Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 20 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 20 Wrz 2015 13:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2011
Posty: 768
Loty: 220
Kilometry: 442 694
niebieski
Hej!

Widzialem ze sporo osob skorzystalo z ostatniej mega promocji do Ziemi Ognistej :) Lece z Mediolanu w terminie 24 luty - 7 marca. Chce sie ktos dolaczyc, bądź ma kupiony bilet w podobnym terminie? :) Fajnie byłoby z kimś połączyć siły

pozdrawiam
_________________
Image
Relacja z Malawi
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 20 Wrz 2015 19:34 

Rejestracja: 14 Paź 2014
Posty: 21
Cze. jaki masz plan podróży. moj emeil grzesiek984@o2.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 20 Wrz 2015 19:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lip 2014
Posty: 1435
srebrny
Hey też kupiłem ale proponuje się wstrzymać chwilę z planowaniem - zobaczymy czy uznają to
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 20 Wrz 2015 19:57 

Rejestracja: 20 Wrz 2015
Posty: 1
Hej,
Ja lecę 22 luty, 3 marca.

mail: saternus.krzysztof@gmail.com
fb: Krzysztof Satek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 13 Paź 2015 14:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Gru 2012
Posty: 575
Loty: 196
Kilometry: 540 350
niebieski
Hej!

18.01 do USH (20.01 na miejscu) i powrót 25.02 z Buenos.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 14 Paź 2015 21:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2013
Posty: 974
Loty: 273
Kilometry: 601 451
srebrny
Witam. też wylatuje 18.01 tylko wracam 31 z Ushuaii. Mój zarys całej podróży na: http://swiatwmoimzasiegu.blogspot.com/.
_________________
http://swiatwmoimzasiegu.blogspot.com/

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 14 Paź 2015 21:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Gru 2012
Posty: 575
Loty: 196
Kilometry: 540 350
niebieski
To lecimy tym samym samolotem. Przynajmniej do Sao Paulo i Ushuaia bo jakimś sposobem macie krótszą przesiadkę i do Buenos widzę, że lecicie już popołudniu, a ja wieczór. Planujecie na mieście wymienić dolary na czarnym/niebieskim rynku? Z grubsza plan mamy podobny jeśli chodzi o miejsca do zobaczenia.
Jak zauważysz jakiś fajny dolot do Mediolanu w okolicach 16-17-18 stycznia to daj znać.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 14 Paź 2015 21:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2013
Posty: 974
Loty: 273
Kilometry: 601 451
srebrny
Kasę raczej będę wypłacał w bankomatach, tylko oczywiście kartą prepaidową aby było bezpieczniej. Tak robiłem w Rio. Też lądujesz o 8.25 w Ushuaia?
_________________
http://swiatwmoimzasiegu.blogspot.com/

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 14 Paź 2015 21:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Gru 2012
Posty: 575
Loty: 196
Kilometry: 540 350
niebieski
Tak tylko do Buenos przylatuję o 21.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 14 Paź 2015 22:08 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
mmaratonczyk napisał(a):
Kasę raczej będę wypłacał w bankomatach, tylko oczywiście kartą prepaidową aby było bezpieczniej. Tak robiłem w Rio. Też lądujesz o 8.25 w Ushuaia?



a po jakim kursie bedziesz wymienial??? radze poczytac zanim to zrobisz bo dostaniesz o 40% mniej siana .
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 14 Paź 2015 22:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2013
Posty: 974
Loty: 273
Kilometry: 601 451
srebrny
Zrobię tak jak mówisz. Poczytam - jeszcze się nie wgłębiałem w ten temat.
_________________
http://swiatwmoimzasiegu.blogspot.com/

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 14 Paź 2015 22:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Gru 2012
Posty: 575
Loty: 196
Kilometry: 540 350
niebieski
Poczytaj i wrócimy do tematu wymiany w Buenos:)
Macie nocleg na tę noc również?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 14 Paź 2015 23:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2013
Posty: 974
Loty: 273
Kilometry: 601 451
srebrny
Kefirm, nocki nie mamy bo chcemy do wieczora pochodzić po Buenos, a nie mam zamiaru w nocy brać taxy na lotnisko, więc będziemy koczować na lotnisku. O walucie już poczytałem więc w Buenos pewnie coś wymienimy. Macie coś już w Ushuaii tzn noclegi?
_________________
http://swiatwmoimzasiegu.blogspot.com/

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 15 Paź 2015 08:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Gru 2012
Posty: 575
Loty: 196
Kilometry: 540 350
niebieski
To podobnie jak ja tylko, że wcześniej chcę po przylocie o 21 skoczyć na miasto wymienić dolary po dobrym kursie i wrócić na lotnisko na nasz poranny samolot.
W Ushuaia nie mam noclegu bo od razu wybieram się do parku Tierra del Fuego. Tam najprawdopodobniej przenocuję w namiocie i następnego dnia wrócę do miasta na autobus do Punta Arenas lub zostanę jeszcze jeden dzień i pokręcę się po okolicy.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 28 Lis 2015 11:58 

Rejestracja: 02 Lis 2013
Posty: 7
Hej,

Ja lecę 09/01-13/03. Mam dość dużo czasu ale jeszcze żadnych planów :) Chętnie połączę z kimś siły na jakiś czas. Planuję tylko noclegi pod namiotem ze względu na wysokie ceny. I oczywiście wszystko na własną rękę żeby ograniczyć koszta do minimum.
Mój email: keep_travelling@yahoo.com

Kaśka
29
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 28 Lis 2015 12:37 

Rejestracja: 28 Sty 2012
Posty: 40
Loty: 247
Kilometry: 432 597
Cytuj:
Kasę raczej będę wypłacał w bankomatach, tylko oczywiście kartą prepaidową aby było bezpieczniej.


W Argentynie ostatnim miejscem na zdobycie kasy jest bankomat :)
Kase wymieniaj tylko i wyłacznie u koników ( najwiecej ich na Calle Florida ) kurs pewnie w tej chwili kilkukrotnie lepszy niz oficjalny panstwowy - podpytaj w hotelu o kurs zebys wiedział do ilu sie targowac :) i najlepiej od razu wymień tyle ile potrzebujesz na cała wycieczke bo dalej kurs bedzie juz tylko gorszy.
Zawsze staraj sie płacic ichniejsza waluta a nie dolarami bo zdrowo przepłacisz.
Góra
 Profil Relacje PM off
mmaratonczyk uważa post za pomocny.
 
      
#17 PostWysłany: 07 Sty 2016 20:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2013
Posty: 974
Loty: 273
Kilometry: 601 451
srebrny
rolka13 napisał(a):
Cytuj:
Kasę raczej będę wypłacał w bankomatach, tylko oczywiście kartą prepaidową aby było bezpieczniej.


W Argentynie ostatnim miejscem na zdobycie kasy jest bankomat :)
Kase wymieniaj tylko i wyłacznie u koników ( najwiecej ich na Calle Florida ) kurs pewnie w tej chwili kilkukrotnie lepszy niz oficjalny panstwowy - podpytaj w hotelu o kurs zebys wiedział do ilu sie targowac :) i najlepiej od razu wymień tyle ile potrzebujesz na cała wycieczke bo dalej kurs bedzie juz tylko gorszy.
Zawsze staraj sie płacic ichniejsza waluta a nie dolarami bo zdrowo przepłacisz.

Na dzisiejszy dzień między kursem oficjalnym a niebieskim jest tylko 34 centy różnicy. Kto by się spodziewał :o :o Także na wymianie w bankomacie już się nie straci majątku. Zastanawiam się czy warto wymieniać dolary , które mam już zakupione?
_________________
http://swiatwmoimzasiegu.blogspot.com/

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 24 Lut 2016 10:48 

Rejestracja: 22 Lut 2016
Posty: 1
mmaratonczyk napisał(a):
rolka13 napisał(a):
Cytuj:
Kasę raczej będę wypłacał w bankomatach, tylko oczywiście kartą prepaidową aby było bezpieczniej.


W Argentynie ostatnim miejscem na zdobycie kasy jest bankomat :)
Kase wymieniaj tylko i wyłacznie u koników ( najwiecej ich na Calle Florida ) kurs pewnie w tej chwili kilkukrotnie lepszy niz oficjalny panstwowy - podpytaj w hotelu o kurs zebys wiedział do ilu sie targowac :) i najlepiej od razu wymień tyle ile potrzebujesz na cała wycieczke bo dalej kurs bedzie juz tylko gorszy.
Zawsze staraj sie płacic ichniejsza waluta a nie dolarami bo zdrowo przepłacisz.

Na dzisiejszy dzień między kursem oficjalnym a niebieskim jest tylko 34 centy różnicy. Kto by się spodziewał :o :o Także na wymianie w bankomacie już się nie straci majątku. Zastanawiam się czy warto wymieniać dolary , które mam już zakupione?


Wróciłem przed dwoma dniami z Arg więc na gorąco podzielę się doświadczeniami. Nie polecam nastawiać się na bankomaty bo mam wrażenie, że mają non-stop fiestę. Najlepiej podejść z dolarami/euro do banku i po uczciwym kursie wymienią. Tak robiliśmy w Ushuai. Jeżeli dobrze pamiętam to banki są czynne do 15. Na ulicy (przynajmniej w Ushuai) nie ma chętnych do wymiany. Można to zrobić też w kasynie ale tam kurs jest wyraźnie gorszy niż w banku. Jeśli chodzi o Buenos to na Newberry mieliśmy problem z wymianą bo wszyskie bankomaty miały fiestę, oddział banku był nieczynny (dolecieliśmy późnym wieczorem) a kantor miał popsuty terminal. Mieliśmy 20-stki i 50-tki w dolarach i z bólem wymieniliśmy je na peso płacąc nimi w knajpie za małe winko.
Jeśli chodzi o chile to jest znacznie lepiej, choć też niektóre bankomaty nie obsługują zagranicznych a te które obsługują nabijają 5000 ichniejszych peso opłaty i można na raz maksymalnie wyciągnąć 150 000. Również polecam skorzystanie z banku albo kantora.

Przy okazji zapytam. Czy ktoś w najbliższych tygodniach wraca z Ushuai do Polski?
Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 24 Lut 2016 13:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Gru 2012
Posty: 575
Loty: 196
Kilometry: 540 350
niebieski
Z Ush nie ale z Aep tak.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 07 Kwi 2016 16:55 

Rejestracja: 07 Kwi 2016
Posty: 1
Jeśli podróż do Ameryki Południowej trzeba wiedzieć, Chile, piękny i bezpieczny kraj.
Polecam podróży kamperem, Chile ma doskonałe drogi.
AndesCampers to bardzo dobra firma i jej strona internetowa zawiera wiele wskazówek na podróż do Chile.
Nie zapomnij odwiedzić Torres del Paine.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 20 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group