Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2565 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 129  Następna
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 11 Mar 2013 18:44 

Rejestracja: 20 Wrz 2011
Posty: 329
Virulent napisał(a):
Odnośnie ubezpieczeń to od kilku lat korzystam z tego w Citi banku.
MARIO1 napisał(a):
ja miałęm ubezpieczenie w karcie City
Czy piszecie o "Pakiecie bezpieczeństwa" zawierającym m.in. ubezpieczenia: Bezpieczna podróż, Opóźnienie odlotu i Opóźnienie bagażu? To co jest opisane na tej stronie? Czy o jakimś innym ubezpieczeniu?
Podstawowy problem z tymi ubezpieczeniami z pakietu bezpieczeństwa jest taki, że trzeba zapłacić za bilety lotnicze kartą Citi. Obecnie, gdy Sync daje 5% zwrotu, jest to nieopłacalne. Kupując bilet na lot long-haul te 5% zwrotu jest na tyle duże, że pozwala kupić lepsze ubezpieczenie niż to dołączone do karty (które zresztą też kosztuje). Po drugie, wg warunków ubezpieczenia, to jest ubezpieczenie na czas samego przelotu i nie obejmuje kosztów leczenia na miejscu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wycieczka nad Adriatyk za 751 PLN. Loty z Wrocławia + 4* hotel w Rimini Wycieczka nad Adriatyk za 751 PLN. Loty z Wrocławia + 4* hotel w Rimini
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
#62 PostWysłany: 11 Mar 2013 19:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Mar 2012
Posty: 392
niebieski
mm0512 napisał(a):
Virulent napisał(a):
Odnośnie ubezpieczeń to od kilku lat korzystam z tego w Citi banku.
MARIO1 napisał(a):
ja miałęm ubezpieczenie w karcie City
Czy piszecie o "Pakiecie bezpieczeństwa" zawierającym m.in. ubezpieczenia: Bezpieczna podróż, Opóźnienie odlotu i Opóźnienie bagażu? To co jest opisane na tej stronie? Czy o jakimś innym ubezpieczeniu?
Podstawowy problem z tymi ubezpieczeniami z pakietu bezpieczeństwa jest taki, że trzeba zapłacić za bilety lotnicze kartą Citi. Obecnie, gdy Sync daje 5% zwrotu, jest to nieopłacalne. Kupując bilet na lot long-haul te 5% zwrotu jest na tyle duże, że pozwala kupić lepsze ubezpieczenie niż to dołączone do karty (które zresztą też kosztuje). Po drugie, wg warunków ubezpieczenia, to jest ubezpieczenie na czas samego przelotu i nie obejmuje kosztów leczenia na miejscu.


Zrobię malutki OT, ale niestety ja zakupiłem bilety SYNCiem i zwrotu nie dostałem. Zakup przez fly4free.pl/amadeus. Wynika to z tego, że mimo, iż dane karty podaje się przez internet, obciążenie nastąpiło przez ręczne wklepanie danych karty w terminal bez kodu CVV2. Dowiedziałem się o wszystkim po fakcie, reklamacja nie została uwzględniona. Dlatego też żałuje, że nie zrobiłem tego citi wizz. Byłoby z tego prawie 100 zł...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#63 PostWysłany: 13 Mar 2013 01:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Mar 2012
Posty: 392
niebieski
Coś w Interwencji coś często pojawia się temat niewłaściwych ubezpieczeń podróżnych. Kolejny materiał:

http://www.interwencja.polsat.pl/Interw ... ml#1313371

Prawdę mówiąc, to nie uważam, żeby w tym wypadku winne było biuro. Choć oczywiście mogli się lepiej zachować (tj. tak pomóc w kontaktach z ubezpieczycielem, na miejscu itp.). Jednak tak na prawdę winne jest tu podejście ludzi aby wszystko mieć jak najtaniej, bez czytania umowy. Dobrze, że powstają tego typu reportaże.

PS. Zwróćcie też uwagę na zachowanie kelnera, który oblał tą dziewczynkę. Zwalenie winy na kogoś innego... Warto w takich sytuacjach zebrać jakiś świadków zdarzenia, bo większość winnych będzie za wszelką cenę bronić swojej skóry szczególnie w takich krajach jak Egipt...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#64 PostWysłany: 13 Mar 2013 18:49 

Rejestracja: 13 Mar 2013
Posty: 14
Wystarczy czytać regulaminy. Jest wszystko jasno napisane
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#65 PostWysłany: 21 Mar 2013 23:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lut 2012
Posty: 302
Jakiś czas już podróżuję, jednak były to raczej miejsca bezpieczne dla zdrowia lub po prostu krótkie wypady. Nigdy nie kupowałem ubezpieczenia.
W maju wyjeżdżam do Azji:
- Hongkong
- Singapur
- Bangkok i okolice
- Makau
Ok. 17 dni. Zdecydowałem się na ubezpiecznie, bo do koszt ok. 100zł, a zawsze lepiej być czujnym.
Którą firmę polecilibyście, ponieważ jest tego tak dużo. Po wpisaniu w google ubezpieczenia wychodzi to fatalnie, bo wiadomo walka o klienta jest na bardzo wysokim poziomie jeśli chodzi o ubezpieczenia. Dlatego wolę zapytać zaufane osoby - z forum :P

I jaki pakiet najlepiej brać?

mężczyzna, lat 18, zamieszkały w Polsce.
_________________
Image Image Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#66 PostWysłany: 22 Mar 2013 08:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Cze 2012
Posty: 947
Loty: 284
Kilometry: 456 536
niebieski
Tak, na szybko zakładając że nie będziesz uprawiał sportów ekstremalnych.

Ubezpieczenie CONCORDIA POLSKA TUW (pakiet)
- koszty leczenia 100.000zł
- NNW 15.000zł
- OC w życiu prywatnym 150.000zł

17dni - koszt 104zł/1 osoba
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#67 PostWysłany: 22 Mar 2013 08:54 

Rejestracja: 03 Kwi 2010
Posty: 334
niebieski
@miki3475
Polecam Euro26
73zł za rok
http://euro26.pl/eurokarta/info/porownanie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#68 PostWysłany: 22 Mar 2013 10:11 

Rejestracja: 14 Mar 2013
Posty: 44
Loty: 12
Kilometry: 17 794
Cześć, wyjeżdżam niedługo na Majorkę i zastanawiam się czy zwykła karta EKUZ wystarczy, czy lepiej mieć EURO26 ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#69 PostWysłany: 22 Mar 2013 14:15 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4253
Loty: 416
Kilometry: 938 579
złoty
Justa napisał(a):
Cześć, wyjeżdżam niedługo na Majorkę i zastanawiam się czy zwykła karta EKUZ wystarczy, czy lepiej mieć EURO26 ?


ekuz wystarczy, bo to ue
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#70 PostWysłany: 22 Mar 2013 14:53 

Rejestracja: 20 Paź 2012
Posty: 289
Loty: 85
Kilometry: 236 428
niebieski
mm0512 napisał(a):
Virulent napisał(a):
Odnośnie ubezpieczeń to od kilku lat korzystam z tego w Citi banku.
MARIO1 napisał(a):
ja miałęm ubezpieczenie w karcie City
Czy piszecie o "Pakiecie bezpieczeństwa" zawierającym m.in. ubezpieczenia: Bezpieczna podróż, Opóźnienie odlotu i Opóźnienie bagażu? To co jest opisane na tej stronie? Czy o jakimś innym ubezpieczeniu?
Podstawowy problem z tymi ubezpieczeniami z pakietu bezpieczeństwa jest taki, że trzeba zapłacić za bilety lotnicze kartą Citi. Obecnie, gdy Sync daje 5% zwrotu, jest to nieopłacalne. Kupując bilet na lot long-haul te 5% zwrotu jest na tyle duże, że pozwala kupić lepsze ubezpieczenie niż to dołączone do karty (które zresztą też kosztuje). Po drugie, wg warunków ubezpieczenia, to jest ubezpieczenie na czas samego przelotu i nie obejmuje kosztów leczenia na miejscu.

Własnie z tego ubezpieczenia wypłacili mi 2x 1500 zł (opóźniony bagaż), a płacąc np Citi Wizz też masz 5% do wykorzystania na bilety Wizzair. W sumie podróż do Argentyny za dwa bilety wyszło 700 zł a za punkty kupiłem już loty do Stockholmu, Oslo i Londynu.
_________________
Image
https://my.flightradar24.com/noyle
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#71 PostWysłany: 22 Mar 2013 15:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lut 2012
Posty: 302
czapla napisał(a):
@miki3475
Polecam Euro26
73zł za rok
http://euro26.pl/eurokarta/info/porownanie

Hmm wydaje mi się, że to ubezpieczenie raczej słabe jest jeśli przyjdzie co do czego. Dużo złego czytam o tym. No i cena - 73zł/rok, gdy u innych jest 100zł za te 16 dni.
Ma ktoś jakieś praktyczne doświadczenie z tym Euro26?
_________________
Image Image Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#72 PostWysłany: 22 Mar 2013 15:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2189
Loty: 408
Kilometry: 718 413
srebrny
to ubezpiecznie jest fakultatywne tak ? tzn trzebabyło sobie je wcześniej zamówić ?
odwolali nam lot z powodu warunków, płatność kartą citi wizz, ale nic więcej do niej nie dodałem -
_________________
Strona znajomego, gorąco polecam:
Zdjęcia, filmiki i ciekawostki z całego świata -> http://www.niezwyklyswiat.com
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#73 PostWysłany: 22 Mar 2013 15:15 

Rejestracja: 03 Sty 2013
Posty: 151
Loty: 17
Kilometry: 39 506
miki3475 napisał(a):
Ma ktoś jakieś praktyczne doświadczenie z tym Euro26?


Przeczytaj moj post w tym temacie.
_________________
http://kubawpodrozy.pl - Moje doświadczenia ze światem.
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#74 PostWysłany: 22 Mar 2013 15:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lut 2012
Posty: 302
Tapir napisał(a):
miki3475 napisał(a):
Ma ktoś jakieś praktyczne doświadczenie z tym Euro26?


Przeczytaj moj post w tym temacie.

Nie sądzę by potrzeba byłaby mi akcja ratownicza lub OC. Będę tylko w dużych miastach. Większe prawdopodobieństwo jest, że przytrafi mi się jakiś uraz lub jakaś choroba tropikalna. Więc chyba lepiej z tego zrezygnować.
_________________
Image Image Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#75 PostWysłany: 22 Mar 2013 15:33 

Rejestracja: 20 Paź 2012
Posty: 289
Loty: 85
Kilometry: 236 428
niebieski
suszek napisał(a):
to ubezpiecznie jest fakultatywne tak ? tzn trzebabyło sobie je wcześniej zamówić ?
odwolali nam lot z powodu warunków, płatność kartą citi wizz, ale nic więcej do niej nie dodałem -

Citi proponuje od razu"Pakiet bezpieczeństwa", można zrezygnować. Proponuje sprawdzić czy czasem nie masz włączonego takiego ubezpieczenia.

„Bezpieczne Zakupy" - jeżeli przedmiot kupiony przy użyciu Karty Kredytowej Citibank został nieumyślnie zniszczony lub skradziony w ciągu 30 dni od daty zakupu, dzięki ubezpieczeniu "Bezpieczne Zakupy" otrzymasz zwrot kosztów zakupu tego przedmiotu lub gwarancję jego naprawy.
"Tańsze Zakupy" - każdy produkt, za który zapłacisz Kartą Kredytową Citibank jest objęty ochroną gwarantującą najniższą cenę. Jeżeli w ciągu 30 dni od daty dokonania zakupu znajdziesz identyczny produkt po niższej cenie, otrzymasz zwrot różnicy ceny (maksymalnie równowartość 3 000 USD).
"Bezpieczna Podróż" - ubezpieczenie od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków, które chroni posiadacza karty i jego rodzinę w podróży publicznymi środkami transportu, jeżeli bilety na podróż zostały kupione przy użyciu Karty Kredytowej Citibank. Maksymalna wysokość odszkodowania dla posiadacza karty Gold to równowartość 200 000 USD.
"Opóźnienie Odlotu" - jeżeli w trakcie podróży zagranicznej nastąpi opóźnienie lub odwołanie lotu, lub jeżeli opóźnienie lotu przesiadkowego spowoduje, że nie zdążysz na kolejne połączenie, otrzymasz zwrot 250 PLN za każdą kolejną pełną godzinę opóźnienia (powyżej 4 godziny opóźnienia - maksymalnie 3 000 PLN).
"Opóźnienie Bagażu" - jeżeli w trakcie podróży zagranicznej zostaniesz czasowo pozbawiony bagażu i/lub rzeczy osobistych na okres dłuższy niż 4 godziny, otrzymasz zwrot 250 PLN za każdą kolejną pełną godzinę opóźnienia (maksymalnie 1 500 PLN).
Koszt tego ubezpieczenia to 6,5 PLN miesięcznie.
_________________
Image
https://my.flightradar24.com/noyle
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#76 PostWysłany: 24 Mar 2013 15:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Mar 2013
Posty: 399
niebieski
Polecam! KK Visa Platinum (dodatkowo można rozłożyć zadłużenie KK na raty) i Mastercard M&M Premium (dodatkowo zbieracie punkty).
http://www.mbank.pl/karty/uslugi-dodatk ... -platinum/
http://www.mbank.pl/karty/kredytowe/mas ... e-premium/
_________________
Pozdrawiam!
DOOKOLAKULI
facebook.com/dookolakuli/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#77 PostWysłany: 01 Kwi 2013 23:40 

Rejestracja: 23 Lut 2013
Posty: 5
Wybieram się na wyprawę kajakową na Korsykę, jakie ubezpieczenie szukać, chodzi mi o takie, które w razie czego pokryje koszty ratownictwa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#78 PostWysłany: 01 Kwi 2013 23:52 

Rejestracja: 20 Paź 2012
Posty: 289
Loty: 85
Kilometry: 236 428
niebieski
stobejczyk napisał(a):
Wybieram się na wyprawę kajakową na Korsykę, jakie ubezpieczenie szukać, chodzi mi o takie, które w razie czego pokryje koszty ratownictwa.

Polecam ubezpieczenia gorskie ale działa rownież na wodzie http://www.alpenverein.com.pl/cms/
_________________
Image
https://my.flightradar24.com/noyle
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#79 PostWysłany: 07 Kwi 2013 14:33 

Rejestracja: 03 Lut 2013
Posty: 177
http://www.esky.pl/ubezpieczenie-podrozne kozystaliscie z tej polisy przy kupnie biletów?Wylatujemy na Malediwy i zastanawiamy sie czy oby warunki jakie daje polisa były wystarczajace-głownie chodzi o leczenie i assistansce do 150 000 euro.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#80 PostWysłany: 07 Kwi 2013 16:24 

Rejestracja: 03 Sty 2013
Posty: 151
Loty: 17
Kilometry: 39 506
stobejczyk napisał(a):
Wybieram się na wyprawę kajakową na Korsykę, jakie ubezpieczenie szukać, chodzi mi o takie, które w razie czego pokryje koszty ratownictwa.

Bralbym dodatkowo Euro26 sport (jesli spelniasz warunki) - tam jest 5k euro (niby malo ale zawsze cos) na akcje ratunkowa, dziala jesli nie byles pijany (kolege zwozili z wydupia i to mu - kosztowo - tylek uratowalo).
_________________
http://kubawpodrozy.pl - Moje doświadczenia ze światem.
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2565 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 129  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group