Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 37 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 11 Lis 2014 22:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Maj 2014
Posty: 145
niebieski
Witam,
krótkie pytanie - u jakiego ubezpieczyciela wykupowaliście polisę?
Jakie firmy ubezpieczeniowe są tam "popularne"?
AU jest mega droga, zakładam, że koszty leczenia również.
Jaką opcję warto mieć "w razie w" (jaki założyć limit kosztów leczenia?
Jakaś zwykła polisa od kosztów leczenia/wypadków etc. bez żadnych sportów ekstremalnych na 3 tygodnie (stateczne małżeństwo ok. 40tki :))
Może jeszcze jakieś opcje podróżnicze od spóźnienia/utraty bagaży?
Z góry dzięki!
P.S. Wiem że jest osobny wątek na ubezpieczenia, ale Oz wydaje mi się nieco specyficzny (choć mogę się mylić).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Relaks na Cyprze za 963 PLN. Loty do Pafos z Katowici 5 nocy w apartamencie Relaks na Cyprze za 963 PLN. Loty do Pafos z Katowici 5 nocy w apartamencie
Tanie loty do Singapuru z Warszawy od 2297 PLN Tanie loty do Singapuru z Warszawy od 2297 PLN
#2 PostWysłany: 12 Lis 2014 23:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 810
niebieski
Ja wykupywałem w Allianz (obejmuje Australię), płaciłem coś koło 230zł (bo odwiedziałem jeszcze parę krajów w Azji).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 13 Lis 2014 14:14 

Rejestracja: 27 Paź 2014
Posty: 10
Seba czy poprawnie wpisałeś kwotę? Ponieważ też szukam ubezpieczenie na 3 tygodnie na 2 osoby i na Australię podają ceny około 2300 pln. W Allianz jest taki minus że kwot ubezpieczeń nie da się podnieść. PZU cen nie sprawdzałem ale z tego co wiem kwot też nie można zmienić.
Z ubezpieczeń które sprawdzałem najlepiej wychodzi Generali, jest możliwość podniesienie kwot ubezpieczenia, po opiniach na forach też mają dobrą opinie, że nie było problemów ze zwrotem kosztów czy też rozliczanie się bezgotówkowe ze szpitalem. Porównując CENA - JAKOŚĆ - USŁUGI = wychodzi najlepiej. Ponieważ przy sumach bardzo dużych za leczenie, odwołanie loty, zgubienia bagażu wychodzi około 1000 pln za 2 osoby.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 13 Lis 2014 14:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Maj 2014
Posty: 145
niebieski
Daniel28 napisał(a):
Seba czy poprawnie wpisałeś kwotę? Ponieważ też szukam ubezpieczenie na 3 tygodnie na 2 osoby i na Australię podają ceny około 2300 pln. W Allianz jest taki minus że kwot ubezpieczeń nie da się podnieść. PZU cen nie sprawdzałem ale z tego co wiem kwot też nie można zmienić.
Z ubezpieczeń które sprawdzałem najlepiej wychodzi Generali, jest możliwość podniesienie kwot ubezpieczenia, po opiniach na forach też mają dobrą opinie, że nie było problemów ze zwrotem kosztów czy też rozliczanie się bezgotówkowe ze szpitalem. Porównując CENA - JAKOŚĆ - USŁUGI = wychodzi najlepiej. Ponieważ przy sumach bardzo dużych za leczenie, odwołanie loty, zgubienia bagażu wychodzi około 1000 pln za 2 osoby.


a jaka wartość ubezpieczenia? (do jakich kosztów leczenia, zgubienia bagażu etc.?)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 13 Lis 2014 15:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2013
Posty: 752
niebieski
sprawdźcie sobie to ubezpieczanie:
http://www.esky.pl/ubezpieczenie-podrozne
mam je zamiar wykupić na podróż do Nowej Zelandii
wypada korzystanie w porównaniu z innymi firmami zarówno jeśli chodzi o składkę jak i o sumy gwarancyjne; jakichś negatywnych opinii też nie znalazłem; ubezpieczającym jest AIG (jakaś ich "firma-córka")
Góra
 Profil Relacje PM off
gosiagosia uważa post za pomocny.
 
      
#6 PostWysłany: 13 Lis 2014 17:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2013
Posty: 752
niebieski
a jak chcecie naprawdę dobre ubezpieczenie (przynajmniej takie opinie wyczytałem na internetach) to sprawdźcie:
http://www.worldnomads.com/
ale tu to tanio raczej nie jest...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 17 Lis 2014 22:09 

Rejestracja: 27 Paź 2014
Posty: 10
mayka napisał(a):
Daniel28 napisał(a):
Seba czy poprawnie wpisałeś kwotę? Ponieważ też szukam ubezpieczenie na 3 tygodnie na 2 osoby i na Australię podają ceny około 2300 pln. W Allianz jest taki minus że kwot ubezpieczeń nie da się podnieść. PZU cen nie sprawdzałem ale z tego co wiem kwot też nie można zmienić.
Z ubezpieczeń które sprawdzałem najlepiej wychodzi Generali, jest możliwość podniesienie kwot ubezpieczenia, po opiniach na forach też mają dobrą opinie, że nie było problemów ze zwrotem kosztów czy też rozliczanie się bezgotówkowe ze szpitalem. Porównując CENA - JAKOŚĆ - USŁUGI = wychodzi najlepiej. Ponieważ przy sumach bardzo dużych za leczenie, odwołanie loty, zgubienia bagażu wychodzi około 1000 pln za 2 osoby.


a jaka wartość ubezpieczenia? (do jakich kosztów leczenia, zgubienia bagażu etc.?)



Maya wartości wygladaja tak:
Koszty leczenia - 400 000, Rodzaj - Assistance 3 ( full opcja)
NWW - 60 000
OC - 300 000
Bagaż - 4000
2 osoby i wyszło mi 1078 ubezpieczenie. Także myśle że nie jest źle.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 18 Lis 2014 17:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Kwi 2014
Posty: 975
niebieski
Ubezpieczenie, które wskazuje @lagor jest naprawdę bardzo konkurencyjne w stosunku do innych ofert. W ubezpieczeniu pośredniczy esky ale bezpośrednim ubezpieczycielem jest AIG. Właśnie przygotowali mi polisę wstępną i wygląda na atrakcyjna vs. inne oferty. Za ubezpieczenie dla 5 osób jest to kwota 873 zł.

Ubezpieczenie kosztów leczenia oraz assistance € 150 000
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 18 Lis 2014 19:28 

Rejestracja: 02 Mar 2014
Posty: 52
Zbanowany
A ja chyba nie będę ryzykował i ubezpieczę się w PZU - może trochę drożej, ale przynajmniej nie będzie lipy. Zresztą tak patrzę na różne opcje ubezpieczeń na link i w większości przypadków zdarzają się jakieś kwiatki i niejasne zapisy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 18 Lis 2014 19:39 

Rejestracja: 14 Lis 2011
Posty: 83
Loty: 29
Kilometry: 57 200
Ja też brałam Allianz, na szczęście nie musiałam korzystać, więc nie ocenię.
Płaciłam jakieś 500 zł za trzy miesiące, ale obejmowało to pracę (umysłową) i sporty (lżej ekstremalne). Nie pamiętam już puli ubezpieczenia, to było dwa lata temu, zaznaczam!

Ważne, żeby dany ubezpieczyciel miał swój oddział w kraju do którego jedziesz albo chociaż jakiś zaprzyjaźniony. Nie wiem, jak z PZU o którym piszesz, ale Allianz spełnia(ł) ten warunek (dwa lata temu, nie wiem jak dziś).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 18 Lis 2014 20:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Kwi 2014
Posty: 975
niebieski
karpek napisał(a):
A ja chyba nie będę ryzykował i ubezpieczę się w PZU - może trochę drożej.

Nie trochę. Dokładnie 2 razy.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 20 Lis 2014 11:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3536
srebrny
ja chyba standartowo mialem w axa, bo oni daja wiecej na stomatologa, palcilem sto pare zlotych za 3 tyg
po co ubezpieczac bagaz? jak linia zgubi to i tak musi zaplacic
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 23 Lis 2014 01:27 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 634
niebieski
Ja mam ubezpieczenie podstawowe w AXA za 140 zl na 4 tyg na podroz w lutym.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 20 Wrz 2016 22:59 

Rejestracja: 16 Kwi 2014
Posty: 22
Loty: 38
Kilometry: 90 910
Czy któreś z wymienianych przez Was ubezpieczeń przewiduje transport zwłok? Wiecie, przezorny zawsze ubezpieczony ;) nie planuję, ale np. w USA miałam to pakiecie (ubezpieczenie przez eSky, lecz niestety inna oferta dla AU).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 21 Wrz 2016 07:50 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4055
Tak. Warunki ubezpieczenia i zakres usług zawsze są do wglądu.

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 21 Wrz 2016 08:28 

Rejestracja: 22 Cze 2012
Posty: 633
Loty: 26
Kilometry: 67 603
niebieski
Wybieram się do Australii z końcem października. Kupiłem ubezpieczenie True Traveller (ubezpieczycielem jest Allianz). Sumy ubezpieczeń są jakby z zupełnie innej ligi niż w polskich ubezpieczalniach (koszty leczenia i repatriacji to 5 milionów funtów). Wziąłem opcję rodzinną (2+2), polisa całoroczna z maksymalnym czasem jednokrotnego wyjazdu 30 dni ze zniesionym udziałem własnym. Całość kosztowała mnie około 900 zł. Na pierwszy rzut oka wydaje się dużo, ale jak policzę sobie pojedyncze zakupy polis na wyjazdy samemu lub z rodziną w trakcie roku, to już nie jest tak drogo. Do każdej polisy można dokupić sporty ekstremalne (katalog bardzo szeroki).

W zeszłym roku w Islandii miałem własne ubezpieczenie udziału własnego przy wypożyczaniu samochodu w icarhireinsurance. Wypożyczalnia "naciągnęła" mnie na ponad 3 tyś kosztu za jakiś ledwo widoczny okiem "wgniotek". Ubezpieczalnia zapłaciła całość co do grosza bez żadnego kombinowania. Przelewem na konto. Mam więc dobre doświadczenia z zagranicznymi firmami, aczkolwiek mam nadzieję, że polisy True Traveller nie będę testował :). Opinie w internecie mają dobre.

Pozdr,
Góra
 Profil Relacje PM off
MaciekM uważa post za pomocny.
 
      
#17 PostWysłany: 21 Wrz 2016 08:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Gru 2014
Posty: 350
Loty: 302
Kilometry: 525 302
niebieski
@aano Chyba nie ma ubezpieczenia turystycznego nie pokrywającego transportu zwłok. W przypadku Australii według mnie ważna jest suma ubezpieczenia i koszty ratownictwa. Warto tez dobrze assistance sprawdzić. Pamiętaj że każdy telefon z Australii będzie drogi, niektóre TU zwracają koszty telefonów.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 23 Wrz 2016 08:06 

Rejestracja: 16 Kwi 2014
Posty: 22
Loty: 38
Kilometry: 90 910
@MaciekM tak mi się wydawało, że transport zwłok powinien być wliczony, ale jak chciałam zobaczyć przed kupnem warunki ubezpieczenia, to były wymienione tylko niektóre pozycje. Poprosiłam formę o przedstawienie całego zakresu ubezpieczenia i tak - transport zwłok jest zapewniony, mogę umierać ;)
Wiem, że połączenia są strasznie drogie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 23 Wrz 2016 08:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Gru 2014
Posty: 350
Loty: 302
Kilometry: 525 302
niebieski
@‌KKL‌ bardzo ciekawa propozycja, na pewno kiedyś skorzystam z tego ubezpieczenia.
@‌aano‌ :) Nie pamiętam czym się kierowałem, ale 3 lata temu wybrałem na AU ubezpieczenie w Compensie, rok temu do Azji wybrałem eSky ale mówisz, że na AU są inne warunki. Możesz jeszcze rozważyć coś u australijskiego ubezpieczyciela, szukaj pod hasłem "Overseas Visitors Cover", ceny zaczynają się od 10 AUD za tydzień, ale dotyczą tylko pobytu i nie masz tych wszystkich dodatków jak przy ubezpieczeniu podróżnym.
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez MaciekM, 23 Wrz 2016 09:05, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
aano lubi ten post.
 
      
#20 PostWysłany: 23 Wrz 2016 08:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Maj 2012
Posty: 422
niebieski
a czy planeta mlodych jest warta uwagi jako ubezpieczenie dla turystow w Australii?

PRzedzial osob to 7 lat najmlodsza i 62 najstarsza
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 37 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group