Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 40 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 30 Lip 2015 17:45 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7801
Jakby komuś się nie wyświetlała możliwość "rezerwacji" nowego Windowsa (czyli innymi słowy nie mógł zainstalować).
Tu jest rozwiązanie:
https://support.microsoft.com/en-us/kb/3081048

Dwie aktualizacje do tego wymagane są opcjonalne, więc jeśli ktoś ustawił by instalowało mu tylko niezbędne nie będzie miał tych o numerach:
3035583
2976978
Po ich zainstalowaniu i restarcie pojawi się już ikonka na dolnym pasku.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
czapla uważa post za pomocny.
 
      
Zbiór lotów nad Morze Adriatyckie: Chorwacja, Włochy i Albania z 4 miast od 134 PLN Zbiór lotów nad Morze Adriatyckie: Chorwacja, Włochy i Albania z 4 miast od 134 PLN
Porto na 5 dni za 1349 PLN. Loty Lufthansą z 3 miast + hotel Porto na 5 dni za 1349 PLN. Loty Lufthansą z 3 miast + hotel
#22 PostWysłany: 02 Sie 2015 12:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3536
srebrny
dobra
u mnie już hula win 10
wszystkie programy dzialaja
aloha
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 02 Sie 2015 19:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2013
Posty: 109
Jak ktoś niecierpliwy to można tak

Cytuj:
dobra u mnie już hula win 10 wszystkie programy działają

Szczęściarz. U mnie przykładowo na tablecie HP Stream 7 nie działało auto-obracanie ekranu. Czysta instalacja tez nie pomogła. Kilku godzinna walka z ustawieniami i instalacja różnych sterowników G-sensora pomogła w końcu. Na Windowsie 7 działało bezproblemowo.
Na większym sprzęcie - notebook jeszcze gorzej. Ciągłe zawieszanie w różnych momentach. Żadne dostępne systemowe opcje naprawy nie pomagają. Kolejna strata czasu, analiza logów i prawdopodobną przyczyną program Wireless Console firmy Intel. A na dodatek miałem antywirus Kasperskyego, który nie działa na Windowsie 10.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 02 Sie 2015 21:12 

Rejestracja: 27 Wrz 2010
Posty: 433
Loty: 105
Kilometry: 141 758
niebieski
U mnie też pojawił się Windows 10 na 3letnim Asusie R500V.
Właściwie to zakup nowej myszy bluetooth (ver 4.0) był tego powodem - Windows 7 nie obsługiwał mi Bluetooth 4.0 a ciężko było innymi sterownikami. Przejście na Windows 10 było próbą rozwiązania tego problemu - zakończoną zresztą pozytywnie.
Po 2/3 dniach poznawania kilka uwag:
Na plus:
- wspomniany Bluetooth 4.0 (mysz działa super i mam wolny jeden port USB - nie potrzebuję adaptera),
- wygląd rzecz gustu ale mi się podoba,
- jak na razie nie zaobserwowałem błędnie działających programów - zarówno tych popularnych jak i biznesowych.

Na minus:
- producenci chyba jakoś zostali zaskoczeni 10tką bo ciężko dorwać sterowniki różnych urządzeń (mam nadzieję, że się sytuacja z czasem zmieni),
- kontroler pada padł - sterownik niestety nie działał po aktualizacji, ściągnięty rozwiązał problem ale po restarcie Windows 10 znów sobie pobrał zły :(
- początkowo nie działał czytnik kart SD ale po poprawce sterownika śmiga super,

pozdrawiam
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 10 Sie 2015 22:49 

Rejestracja: 10 Sie 2015
Posty: 1
Też mam możliwość aktualizacji do 10 ale jeszcze się wstrzymam, właśnie ze względu na różne problemy ze zgodnością itp. Trzeba poczekać, aż ten system się rozwinie i DX12 się spopularyzuje. Na razie jak dla mnie nie warto.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 10 Sie 2015 23:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 6419
Loty: 171
Kilometry: 188 843
srebrny
Czy ja dobrze rozumiem, że ta aktualizacja jest na rok tylko? Co po tym roku nastąpi ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 10 Sie 2015 23:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2011
Posty: 1418
niebieski
Tani tablecik Chuwi VI8 z Windows 8.1 i Androidem.
Upgrade z ikonki do Windows 10 w zasadzie się powiodło - tyle, że zostałem uszczęśliwiony wersją chińską.
2 dni próbowałem to odczarować, próbując wykonywać czynności kopiując je z innego urządzenia z Win10.
Niestety, część opcji była nieaktywna i ostatecznie poległem.

No to ściągnąłem ISO z Win 10, przygotowałem USB drive, przeinstalowałem i mam po angielsku.
Tyle, że dotyk nie działa, tzn. jak kliknę to reaguje, ale w zupełnie innym miejscu i podwójnie lub potrójnie.
Pół dnia męczyłem się, żeby przejść do końca proces instalacji ze zwariowanym dotykiem, wreszcie się udało.
Potem kolejne godziny na zainstalowanie klawiatury Bluetooth no i wreszcie zacząłem nad tym jako tako panować.

Z bardziej lajtowych problemów, automatyczne ustawianie daty i godziny u mnie nie działa.
No ale w sumie zapowiada się fajnie, nie wracam do ósemki.

@up: Rok jest na darmowe upgrade, potem już będzie trzeba płacić.
Tzn. jak nie wykonasz upgrade w czasie tego roku, to już na darmochę się nie załapiesz.
Góra
 Profil Relacje PM off
Gaszpar lubi ten post.
 
      
#28 PostWysłany: 10 Sie 2015 23:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 6419
Loty: 171
Kilometry: 188 843
srebrny
Dzięki jakoś to źle zrozumiałem w takim razie .
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 10 Sie 2015 23:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
A ja mysle ze pytanie jest bardzo trafne. Bo aktualizacja to jedno a jak potem z obsługa i aktualizacjami? Zeby sie nie okazało ze to jak Office 365. Trzeba sobie co roku odnowić. Na razie mam działające win7 i 8.1 na rożnych sprzętach i nie widze powodu zmienia na win10 ktory nie ma jasno podanej strategii na przyszłość. A z testowania za producenta nowych wersji juz wyrosłem dawno temu. Zreszta dzisiejszy sprzet rozleci sie zanim zainstalowany na nim system przestanie spełniać swoje zadania. Mam starego T61p z Vista i robi wszystko co powinien. Sens zmiany na nowszy system - zerowy.


Wysłane z mojego iPhone (łatwo zgadnąć po błędach z "ułatwiacza" pisania), przez Tapatalk
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
dj3500 lubi ten post.
 
      
#30 PostWysłany: 11 Sie 2015 00:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2011
Posty: 1418
niebieski
Dla mnie sens jest.
Po prostu używam pulpitu i menu start od czasów Windows 98 (już nie pamiętam, czy takowe menu było w Win 3.x)
Wciąż trwam głównie przy Windows XP, bo jest aż nadto wystarczające i stabilne.

Ale nowy sprzęt jest wyposażany w Windows 8.
I cóż, w sumie fajny, ale menu start nie ma, trzeba kombinować, żeby uruchomić program.
I tutaj "dziesiątka" to ukłon dla wieloletnich przyzwyczajeń użytkowników.
Dodatkowo zauważyłem, że napisane przeze mnie programiki (w archaicznym Visual Basic), na Windows 8 nie chciały się dać uruchomić z dysku C: - w Windows 10 działają bez żadnych problemów.

A co do obaw, że jesteśmy obdarowywani nie bez pardonu, to i ja je podzielam.
Nowe systemy Microsoft to już typowe maszynki do przetwarzania danych osobowych i przerabiania je na produkty dopasowane do naszych "potrzeb".
Ale od tego chyba nie ma ucieczki - to jest trochę jak z dietą - jak kochasz jeść, to pokochasz wielkie ciuchy a jak nie chcesz przytyć, to dużo musisz sobie odmawiać i dużo nad tym pracować (antyspamy, antywiry, kolejne anty, starsze systemy, mury, zasieki, zapory). A i tak będziesz czuł się osaczony, bo macki Wielkich Wujków z milionami oczu zaciskają się nad nami bezlitośnie ;-)
Kiedyś Microsoft nie dostrzegał walorów traktowania użytkownika komputera jako klienta sklepu, któremu można nieustannie coś oferować, ale lekcje odrobił i dzisiaj nie chce być gorszy od Apple, Google, Amazona itd..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 11 Sie 2015 06:55 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2792
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
Co do uruchamiania programów bez menu start w ósemce: ja naciskam Win+S, wpisuję nazwę programu (niekoniecznie całą, system podpowiada co jest zainstalowane) i klepię enter. Moim zdaniem jest to dużo wygodniejsze od przebijania się przez skróty w menu start. Na szczęście pozostawiono tę funkcjonalność w dziesiątce.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 11 Sie 2015 06:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Maj 2012
Posty: 422
niebieski
Bardzo ciekawy jest tez w Windows 10 tryb GodMode ktory daje nam dostep do wielu wczesniej ukrytych funkcji:

http://windows-10.pl/tryb-godmode-jak-aktywowac/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 11 Sie 2015 07:11 

Rejestracja: 08 Paź 2013
Posty: 593
Loty: 65
Kilometry: 132 127
niebieski
Mnie też Windows 8.1 doprowadził do szewskiej pasji, ale zamiast zrobić aktualizację do Windows 10 zrobiłem przejście na Ubuntu 14.10.

Miarka przebrała się jak 2 lata temu po zakupie nowego sprzętu system zaczął mulić po 2 miesiącach. Powiedziałem sobie dość i od wiosny jestem wolny od Microsoftu :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 11 Sie 2015 10:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
A mi 8.1 pasuje. Mam konwertowalnego lapka z dotykiem.
Troche szkoda ze duzo aplikacji dedykowanych pod system działa kiepsko i w większości i tak trzeba używać dekstopa.
Na 10 przejdę jak bede rozumiał docelowa strategie.
W zasadzie mam dwa takie lapki. Na tym drugim jest ciagle 7ka. Nawet na darmowego Worda i Excella sie załapałem. 7ka robi swoje ale jest wyraźnie niedopasowana do dotyku (działa ale ma wlasnie zwykle menu ktore sie nie sprawdza).
Kwestii Ubuntu nie skomentuje bo to wątek nie jest o tym i sa do tego osobne fora.


Wysłane z mojego iPhone (łatwo zgadnąć po błędach z "ułatwiacza" pisania), przez Tapatalk
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 11 Sie 2015 12:17 

Rejestracja: 22 Maj 2013
Posty: 755
Loty: 91
Kilometry: 180 493
niebieski
Ale wiecie, że w 8 i 8.1 można sobie zainstalować Classic Shell i mamy Menu Start i Pulpit? Przesiadka na Windows 10 może mieć sens z wielu powodów, ale IMO akurat nie z tego.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 12 Sie 2015 22:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 10969
HON fly4free
rmyjak napisał(a):
U mnie przykładowo na tablecie HP Stream 7 nie działało auto-obracanie ekranu. Czysta instalacja tez nie pomogła. Kilku godzinna walka z ustawieniami i instalacja różnych sterowników G-sensora pomogła w końcu. Na Windowsie 7 działało bezproblemowo.

Właśnie zrobiłem update na moim HP Stream 7 i obracanie rzeczywiście nie działało na początku, ale po wejściu w ustawienia ekranu zobaczyłem, że automatyczne obracanie jest wyłączone :)
Po włączeniu obracanie działa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 13 Sie 2015 00:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2013
Posty: 109
To miałeś więcej szczęścia a niż ja :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 19 Sie 2015 14:05 

Rejestracja: 19 Lip 2014
Posty: 129
Loty: 34
Kilometry: 65 905
Apgrejdowałem 7 na 10 ostatnio na laptopie Lenovo, na którym mam licencję OEM i teraz pytanie:

jako, że kod ze STICKERA nie działa na żadnym systemie (kiedyś próbowałem i dupa, bo to jakaś specjalna wersja do OEM), to w jaki sposób dokonać reinstalacji 8 zamiast 7 z partycji recovery? W sensie, skąd wziąć kod win 10? czy poprostu jak się zaloguje potem do konta M$, to wykryją że mam licencję?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 19 Sie 2015 14:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3536
srebrny
napisze dlaczego warto(dla mnie)
wcześniej miałem 7 i regularne blue screen spowodowane flashem
od chwili zainstalowania 10 bs nie wyskoczył ani razu
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 19 Sie 2015 15:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Cze 2015
Posty: 3222
Loty: 539
Kilometry: 845 967
złoty
maciejpn napisał(a):
Apgrejdowałem 7 na 10 ostatnio na laptopie Lenovo, na którym mam licencję OEM i teraz pytanie:

jako, że kod ze STICKERA nie działa na żadnym systemie (kiedyś próbowałem i dupa, bo to jakaś specjalna wersja do OEM), to w jaki sposób dokonać reinstalacji 8 zamiast 7 z partycji recovery? W sensie, skąd wziąć kod win 10? czy poprostu jak się zaloguje potem do konta M$, to wykryją że mam licencję?


Większość wersji oem, można ściągnąć używając tego narzędzia:
https://www.microsoft.com/pl-pl/softwar ... d/windows8

Do Windows 10 podczas upgrade`u nie dostaje się klucza.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 40 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group