Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 127 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 25 Maj 2015 18:23 

Rejestracja: 06 Sie 2011
Posty: 118
Witam.

Planuję podróż do Wietnamu i planuję dokonać kilku przelotów krajowych, ceny w VietJet są bardzo korzystne jednak czytając regulamin przewoźnika znalazłem informację, na temat dodatkowych opłat. Brak jednak jest jednoznacznej informacji kiedy i gdzie uiszcza się dodatkowe opłaty. Czy ktoś może korzystał z usług VietJet'a i mógłby doradzić i wyjaśnić moje wątpliwości?


Ostatnio edytowany przez Zeus, 26 Cze 2015 10:39, edytowano w sumie 1 raz
poprawa tematu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
 Temat postu: Re: VietJet Airlines
#2 PostWysłany: 25 Maj 2015 22:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Wrz 2011
Posty: 483
Loty: 204
Kilometry: 325 480
niebieski
Nie mam doświadczenia z VietJet Airlines. Z wietnamskich linii latałem jedynie Vietnam Airlines oraz lokalnie Air Mekong, nie było żadnych kłopotów.
Na Tripadvisor http://www.tripadvisor.com/ShowTopic-g293921-i8432-k5756828-Anyone_used_Vietjet_How_was_your_experience-Vietnam.html jest spory wątek odnośnie VietJet - wygląda na to że opinie są jak najbardziej pozytywne. (W rankingu Skytrax zbyt wielu informacji jeszcze nie ma.)

Generalnie jeśli dodatkowe opłaty nie są naliczane na etapie rezerwacji, wszelkiego rodzaju ubezpieczenia, bagaż, wybór miejsca, itp. nie spodziewałbym się żadnych dodatkowych płatności później. Może wklej treść zapisów, które budzą Twoje wątpliwości i wspólnie coś tutaj wymyślimy.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
zabiegowy lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: VietJet Airlines
#3 PostWysłany: 25 Maj 2015 22:20 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22324
Warto czasami poszukać loty krajowe przez Vietnam Airlines, bo mają taniej niż Viet Jet, a do tego jest doliczony bagaż i poczęstunek. Do tego lot między SGN-HAN jest obsługiwany przez Boeing 777
Góra
 Profil Relacje PM off
zabiegowy lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: VietJet Airlines
#4 PostWysłany: 25 Maj 2015 22:26 

Rejestracja: 06 Gru 2011
Posty: 281
Loty: 2
Kilometry: 9 598
niebieski
Leciałem trasą Hanoi-Ho Chi Minh.
Nie naliczono mi żadnych opłat dodatkowych, zapłaciłem osobno za bagaż rejestrowany.

Ceny VietJet Air i Jetstara bardzo podobne w tamtym czasie (3 mies. temu), z delikatnym wskazaniem na ten pierwszy.
Góra
 Profil Relacje PM off
zabiegowy lubi ten post.
riddler uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: VietJet Airlines
#5 PostWysłany: 25 Maj 2015 22:30 

Rejestracja: 18 Lis 2010
Posty: 313
niebieski
Leciałem z Ho Chi Minh do Haj Fong - zajebisty 321 (dużo miejsca) - brak dodatkowych opłat. Jedzenie można było kupić za max 10 zl
Leciałem z Hanoi do Bangkoku - 320 (jak wizzair) - brak dodatkowych opłat. Jedzenie 2x drożej. Jeśli chodzi o jedzenia to warto na krajówkach latać ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
zabiegowy lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: VietJet Airlines
#6 PostWysłany: 26 Maj 2015 17:23 

Rejestracja: 06 Sie 2011
Posty: 118
kspr napisał(a):
Nie mam doświadczenia z VietJet Airlines. Z wietnamskich linii latałem jedynie Vietnam Airlines oraz lokalnie Air Mekong, nie było żadnych kłopotów.
Na Tripadvisor http://www.tripadvisor.com/ShowTopic-g293921-i8432-k5756828-Anyone_used_Vietjet_How_was_your_experience-Vietnam.html jest spory wątek odnośnie VietJet - wygląda na to że opinie są jak najbardziej pozytywne. (W rankingu Skytrax zbyt wielu informacji jeszcze nie ma.)

Generalnie jeśli dodatkowe opłaty nie są naliczane na etapie rezerwacji, wszelkiego rodzaju ubezpieczenia, bagaż, wybór miejsca, itp. nie spodziewałbym się żadnych dodatkowych płatności później. Może wklej treść zapisów, które budzą Twoje wątpliwości i wspólnie coś tutaj wymyślimy.


Dzięki za pomoc, ale wszystko się wyjaśniło. Przeszedłem na sucho rezerwacje do końca i podatki doliczają się przed płatnością, a w regulaminie było to dla mnie nie do końca jasno opisane.

Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie odpraw, czy robi się to tak jak w ryanairze, czy na lotnisku?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: VietJet Airlines
#7 PostWysłany: 26 Maj 2015 22:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Wrz 2011
Posty: 483
Loty: 204
Kilometry: 325 480
niebieski
@zabiegowy Powinieneś otrzymać szczegółowe informacji w mailu z potwierdzeniem rezerwacji. Patrząc na FAQ na stronie VietJet - http://www.vietjetair.com/Sites/Web/en-Us/NewsDetail/faq/443/time-for-checkin, sądzę, że odprawa na lotnisku jest bezpłatna. Możesz odprawić się także online i mieć pewność, że nie zapłacisz nic za odprawę na lotnisku. Odprawa przez Internet jest dostępna na 2 doby przed odlotem.
Cytuj:
Web Check In is available for Passenger check in 48 hours prior and 4 hours before the flight.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 26 Lip 2015 23:25 

Rejestracja: 13 Sie 2010
Posty: 68
Pytanie o 3 linie Wietnamskie

Vietnam airlines - bagaż rejestrowany jest wliczany w cenie biletu bez dodatkowej opłaty


Viet Jet - za bagaż rejestrowany trzeba zapłacić

Air Mekong- jak jest u nich ? darmowy do 20 kg ?

Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 26 Lip 2015 23:56 

Air Mekong zawiesił działalność już jakiś czas temu.
Góra
 PM off  
      
#10 PostWysłany: 16 Wrz 2015 22:14 

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 170
Moi Drodzy, poradzicie mi w jaki sposób najtaniej kupić loty Vietjet? Próbowałam bezpośrednio przez stronę przewoźnika i wszystko fajnie, ale na końcu dolicza mi aż 16 dolarów za płatność kartą, czy nie da się tego jakoś obejść?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 26 Wrz 2015 10:02 

Rejestracja: 17 Wrz 2015
Posty: 6
Kupowałam wczoraj bilety na loty Sajgon-Hanoi oraz Da Nang-Sajgon.Płatność kartą,rzeczywiście doliczono 220000 dongów.
Martwi mnie tylko fakt że na drugi lot nie dostałam na maila żadnego potwierdzenia,mimo,że pieniądze na karcie zablokowano.
Czy ktoś z Was czekał tak długo na potwierdzenie rezerwacji?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 01 Lis 2015 11:22 

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 170
czy ktoś tak jak ja miał probelm z zakupem biletów przez ich stronę? Cały czas odrzuca moją kartę kredytową (podobnie jak karty znajomych). Na zagranicznym forum wyczytałam, że może być problem z kodem pocztowym, ale nikt nie napisal jak sobie z tym poradzić
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 16 Gru 2015 14:13 

Rejestracja: 03 Gru 2013
Posty: 516
srebrny
Mam pytanie - zarezerwowalam 4 bilety na trasie SGN-DAD
w wyborze platnosci doliczalo mi 22 USD za karte kredytowa; wybralam w koncu platnosc na miejscu bez doplaty (doplata 2USD w biurze lokalnym)
ale dopiero na potwierdzeniu rezerwacji dostalam info ze super w biurze lokalnym na lotnisku np zaplacic moge, doplacajac te 2x4=8USD, ale mam czas na platnosc do jutra do wieczora;) haha
zmienic rezerwacji nie moge, "manage your booking" wywala mi sie adres.. chyba poczekam az rezerwacja wygasnie i kupie jeszcze raz, placac te 22 usd.. ech.
Ktos mial podobnie? Mam nadzieje to wygasnie bezkosztowo (nie podawalam danych karty) i bez problemu zarezerwuje ponownie?

porownywalam jeszcze na kayaku i opodo, ale wychodza wyzsze kwoty niz bezposrednio na stronie, plus doplaty za bagaz rejestrowany sa 2x wieksze, no i nie mozna kupic jedzenia na pokladzie (2usd za makaron z owocami morza i woda) nie wiem czy jadalne, ale po podrozy z PL bedziemy glodni;)

chyba ze odpuscic i kupic na miejscu na lotnisku najblizszy lot - z tym ze jest ryzyko ze 4 miejsc nie bedzie w najblizszych lotach, a jak beda to moze byc drozej, mimo oplat online za karte??
_________________
Bali https://www.fly4free.pl/forum/bali-lipiec-2023-relacja-z-raju-prawie-na-zywo,215,171983
Malediwy https://www.fly4free.pl/forum/malediwy-ferie-2023-mathiveri-i-ukulhas,215,169789
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 15 Mar 2016 20:44 

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 1632
niebieski
Ktoś miał ostatnio doświadczenia z VietJetem? Podobno są nieustannie opóźnieni?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 15 Mar 2016 21:59 

Rejestracja: 22 Maj 2012
Posty: 709
Loty: 312
Kilometry: 479 773
srebrny
Lecę dziś za 3h i jutro dam znać
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 16 Mar 2016 07:50 

Rejestracja: 03 Gru 2013
Posty: 516
srebrny
Lecialam w koncowce grudnia, lot o czasie.
_________________
Bali https://www.fly4free.pl/forum/bali-lipiec-2023-relacja-z-raju-prawie-na-zywo,215,171983
Malediwy https://www.fly4free.pl/forum/malediwy-ferie-2023-mathiveri-i-ukulhas,215,169789
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 17 Mar 2016 03:04 

Rejestracja: 22 Maj 2012
Posty: 709
Loty: 312
Kilometry: 479 773
srebrny
Wczoraj wszytko super i o czasie. Ale przed chwila dostałem emial ze mój dzisiejszy lot jest 1.5 później wiec mogę zapomnieć juz na pewno o jakim kolwiwk publicznym transporcie. Dobrze ze później nie wcześniej bo nie miał bym jak na lotnisko jechać.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 17 Mar 2016 12:02 

Rejestracja: 22 Maj 2012
Posty: 709
Loty: 312
Kilometry: 479 773
srebrny
Nie mów hop wczoraj wszytko super a dziś. Skasowany zamiast lecieć do hai Phong lecę do Hanoi i to 3h później mają mię wieść busem wiec będę na miejscu 5 później

-- 17 Mar 2016 11:02 --

Nie mów hop wczoraj wszytko super a dziś. Skasowany zamiast lecieć do hai Phong lecę do Hanoi i to 3h później mają mię wieść busem wiec będę na miejscu 5 później
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 18 Kwi 2016 22:55 

Rejestracja: 08 Mar 2012
Posty: 645
Loty: 12
Kilometry: 62 544
niebieski
Którą z dwóch linii polecicie - Vietnam Airlines czy Vietjet? Różnica w cenie to ledwie 10$ na korzyść Vietjet. Czy przy płatności kartą dolicza sporą kwotę w przypadku obu linii?

Dzięki.
_________________
Mój blog podróżniczy: http://www.seetheworld.pl --> na nim m.in. Wietnam, Seszele, Malezja, Singapur, Hongkong, Tajlandia i inne.

Zapraszam również na profil facebookowy: https://www.facebook.com/seetheworld89/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 18 Kwi 2016 23:38 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22324
Vietnam Airlines ;)

W cenie masz przekąskę i bagaż w cenie. :)
W Vietnam Airlines nie dolicza (tak było w 2013 :) )
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 127 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group