Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 28 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 16 Sie 2014 19:53 

Rejestracja: 14 Lis 2011
Posty: 83
Loty: 29
Kilometry: 57 200
Mod: Dołączam post ze starego wątku

Wejdę troszkę OT, wybaczcie, ale jeszcze ciągnąc wątek BusinessClass o upgradzie przy pełnym samolocie - może komuś się przyda: wpadłam kiedyś na poradnik, jak to zrobić -> http://matadornetwork.com/trips/how-to- ... ke-a-boss/
Ciągle na mojej 'bucket list'. Ale oczywiście nie w wizzarze ;D


Ostatnio edytowany przez m3lm4k, 22 Sie 2014 13:38, edytowano w sumie 1 raz
Nieaktualna lub błędna treść zawarta w poście - aktualizacja lub poprawa danych.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Grecji: all inclusive w 4* hotelu na Rodos od 2060 PLN. Wyloty z 5 miast Wczasy w Grecji: all inclusive w 4* hotelu na Rodos od 2060 PLN. Wyloty z 5 miast
Wycieczka do Wietnamu: Ho Chi Minh, Phu Quoc, Nha Thrang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3505 PLN Wycieczka do Wietnamu: Ho Chi Minh, Phu Quoc, Nha Thrang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3505 PLN
#2 PostWysłany: 16 Sie 2014 23:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lut 2013
Posty: 1402
Loty: 494
Kilometry: 1 102 778
Zbanowany
Czy i ile razy udało Wam się dostać upgrade? Opiszcie proszę okoliczności.

Podczas wielu podróży parę razy mi się udało z economy do biznesu:

1. FRA-WAW (LO) - overbooking całego samolotu - dla mnie i Mamy po 150 eur, Sheraton, i następnego dnia upgrade
2. MAD-GRU (IB) - przy transfer desk w MAD po prostu zapytałem, czy samolot przypadkiem nie jest pełny, bo mi się Madryt podoba i chętnie zostanę. Ku mojemu zdumieniu dostałem upgrade, na kilkanaście godzin przed lotem.
3. MSQ-WAW (LO) - overbooking w ekonomicznej, jako FTL byłem najwyżej na liście. Z uwagi na romantyczne pożegnanie z pewną Rosjanką odprawiłem się jako ostatni.
4. PRG-WAW (LO) - popiłem w lounge i w ostatniej chwili dobiegłem do gate'u. Nie wiem, za co ten upgrade. Odprawiałem się jako jeden z pierwszych.
5. LIS-WAW (TP) - przy odprawie dostaliśmy (leciałem z Dziunią) karty pokładowe SBY. Przy wejściu niemiła niespodzianka - jednak economy. Ale patrzę, a w biznesie zamieszanie i szefowa idzie po ekonomicznej i się rozgląda. Uśmiecham się do niej a ona pyta, czy z uwagi na rodzinę, która chce siedzieć razem nie moglibyśmy się przenieść do biznesu, a oni by wzięli nasze miejsca. Oczywiście zgodziliśmy się.
6. ZRH-DEL (LX) - Dziunia przynosi mi szczęście - w WAW dostajemy karty SBY na odcinek międzykontynentalny. Czekamy w ZRH na finall call. Podchodzimy jako ostatni i udało się :) Szampan i płaskie łóżko :)

Nigdy natomiast nie dostałem upgrade gdy o niego wprost poprosiłem. Zawsze byłem ubrany na sportowo i nawet nie wyglądałem jakbym leciał w interesach. Zawsze na sporym rauszu. Jak na tyle podróży nie było tego wiele, ale każdy pamiętam. Cieszy :) W *A mam silver (FTL w Lot), w Iberii kartę wyrobiłem kilka dni przed lotem.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 17 Sie 2014 00:03 

Rejestracja: 06 Kwi 2011
Posty: 801
niebieski
Znajomi dostali up z ekonomicznej (która była pełna - poniedziałek wielkanocny) do biznesu na FRA-EWR United już przy gejcie.
Status - brak (a nawet choćby wyrobionej karty).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 17 Sie 2014 03:32 

Rejestracja: 17 Sie 2011
Posty: 237
Loty: 159
Kilometry: 191 817
niebieski
Znajoma dostała upgrade do biznesu w Emirates, WAW-DXB, economy pełne. Miejsce wybrane wcześniej, odprawa online zrobiona wcześniej i przy oddawaniu bagażu dostała upgrade. Pierwszy lot emirates, nowy członek skywards.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 17 Sie 2014 04:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2013
Posty: 1608
platynowy
Tych lokalnych było trochę, nie pamiętam dokładnie ile - głównie chyba za posiadanie statusu gdy widać było, że jest overbooking.

Ale te, które naprawdę zapadły w pamięci to dwa:

W 2009 roku na trasie SCL-GRU-ZRH (LX) - odcinek SCL-GRU w ekonomicznej i w czasie przerwy technicznej w GRU poszłyśmy z koleżanką do saloniku (ja miałam wtedy złotą kartę w *A, koleżanka bez statusu) gdzie zostałam wywołana do stanowiska informacyjnego i poinformowana o upgr. dla mnie i dla niej.
Od tego czasu LX nie lata już do SCL, a ja praktycznie przestałam latać *A.

W sierpniu zeszłego lotu na trasie DXB-KIX (EK). Na kilka dni przed odlotem dostałam maila o możliwości płatnego upgrade'u z Y do C na tej trasie (około € 500) i poważnie brałam to pod uwagę, ale w końcu się nie zdecydowałam. Na lotnisku dostałam karty pokładowe w Y na mój pierwszy odcinek z CDG-DXB i dalszy DXB-KIX.
Upgrade dostałam dopiero w Dubaju przy wejściu do samolotu - wchodziłam jako jedna z pierwszych. Brak statusu w Skywards.
Góra
 Profil Relacje PM off
BusinessClass lubi ten post.
 
      
#6 PostWysłany: 17 Sie 2014 21:04 

Rejestracja: 02 Gru 2012
Posty: 201
Ogólnie ten link @hania z relacja o upgradzie w Emirates to jak dla mnie zwyczajne dziadostwo i zebractwo. Te kroki autorki artykułu do upgrade'u niewiele różnią się od wyludzania drobnych na skrzyżowaniu
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#7 PostWysłany: 17 Sie 2014 21:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 2046
Loty: 852
Kilometry: 1 931 024
platynowy
Darmowy tylko 2 razy:
2008 VIE-LJU samolotem Adria na bilecie Austriana. Nie miałem żadnego statusu.
2009 DUS-EWR, miałem FTL, bilet był CO jako część 9-odcinkowej podróży

Potem miałem SEN przez 2 lata i zero upgrejdów. Teraz mam 1K z UA i też nic, no ale UA rozpieścił mnie 6 voucherami do C, które już wykorzystałem.
_________________
Moje podróże - piotrwasil.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 17 Sie 2014 21:33 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8909
Loty: 993
Kilometry: 955 401
platynowy
Ja lecąc kiedyś lotem krajowym zjawiłem się na tyle wcześniej na lotnisku, że pani przy odprawie zaproponowała mi polecieć wcześniejszym lotem w biznesie. Oczywiście poza milami żadnych benefitów nie było.

Oprócz tego miałem upgrade już przy czek-inie w Zurychu. Samolot był na maksa zapchany i nawet w biznesie nie było wolnych siedzeń. Jakiś bufon strasznie się rzucał i jeszcze w samolocie zaczął pisać skargę, jakby te 2 godziny do W-wy cokolwiek stanowiły.

A ostatnio lecąc GDN - FRA dostałem nową kartę przy wsiadaniu do samolotu. Ale mile zaliczyli mi jak za ekonomiczną, więc muszę ich jeszcze pogonić.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 17 Sie 2014 21:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lut 2013
Posty: 1402
Loty: 494
Kilometry: 1 102 778
Zbanowany
Sudoku napisał(a):
A ostatnio lecąc GDN - FRA dostałem nową kartę przy wsiadaniu do samolotu. Ale mile zaliczyli mi jak za ekonomiczną, więc muszę ich jeszcze pogonić.


Liczy się taryfa a nie kabina, nigdy w takiej sytuacji więcej mil nie dostałem :(
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 17 Sie 2014 22:05 

Rejestracja: 07 Sie 2013
Posty: 448
Loty: 177
Kilometry: 387 374
niebieski
PEK-DXB Emirates brak statusu, ale były moje urodziny.
Ekonomiczna pełna, upgrade dopiero przy gate dla mnie i żony.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
BusinessClass lubi ten post.
 
      
#11 PostWysłany: 17 Sie 2014 22:05 

Rejestracja: 11 Mar 2012
Posty: 500
niebieski
tylko narazie 2x:

CDG-NRT by JAL - mialem lot LHR-NRT w Y ale zadzwonili do mnie 2 dni wczesniej czy nie chcialbym leciec przez CDG w C ;)
WAW-FCO by LOT - zadnego statusu, dowiedzialem sie juz siedzac na miejscu w Y (jaka pasazerka przyprowadzila stefke ze zajalem jej miejsce..)
Góra
 Profil Relacje PM off
dj3500 lubi ten post.
 
      
#12 PostWysłany: 17 Sie 2014 22:12 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8909
Loty: 993
Kilometry: 955 401
platynowy
BusinessClass napisał(a):
Sudoku napisał(a):
A ostatnio lecąc GDN - FRA dostałem nową kartę przy wsiadaniu do samolotu. Ale mile zaliczyli mi jak za ekonomiczną, więc muszę ich jeszcze pogonić.


Liczy się taryfa a nie kabina, nigdy w takiej sytuacji więcej mil nie dostałem :(


W obu pozostałych przypadkach otrzymałem więcej mil. Ale upgrade był już przy odprawie, więc może to miało znaczenie?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 17 Sie 2014 22:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lut 2013
Posty: 1402
Loty: 494
Kilometry: 1 102 778
Zbanowany
Sudoku napisał(a):
W obu pozostałych przypadkach otrzymałem więcej mil. Ale upgrade był już przy odprawie, więc może to miało znaczenie?


Też miałem upgrade przy odprawie i mile bez zmian. Na wyciągu tak to wyglądało:

Image
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 18 Sie 2014 04:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2013
Posty: 1608
platynowy
Sudoku napisał(a):
W obu pozostałych przypadkach otrzymałem więcej mil. Ale upgrade był już przy odprawie, więc może to miało znaczenie?

Moment otrzymania upgrade'u nie ma tu żadnego znaczenia. Tak jak już wcześniej było napisane, system oblicza mile wg wykupionej taryfy, a nie taryfy przelotu. Ja nigdy nie dostałam większej ilości mil.
Z tymi dodatkowymi milami miałeś farta. Tak samo jak zdarzają się (bardzo) odosobnione przypadki naliczenia mil za bilet nagrodę (przypadki o których słyszałam to 1W i SkyTeam, nigdy *A).

Tak jako ciekawostkę powiem, że w Emirates nawet płatny upgrade nie daje więcej mil - jest to zapisane w ich T&C.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 18 Sie 2014 09:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 2046
Loty: 852
Kilometry: 1 931 024
platynowy
Jak zmienili taryfę to dostanie więcej mil.
Miałem tak kilka razy:
- samolot odwołany, zmieniona rezerwacja na full Y na następny lot
- rebooking na inny lot z powodu pełnego samolotu, 300 euro + bookowanie na full Y na innym rejsie
- samolot odwołany, upgrade do C był za voucher, przebookowali mnie na full C na inny rejs
_________________
Moje podróże - piotrwasil.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 18 Sie 2014 16:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2013
Posty: 1608
platynowy
cart napisał(a):
- samolot odwołany, zmieniona rezerwacja na full Y na następny lot
- rebooking na inny lot z powodu pełnego samolotu, 300 euro + bookowanie na full Y na innym rejsie

Fakt, jakoś w głowie cały czas siedział mi up na tym samym rejsie bez rebooking'u.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 18 Sie 2014 19:39 

Rejestracja: 28 Gru 2013
Posty: 173
Co prawda nie C, ale miałem taką sytuację pani przy odprawie nie widzi mojego biletu (FTL, odprawa w C, BCN), najpierw gdzieś dzwoni, później wprowadza ręcznie korzystając ze ściągawki w postaci notesika z kartkami w kratkę,odręcznie zapisanymi ;) - rezultat - wyższa klasa rezerwacyjna i mile zostały naliczone wg niej :D .
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 19 Sie 2014 10:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lut 2013
Posty: 1402
Loty: 494
Kilometry: 1 102 778
Zbanowany
Próbowałem kiedyś w Sao Paulo przy odprawie IB włożyć w paszport 100 USD i zapytać czy ten 'upgrade voucher' działa. Miałem pecha, bo był overbooking w biznesie i przy wyjściu awaryjnym siedział ze mną koleś któremu downgrade (jest takie słowo?) zrobili.

Ktoś z Was tak próbował?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
dj3500 lubi ten post.
 
      
#19 PostWysłany: 19 Sie 2014 10:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 2046
Loty: 852
Kilometry: 1 931 024
platynowy
Jest coś takiego jak downgrade, sporą kasę za coś takiego dają.
_________________
Moje podróże - piotrwasil.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 22 Sie 2014 13:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lut 2013
Posty: 1402
Loty: 494
Kilometry: 1 102 778
Zbanowany
do moderatorów tego wątku: nie dałoby się przywrócić poprzedniego tytułu, "Re: Wizzair i overbooking" zupełnie nie pasuje i nie taką miałem koncepcję zakładając go. Bardziej chodziło mi o wymianę doświadczeń związanych z upgrade'ami.
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez m3lm4k, 22 Sie 2014 13:39, edytowano w sumie 1 raz
Zalatwione.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 28 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
cron
phpBB® Forum Software © phpBB Group