Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 726 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 37  Następna
Autor Wiadomość
#141 PostWysłany: 11 Wrz 2014 16:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2011
Posty: 61
Loty: 120
Kilometry: 235 123
Tak, to prawda, że to wszystko zalezy od tzw. "szczęscia", ja juz od 10lat bukuję hotele kilka razy w roku i w tym roku pierwszy raz zostalam okradziona, tez po rezerwacji poprzez booking.com, hotel w Bulgarii. Podejrzewam, że raczej to pracownicy hotelu posluzyli sie danymi. Teraz rezerwację przez booking robie w ostatecznosci. Nie chce mi sie raz przechodzic przez proces odzyskiwania kasy, polisja, sprawy itd...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#142 PostWysłany: 11 Wrz 2014 16:10 

Rejestracja: 05 Sie 2012
Posty: 48
lagor napisał(a):
jeśli chodzi o obciążenia kart offline limity nie mają zastosowania, bo terminal nie sprawdzi jaki jest limit ustawiony...

apropo obciążenia karty debetowej miałem niedawno taką sytuację w hotelu podczas płatności, że karta debetowa nie chciała przejść w terminalu jak wpisywałem pin - cały czas wyskakiwał jakiś błąd - pan w recepcji stwierdził, że nie ma problemu, poprosił mnie o nr tej karty i datę ważności (nr cvv na bank nie podawałem), uruchomił jakąś opcję w tym terminalu, wklepał te dane i w ten sposób obciążył mi kartę, musiałem się podpisać na wydruku z terminala, na kartę nawet nie spojrzał (na podpis na niej również), tyle...


A propos bezpieczenstwa- numerek cvv najlepiej zdrapać żyletką -nie będzie kusić potencjanych cwaniaków
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#143 PostWysłany: 11 Wrz 2014 16:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2013
Posty: 752
niebieski
no tylko to co napisałem powyżej dowodzi tego, że aby obciążyć kartę nr cvv nie jest w ogóle potrzebny
więc jak oszust jest sprytny to i bez tego sobie poradzi
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#144 PostWysłany: 18 Wrz 2014 20:08 

Rejestracja: 21 Gru 2011
Posty: 115
Temat booking.com i danych mojej poprzedniej karty przerobiłem, o czym już chyba pisałem na forum. Przypomnę tylko, że na szczęście, bank zwrócił mi po miesiącu kasę jednak musiałem się upomnieć o to bo już mnie chcięli olać i wydłużyć termin rozpatrzenia reklamacji. Sprawy na Policji nie zamknąłem, nadal podtrzymywałem wniosek o ściganie przestępcy który użył danych mojej karty. Kradzież miała miejsce na przełomie kwietnia i maja, tydzień temu zaś, dostałem list z prokuratury z informacją o umożeniu tego śledztwa ze względu na brak możliwości ustalenia sprawcy. Bardzo mnie to dziwi bo złodziej, jak każdy który kradnie dane kart płatniczych, zawsze, w pierwszej kolejności robi testową transakcję na małą kwotę, po to aby sprawdzić czy płatność przejdzie a dopiero potem idzie na całego. Po tytułach transakcji (czy jeszcze wtedy blokad środków na moim koncie tj. przed rozliczeniem i zaksięgowaniem ich), doszedłem m.in. do jednego z producentów oprogramowania antywirusowego. Napisałem do niego opisując moją historię i poprosiłem o pomoc w ustaleniu sprawcy. Po podaniu danych karty (i tak miałem ją już zastrzeżoną przeze mnie), przysłali mi dane na które ktoś próbował dokonać zakupu. Był to adres z Gmail. No i pomyślałby człowiek, że teraz to pryszcz i wystarczy do Google napisać prośbę o ustalenie adresu IP z jakiego ten ktoś założył konto. Niestety, prowadzący sprawę powiedział mi, że to by potrwało z rok takie ustalenie tego z Google czyli firmą z USA bo obowiązują tu umowy między krajami dotyczące wymiany informacji między organami ścigania, etc. I pomyśleć, że ja tylko chciałem się dowiedzieć z jakiego kraju pochodził złodziej, wtedy wiedziałbym czy to rzeczywiście wina personelu hotelu rezerwowanego przez booking.com... gdybym miał pewność, nie popuściłbym im (booking.com). Mam spore opory przy rezerwacjach teraz kiedy trzeba podawać CVV (a trzeba nadal przy niektórych). Też myślałem nad ponownym używaniem kart pre-paid ale wiem, że nawet przez głupią preautoryzację wyższą kwotą niż dostępne środki na karcie, można sobie je zablokować i jedyne wyjście wtedy to doładowanie taką kwotą która pokryje tą preautoryzację (przerobiłem to w jednym hotelu jak pani mi chciała policzyć za pokój po normalnej cenie podczas gdy ja rezerwowałem pokój ze zniżką, wówczas nie wiedziałem co się stało więc musiałem zapłacić debetówką a potem bujać się z odzyskaniem zablokowanych środków). CVV na nowej karcie oczywiście został już przeze mnie wydrapany ale to niestety wcale nie zabezpieczy moich danych kiedy będę zmuszony te dane podać przy rezerwacji. Pozostaje chyba jedynie to ustawianie limitów transakcji przed płatnościami i po nich.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#145 PostWysłany: 18 Wrz 2014 20:55 

U mnie sprawa zamknęła się bardzo szybko. Zrobiono za mnie 2 transakcje, jedną zwrócono mi z automatu, drugą po złożeniu reklamacji do banku. 6 dni po utracie pieniędzy wszystko już było z powrotem. Tak więc dostałam nauczkę na przyszłość. Na nowej karcie mam limity 200zł :D
Góra
 PM off  
      
#146 PostWysłany: 24 Wrz 2014 00:08 

Rejestracja: 21 Sty 2012
Posty: 35
Loty: 215
Kilometry: 610 055
Ja mogę tylko napisać, że sama osobiście widziałam w recepcji na pustym blacie równiutko ułozone rezerwacje na bieżący dzień z imieniem i nazwiskiem, numerem karty, datą ważności. Zanim w recepcji pojawił sie ktokolwiek (ponad 15 minut) mogłam zabrać wszystkie druczki/część druczków/spisać dane.
To akurat było w hotelu w Polsce, podobne sytuacje widywałam częściej w różnych hostelach - może tylko nikt tam nie opuszczał pomieszczenia recepcji na tak długo.
Czyli nie tylko pracownicy hotelu mogli skorzystać - również goście.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#147 PostWysłany: 04 Paź 2014 19:16 

Rejestracja: 28 Lis 2012
Posty: 366
Loty: 20
Kilometry: 67 605
niebieski
Witam. Wlasnie odkrylam, ze zniknely mi pieniadze z karty kredytowej, ktorej uzylam uwierzcie lub nie tylko jeden raz do zabukowania hotelu El misti rooms w Copacabana i to w kwietniu przez booking com. W ciagu ostatnich kilku dni ktos zrobil okolo 6 transkacji na kwote ok £200. To byl jedyny raz kiedy uzylam karty na ktorej byly pieniadze, poniewaz zadali zaplaty z gory. W innych przypadkach uzywam karty z konta, na ktorym nie mam zadnych pienedzy. Dzwonilam do banku maja rozpatrzec reklamacje, dzwonilam tez do booking com, coz kazali sie kontaktowac z bankiem. Pisze to ku przestrodze chociaz wiem ze nie jestem pierwsza i nie ostatnia. Nie dawajcie danych z karty, na ktorych macie kase!!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#148 PostWysłany: 04 Paź 2014 19:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Lut 2012
Posty: 1225
srebrny
Współczuję sytuacji.
Pamiętajcie żeby w szczególności unikać płatności off-line w Brazylii.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#149 PostWysłany: 12 Paź 2014 14:24 

Rejestracja: 07 Gru 2012
Posty: 469
niebieski
Powiedzcie co o tym myślicie - mam rezerwację w paryskim hotelu, dziś o północy minął termin darmowej anulacji, po czym według warunków rezerwacji hotel miał pobrać całą kwotę. Póki co tego nie zrobił, ale na koncie pojawiła się jakaś dziwna blokada na 1,2€. Początkowo nie zwróciłem na to uwagi, bo 1,2€ to również kwota podatku miejskiego, który muszę zapłacić, ale zauważyłem że w tytule blokady jest jakaś paryska restauracja, nie hotel. WTF?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#150 PostWysłany: 12 Paź 2014 15:58 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7790
Hotelowa restauracja? I maja jeden terminal?
Bo w Paryzu to za 1,2e nie zamowisz nic w restauracji ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#151 PostWysłany: 12 Paź 2014 16:18 

Rejestracja: 07 Gru 2012
Posty: 469
niebieski
Tak początkowo pomyślałem, ale hotel i knajpa są w różnych częściach Paryża.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#152 PostWysłany: 07 Lis 2014 23:29 

Rejestracja: 07 Gru 2012
Posty: 469
niebieski
No i klops (a może przeciwnie). Dostałem dziś telefon z banku, ktoś próbował użyć danych mojej karty do płatności online. Najpierw została z automatu zablokowana, a na moje polecenie zastrzeżona. Karta miała trochę ponad pół roku, korzystałem przy kilku wyjazdach, ostatnio właśnie w Paryżu.

Przepraszam za post pod postem, myślałem że doda się do poprzedniej wiadomości
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#153 PostWysłany: 08 Lis 2014 18:41 

Rejestracja: 21 Gru 2011
Posty: 115
Już gdzieś czytałem historię w której ktoś opisywał jak mu ktoś z pewnej francuskiej restauracji użył danych karty tyle, że ta osoba była jej klientem a kasa zniknęła jej później, po jakimś czasie od wyjścia. Ja, po otrzymaniu nowej karty, pierwsze co zrobiłem to "wbiłem" sobie do głowy numer CVV po czym go wydrapałem skalpelem. Co do serwisów typu booking.com, bardzo mnie ciekawi, co nasza Policja robi w tego typu przypadkach jak tutaj opisywane...? Czy zdają sobie choćby odrobinę trudu aby zweryfikować, jak hotele przechowują dane kart które im te serwisy udostępniają...? W Polsce tzn. w polskim hotelu to jeszcze byłoby do ustalenia ale w zagranicznym zapewne mieliby to w czterech literach... Rozmawiałem ostatnio z właścicielem wynajmującym apartamenty, również przez w/w stronę i powiedział mi, że oni takie dane maja udostępniane do max. dwóch tygodni od daty rezerwacji, później nie da się ich odczytać więc wynikałoby z tego, że rezerwując hotel z większym wyprzedzeniem, hotel musi sobie jakoś te dane zachować do kilku dni przed przyjazdem gościa, aby móc potem zrobić preautoryzację. I potem właśnie widzimy tego efekty w recepcjach gdzie leżą sobie wydruki z naszymi danymi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#154 PostWysłany: 08 Sty 2015 13:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lis 2014
Posty: 2
Limity na karcie ratują życie;)
_________________
Lenovo stacje robocze
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#155 PostWysłany: 14 Sty 2015 11:56 

Rejestracja: 27 Sie 2012
Posty: 247
niebieski
Ja mimo, że z bookingiem też miałem przygodę to it ak tam dalej rezewuje bo … sie do nich przyzwyczaiłem.
Ok 1,5 roku temu lecieliśmy m.in do Seulu i zarezerwowałem przez booking hotel z opcją : Bezpłatne odwołanie, zapłać później, zapłata w GOTÓWCE na miejscu.
W dniu odlotu sprawdziłem konto i co? Ktoś pobrał mi kase- oczywiście w opisie operacji jakieś liczby i nazwa SEUL, pomyślałem sobie, że ktoś mnie okrada, zablokowałem kartę debetową użytą w bookingu (prawie zawsze potrzebują do zagwarantowania rezerwacji)
O dziwo mBank nawet za dwa dni zwrócił mi kasę i została wstrzęta procedura wyjaśniająca. I okazało się, że Hotel ot tak sobie wbił numer mojej karty do terminala i pobrał obie gotówkę…na miejscu musiałem tylko podpisać kwitek. Czyli nr kart są przekazywane i nie wiadomo w czyje ręce mogą trafić. Od tamtej pory tylko prepaida mBanku używam. Ba! Nawet i ten numer mi już ktoś ukradł (nie wiem czy poprzez Booking, czyli Aliexpress czy inne płatności…ale karta jest normalnie pusta wiec mogą sobie kraść…
Tak więc ja polecam tylko prepaidy…
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#156 PostWysłany: 22 Sty 2015 12:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 1476
złoty
Pado napisał(a):
Tak więc ja polecam tylko prepaidy…


Dokładnie. Najlepiej w banku w którym nie mamy konta ;)
Bo już takie rzeczy jak np. ekarta mbanku bywa dużo mniej bezpieczna, pomimo reklam banku:
http://www.mbank.pl/forum/watek,927881, ... rta,1.html
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#157 PostWysłany: 02 Lut 2015 15:22 

Rejestracja: 27 Sie 2012
Posty: 247
niebieski
O kurcze, a to ciekawe. Na szczęście nic takiego mnie nie spotkało i jestem z ekarty zadowolony
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#158 PostWysłany: 09 Lut 2015 16:25 

Rejestracja: 28 Gru 2014
Posty: 6
Karta internetowa typu prepaid jednak najlepiej się do tego nadaje (pełna kontrola), np. z BZ WBK, do kupienia nawet na Allegro (bezpośrednio od banku). Co do booking.com - to trzeba być po prostu świadomym, że wszystkie dane karty są przesyłane do hotelu, natomiast w przypadku nieautoryzowanego obciążenia karty, zawsze można zażądać od baku chargebacku, a więc odzyskanie pieniędzy w takim przypadku to formalność i kwestia czasu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#159 PostWysłany: 09 Lut 2015 20:57 

Rejestracja: 21 Lis 2014
Posty: 607
niebieski
Widzę, że nawet na takim forum jak to, nie do końca jasne są zasady posługiwania sie kartami płatniczymi i to, od czego zależy ich bezpieczeństwo.

Oburzacie się, że gdzieś tam na jakiejś recepcji hotelowej, leżą wydruki z booking.com .
Zajrzyjcie lepiej do każdej jednej kasy fiskalnej w sklepach i punktach usługowych. Na "slipie" (odcinku potwierdzenia) drukowanym dla sprzedawcy znajdziecie pełne numery kart oraz datę ważności do każdej jednej transakcji.
Tylko na potwierdzeniach dla klienta te dane są "wygwiazdkowane".
Wystarczy, że nieucziciwy sprzedawca zapamięta Wasz CVC/CVV2 i może kupować w internecie do woli. A każda kasjerka w Auchan widzi takich "slipów" setki każdego dnia.

Kolejną kwestią jest autoryzacja/blokady i obciążenia. Każdy punkt usługowo/handlowy, który zadba o prawidłową konfigurację terminala, może wysyłać na rachunek karty obciążenia- bez autoryzacji. Wtedy ustawianie limitów, używanie pre-paidów czy ograniczanie ilości pieniędzy na koncie na nic się nie przyda- obciążenie bez autoryzacji wprowadzi Wasze rachunki w saldo debetowe. Powtarzam- każdy jeden punkt ma prawo to zrobić. Obciążenie może być wysłane również na kartę zastrzeżoną- bo zastrzeżenie karty powoduje jedynie odrzucanie zapytań autoryzacyjnych, ale obciążeń już nie.

Bezpieczeństwo korzystania z kart płatniczych nie opiera się na ich "fizycznym" bezpieczeństwie lub też- co istotniejsze, bo niestety w Polsce popularniejsze- na paranoicznym dbaniu o bezpieczeństwo w systemach transakcyjnych. Na np. ustawianiu limitów, nie trzymaniu kasy na rachunku karty itp. zupełnie nieskutecznych, bezsensownych i utrudniających życie użytkownikowi a nie złodziejowi ruchach.

Numer karty, data ważności i inne dane owszem- nie powinny być wypisane na czole, ale nie są to dane stricte "tajne" i nie powinno się ich tak traktować. Służyć mają właśnie do możliwości przeprowadzenia autoryzacji i obciążenia oraz do zabezpieczenia rezerwacji. Po to wymyślono właśnie karty.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#160 PostWysłany: 09 Lut 2015 21:20 

Rejestracja: 25 Lis 2011
Posty: 263
niebieski
Przeglądając różne oferty hoteli w Brazylii,w tym również te, które są zwrotne, zazwyczaj jest adnotacja, że oferta wprawdzie zwrotna, ale hotel może obciążyć kwotą 50% wartości transakcji w momencie rezerwowania i doświadczyłam na sobie, że właśnie tak robi. Dzwoniłam do booking, żeby to wyjaśnić, ale nie widzą problemu (a problem jest chociażby w kilku przewalutowaniach z reali na dolary itd i ew. z powrotem). Jeśli zrezygnuję z hotelu to zwrócą mi tylko część obciążenia, tzn. dla nich będzie tyle samo, ale dla mnie zupełnie inaczej. W obawie przed nieuprawnionym użyciem karty, z czym już miałam do czynienia rezerwując przez booking hotel w Lizbonie, podałam dane karty, na której było niewiele kasy, ale niestety ten numer nie przeszedł i zażądali innej pod rygorem anulacji rezerwacji. Teraz pozostaje mi mieć nadzieję, że nikt nie zrobi z tego użytku.
W przypadku kradzieży danych karty, booking umywa ręce, twierdząc, ze to wina hotelu. Wtedy w Lizbonie mój bank przytomnie zareagował i zablokował transakcję.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 726 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 37  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: dzidzi oraz 10 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group