Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 51 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 20 Lis 2015 19:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lis 2015
Posty: 8
hahah whisky z woreczka :) od razu przypomniało mi się tanzańskie konyagi, które Masajowie też popijali z woreczka :)

nie wiem, czemu przewodnik podał Wam, że w Rwandzie permity na goryle są tańsze, gdyż jest dokładnie odwrotnie, w Ugandzie - 600 $, w Rwandzie - 750$

Monika St - jak znajdziesz jakiegoś fajnego kierowcę z samochodem, proszę daj znać, też szukam, a może i inni skorzystają :)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi
Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN
#42 PostWysłany: 21 Lis 2015 18:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Maj 2015
Posty: 47
Loty: 28
Kilometry: 106 262
MonikaSt, nie ma za co :)
bednarzyk napisał(a):
nie wiem, czemu przewodnik podał Wam, że w Rwandzie permity na goryle są tańsze, gdyż jest dokładnie odwrotnie, w Ugandzie - 600 $, w Rwandzie - 750$

też nie wiem... całkiem możliwe, że ja coś źle zrozumiałam :D
bednarzyk napisał(a):
jak znajdziesz jakiegoś fajnego kierowcę z samochodem, proszę daj znać, też szukam, a może i inni skorzystają

próbowałam znaleźć numer do tego naszego, ale niestety nie udało mi się...
jeżeli ktoś natomiast szukałby samego samochodu, to agencja, do której my dzwoniliśmy i której sporo aut widzieliśmy po drodze nazywała się Road Trip Uganda... widzieliśmy też reklamy Self Drive
_________________
Migawki z bliska i z daleka
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 22 Lis 2015 00:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Maj 2015
Posty: 47
Loty: 28
Kilometry: 106 262
DZIEŃ TRZYNASTY
Po śniadaniu byliśmy umówieni z Agreey. Stłuczone dzień wcześniej lusterko w samochodzie już wymienione :)
Pojechaliśmy do pałacu królów Buganda. Przewodnik opowiadał dużo o dynastii oraz o Idi Aminie, dla którego pałac był kwaterą główną i miejscem dokonywania mordów na przeciwnikach politycznych oraz inteligencji. W niewielkich pomieszczeniach przetrzymywanych było jednocześnie nawet 100 osób bez dostępu do wody i jedzenia. Woda była w korytarzu pod celami. Wpuszczano tam ludzi i wkładano przewód pod napięciem. Ze względu na tę dramatyczną przeszłość, aktualnie pałac nie jest zamieszkały.
Załącznik:
IMG_4112.JPG
IMG_4112.JPG [ 243.04 KiB | Obejrzany 13542 razy ]

Załącznik:
IMG_4105.JPG
IMG_4105.JPG [ 247.8 KiB | Obejrzany 13542 razy ]

ochrona ;)
Załącznik:
IMG_4109.JPG
IMG_4109.JPG [ 215.53 KiB | Obejrzany 13542 razy ]

Załącznik:
IMG_4110.JPG
IMG_4110.JPG [ 211.44 KiB | Obejrzany 13542 razy ]

widok zza płotu
Załącznik:
IMG_4107.JPG
IMG_4107.JPG [ 136.4 KiB | Obejrzany 13542 razy ]

Załącznik:
IMG_4116.JPG
IMG_4116.JPG [ 150.81 KiB | Obejrzany 13542 razy ]

samochód Edwarda Mutesy, przejęty po przewrocie przez I. Amina
Załącznik:
IMG_4115.JPG
IMG_4115.JPG [ 173.02 KiB | Obejrzany 13542 razy ]

akcent polski
Załącznik:
IMG_4118.JPG
IMG_4118.JPG [ 177.61 KiB | Obejrzany 13542 razy ]

Opuszczamy teren pałacu.
Załącznik:
IMG_4119.JPG
IMG_4119.JPG [ 139.68 KiB | Obejrzany 13542 razy ]

Załącznik:
IMG_4121.JPG
IMG_4121.JPG [ 159.64 KiB | Obejrzany 13542 razy ]

Kolejnym przystankiem jest African Market. To duży bazar z pamiątkami. Na każdym straganie praktycznie te same rzeczy. Dokupujemy jeszcze kilka brakujących prezentów z podróży i zmęczeni stołecznym zgiełkiem decydujemy resztę dnia spędzić w Entebbe.
Wylot mamy w nocy. Znajdujemy, więc tani pokój, żeby dotrwać do godziny odlotu. Przed wieczorem idziemy na spacer.
Załącznik:
capture-20151121-230318.jpg
capture-20151121-230318.jpg [ 114.22 KiB | Obejrzany 13542 razy ]

Docieramy pieszo do rybackiej wioski nad jeziorem Wiktorii. W tle głośna muzyka, kąpiące się na golasa dzieciaki oraz kobiety przygotowujące sieci lub robiące pranie. Bardzo malowniczo.
Po późnym obiedzie wracamy do hostelu. Kładziemy się spać. Nie słyszymy budzika, więc wstajemy w ostatniej chwili. Taksówka już czeka. Na szczęście na lotnisko docieramy na czas. Powrót tą samą trasą, co przylot, czyli Entebbe :arrow: Stambuł :arrow: Praga. Potem jeszcze kilka godzin w aucie i o 2 w nocy mega zmęczeni, ale zadowoleni docieramy cało do domu. :mrgreen:

WYDATKI:
wstęp do pałacu - 20 tys. UGX/2 os.
nocleg - 25 tys. UGX
taksówka na lotnisko - 20 tys. UGX
_________________
Migawki z bliska i z daleka
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
BusinessClass uważa post za pomocny.
 
      
#44 PostWysłany: 22 Lis 2015 01:25 

Rejestracja: 08 Wrz 2015
Posty: 87
I to już koniec? :cry:
Góra
 Profil Relacje PM off
dewuska lubi ten post.
 
      
#45 PostWysłany: 22 Lis 2015 13:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Maj 2015
Posty: 47
Loty: 28
Kilometry: 106 262
balajanek, no co zrobisz? ;) ktoś na nas czekał, trzeba było wracać ;)
Image
planuję jeszcze kilka słów podsumowania i koniec...
_________________
Migawki z bliska i z daleka
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
#46 PostWysłany: 24 Lis 2015 22:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Maj 2015
Posty: 47
Loty: 28
Kilometry: 106 262
MAŁE PODSUMOWANIE

Czy warto?
Oczywiście, że tak. Dla nas główną motywacją było spotkanie z gorylami. Ogólnie nastawialiśmy się przede wszystkim na zwierzęta. Jednak dla ludzi też warto odwiedzić Ugandę :) Ludzie tam są otwarci i uśmiechnięci. Chętnie rozmawiają z turystami, są ich ciekawi. Kilkukrotnie zdarzało nam się pokazywać na mapie świata Polskę :) Dzieciaki takie same, jak wszędzie :) Warto mieć dla nich choćby lizaka.

Ile to kosztuje?
Chcąc odwiedzać parki, a bez tego w Ugandzie się nie da ;) , trzeba mieć gruby portfel :? Koszt jednego dnia w parku to 40$/os. Jeżeli doliczyć do tego goryle i szympansy, to okazuje się, że na same parki wydaliśmy 1.820$. Poza tym główne wydatki to:
- wiza - 200$
- wynajęcie auta z kierowcą - 1.300.000 UGX
- paliwo - ok. 650 tys. UGX
- noclegi (zawsze ze śniadaniem) - 192$ + 815 tys. UGX.

Ceny podstawowych produktów:
Załącznik:
CCI221120154.jpg
CCI221120154.jpg [ 192.36 KiB | Obejrzany 12863 razy ]

Załącznik:
CCI221120153.jpg
CCI221120153.jpg [ 183.15 KiB | Obejrzany 12863 razy ]

Załącznik:
CCI221120152.jpg
CCI221120152.jpg [ 128.35 KiB | Obejrzany 12863 razy ]

Załącznik:
CCI221120151.jpg
CCI221120151.jpg [ 130.8 KiB | Obejrzany 12863 razy ]

Nasz dzienny budżet wynosił 350 tys. UGX (na jedzenie, noclegi, ewentualne pamiątki). Czasem wystarczało, czasem nie :D
W Ugandzie zawsze można negocjować ceny zarówno noclegów, jak i wynajęcia auta. O pamiątkach nie wspominając. Szczególnie, jeśli podróżuje się poza sezonem.
Bilety na samoloty - 3.600 zł
Podane kwoty dotyczą 2 osób.
1 tys UGX = ok. 1 zł

Wymiana pieniędzy/wypłaty z bankomatu
Wymiana pieniędzy oraz wypłaty z bankomatów możliwe są tylko w większych miastach. W parkach i mniejszych miasteczkach (nawet turystycznych) nie ma takiej opcji.

Jak się poruszać?
Moim zdaniem nie da się podróżować bez auta. Szczególnie, jak nie ma się za dużo czasu. Komunikacja publiczna istnieje tylko między większymi miastami. Później można próbować przemieszczać się matatu (busiki). Jednak one chyba też mają wyznaczone trasy (nie mam pewności, bo nie korzystaliśmy). Nie widzieliśmy w każdym razie, aby na przykład w okolice parków jakikolwiek podjeżdżał.

Pogoda
Nasza podróż odbywała się w październiku. Temperatura była, jak najbardziej ok. Prawie codziennie padał deszcz, jednak najczęściej według schematu: deszcz w nocy, w dzień nie pada i odwrotnie. Z opowieści Ugandyjczyków wynikało, że najniższy sezon jest listopadzie, ponieważ wtedy leje bez przerwy.

Prąd
Jak w każdym biedniejszym kraju, trzeba się liczyć z okresowymi przerwami w dostawie prądu. Często w pokojach nie ma gniazdek i ładowanie baterii możliwe jest jedynie w recepcji. Warto mieć latarkę (czołówkę).

Telefon, internet
Telefony komórkowe z Orange, raczej nie działały. Pomimo pełnego zasięgu nie było możliwości dzwonienia ani odbierania połączeń. SMS czasem dochodziły, a czasem nie :-D. Wbrew temu, co czytaliśmy wcześniej internet też nie był ogólnodostępny (w hotelach, knajpach). Warto, więc kupić miejscową kartę SIM z możliwością korzystania z internetu (dla lubiących być on line ;-))

To chyba tyle. Dzięki tym, którzy wykazali się cierpliwością czytając :mrgreen:
_________________
Migawki z bliska i z daleka
Image


Ostatnio edytowany przez dewuska 25 Lis 2015 18:50, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off
8 ludzi lubi ten post.
 
      
#47 PostWysłany: 25 Lis 2015 01:19 

Rejestracja: 29 Maj 2012
Posty: 46
to my dziękujemy za super relację
Góra
 Profil Relacje PM off
dewuska lubi ten post.
 
      
#48 PostWysłany: 25 Lis 2015 01:24 

Rejestracja: 15 Cze 2014
Posty: 1735
srebrny
Bomba! Świetna relacja, plus za podsumowanie. Licząc szybko po łebkach - mniej więcej ok. 6000-6500 zł na osobę, tak?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
dewuska lubi ten post.
 
      
#49 PostWysłany: 25 Lis 2015 09:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Maj 2015
Posty: 47
Loty: 28
Kilometry: 106 262
asdop, Arekkk, dzięki :)
Arekkk napisał(a):
Licząc szybko po łebkach - mniej więcej ok. 6000-6500 zł na osobę, tak?

nie licząc biletów lotniczych to tak, choć bliżej 6,5 tys. ;)
może powiem inaczej, poza dodatkowymi wydatkami na parki, trzeba mieć mniej więcej tyle, co zawsze się zabiera ze sobą w podróż ;) u nas to ok. 2 tys. $... ciężko wskazywać konkretnie, bo wiadomo, że każdy ma różne wymagania ;)
_________________
Migawki z bliska i z daleka
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk lubi ten post.
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
#50 PostWysłany: 05 Gru 2015 16:50 

Rejestracja: 18 Lis 2015
Posty: 3
Super relacja, naprawdę bardzo mi pomogła w zaplanowaniu pobytu.

Lecimy w środę, zarezerwowaliśmy samochód z kierowcą za $65/ dzień, do tego trzeba doliczyć koszt paliwa. Nie wiem czy dużo to czy mało, jak mi w Etiopii mówili ceny $190/dzień/osoba, to te $65 bardzo mnie ucieszyło. Agencja boda boda tours z Kampali (nie podaję linku bo nie wiem czy tu można, ale w google na pierwszym miejscu). Cena była niby z polecenia, więc nie wiem czy faktycznie dla nas troszkę niższa, czy takie mają dla każdego. Póki co kontakt bardzo dobry, ale więcej napiszę po powrocie, czy polecam czy nie :)
Góra
 Profil Relacje PM off
dewuska lubi ten post.
 
      
#51 PostWysłany: 05 Gru 2015 17:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Maj 2015
Posty: 47
Loty: 28
Kilometry: 106 262
MonikaSt napisał(a):
Super relacja, naprawdę bardzo mi pomogła w zaplanowaniu pobytu.

cieszę się i życzę samych pozytywnych wrażeń :)
MonikaSt napisał(a):
Lecimy w środę, zarezerwowaliśmy samochód z kierowcą za $65/ dzień, do tego trzeba doliczyć koszt paliwa

wydaje mi się, że to dobra cena :) jak pisałam z tego, co orientowaliśmy się na miejscu, to za sam samochód ludzie płacili po 70$/dzień, spotkani Polacy za wynajęcie takiego busa, jak my (z kierowcą) płacili 90$/dzień :) w dodatku Wy jedziecie niby w najwyższym sezonie :)
_________________
Migawki z bliska i z daleka
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 51 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group