Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 140 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna
Autor Wiadomość
#81 PostWysłany: 11 Kwi 2016 19:57 

Rejestracja: 14 Mar 2014
Posty: 1239
Loty: 114
Kilometry: 156 105
niebieski
inco1985 napisał(a):
krystoferson112 napisał(a):
Szkoda, jeszcze muszę wyrabiać tą wizę na mecz reprezentacji w Astanie we wrześniu tego roku. Mimo, że wizę wydają każdemu to jej uzyskanie dla osób spoza Wawy jest bardzo uciążliwe, kosztuje min. 2 dni wolnego i śmieszne zaświadczenia z zakładu pracy.


O jakich zaświadczeniach piszesz? Potrzebne są one do złożenia wniosku o wizę?

tak do wizy turystycznej tzw. uproszczonej ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Po najlepsze frytki i czekoladę! Zbiór tanich lotów do Brukseli z polskich miast od 118 PLN Po najlepsze frytki i czekoladę! Zbiór tanich lotów do Brukseli z polskich miast od 118 PLN
Wczasy w Grecji: 7 dni na wyspie Lesbos z all inclusive od 1920 PLN. Wylot z Warszawy Wczasy w Grecji: 7 dni na wyspie Lesbos z all inclusive od 1920 PLN. Wylot z Warszawy
#82 PostWysłany: 15 Kwi 2016 11:42 

Rejestracja: 21 Sie 2014
Posty: 26
Loty: 77
Kilometry: 226 552
Dzisiaj składałem wniosek, byłem pod ambasadą (którą znalazłem w sumie tylko przez kolejkę przed bramą) o 9.32. Przede mną było 8 osób, po mnie jeszcze 5 jak wychodziłem, więc zainteresowanie chyba rośnie :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#83 PostWysłany: 15 Kwi 2016 12:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lut 2011
Posty: 300
Loty: 89
Kilometry: 152 724
niebieski
krystoferson112 napisał(a):
Szkoda, jeszcze muszę wyrabiać tą wizę na mecz reprezentacji w Astanie we wrześniu tego roku. Mimo, że wizę wydają każdemu to jej uzyskanie dla osób spoza Wawy jest bardzo uciążliwe, kosztuje min. 2 dni wolnego i śmieszne zaświadczenia z zakładu pracy.


2 dni lub 1 dzień i 24.60zł (koszt notarialnego upoważnienia do odebrania paszportu). To zaświadczenie z pracy (standardowe zaświadczenie o zatrudnieniu, tylko w przypadku, gdy jesteś zatrudniony) jest tak bardzo trudne do uzyskania, że aż śmieszne ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#84 PostWysłany: 15 Kwi 2016 17:14 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8900
Loty: 993
Kilometry: 955 401
platynowy
Jeśli załatwiamy wizy dla 2 osób i potem zlecamy odbiór trzeciej, to musi ona mieć 2 zaświadczenia notarialne od każdego, czy możemy wystawić jej jedno?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#85 PostWysłany: 15 Kwi 2016 17:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 4474
srebrny
@Sudoku
W praktyce notariusz poświadcza własnoręczność podpisu pod upoważnieniem.
Wszystko zależy od tego, czy ambasada wymaga oryginału.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#86 PostWysłany: 15 Kwi 2016 18:11 

Rejestracja: 14 Mar 2014
Posty: 1239
Loty: 114
Kilometry: 156 105
niebieski
Kadet napisał(a):
krystoferson112 napisał(a):
Szkoda, jeszcze muszę wyrabiać tą wizę na mecz reprezentacji w Astanie we wrześniu tego roku. Mimo, że wizę wydają każdemu to jej uzyskanie dla osób spoza Wawy jest bardzo uciążliwe, kosztuje min. 2 dni wolnego i śmieszne zaświadczenia z zakładu pracy.


2 dni lub 1 dzień i 24.60zł (koszt notarialnego upoważnienia do odebrania paszportu). To zaświadczenie z pracy (standardowe zaświadczenie o zatrudnieniu, tylko w przypadku, gdy jesteś zatrudniony) jest tak bardzo trudne do uzyskania, że aż śmieszne ;)

Rozumiem Twoje zadowolenie... mimo wszystko uważam, że osiągnięcie tej wizy jest czasochłonne i wiąże się z niepotrzebnymi formalnymi przeszkodami. Niestety jak to ująłeś jestem zatrudniony więc potrzebuje owego zaświadczenia i to nawet też muszę załatwiać w swojej centrali w Warszawie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#87 PostWysłany: 16 Kwi 2016 15:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4514
złoty
A ja mam zasadę, że do takich krajów z takimi głupimi przepisami wizowymi nie jeżdżę, łaski nie robią, że do nich pojadę i zostawię kasę, chętnym polecam bezwizowy Kirgistan o wiele ciekawszy


Ostatnio edytowany przez Zeus, 16 Kwi 2016 16:05, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#88 PostWysłany: 16 Kwi 2016 17:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 4474
srebrny
A ja tam uważam, że jak się okazja cenowa pojawi, to warto się postarać. Takie kraje są potencjalnie znacznie ciekawsze niż te - bez wiz. Ten potencjał łatwo wykorzystać ;)
KZ jest świetnym przykładem.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#89 PostWysłany: 17 Kwi 2016 14:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4514
złoty
Czyżby ?, w lutym byłem w Malezji i Singapurze, do tego Indonezja, Filipiny i Tajlandia bez wizy, za chwilę lecę Brazylia, Argentyna i Paragwaj też bez wizy, nie chce mi się dalej wymieniać tych mniej ciekawych krajów
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#90 PostWysłany: 17 Kwi 2016 15:05 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8900
Loty: 993
Kilometry: 955 401
platynowy
Panowie - tutaj mamy prowadzić dyskusję na temat uzyskania wiz do Kazachstanu i ewentualnych zmian w procesie, zniesienie wiz itd. A nie o tym, dokąd można pojechać bez wizy, a dokąd trzeba taką mieć.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#91 PostWysłany: 04 Maj 2016 09:30 

Rejestracja: 08 Mar 2016
Posty: 5
Doradźcie proszę czy mam odkręcać sytuację z moją wizą czy mogę spać spokojnie bo dzisiaj nagle naszły mnie wątpliwości czy mam dobre daty na wizie.
Sytuacja wygląda tak: lecę Belavią Z Mińska do Ałmaty, wylot 25.05 godz. 20.15; lądowanie 26.05 godz. ~4,00. W paszporcie mam wizę ważną 26.05-25.06. Wpuszczą mnie w Mińsku do samolotu - będzie wtedy 25.05 czy nie? Jak to wygląda bo zupełnie zamotałam się z datami
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#92 PostWysłany: 04 Maj 2016 09:57 

Wpuszczą Cię ale dla pewności, a raczej dla Twojego świętego spokoju, napisz do nich na FB. Odpowiadają błyskawicznie i po angielsku.
Góra
 PM off  
      
#93 PostWysłany: 03 Cze 2016 00:12 

Rejestracja: 22 Mar 2014
Posty: 45
Mam pytanie. Lecimy w sierpniu do Astany.
1) Aby złożyć wniosek, każdy z nas 4 musi jechać osobiście żłożyć go tak ?

2) Czy notariusz jest w stanie upoważnić jedną osobę, która akurat mieszka w Warszawie (reszta inne woj.) aby to osoba z Warszawy odebrała wszystkie 4 paszporty za jednym razem ?

3) Jadać w pierwszą stronę z Moskwy pociągiem do Astany , mogę w pierwszej kolejności zamówić sobie wizę do Kazachstanu, a np 2 tyg pózniej do Rosji ? (powrót Astana - Kijów - Wwa - samolotem)


z góry dziękuję!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#94 PostWysłany: 03 Cze 2016 14:18 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8900
Loty: 993
Kilometry: 955 401
platynowy
1) Tak
2) Tak, ale u notariusza muszą się chyba stawić też wszystkie cztery.
3) Jeśli rosyjska ma być tranzytowa, to nawet musisz mieć najpierw wizę KZ.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#95 PostWysłany: 10 Cze 2016 15:57 

Rejestracja: 22 Mar 2014
Posty: 45
W Moskwie będziemy od poniedziałku do wtorku 23 :) reszta to podróż pociągiem. Wystarczy nam wiza jednokrotnego wjazdu turystyczna - 7 dni ?


Ostatnio edytowany przez Zeus, 10 Cze 2016 16:00, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#96 PostWysłany: 13 Cze 2016 11:58 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Maj 2010
Posty: 1141
Loty: 188
Kilometry: 335 734
wierny62 napisał(a):
Mam pytanie. Lecimy w sierpniu do Astany.
1) Aby złożyć wniosek, każdy z nas 4 musi jechać osobiście żłożyć go tak ?

2) Czy notariusz jest w stanie upoważnić jedną osobę, która akurat mieszka w Warszawie (reszta inne woj.) aby to osoba z Warszawy odebrała wszystkie 4 paszporty za jednym razem ?

3) Jadać w pierwszą stronę z Moskwy pociągiem do Astany , mogę w pierwszej kolejności zamówić sobie wizę do Kazachstanu, a np 2 tyg pózniej do Rosji ? (powrót Astana - Kijów - Wwa - samolotem)


z góry dziękuję!

Mi udało się złożyć wniosek za inną osobę. Pani w okienku co prawda powiedziała, że trzeba złożyć osobiście. Ja jej na to że mam upoważnienie od notariusza. Ona w odpowiedzi że z upoważnieniem to tylko odbiór. Ale postękałam, że to kłopot jak się nie mieszka w Warszawie, że daleko, że urlop i bez większych problemów pani przyjęła obydwa wnioski.
Opłaty za każdy wniosek trzeba dokonać oddzielnie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#97 PostWysłany: 13 Cze 2016 12:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Gru 2012
Posty: 949
Loty: 178
Kilometry: 311 128
srebrny
Mały update z dzisiaj: o godzinie 09:30 kolejka do wydziału konsularnego Ambasady Kazachstanu wynosiła raptem 3 osoby, sprawdzenie wniosku i dokumentów przez uprzejmą panią z okienka zajęło może 2 minuty. Najdłużej schodzi ze spacerem do banku Millennium i z powrotem. ;)
_________________
Image
Travellista's Diary
Góra
 Profil Relacje PM off
marcino123 lubi ten post.
 
      
#98 PostWysłany: 15 Cze 2016 15:36 

Rejestracja: 22 Mar 2014
Posty: 45
w Rosji będę dwa dni, czyli bez różnicy którą wizę wyrobie pierwszą?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#99 PostWysłany: 15 Cze 2016 17:16 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8900
Loty: 993
Kilometry: 955 401
platynowy
Jeśli rosyjska ma być tranzytowa, to najpierw musisz mieć wizę kraju docelowego, czyli Kazachstanu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#100 PostWysłany: 15 Cze 2016 20:28 

Rejestracja: 22 Mar 2014
Posty: 45
ale na tranzytową się chyba nie łapniemy (tylko turystyczna 1 wjazdu 7 dni ) skoro przylatujemy do Moskwy w pon 29.08 z Berlina, mam tam nocleg , chcemy pozwiedzać a następnego dnia we wtorek ok 23 pociąg do Astany, w której zameldujemy się w piątek. Proszę o pilną odp bo rano o 3 mamy pociąg dziś aby załatwić wizy do Kazachstanu.... powrót samolotem do Kijowa i następnie Warszawy , pomijając już Rosje...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 140 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group