Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 602 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 31  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Ukraina-pociągi
#1 PostWysłany: 19 Lut 2015 20:46 

Rejestracja: 07 Lut 2012
Posty: 992
niebieski
Sprawdziłem pobieżnie czy podobny temat nie istnieje. Nie znalazłem więc zakładam.
Ceny na Ukrainie dobre. Koleje funkcjonują lepiej niż poprawnie. Sieć połączeń przyzwoicie rozbudowana.
Zaczynam od oficjalnej platformy sprzedaży biletów na pociągi objęte rezerwacją miejsc:

Edit (co jakiś czas będę dokładać kolejne informacje):
Zgodnie z sugestią (poniżej): oficjalna strona kolei ukraińskich z możliwością zakupu biletów na pociągi objęte rezerwacją miejsc:
http://www.uz.gov.ua/
Bilety można również zakupić na:
http://www.e-kvytok.com.ua/
Każda z powyższych stron posiada również wersję angielską. Różnią się funkcjonalnością - sami ocenicie która lepsza.

Mapa sieci kolejowej na Ukrainie:
http://www.uz.gov.ua/files/image/for_pa ... ap_big.png
Jest to mapa istniejących linii ale niekoniecznie wszystkie są czynne. Niezależnie, część obsługuje wyłącznie ruch towarowy. Przykładem niech będzie ilość linii na granicy PL/UA. W praktyce tylko dwie linie obsługują ruch pasażerski: Medyka/Mościska z kierunku Przemyśl, Rzeszów, Kraków, Wrocłąw oraz Dorohusk/Jagodin z kierunku Warszawa, Lublin.
_________________
Takich dwóch jak nas trzech nie ma ani jednego.


Ostatnio edytowany przez szumny, 20 Lut 2015 19:11, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
 Temat postu: Re: Ukraina-pociągi
#2 PostWysłany: 19 Lut 2015 20:47 
Moderator forum

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 1689
A dlaczego nie skorzystać z oficjalnej strony http://www.uz.gov.ua/ ? Jest również po angielsku ;)
_________________
Tu był link do flightradar
Góra
 Profil Relacje PM off
ciacho_majonez lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Ukraina-pociągi
#3 PostWysłany: 19 Lut 2015 21:12 

Rejestracja: 07 Lut 2012
Posty: 992
niebieski
Gadekk napisał(a):
A dlaczego nie skorzystać z oficjalnej strony http://www.uz.gov.ua/ ? Jest również po angielsku ;)


Łatwiej sprawdzić ceny na poszczególne pociągi
_________________
Takich dwóch jak nas trzech nie ma ani jednego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ukraina-pociągi
#4 PostWysłany: 26 Lut 2015 13:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Maj 2012
Posty: 1782
srebrny
Jest też strona http://www.tickets.ua z możliwością zakupu / sprawdzenia połączeń nie tylko kolejowych, ale też lotniczych i autobusów miedzynarodowych. Ceny są tu jednak troszkę wyższe, niz na pozostałych stronach (doliczają sobie prowizję ok 20 UAH). Warto jednak mieć tę stronę w odwodzie, gdyby np. płatność kartą nie chciała przejść na jednej ze stron wymienionych powyżej.

Mała podpowiedź: Kijów to Kyiv (Swego czasu łamałem głowę, czemu nie wyświetla mi wyników dla Kiev).

Z wszystkich trzech stron http://www.e-kvytok.com.ua wydaje się mieć najlepszą funkcjonalność.
_________________
http://arturro.fly4free.pl/blog/1455/z- ... te-dunaju/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ukraina-pociągi
#5 PostWysłany: 28 Lut 2015 02:59 

Rejestracja: 07 Lut 2012
Posty: 992
niebieski
W najbliższym czasie, poświęcę nieco więcej uwagi pociągom regionalnym. Najpierw przetestuję a potem napiszę ale wygląda na to że można 200 km przejechać za niecałe 2 zł.
_________________
Takich dwóch jak nas trzech nie ma ani jednego.
Góra
 Profil Relacje PM off
luck1991 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Ukraina-pociągi
#6 PostWysłany: 28 Lut 2015 03:08 

Rejestracja: 02 Lis 2014
Posty: 577
Zbanowany
Hahahha, można nawet prawie dobę w pociągu spędzić i zapłacić 13 - 16 zł.
Ukraina ma na tyle mądrze zbudowaną siatkę i system że preferuje poł. ekonomiczne w 1. Kolejnosci.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ukraina-pociągi
#7 PostWysłany: 28 Lut 2015 03:17 

Rejestracja: 07 Lut 2012
Posty: 992
niebieski
pomoc napisał(a):
Hahahha, można nawet prawie dobę w pociągu spędzić i zapłacić 13 - 16 zł.
Ukraina ma na tyle mądrze zbudowaną siatkę i system że preferuje poł. ekonomiczne w 1. Kolejnosci.


Nie sprecyzowałem. Nie chodzi mi o relację Lwów-Kijów, tylko o relację "karpackie".
Aktualnie istnieje 3 drogi transkarpackie. Każdą można pokonać za 2-3 zł.

Za relację Lwów-Kijów w "plackartnym" płaci się właśnie ok 20 zł w warunkach przyzwoitych.
W sypialnym, niestety trzeba wydać ze 30 zł.
_________________
Takich dwóch jak nas trzech nie ma ani jednego.


Ostatnio edytowany przez Zeus, 11 Kwi 2015 22:59, edytowano w sumie 1 raz
dubel
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ukraina-pociągi
#8 PostWysłany: 28 Lut 2015 04:48 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 483
niebieski
dobry temat jak na srodek nocy ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ukraina-pociągi
#9 PostWysłany: 28 Lut 2015 05:20 

Rejestracja: 02 Lis 2014
Posty: 577
Zbanowany
Oj dobry, dobry.

Ja nigdzie nie podwazam, że można przejechać 200km za 2zł. Miałem bardziej na myśli że przy oben kursie to nic nadzwyczajnego. Przynajmniej dla mnie. Ale już - chyba, nie pamiętam dokładnie - 23h i 1600 km za ok. 13 zł to jest poprostu woooooooooow.
I życzę miłej nocy wszystkim :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ukraina-pociągi
#10 PostWysłany: 11 Mar 2015 15:11 

Rejestracja: 07 Lut 2012
Posty: 992
niebieski
Oprócz pociągów dalekobieżnych, objętych rezerwacją miejsc są jeszcze lokalne elektryczki. Żeby sprawdzić rozkład jazdy należy wejść na stronkę:
http://www.uz.gov.ua/passengers/suburba ... _schedule/
Wersja angielska nie działa.
Ceny do kilku zł. nawet za odcinek 200km.
_________________
Takich dwóch jak nas trzech nie ma ani jednego.
Góra
 Profil Relacje PM off
arturro lubi ten post.
connexBB uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Ukraina-pociągi
#11 PostWysłany: 11 Kwi 2015 19:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 736
niebieski
Jechał ktoś z Was pociągami Intercity + (Інтерсіті+)? Oglądam zdjęcia w internecie i wagony wyglądają bardzo dobrze. Zmieniłam plan wyjazdu i pozostaje mi powrót nocą autobusem albo powrót rano pociągiem (6 godzin jazdy). W pociągu mogłabym w sumie pracować. Chodzi o trasę Odessa - Kijów.
_________________
Żyję dla takich chwil, kiedy bierzesz haust powietrza i krzyczysz: chwilo, proszę, bądź wieczna!
Eldo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ukraina-pociągi
#12 PostWysłany: 11 Kwi 2015 20:47 

Rejestracja: 07 Lut 2012
Posty: 992
niebieski
Jechałem Lwów-Kijów. Składy były zakupione przed EURO 2012. Druga klasa niezbyt wygodna. Konfiguracja siedzeń 3+2 więc miejsca podobnie jak lowcostach. Szczerze mówiąc na Twojej trasie wolałbym pojechać nocnym/sypialnym. Nie wiem o jakiej dacie mówisz ale może się okazać że samolot będzie w b.atrakcyjnej cenie.
_________________
Takich dwóch jak nas trzech nie ma ani jednego.
Góra
 Profil Relacje PM off
invasion uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Ukraina-pociągi
#13 PostWysłany: 11 Kwi 2015 21:30 

Nie zgodzę się trochę z szumny. Druga klasa o niebo lepsza niż druga w Pendolino. Możesz kupić bilet przez internet i cena będzie taka sama (kupowałem w kasie). Ludzi jest mało bo jest to droższa impreza, więc duże prawdopodobieństwo że będziesz miała cały rząd dla siebie. Fotele świetne, bardzo fajnie rozwiązane rozkładanie, nie przeszkadza to innym podróżnym. Na pokładzie "wars' i pan z wózeczkiem. Możesz też wybrać (przez net) siedzenia 'dwójki' (łącznie jest 5 miejsc w rzędzie). Ja na trasie Kijów- Lwów wyspałem się jak dziecko, co mi się bardzo rzadko zdarza w komunikacji. Chociaż trasa Łodessa- Kyjew to może być inna bajka ;) Na sześć godzin podróży warto, na dłużej może faktycznie warto samolotem albo nocnym ciapogięm. Aha, autobusy odradzam bo albo standard będzie straszny (dojedzie? czy nie dojedzie?) albo cena będzie o wiele wyższa niż pociąg.
Góra
 PM off
invasion uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Ukraina-pociągi
#14 PostWysłany: 11 Kwi 2015 22:02 

Rejestracja: 07 Lut 2012
Posty: 992
niebieski
Nie jechałem pendolino :(
Fakt siedzenia rozkładane ale trafiłęm na dość zatłoczony pociąg i nie było "dwójki" czy "trójki" tylko dla własnego użytku więc to może jest sprawa kluczowa jeśli chodzi o komfort.
Na trasie Lwów-Kijów pociąg poruszał się maksymalnie 140km/h. Było cicho i komfortowo pod względem hałasu.
_________________
Takich dwóch jak nas trzech nie ma ani jednego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ukraina-pociągi
#15 PostWysłany: 11 Kwi 2015 22:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 736
niebieski
Prześledziłam wszystkie opcje, bo termin jest bardzo bliski. Głównie oczywiście loty, bo planowałam lecieć, ale jak zwykle w ostatniej chwili udało mi się wyrwać urlop :) i na daty mi pasujące, nawet uwzględniając jakieś promocje, niestety nie ma nic przystępnego. Wybór jest naprawdę tylko między autobusem nocnym i pociągiem rannym. Chyba, że jest jakaś szansa powrotu biletu na nocny pociąg?
Ps. jeśli jest wygodniej niż w Pendolino to super ;-) Jechałam kilka razy i wydawał mi się bardzo wygodny. Spać raczej nie będę :)
Ps. 2. Jadę tym samym pociągiem na trasie Kijów-Odessa, siedzę w 2 właśnie, więc będę wiedziała, jak to wygląda... Ale tutaj nie było wątpliwości, bo bardzo pasuje mi czasowo ta opcja.
Edycja:
Magia! Myślę sobie, zobaczę, czy serio nie ma miejsc. I właśnie pojawiło się 1 na nocny pociąg, 60 sekund i kliknięte :)
_________________
Żyję dla takich chwil, kiedy bierzesz haust powietrza i krzyczysz: chwilo, proszę, bądź wieczna!
Eldo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ukraina-pociągi
#16 PostWysłany: 11 Kwi 2015 22:21 

Rejestracja: 02 Lis 2014
Posty: 577
Zbanowany
czesto sie zdarza ze bilety wracaja, a to za sprawa chocby magicznej opcji 'rezerwuj' ktora wstrzymuje miejsce na 48h. A potem wypluwa z powrotem do puli.

Co do IC: 'trojka' to taki nasz EC/EIC starszego typu. ten co jezdzi z zaslonkami. Calkiem wygodny, ale jesli przytloczony spac sie nie da.

Ja poradze sprawdzac zawsze ceny na suite bo mozna sie czasem mile zaskoczyc. A jednak miejsca tam duuuuuuzo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ukraina-pociągi
#17 PostWysłany: 11 Kwi 2015 22:34 

invasion napisał(a):
Magia! Myślę sobie, zobaczę, czy serio nie ma miejsc. I właśnie pojawiło się 1 na nocny pociąg, 60 sekund i kliknięte :)

Czyli jedziesz sypialnym jednak :) A możesz napisać potem parę zdań jak wyglądał standard? W sumie bałem się, że nawet w 'salonce' będzie kiepsko więc dlatego zrezygnowałem :)
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Ukraina-pociągi
#18 PostWysłany: 11 Kwi 2015 22:38 

Rejestracja: 17 Sty 2014
Posty: 136
Loty: 55
Kilometry: 144 442
pomoc napisał(a):
Nie sprecyzowałem. Nie chodzi mi o relację Lwów-Kijów, tylko o relację "karpackie".
Aktualnie istnieje 3 drogi transkarpackie.


Jakie dokładnie trasy masz na mysli?
W marcu jechałam pociągiem na trasie Lwow-Kijów i zdecydowanie wszystkim polecam tą formę zwiedzania Ukrainy. Cicho, wygodnie i ludzie pomocni. Chętnie tam wrócę, dlatego pytam o te trasy karpackie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ukraina-pociągi
#19 PostWysłany: 11 Kwi 2015 22:52 

Rejestracja: 07 Lut 2012
Posty: 992
niebieski
Jeśli chodzi o "trasy karpackie" są to 3 linie malownicze linie (tunele, przełęcze, wiadukty, przełomy) poprowadzone w poprzek grzbietu Karpat. Nijak to się ma to kierunku Lwów-Kijów.
Pozwole więc je sobie wymienić:
1. Lwów-Sambor-Sianki-Przełęcz Użocka (prawie zaczepiamy o SE rożek Polski) - Wołosianka - Pereczyn - Użgorod
2. Lwów - Stryj - Skole-Wołowiec-Swalawa-Mukaczewo
3. Lwów-Iwanofrankowsk-Worochta-Rachów

W Polsce przyrównałbym (choć to nie ten poziom "krasoty") linie: Tarnów-Krynica, Kraków Zakopane czy Zagórz-Łupków (Medzilaborce, Humenne). Niestety ta ostatnia chyba zamnięta na dobre.
W Sudetach zapewne są równie piękne ale słabo znam te okolice więc się nie wypowiadam.
_________________
Takich dwóch jak nas trzech nie ma ani jednego.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Ukraina-pociągi
#20 PostWysłany: 11 Kwi 2015 23:05 

Rejestracja: 17 Sty 2014
Posty: 136
Loty: 55
Kilometry: 144 442
@szumny - wszystko pięknie ładnie, marzenie takie trasy przejechać, ale czy jesteś pewien, że da się to zrobic pociągami?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 602 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 31  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group