Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 03 Mar 2015 21:19 

Rejestracja: 30 Paź 2014
Posty: 28
Witam, razem z trójką znajomych zdecydowaliśmy się na wspólną wyprawę do Kazachstanu, korzystając z rewelacyjnych cen ukraińskiego przewoźnika. Wszystko fajnie, dogadaliśmy terminy, kupiliśmy przewodniki, przymierzamy się do kupna namiotów itp. chcieliśmy tez kupić bilety więc wszyscy wpłacili pieniądze na jedno konto i dzisiaj usiadłem do laptopa z planem dokonania zakupu, pojawił się jednak problem - trzeba podać nr. paszportu. Okazało się nagle że paszport jednego ze znajomych ma bliski termin i musi on wyrobić nowy. i tutaj pojawia się moje pytanie (proszę wybaczyć przydługi wstęp) - jak rozwiązać ten problem wykluczając czekanie 3 tygodni z nadzieją że cena się nie zmieni?

1. Czy dałoby się wpisać aktualny nr. paszportu a po ponownym jego wyrobieniu - zmienić?

2. Widze że na flipo nie ma nic o paszportach (problem jest taki że bilety są droższe o 40zł + 40zł za płatność kartą) - ale czy rzeczywiście tak jest? (tzn. skoro uia każe podawać nr. to może flipo też wyśle taką prośbę gdyż bez tego nie dostanie biletu od uia (lol, nie znam się na tym))

3. Czy ktoś miał podobne doświadczenia? co polecacie zrobić?

z góry dzięki za odpowiedź.

Załączniki:
fdougjlhsjlhslsghljf.jpg
fdougjlhsjlhslsghljf.jpg [ 35.87 KiB | Obejrzany 3004 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#2 PostWysłany: 03 Mar 2015 22:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 817
Loty: 69
Kilometry: 196 395
Zbanowany
Skąd - dokąd lecisz i kiedy?

Domyślam się, że Lwów - Almaty...
Sprawdzałem Opodo i Flighttix - nie trzeba numeru paszportu, sporo taniej niż na Flipo.

Na pocieszenie, ja w grudniu, w okresie świątecznym czekałem na paszport 8 dni (wliczając święta)


Pozdr
_________________
Jak żyć, to nie jako widz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 03 Mar 2015 22:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Ja miałem podobne doświadczenie kupując bilety w ElAl. Na stronie ElAl również należało podać numer paszportu, ja paszport co prawda miałem, ale w domu, a nie chciałem żeby promocja uciekła (były tylko 3 bilety w cenie i 3 osoby). Zmyślać numeru i potem zmieniać też za bardzo nie chciałem, bo wiadomo że ElAl ma hopla na punkcie bezpieczeństwa, więc koniec końców kupiłem u pośrednika (bodajże expedia), płacąc mniej niż na oficjalnej stronie.
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 04 Mar 2015 14:03 

Rejestracja: 30 Paź 2014
Posty: 28
Dzięki za odpowiedź, kupiłem w końcu 3 bilety na stronie UIA i jeden przez Flipo, co prawda kosztowało to 40zł więcej ale przy kupowaniu jednego biletu wyszło najtaniej u pośredników (tych których znalazłem), swoją drogą słabo bo flipo zjada 12zł od każdego biletu przy płatności kartą, więc gdybym kupował tam 4 bilety to byłbym 48zł w plecy. na stronie UIA nie było żadnych opłat.

Dzięki jeszcze raz, za jakies 7 miesięcy postaram się wstawić relację z wyprawy Ukraina - Kazachstan - Kirgistan - Tadżykistan.

-- 04 Mar 2015 13:13 --

Dobra, jeszcze jedno, dostałem taką oto wiadomość w mailu :
"Przy podróżach odbywających się poza Unię Eurpejską pasażerowie powinni udostępnić dodatkowe dane (dane paszportowe oraz przy podróżach do USA adres pobytu w Stanach Zjednoczonych). Dane te tzw. APIS (Advance Pasangers Information System) można dodać do Państawa rezerwacji za pośrednictwem "Kontroli rzezrwacji" dostępnej na stronie głównej www.flipo.pl lub wysyłając na email info@flipo.pl. poniżej znajdą Państwo spis danych, które należy dodać do systemu rezerwacyjnego:

Numer paszportu
Obywatelstwo
Kraj wydania paszportu
Data ważności paszportu
Imię i nazwisko dokładnie tak jak jest napisane w paszporcie
Płeć i data urodzenia pasażera"

mam się bać czy nie? mogę podać te dane za 3 tygodnie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 04 Mar 2015 16:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 817
Loty: 69
Kilometry: 196 395
Zbanowany
Co Ty z tymi 3 tygodniami? Kumpel wyjechał czy co? :mrgreen:
Wyrobienie paszportu trwa teraz na prawdę szybko, w tydzień powinno się zamknąć.

Jak lecicie za kilka miechów to nie sądzę, aby wystąpiły problemy.
_________________
Jak żyć, to nie jako widz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 04 Mar 2015 16:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2012
Posty: 1050
Loty: 271
Kilometry: 540 311
niebieski
Smulik napisał(a):
Dobra, jeszcze jedno, dostałem taką oto wiadomość w mailu :
"Przy podróżach odbywających się poza Unię Eurpejską pasażerowie powinni udostępnić dodatkowe dane (dane paszportowe oraz przy podróżach do USA adres pobytu w Stanach Zjednoczonych). Dane te tzw. APIS (Advance Pasangers Information System) można dodać do Państawa rezerwacji za pośrednictwem "Kontroli rzezrwacji" dostępnej na stronie głównej http://www.flipo.pl lub wysyłając na email info@flipo.pl. poniżej znajdą Państwo spis danych, które należy dodać do systemu rezerwacyjnego:

Numer paszportu
Obywatelstwo
Kraj wydania paszportu
Data ważności paszportu
Imię i nazwisko dokładnie tak jak jest napisane w paszporcie
Płeć i data urodzenia pasażera"

mam się bać czy nie? mogę podać te dane za 3 tygodnie?



To jest standardowa formułka, niczym się nie przejmuj. Możesz to zrobić kiedy chcesz, a nawet jak w ogóle nie podasz tych danych to po prostu zostaną uzupełnione na lotnisku przy odprawie.
_________________
Relacje na forum: Izrael | Tajlandia | Korea Południowa | Grecja | Portugalia | Teneryfa i Gran Canaria | Palau
Zapraszam na bloga: olus blog
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 04 Mar 2015 19:16 

Rejestracja: 30 Paź 2014
Posty: 28
Ok, tak też myślałem. w takim razie temat do zamknięcia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 12 Mar 2015 09:25 

Rejestracja: 03 Lut 2014
Posty: 245
niebieski
Witam
Czy ktoś z was zamawiał bilet bezpośrednio na stronie przewoźnika nie podając numeru paszportu?
Ja paszport posiadam ale moja narzeczona jest w trakcie wyrabiania i niestety żąda numeru paszportu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 12 Mar 2015 09:32 
Moderator forum

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 1711
Była mowa o podobnym problemie w innym temacie, po prostu kup ten bilet u jakiegoś pośrednika. Powinno nawet być taniej, niż na stronie UIA. Wystarczy trochę poszukać ;)
_________________
Tu był link do flightradar
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 12 Mar 2015 09:36 

Rejestracja: 03 Lut 2014
Posty: 245
niebieski
chciałem kupić z Kijowa do Dubaju i na ich stronie jest po ok 500 zł a u pośredników ok 750 zł
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 12 Mar 2015 10:18 

Rejestracja: 11 Gru 2012
Posty: 1365
niebieski
Na ten Dubaj niestety żaden pośrednik nie ma lepszej ceny:(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] oraz 12 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group