Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 140 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 13 Mar 2015 10:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Gru 2012
Posty: 575
Loty: 196
Kilometry: 540 350
niebieski
Dzięki za odpowiedzi. Bardziej zależałoby mi na złożeniu wniosku przez kogoś w moim imieniu abym oszczędził trochę czasu i nie musiał kursować do ambasady osobiście.
Wiem, że np w przypadku Tadżykistanu i ambasad w Wiedniu i Berlinie nie ma problemu z wysłaniem dokumentów pocztą.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Relaks na Cyprze za 963 PLN. Loty do Pafos z Katowici 5 nocy w apartamencie Relaks na Cyprze za 963 PLN. Loty do Pafos z Katowici 5 nocy w apartamencie
Tanie loty do Singapuru z Warszawy od 2297 PLN Tanie loty do Singapuru z Warszawy od 2297 PLN
#22 PostWysłany: 23 Mar 2015 13:05 

Rejestracja: 18 Mar 2013
Posty: 27
Aplikował ktoś może ostatnio o wizę dwukrotną do Kazachstanu i może powiedzieć jak wygląda cała procedura, całkowity koszt etc?

Troche osób ( w tym ja) kupiło loty UIA i pewnie będzie ogarniać Kirgistan stąd moje pytanie:)

Znalazłem w necie tylko taki opis odnośnie wizy dwukrotnej i jeżeli wygląda to w ten sposób w jaki opisują na tej stronie to piękna sprawa.

http://dalejsienieda.com/437/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 25 Mar 2015 10:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Lip 2011
Posty: 1054
niebieski
marol6 napisał(a):
Aplikował ktoś może ostatnio o wizę dwukrotną do Kazachstanu i może powiedzieć jak wygląda cała procedura, całkowity koszt etc? Troche osób ( w tym ja) kupiło loty UIA i pewnie będzie ogarniać Kirgistan stąd moje pytanie:) Znalazłem w necie tylko taki opis odnośnie wizy dwukrotnej i jeżeli wygląda to w ten sposób w jaki opisują na tej stronie to piękna sprawa. http://dalejsienieda.com/437/


Ogólnikami: z grubsza jest tak, jak na opisywanym blogu 8-)

Punktami:

1. Zaglądasz na oficjalną stronę internetową Ambasady, i się śmiejesz z ich informatyków => http://www.kazakhstan.pl/ ;)
2. Jedziesz do Ambasady Kazachstanu w Warszawie (trochę na "końcu świata", Wilanów - ulica Królowej Marysieńki, dom-willa w szeregu innych domków);
3. Pobierasz wniosek wizowy, uzupełniasz go, idziesz do banku (niedaleko) dokonać przelewu, oddajesz wniosek i potwierdzenie płatności, deponujesz paszport;
4. Dzwonisz za tydzień (enigmatyczne "kilka dni"), czy możesz podjechać po paszporty z wbitą wizą;

Detalami:

- ambasada bywa zamknięta w niektóre dni (vide 23-25.03.2015);
- do wniosku wizowego MUSISZ dołączyć zaświadczenie o zatrudnieniu ze swojej pracy/zakładu, lub z uczelni;
- należy także napisać podanie do ambasady z prośbą o przyznanie wizy (szymel takiego podania jest dostępny w formie druku na miejscu);
- przy wizie dwukrotnej TEORETYCZNIE musisz mieć "poparcie wizowe", czyli papier z kazachskiej uczelni/hotelu/innego miejsca, który jest zaproszeniem (poparciem wizowym). W praktyce, jeżeli porozmawiasz z Panią Olgą Li (bądź inną osobą, która przyjmować będzie wnioski), będziesz wiarygodny i dobrze umotywujesz swoją podróż - często taki dokument jest niewymagany;
- odnośnie obowiązku podania całej trasy pobytu w Kazachstanie, oraz noclegów: :arrow: nie dajmy się zwariować. Wystarczy wpisać jedno bądź dwa miejsca. Co do potwierdzenia rezerwacji noclegów, to wydruk z hotels.com/booking.com itd, jest najzupełniej wystarczający;
- jeżeli ktoś nie chce już teraz się decydować na zakup noclegów w Kazachstanie, a potrzebuje potwierdzenia takich noclegów, polecam patent z "pay later" i anulacją po otrzymaniu wizy :roll:. Jak to zrobić, chyba jasne - w razie pytań, zapraszam na PW 8-)
- odnośnie Kirgistanu, jednostronnie znieśli obowiązek wizowy dla obywateli Polski, więc wiza nie jest potrzebna. Z Ałmaty do Biszkeku (stolicy Kirgistanu) jest 5 godzin jazdy marszrutką, koszt groszowy;

I mały offtopic: patrząc na forum, w ciągu najbliższych miesięcy całkiem sporo osób będzie w okolicach Kotliny Fergańskiej (południowy Kazachstan, Kirgistan, wschodni Uzbekistan, północ Tadżykistanu, bardzo-zachodnia-część-Chin) podróżować...
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
5 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#24 PostWysłany: 27 Kwi 2015 13:50 
Moderator forum

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 1717
Wybieram się po wizę jednokrotną. Generalnie, strona ambasady nie działa. Stąd pytanie, czy na miejscu znajdę i wypełnię wymagane wnioski?

Edit: czy mogę wpisać, że nie Jestem póki co ubezpieczony na podróż do Kazachstanu? Widziałem taką rubrykę we wniosku, z pytaniem o ubezpieczenie.
_________________
Tu był link do flightradar
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 27 Kwi 2015 14:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Gru 2012
Posty: 575
Loty: 196
Kilometry: 540 350
niebieski
Jest nowa strona ambasady:
http://kazembassy.pl/pl
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
wtak uważa post za pomocny.
 
      
#26 PostWysłany: 27 Kwi 2015 14:16 

OradeaOrbea napisał(a):
2. Jedziesz do Ambasady Kazachstanu w Warszawie (trochę na "końcu świata", Wilanów - ulica Królowej Marysieńki, dom-willa w szeregu innych domków);
3. Pobierasz wniosek wizowy, uzupełniasz go, idziesz do banku (niedaleko) dokonać przelewu, oddajesz wniosek i potwierdzenie płatności, deponujesz paszport;

Hej, dzięki za instrukcje ale muszę dopytać. Napisałeś, że jadę do ambasady i pobieram wniosek. Pobieram z ambasady? Widzę, że jest dostępny tutaj:
http://kazembassy.pl/pl/council/for-foreigners

to rozumiem, że idę do tej ambasady z już wypełnionym wniosek i zrobioną opłatą tak? Chyba, że w ambasadzie dostaję jakiś numer który mam wpisać "tytułem"? Mógłbyś doprecyzować?

Zdjęcie mam przykleić do wniosku czy rzucić luzem?
Jeśli mam sam drukować wniosek to dwustronnie czy jednostronnie?
"20. Қазақстандағы уақытша тұратын мекен-жайы/Miejsce czasowego zamieszkania w Kazachstanie" - tutaj chodzi o adres hotelu czy o co?
Góra
 PM off  
      
#27 PostWysłany: 27 Kwi 2015 14:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Gru 2012
Posty: 575
Loty: 196
Kilometry: 540 350
niebieski
Na jedno z pytań mogę Ci odpowiedzieć - wpłacasz dopiero po złożeniu wniosku. Idziesz ze dwie przecznice dalej do banku, robisz wpłatę, bierzesz potwierdzenie i wracasz z nim do ambasady. Słyszałem, że można wrzucić do skrzynki.
Zdjęcie ja bym przypiął spinaczem. Tzn. taki mam plan jak się w końcu w maju zmotywuję pójść złożyć samemu wniosek o wizę :D
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez kefirm, 27 Kwi 2015 14:40, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 27 Kwi 2015 14:39 

@kefirm, dzięki :) Właśnie mieszkam bardzo blisko tej ambasady i chciałbym załatwić sprawę możliwie szybko rano by móc iść spokojnie do pracy.
Góra
 PM off  
      
#29 PostWysłany: 04 Maj 2015 14:15 

A co z tym ubezpieczeniem, bo nie wiem co wpisać a mam do konta bankowego dodane ubezpieczenie podróżne.
Góra
 PM off  
      
#30 PostWysłany: 04 Maj 2015 20:21 
Moderator forum

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 1717
Byłem w ubiegły piątek i miła pani w okienku powiedziała, że nie trzeba nic wpisywać przy ubezpieczeniu, tzn. puszczają bez.
_________________
Tu był link do flightradar
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 04 Maj 2015 21:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Gru 2012
Posty: 575
Loty: 196
Kilometry: 540 350
niebieski
A były kolejki? Tzn. o której przyszedłeś żeby się dostać bez problemu?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 04 Maj 2015 22:49 
Moderator forum

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 1717
Byliśmy o 8.50, 28 kwietnia, wnioski przyjmowane od 9.30. Oprócz naszej dwójki, czekało już małżeństwo, które przyjechało z Wrocławia. Wewnątrz sprawdzenie wniosków, i poinstruowanie co do wpłaty opłaty w oddziale banku Millenium. Całość zajęła może 10 minut. Szybko i sprawnie, generalnie spodziewałem się większych problemów. Odbiór 7 maja, więc czeka się ~tydzień
_________________
Tu był link do flightradar
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 05 Maj 2015 13:05 

Rejestracja: 03 Maj 2014
Posty: 537
Loty: 199
Kilometry: 289 509
Ostrzeżenia: 1
niebieski
Ad. 4 - Oryginał zaproszenia Należy przedstawić oryginał zaproszenia wydanego przez Departament Policji migracyjnej Republiki Kazachstanu. - tutaj wystarczy wydruk rezerwacji hotelu?
_________________
Flights: 106
Kilometers: 132896


Ostatnio edytowany przez Zeus, 05 Maj 2015 13:14, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 05 Maj 2015 13:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Gru 2012
Posty: 575
Loty: 196
Kilometry: 540 350
niebieski
Czy ta rezerwacja jest w ogóle niezbędna?
Przedstawialiście również jakieś zaświadczenie o zatrudnieniu?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 05 Maj 2015 16:02 

Rejestracja: 03 Maj 2014
Posty: 537
Loty: 199
Kilometry: 289 509
Ostrzeżenia: 1
niebieski
W moim przypadku - mam wlasna firme - wpis do KRS albo zaswiadczenie o samozatrudnieniu. Tyle sie dowiedzialem od p. Olgi.
jesli chcesz email do p. Olgi - moge na priw wyslac
_________________
Flights: 106
Kilometers: 132896


Ostatnio edytowany przez Zeus, 05 Maj 2015 16:04, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off
kefirm uważa post za pomocny.
 
      
#36 PostWysłany: 05 Maj 2015 16:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Gru 2012
Posty: 575
Loty: 196
Kilometry: 540 350
niebieski
Chętnie, poproszę.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 05 Maj 2015 16:42 
Moderator forum

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 1717
My wnioskowaliśmy o wizę jednokrotną, następni o dwukrotną, wszyscy mieliśmy zwrotne rezerwacje z booking.com na kilka dni, z całego pobytu.
Pytają co się robi - ja akurat dałem zaświadczenie z urzędu o byciu bezrobotnym, a Żona papierek z uczelni, że przyjęto ją na studia.
Żeby była jasność: te dokumenty nie były specjalnie wydawane na tę okazję, wzięliśmy stare/kilkumiesięczne.
_________________
Tu był link do flightradar
Góra
 Profil Relacje PM off
kefirm uważa post za pomocny.
 
      
#38 PostWysłany: 15 Maj 2015 11:49 

Złożyłem dokumenty. Pod ambasadą byłem o 6.30 i byłem pierwszy. Potem przyszło kilka grup osób, tak że przed otwarciem ambasady było nas około 20. Obsługa błyskawiczna o ile papiery są skompletowane, jak nie to odsyłają i wszystko dłużej trwa. Torby/plecaki trzeba zostawić przy furtce (można po stronie kazachskiej). Generalnie bardzo miło, sympatycznie i można porozmawiać.
Góra
 PM off  
      
#39 PostWysłany: 15 Maj 2015 21:54 

Rejestracja: 15 Cze 2014
Posty: 1742
srebrny
Jaki dokument będzie zaakaceptowany przez ambasadę przy prowadzeniu jednoosobowej działalności gopodarczej a jaki przy umowach zlecenia?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 22 Maj 2015 12:02 

Rejestracja: 22 Mar 2013
Posty: 684
Loty: 205
Kilometry: 374 813
niebieski
Ja miałem potwierdzenie od pracodawcy, że pracuję na umowę zlecenie od dnia do dnia, zwykła kartka z pieczątką i podpisem.
Przy JDG może wystarczy potwierdzenie założenia działalności albo jakiś wypis z REGON, ale lepiej zadzwoń spytaj.
Teraz wnioski przyjmują od 9:30 do 12:30 w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki.
Idzie bardzo sprawnie, jak wróciłem żeby wrzucić potwierdzenie przelewu do skrzynki to pod furtką stało już tylko kilka osób a było parę minut po 10:00, także chyba nie ma potrzeby przyjeżdżania wcześnie rano, przynajmniej jeszcze teraz w maju.
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 140 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group