Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2562 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32 ... 129  Następna
Autor Wiadomość
#561 PostWysłany: 25 Sty 2016 15:40 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1842
srebrny
ogt napisał(a):
Witam. Wybieram sie z 86 letnia babcia do USA. Potrzebuje ubezpieczenia dla niej. Gdzie moge kupic takie ubezpieczenie, bo zazwyczaj ograniczenie jest do 65 lat?
Oczywiscie wazne ze ubezpieczenie mialo odpowiednio wysokie kwoty jak na USA


Koniecznie wykup ubezpieczenie od chorób przewlekłych. W takim wieku można już było mieć cuda zdiagnozowane, które później ubezpieczyciele będą mogli podczepić pod chorobę wcześniej znaną i odmówić wypłaty.
Oczywiście nie licz na "darmowe" leczenie babci inne niż faktyczny wypadek. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
#562 PostWysłany: 25 Sty 2016 17:51 

Rejestracja: 14 Maj 2014
Posty: 125
becek napisał(a):
mozna


A czy możesz konkretnie coś lepszego polecić niż oferowane przez Diners Club?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#563 PostWysłany: 25 Sty 2016 17:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
a te 28 stron w temacie ubezpieczen to malo?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#564 PostWysłany: 25 Sty 2016 19:55 

Luke1976 napisał(a):
becek napisał(a):
mozna


A czy możesz konkretnie coś lepszego polecić niż oferowane przez Diners Club?



Polisa z dobrym zakresem dla mnie nie musi oznaczać dobrej polisy dla Ciebie.
Akurat to jest kwestia wyjątkowo indywidualna i zależy od mnóstwa czynników.
Co innego gdybyś zapytał, czy przy likwidacji szkody w TU X robią problemy czy nie, tu już można coś polecać albo odradzać.
Góra
 PM off  
      
#565 PostWysłany: 28 Sty 2016 15:31 

Rejestracja: 25 Sty 2016
Posty: 2
Ja mam ubezpieczenie turystyczna do kk w mBanku. Dodatkowo dokupuje tez w mBanku standardowe ubezpieczeni turystyczne (mDirect chyba tak sie nazywa) dla siebie i znajomych, z ktorymi planuje podróż. W dotychczasowej karierze tylko raz skorzystałem ze świadczenia (odpukać). Zwiazane było to z opóźnieniem bagazu. Polecam, bo wszystko zakonczylo sie powodzeniem. Bagaz odebrany, odszkodowanie wyplacone. Koszt ubezpieczenia uzalezniony jest od chyba miejsca w ktore podrozujemy i ilosci osob (co logiczne), ale o szczegoly polecam dopytac na infolinii.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#566 PostWysłany: 28 Sty 2016 15:43 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1851
niebieski
@ogt - nie wiem czy jeszcze szukasz ale sprawdz www.erv.pl - maja nawet rozdzielone roszerzenie o choroby przewlekle dla osob powyzej 65 (oczywiscie odpowiednio drozsze)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#567 PostWysłany: 28 Sty 2016 16:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Gru 2014
Posty: 350
Loty: 302
Kilometry: 525 302
niebieski
Witam, czy ktoś z was miał korzystał kiedyś z Signal Iduna. Ceny i zakres wydają się atrakcyjne, ale pytam jak z nimi się współpracuje jeśli coś się stanie?
I proszę jeszcze o zdanie co w ogóle myślicie o moim toku myślenia: w Azji południowo-wschodniej koszty leczenia nie muszą być kosmiczne, ale ważne żeby nie było wyłączenia chorób tropikalnych; koszty ratownictwa tez dobrze żeby pokrywali; OC w tamtych stronach chyba nie jest potrzebne; ubezpieczenie bagażu jakies minimalne, żeby w razie w na szczoteczkę do zębów było :) Czy jeszcze na coś powinienem zwrócić uwagę?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#568 PostWysłany: 28 Sty 2016 17:24 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 226
niebieski
Jeśli chodzi o Signal Idune to mogę napisać na podstawie doświadczeń moich rodziców z wyjazdu do Włoch. Reakcja alergiczna na ugryzienia owada, wizyta w szpitalu (1dzień), zastrzyk, lekarstwo do natychmiastowego wykupienia, po powrocie bezproblemowy kontakt z Signal Iduna, chcieli tylko ksero recepty i jakiegoś świstka ze szpitala, po niewiele ponad tyg. zwrot na konto za zastrzyk i lekarstwa (po przewalutowaniu z euro na pln).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#569 PostWysłany: 31 Sty 2016 19:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Paź 2011
Posty: 258
srebrny
Wybieram się do Argentyny i Brazylii, i mam dylemat nad wyborem ubezpieczenia, ponieważ w zdecydowanej większości OWU, wśród wymienionych wyłączeń odpowiedzialności ubezpieczyciela pojawia się zapis: za zdarzenia powstałe wskutek chorób i wypadków wynikających z epidemii oraz skażeń, wszelkiego rodzaju promieniowania radioaktywnego i jonizującego - lub podobny.
Chodzi mi przede wszystkim o epidemie. U jednego z ubezpieczycieli było dopisane, że epidemie wskazane przez WHO. A z tego co mogę wyczytać na stronie WHO nie ma informacji o epidemii np. Zika, Dengi lub innej. Taką informację dla podróżnych umieściło WHO w związku z wirusem Zika: http://www.who.int/csr/disease/zika/inf ... velers/en/ - nie ma żadnych zaleceń ograniczających podróżowanie, jedynie zachowawcze środki ostrożności.

Proszę wyprowadzić mnie z błędu jeśli się mylę i na terenie Brazylii lub Argentyny została oficjalnie ogłoszona epidemia.
_________________
Czyżbym jednak nie miał omamów?
https://warszawa.naszemiasto.pl/narkotykowe-centrum-warszawy-brzeskiej-boi-sie-nawet/ar/c11-9505435
https://wiadomosci.wp.pl/warszawa/sam-po-nocach-sie-tam-nie-szlajam-prezydent-warszawy-o-brzeskiej-6963352260762368a?amp=1
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#570 PostWysłany: 01 Lut 2016 14:11 

Rejestracja: 18 Sie 2012
Posty: 468
Loty: 30
Kilometry: 33 014
Udało mi się znaleźć informację, że kilka osób korzystało z ubezpieczenia podróżnego Citi - tego, co trzeba dodatkowo dokupić np. na 7 dni: (Ubezpieczenie na jedną podróż Świat bez granic)
https://standalone-plugandsell.europ-as ... /offer.htm

Cena wydaje się nawet atrakcyjna, szczególnie że limit na koszty ratownictwa to 50% całkowitej sumy ubezpieczenia.
7 dni, 2 osoby, Europa, ubezpieczenie bagażu i opóźnienia lotów, amatorskie uprawianie sportów zimowych: 145zł

Zastanawia mnie tylko to, czy wyłączona z ubezpieczenia jest jazda w ośrodkach narciarskich (Francja, Szwajcaria), ale poza wyznaczonymi trasami (jest to jak najbardziej legalne). W OWU znalazłam tylko:
Cytuj:
Ochroną ubezpieczeniową nie są objęte także szkody powstałe wskutek:
n) wyczynowego uprawiania sportu, w szczególności udział Ubezpieczonego w treningach, zawodach, obozach kondycyjnych i szkoleniowych będących źródłem
dochodu z uprawianej dyscypliny sportu,
o) uprawiania Sportów wysokiego ryzyka,
t) amatorskiego uprawiania Sportów zimowych (chyba że opłacona została dodatkowa
Składka zgodnie z §3 ust.2lit.a,


Definicja z tego OWU:
Cytuj:
31) Sporty wysokiego ryzyka

alpinizm, baloniarstwo, lotniarstwo, motolotniarstwo, paralotniarstwo,
szybownictwo oraz pilotowanie jakichkolwiek samolotów silnikowych, wspinaczka
górska i skałkowa, heliskiing, heliboarding,
skoki na gumowej linie, spadochroniarstwo, speleologia, sporty
motorowe, sporty walki, myślistwo, jazda konna, bobsleje, skoki narciarskie,
a także uczestniczenie w wyprawach survivalowych lub wyprawach do miejsc charakteryzujących się
ekstremalnymi warunkami klimatycznymi czy przyrodniczymi (np. pustynia);
32) Sporty zimowe

wszelkie sporty uprawiane w warunkach zimowych, w szczególności narciarstwo, snowboard, saneczkarstwo, łyżwiarstwo;


https://standalone-plugandsell.europ-as ... 3_roku.pdf
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
karpik lubi ten post.
karpik uważa post za pomocny.
 
      
#571 PostWysłany: 03 Lut 2016 00:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2013
Posty: 1386
niebieski
MaciekM napisał(a):
I proszę jeszcze o zdanie co w ogóle myślicie o moim toku myślenia: w Azji południowo-wschodniej koszty leczenia nie muszą być kosmiczne, ale ważne żeby nie było wyłączenia chorób tropikalnych; koszty ratownictwa tez dobrze żeby pokrywali; OC w tamtych stronach chyba nie jest potrzebne; ubezpieczenie bagażu jakies minimalne, żeby w razie w na szczoteczkę do zębów było :) Czy jeszcze na coś powinienem zwrócić uwagę?

Koszty w Malezji i Tajlandii mogą być takie same lub wyższe jak w Polsce (sam oceń, czy wysokie). Koszty ratownictwa i OC się zawsze przydają. Bagaż jak chcesz.

Ważne: limit na wizyty ambulatoryjne u niektórych ubezpieczycieli - lepiej, żeby było do wysokości KL.

To trudno sprawdzić (poza zatelefonowaniem do Centrum Alarmowego i zapytaniem), ale część ubezpieczycieli kieruje do drugorzędnych placówek, gdzie wizyta będzie co prawda bezgotówkowo, ale za leki przyjdzie nam zapłacić osobno z własnej kieszeni (do zwrotu po powrocie do kraju). Natomiast część kieruje do prywatnych szpitali, gdzie jest często apteka 24/7 w placówce i za darmo (bezgotówkowo) wyda nam odpowiednie leki od ręki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#572 PostWysłany: 08 Lut 2016 00:37 

Rejestracja: 08 Sty 2016
Posty: 5
Witam, poszukuje ubezpieczenia na 21-dniowa podróż do Meksyku. Po przewertowaniu forum zaczelam od poszukiwan na esky.pl. Warunki niby ok, cena tez ale w owu przy kwestii transportu poszkodowanego czy tez zwlok jest napisane:

Transport Ubezpieczonego świadczony jest do kwoty jaka odpowiada zorganizowaniu przez Travel Guard takiego transportu na teren Rzeczypospolitej Polskiej a jego koszt nie pomniejsza sumy ubezpieczenia kosztów leczenia oraz assistance

Co to wlasciwie oznacza? Chodzi o pierwsza czesc zdania... Nie do konca rozumiem... Przetransportuja w ramach ubezpieczenia, a za co ma doplacac?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#573 PostWysłany: 08 Lut 2016 12:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Gru 2014
Posty: 350
Loty: 302
Kilometry: 525 302
niebieski
@Mopsiulka Ja rozumiem to tak, że jeśli sami zorganizują transport to nic Cię nie obchodzi, ale jeśli Ty sobie coś zorganizujesz to zwrócą koszt ale tylko do kwoty za ile oni by Ci zorganizowali.

Tez rozważam to ubezpieczenie z esky albo z Signal Iduna. Ktoś może ma jakieś doświadczenia złe lub dobre z tymi firmami?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Mopsiulka lubi ten post.
 
      
#574 PostWysłany: 08 Lut 2016 12:24 

Rejestracja: 11 Mar 2013
Posty: 694
Loty: 2
Kilometry: 3 738
Krzysztof. napisał(a):
Wybieram się do Argentyny i Brazylii, i mam dylemat nad wyborem ubezpieczenia, ponieważ w zdecydowanej większości OWU, wśród wymienionych wyłączeń odpowiedzialności ubezpieczyciela pojawia się zapis: za zdarzenia powstałe wskutek chorób i wypadków wynikających z epidemii oraz skażeń, wszelkiego rodzaju promieniowania radioaktywnego i jonizującego - lub podobny.
Chodzi mi przede wszystkim o epidemie. U jednego z ubezpieczycieli było dopisane, że epidemie wskazane przez WHO. A z tego co mogę wyczytać na stronie WHO nie ma informacji o epidemii np. Zika, Dengi lub innej. Taką informację dla podróżnych umieściło WHO w związku z wirusem Zika: http://www.who.int/csr/disease/zika/inf ... velers/en/ - nie ma żadnych zaleceń ograniczających podróżowanie, jedynie zachowawcze środki ostrożności.

Proszę wyprowadzić mnie z błędu jeśli się mylę i na terenie Brazylii lub Argentyny została oficjalnie ogłoszona epidemia.


Też jestem zainteresowany tym tematem, może coś ktoś wie? Ew. gdzie się ubezpieczyć? Dzięki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#575 PostWysłany: 09 Lut 2016 11:49 

Rejestracja: 06 Lut 2016
Posty: 8
Mopsiulka napisał(a):
Witam, poszukuje ubezpieczenia na 21-dniowa podróż do Meksyku. Po przewertowaniu forum zaczelam od poszukiwan na esky.pl. Warunki niby ok, cena tez ale w owu przy kwestii transportu poszkodowanego czy tez zwlok jest napisane:

Transport Ubezpieczonego świadczony jest do kwoty jaka odpowiada zorganizowaniu przez Travel Guard takiego transportu na teren Rzeczypospolitej Polskiej a jego koszt nie pomniejsza sumy ubezpieczenia kosztów leczenia oraz assistance

Co to wlasciwie oznacza? Chodzi o pierwsza czesc zdania... Nie do konca rozumiem... Przetransportuja w ramach ubezpieczenia, a za co ma doplacac?

Oznacza to tyle, że Towarzystwo Ubezpieczeniowe pokrywa koszty transportu to pewnej Sumy Ubezpieczenia, która określona jest w OWU.

Zakres zakresem, ważne jakie są limity odpowiedzialności...

Odezwij się do mnie na PRIV, może będę mogła Ci pomóc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#576 PostWysłany: 15 Lut 2016 15:55 

Rejestracja: 08 Sty 2016
Posty: 5
Dziekuję bardzo za odzew. Chętnie napisałabym na priv, ale nie mam wystarczającej ilości postów ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#577 PostWysłany: 16 Lut 2016 14:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Lut 2016
Posty: 5
A tak w kwestii ubezpieczeń wyjazdowych to gdzie się opłaca teraz takowe wykupować? Chodzi mi o pełne ubezpieczenie związane z takimi wyjazdami przy okazji uprawiania sportów wodnych? Niedługo planowałem wybrać się do Australii na surfing ale wiecie jak to jest... wypadki chodzą po ludziach więc lepiej się ubezpieczyć w razie czego ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#578 PostWysłany: 16 Lut 2016 22:03 

Rejestracja: 25 Cze 2013
Posty: 7
Witam,

tak czytam i porównuję i czytam dalej i szukam i doszukać się nie mogę.
Póki co idealnego nie znalazłam.
Może takie pytanie mi nieco pomoże ;)
Czy są jacyś ubezpieczyciele których zdecydowanie odradzacie ?
Chodzi mi w szczególności o to kogo nie polecacie ponad miesięczny pobyt w Meksyku, ale miejsce może nie mieć znaczenia :)

Wcześniej brałam w mBanku, ale nigdy korzystać nie musiałam :)

Nie ukrywam, że po przewertowaniu forum planeta młodych wydaje się dość bezkonkurencyjna w kwestii jakość/cena
eSky też daje ciekawą opcję na AIG :) ale ... no właśnie podróże ponad 16 dni to już nie te same przywileje ;)
Allianz zaskoczył mnie dość niskimi progami ubezpieczenia, ale pozytywnie lista sportów :)
AXA za to zwróciła moją uwagę przez dodatkowe opcje jak opóźnienie lotu, opóźnienie bagażu czy zwrot za kradzież telefonu, ale sport wydaje mi się tu traktowany dość restrykcyjnie nawet taki rekreacyjny ... ale progi dobre :)
echhh jutro muszę się zdecydować :/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#579 PostWysłany: 16 Lut 2016 23:48 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1851
niebieski
myimage napisał(a):

Nie ukrywam, że po przewertowaniu forum planeta młodych wydaje się dość bezkonkurencyjna w kwestii jakość/cena



Tak wlasnie jest, zwlaszcza jezeli chodzi o taki dlugi pobyt.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#580 PostWysłany: 17 Lut 2016 11:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Paź 2011
Posty: 258
srebrny
Wybrałem AIG przez esky ze względu na stosunek zakres/cena. Co do jakości to okaże się dopiero gdy będę musiał dochodzić swoich praw - ale wolałbym nie.
W pracy mogłem skorzystać z Hestii, ale warunki i regulamin jest tak niejasny, że podziękowałem. Poza tym mniejszy zakres w stosunku do AIG.

Z opinii znajomych i tych, które można znaleźć w necie odradzałbym Wartę, Generali i Europ Assistance. Szkoda, że Citibank - z którym mam pozytywne doświadczenia - nie ma własnych ubezpieczeń, a ochronę ubezp. udziela właśnie EA.
_________________
Czyżbym jednak nie miał omamów?
https://warszawa.naszemiasto.pl/narkotykowe-centrum-warszawy-brzeskiej-boi-sie-nawet/ar/c11-9505435
https://wiadomosci.wp.pl/warszawa/sam-po-nocach-sie-tam-nie-szlajam-prezydent-warszawy-o-brzeskiej-6963352260762368a?amp=1
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2562 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32 ... 129  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group