drogę dla jeepów.
_________________
Relacja z wyprawy na wulkan Yake Dake w Alpach Japońskich

Relacja z Gruzji
Góra
 Profil Relacje PM off
dajkamienia uważa post za pomocny.
 
      
#48 PostWysłany: 04 Maj 2016 20:53 

Rejestracja: 26 Maj 2012
Posty: 28
Loty: 62
Kilometry: 125 254
hej hej! ja planuję pod koniec czerwca spać dwie noce w Kazbegi, i rano wracać do Tbilisi. Czy ktoś wie o której jest pierwsza marszrutka? dzięki z góry!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 04 Maj 2016 22:50 

Rejestracja: 26 Kwi 2014
Posty: 361
niebieski
W ubieglym roku w sierpniu pierwsza marszrutka byla o 7 rano. Warto byc wczesniej aby zaklepac sobie miejsce
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 26 Cze 2016 20:29 

Rejestracja: 04 Lut 2013
Posty: 91
Dojazd do Kazbegi od strony Rosyjskiej niemożliwy w najbliższym czasie ze względu na osuniecie śniegu. Info z hostelu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#51 PostWysłany: 31 Sie 2016 11:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Sty 2012
Posty: 932
Loty: 105
Kilometry: 146 485
niebieski
Info po sierpniowym pobycie w Gruzji:
marszutka Tbilisi - Kazbegi 10 GEL,
przejazd z kierowcą autem osobowym 20 GEL/os (w tym mieliśmy 3 krótkie postoje na zrobienie zdjęć: 2 x Ananuri i mineralne wody k. Gudauri)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 24 Paź 2016 22:09 

Rejestracja: 29 Paź 2014
Posty: 14
info z zeszłego tygodniu. Wychodząc z Didube od razu transport znalazł sie sam ;-)
prywatne taxi - wygodny van - udało się za 15Gel - skompletowana został w pełni samochód chętnymi, także po paru minutach odjazd.

W drodze powrotnej udało się ponieważ udało mi się dołączyć do grupy - to ponieważ od razu mieliśmy skompletowany cały samochód - pojechać za 10Gel od osoby.

generalnie pomimo odjazdu około 16:45 - było jeszcze sporo taxi (wiekszych 7 osobowych vanów z kierownicą po prawej stronie), także nie było problemu z dojazdem. Zapewne to też kwestia, że jest już trochę po sezonie i turystów mniej - ale pogoda była rewelacyjna i widoki niezapomniane!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#53 PostWysłany: 23 Lis 2016 14:34 

Rejestracja: 23 Mar 2014
Posty: 233
niebieski
Rozklad z Kazbegi
Image

-- 23 Lis 2016 13:58 --

Ja 31.10 miałem lekki problem z dostaniem się z Tbilisi do Kazbegi z opcją z przystankami. Na Didube byłem już koło 8.00. Nie miałem ekipy, naganiacze chcieli 100GEL, ja im mówię, że 15 i jak już odchodziłem to się jeden zgodził i mnie zapakował do vana z kierownicą po prawej stronie. Ale jakoś słabo im szło to naganianie czekałem dużo ponad godzinę i w końcu z jedną Gruzinką przesadzili nas do mniejszego autka i pojechaliśmy po jakieś dwie babeczki, które jechały do Rosji. Szukanie ich po jakimś osiedlu też dosyć długo trwało ale w końcu ruszyliśmy.
Z czego jestem niezadowolony to z tego, że Gruzin niechętnie się zatrzymywał w punktach widokowych i pominął ten ruski fresk przyjaźni (a widoki były tam wtedy mega! - niestety zostały mi tylko przez szybę samochodu). A co się okazało śpieszył się dogonić jakieś inne samochody, do których nas poupychał parenaście km przed Kazbegi, a sam zawrócił. Dotarłem przed 13. Jak już byłem niemalże pod monastyrem to pogoda zaczęła się psuć i zaczął padać śnieg (nici z widoków). Z powrotem chciałem zdążyć na marszrutkę o 16 (tak mnie ktoś poinformował, że są co godzinę). Niestety spóźniłem się jakieś 20 min (pojechała 15.20 - zgodnie z rozkładem ze zdjęcia). Wróciłem marszrutką o 17, na przełęczy Dżwari zima zaatakowała totalnie (samochody w rowach, ludzie zakładający łańcuchy, ciężarówki czekające na poboczach).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#54 PostWysłany: 30 Mar 2017 15:56 

Rejestracja: 25 Lip 2016
Posty: 409
marszrutki Tbilisi - Kazbegi dalej sa po 10GEL?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#55 PostWysłany: 03 Kwi 2017 15:42 

Rejestracja: 22 Cze 2012
Posty: 625
Loty: 26
Kilometry: 67 603
niebieski
qbk napisał(a):
marszrutki Tbilisi - Kazbegi dalej sa po 10GEL?

Kazbegi - Tbilisi po 10, wiec w druga strone tez pewnie sie nic nie zmienilo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#56 PostWysłany: 01 Wrz 2017 12:55 

Rejestracja: 08 Maj 2013
Posty: 548
Loty: 368
Kilometry: 611 597
niebieski
Rozumiem, że jeśli chcę się wybrać do Kazbegi (dzień roboczy, wrzesień), to nie muszę zaklepywać rezerwacji z wyprzedzeniem, tylko wystarczy, że pojawię się na dworcu Didube ok. 8 rano i bilet kupię u kierowcy marszrutki, tak?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#57 PostWysłany: 01 Wrz 2017 12:59 

Rejestracja: 28 Lip 2012
Posty: 6179
HON fly4free
nic nie musisz rezerwować
Góra
 Profil Relacje PM off
Runo-88 uważa post za pomocny.
 
      
#58 PostWysłany: 01 Wrz 2017 18:32 

Rejestracja: 25 Sty 2012
Posty: 231
niebieski
Runo-88 napisał(a):
Rozumiem, że jeśli chcę się wybrać do Kazbegi (dzień roboczy, wrzesień), to nie muszę zaklepywać rezerwacji z wyprzedzeniem, tylko wystarczy, że pojawię się na dworcu Didube ok. 8 rano i bilet kupię u kierowcy marszrutki, tak?

Nic nie musisz rezerwować, ale nie pędź od razu z pierwszym naganiaczem do wybranego przez niego wozu bo może się okazać że jest dość pusty i będziesz czekał długo na odjazd. Poszukaj sam i wsiądź tam gdzie już jest pełno.
Góra
 Profil Relacje PM off
Runo-88 uważa post za pomocny.
 
      
#59 PostWysłany: 13 Mar 2018 00:54 

Rejestracja: 21 Gru 2011
Posty: 77
Czy wie ktoś może jaki jest koszt taksówki z Kazbegi do Gudauri oraz w odwrotnym kierunku (OW)? Czy Gudauri jest jakies miejsce gdzie mozna znalezc kierowcow lub ewentualnie gdzie zwyczajowo łapie się marszrutke w kierunku Kazbegi lub Tbilisi?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#60 PostWysłany: 13 Mar 2018 07:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lut 2014
Posty: 1049
Loty: 328
Kilometry: 456 296
niebieski
W Gudauri taksówki czekają przy stacji benzynowej, jest ich dużo, jaki koszt nie wiem.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 140 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group