Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 27 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 30 Paź 2014 20:37 

Rejestracja: 29 Paź 2014
Posty: 171
Loty: 55
Kilometry: 83 455
cześć
mam problem, chcę kupić loty przez United Airlines wszystko wpisuję jak należy, wybrałem do zapłaty PayPala, zalogowałem się i jest problem, że muszę wpisać billing address country (a tam nie ma Polski), a jakieś przypadkowe adresy amerykańskie nie działają (a jak działają, to nie mam okienka, by wpisać kod na vouchera, całe szczęście, że pełnej kwoty nie mam na koncie)
Całkowity cyrk jest już po wpisaniu wspomnianego kodu z vouchera ze zniżką. Wtedy nie mam żadnej opcji płatności: http://i57.tinypic.com/97s5uc.jpg
CO zrobić?
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez michzak, 03 Sty 2023 13:31, edytowano w sumie 1 raz
Doprecyzowanie tematu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
#2 PostWysłany: 30 Paź 2014 21:19 

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1843
niebieski
Co zrobić? Wybrać trasę na której lata UA - tylko za takie da się zapłacić voucherem. Podpowiedź: UA nie lata do/z Polski.
Góra
 Profil Relacje PM off
maczup uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 31 Paź 2014 00:03 

Rejestracja: 29 Paź 2014
Posty: 171
Loty: 55
Kilometry: 83 455
czyli jeśli Lufthansa realizuje połączenia UA to nie zadziała?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 31 Paź 2014 00:21 

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1843
niebieski
maczup napisał(a):
czyli jeśli Lufthansa realizuje połączenia UA to nie zadziała?


nie
Góra
 Profil Relacje PM off
maczup uważa post za pomocny.
 
      
#5 PostWysłany: 31 Paź 2014 01:53 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3225
srebrny
Oficjalnie Polacy nie mogą kupować na stronie United - męczyłem kiedyś konsultanta na infolinii, rozmawiał z supervisorem i usłyszałem taką wykładnie. United nie lata z PL i dlatego PL nie ma na tej stronie.

W praktyce masz 3 wyjscia - podać adres z USA (podaj np hotel gdzie śpisz). Adres musi być prawdziwy, bo system sprawdza czy istnieje .
Druga opcja to kupic przez Expedie.
Można ewentualnie zbojkotowac UA i polecieć inną linia ;-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 28 Sty 2019 20:16 

Rejestracja: 29 Sie 2018
Posty: 11
Odświeżam dość wiekowy temat. Jak kupić bilety na stronie UA? Rzeczywiście podać adres hotelu? Nie wiem czy to nie będzie stanowić problemu...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 22 Paź 2019 22:19 

Rejestracja: 29 Wrz 2012
Posty: 125
Loty: 303
Kilometry: 418 529
niebieski
No właśnie mam problem. Otóż kupiłem bilety na stronie United. Wybrana wersja polska, ceny pokazane w złotych. Przy płatności wprowadziłem polski adres, płatność nie przeszła.
Wiec jeszcze raz. Tym razem podałem adres hotelu w NYC gdzie się zatrzymuje. Płatność ruszyła. Pomieliło, ceny z PLN stały się dolarami i wtedy zrobił się problem.
Kasa na karcie zablokowana, przyszło potwierdzenie z numerem rezerwacji. Oraz dwa różne rachunki. Jeden w złotych, drugi w dolarach z kwotą astronomiczną. W banku twierdzą ze wszystko jest OK, zablokowana kwota w dolarach odpowiada kwocie w złotych. Poprzez chat na fejsie pisze do United co jest grane. Sprawdzają wszystko, niby OK. Każą mi potwierdzić czy nadal chce te bilety i czy zgadzam się na obciążenie karty. Proszą o polski adres. Niby wszystko OK. Po 6 godzinach mail, ze płatność jednak robiona ręcznie przez agenta United nie przechodzi.
Dzwonię do banku. Mówią że transakcja została autoryzowana, podają nawet kod autoryzacji. Numerów biletów nie ma. Jest nadal tylko numer rezerwacji. United bezradny, przestali odpisywać na chacie. Dzwoniłem na ich infolinie. Rezerwacja wisi, ale jest nie opłacona.
Może ma ktoś pomysł co zrobić? Dodam też że w appce United rezerwacja jest widoczna, cena w złotych jest prawidłowa, mam tez nadal aktywny link do skasowania jej.
Podsumowując, kasa gdzieś wisi wirtualnie, biletów nie ma.....


Ostatnio edytowany przez Abcn, 23 Paź 2019 05:48, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 22 Paź 2019 22:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 1988
Loty: 850
Kilometry: 1 929 194
platynowy
Poczekaj 2 dni i zobaczysz czy ściągną. Rezerwacja też powinna przepaść do 3 dni, jeśli nieopłacona. Także blokada z karty po 7 dniach.
Raz tak miałem w United to w szczegółach rezerwacji był link by ponownie zapłacić.
Dziś kupowałem za mile w UA z polskim adresem. Przeliczyło dopłaty na złotówki i bez problemu przeszło.
_________________
Moje podróże - piotrwasil.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 22 Paź 2019 22:28 

Rejestracja: 29 Wrz 2012
Posty: 125
Loty: 303
Kilometry: 418 529
niebieski
Czyli samemu nie kasować jeszcze? Poczekać, aż sami to zrobią?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 23 Paź 2019 07:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 1988
Loty: 850
Kilometry: 1 929 194
platynowy
ja bym raczej nie kasował, choć United daje 24h na zwrot biletu. Kiedyś zwracałem to i tak pobrali kasę i potem oddawali. Może jeszcze przejdzie.
_________________
Moje podróże - piotrwasil.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 25 Paź 2019 22:57 

Rejestracja: 29 Wrz 2012
Posty: 125
Loty: 303
Kilometry: 418 529
niebieski
Kończąc mój wątek - United sam skasował rezerwacje z powodu braku możliwości pobrania płatności kartą. Karta musi mieć amerykański adres rozliczeniowy. Kasę zwrócili od razu. Chociaż tyle. Na infolinii pani poradziła aby kupić bilet przez pośrednika typu Expedia. Kupiłem akurat przez innego bez problemów. Pomijając wszystko, nie rozumiem tego zupełnie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 03 Sty 2023 00:56 

Rejestracja: 03 Sty 2023
Posty: 7
Cześć,
Mam podobny problem, chciałem kupić bilet multi-city, który jest dostępny na stronie United (BER-EWR, EWR-YUL-SJO,PTY-YYZ-FRA-BER) wychodzi 2,4k więc chyba całkiem ok.
Płatność nie przechodzi zarówno w złotówkach jak i w euro - jeśli zostawię jako kraj Niemcy.
Czy ktoś może podpowiedzieć jakiś sposób na kupno przez stronę United?
Czy lepiej od razu skorzystać z pośrednika Gotogate lub Mytrip? Nigdy nie kupowałem biletów przez OTA i się troche cykam.
Z góry dzięki za podpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 03 Sty 2023 01:18 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7862
HON fly4free
@pedro13 : jeśli musisz korzystać z pośredników, to już lepiej Expedia / Orbitz ; G2G i resztę omijaj z daleka.
Góra
 Profil Relacje PM off
oskiboski lubi ten post.
 
      
#14 PostWysłany: 03 Sty 2023 08:09 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 3924
platynowy
@pedro13 a nie możesz ustawić kraju jako Polska? Ostatnio tak kupowałem kilka biletów. Obciążenie karty było w PLN. Jedyną niedogodnością było to, że prawie każda karta nie przechodziła (winą jest United i brak wdrożonego 3d secure), dopiero Curve dało radę.
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 03 Sty 2023 09:16 

Rejestracja: 03 Sty 2023
Posty: 7
@mucha w momencie kiedy ustawiam Polske, dostaje przy próbie platności informacje że musze odświeżyć wyszukiwanie (jesli tego nie zrobie, platność nie przechodzi) Po odświeżeniu i wyszukiwaniu na stronie United nie mam możliwości wybrania taryfy Basic Economy i cena skacze o 1k dla pasażera w Economy.
Wcześniej szukałem na google flights -> bezpośrednio do United
Na skyscanner jest przekierowanie do OTA
Prówałem dwoma kartami i się nie udaje.
Gdyby faktycznie nie bylo dostępne miejsce w basic economy to chyba bym nie mogl wczesniej tego na stronie united potwierdzac i wybierac miejsca opcjonalne w kolejnych krokach az do platnosci?
Ktoś wie jak na szybko mozna spróbować zaplacić? Curve nie mam, próbowałem PKO mastercard platinium oraz visa ING.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 03 Sty 2023 09:22 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 3924
platynowy
@pedro13 w takim razie Expedia/Orbitz ale płatność niestety w USD więc jeśli masz kiepską kartę to stracisz na kursach.
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 03 Sty 2023 10:54 

Rejestracja: 03 Sty 2023
Posty: 7
Dzięki za pomoc i wskazówki!
Expedia/Orbitz nie znajdują mi też taryfy basic economy, tak więc może problem był w tym że ona nie jest już dostępna, mimo że przekierowanie z google flights ją wybiera i da się z nią dojść do samej płatności.
Cena w Economy już taka okazyjna nie jest, więc pozostaje mi chyba albo zamówić i czekać na curve, licząc że się cena nie zmieni, albo mytrip/gotogate.
Także chyba odpuszcze i będę szukał innych okazji
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 03 Sty 2023 11:57 

Rejestracja: 22 Gru 2014
Posty: 98
Loty: 64
Kilometry: 210 376
Miałem podobne problemy z zakupem na United, dla mnie rozwiązaniem było konto na PayPal z adresem w USA, i podpięta karta walutowa (USD) z Alior Banku.
Sprawdzone i działa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 03 Sty 2023 19:08 

Rejestracja: 03 Sty 2023
Posty: 7
Jak mam wybraną lokacje Niemcy lub Polska, to nie ma w opcjach PayPal.
Pojawia sie przy wyborze US, natomiast cena w dolarach po przeliczeniu jest około 200zł wyższa niż w euro czy złotówkach.
To chyba jedyna opcja jeśli polskie karty nie przechodzą. Alternatywą może być użycie curve lub 2 wspomniane wyżej OTA.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 03 Sty 2023 19:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 1988
Loty: 850
Kilometry: 1 929 194
platynowy
Możesz podać byle jaki adres w USA. Ja podawałem adres biura mojej firmy w Chicago i zawsze przechodziło. Nigdy potem nie miałem problemów.
_________________
Moje podróże - piotrwasil.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 27 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group