Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2572 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 129  Następna
Autor Wiadomość
#401 PostWysłany: 02 Kwi 2015 10:42 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 810
niebieski
Dla wszystkich zastanawiających się nad celowością kupowania dodatkowego ubezpieczenia, które kosztuje kilka złotych za dzień, napiszę coś mocnego.
Sprawdźcie ile kosztuje transport zwłok do kraju.
Następnie sprawdźcie ile z tego pokryje EKUZ albo ZUS.
Oczywiście każdy decyduje za siebie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#402 PostWysłany: 02 Kwi 2015 10:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Sty 2014
Posty: 486
Loty: 250
Kilometry: 590 205
niebieski
@kendi
To co piszesz jest bardzo ważne. Niektórzy ubezpieczyciele przeznaczają bardzo małą kwotę na ten cel.
Jak wspomniałem w UE zazwyczaj nie kupuję upezpieczenia. Poza UE zawsze.
Mogę korzystać z ubezpieczenia, które mam w karcie M&M z mbanku. Niestety na transport zwłok o ile pamiętam to ubezpieczenie przewiduje zaledwie 7 tys.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#403 PostWysłany: 02 Kwi 2015 11:04 

neteniela napisał(a):
Witam.Planujemy z meżem podróż do Hiszpanii, konkretnie na Minorkę pod koniec czerwca. Zastanawiam się czy nie wykupić ubezpieczenia turystycznego.
Normalnie bym leciała z ekuzem ale martwi mnie to,że wyspa jest dość mała , nie ma tam szpitali , rozwiniętej opieki zdrowotnej i że może być problem. Szczególnie,ze zamierzamy nurkować.

Gzie można wykupić sobie takie korzystne ubezpieczenie medyczne? Z nastawieniem na sporty ?



Oczywiście, że kupować, stać Cię na wyjazd to na ubezpieczenie za kilkanaście czy kilkadziesiąt złotych chyba tym bardziej.
EKUZ nie załatwia sprawy, jest pomocny i warto go mieć ale jak już wyżej przedmówcy pisali to tylko KL, poza tym jak sama zauważyłaś, że tam z opieką zdrowotną może być różnie to użeranie się z NFZ dopiero może być ciekawe, prościej w razie czego skorzystać z polisy.

Nikt Ci tu na tacy nie poda jednego dobrego TU-podzwoń, popytaj a przede wszystkim doczytaj jakie są wyłączenia i czego taka polisa nie obejmuje.
Ja korzystam najczęściej z Ergo Hestii.
Jeśli lecisz a biurem to dopytaj o zakres polisy, bo wtedy z automatu ją masz, choć w najtańszej wersji a co za tym idzie zakres też jest minimalny, zgodny z ustawą o organizacji imprez turystycznych.
Góra
 PM off  
      
#404 PostWysłany: 02 Kwi 2015 11:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2012
Posty: 1325
Loty: 225
Kilometry: 260 138
niebieski
singielka_1976 napisał(a):
poza tym jak sama zauważyłaś, że tam z opieką zdrowotną może być różnie to użeranie się z NFZ dopiero może być ciekawe, prościej w razie czego skorzystać z polisy.

Korzystając z EKUZ w większości państw członkowskich UE/EFTA, nie mamy styczności z NFZ poza występowaniem o EKUZ, cały proces powinien odbyć się bezgotówkowo poza pacjentem, chyba, że nie mieliśmy ubezpieczenia zdrowotnego a korzystaliśmy ze świadczeń na podstawie wydanej wcześniej karty, wtedy NFZ będzie się domagał zwrotu kosztów. Jedynie w przypadku systemów ubezpieczeń zdrowotnych opartych o zwrot kosztów, głównie Francja i Belgia, jesteśmy obciążani w przypadku niektórych świadczeń kosztami, których zwrotu możemy dochodzić w miejscowej "kasie chorych" ewentualnie po powrocie w NFZ.

kendi napisał(a):
Sprawdźcie ile kosztuje transport zwłok do kraju. Następnie sprawdźcie ile z tego pokryje EKUZ albo ZUS.

NFZ nie pokryje, ani centa.
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Aron, 02 Kwi 2015 12:00, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#405 PostWysłany: 02 Kwi 2015 12:55 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4054
JarekGdynia napisał(a):
A ja się ciesze że chociaż w tym aspekcie nie jestem do niczego zmuszany. Nie ma żadnych przymusów i obowiązkowych ubezpieczeń. Chcę to sobie wykupie, nie chce to lecę licząc że nic mi się nie stanie.
Volenti non fit iniuria :D
Wydawało mi się, że takie myślenie to przywilej nastolatków: "Nic mi się nie stanie, nie zachoruję i będę żyć wiecznie" :lol:
Aron napisał(a):
heniek napisał(a):
Ja zawsze wykupuję ubezpieczenie przed wyjazdem, koszt niewielki, a przynajmniej nie mam stresu.
Miałem okazję korzystać z EKUZ na Majorce w miejscowej przychodni, bez rewelacji, nikt nic nie wie, nikomu się nie chce i żaden z lekarzy nie mówił ani słowa po angielsku.
Prawdopodobnie analogiczne odczucia miałby Hiszpan korzystający ze świadczeń w przychodni w przykładowej Łebie.
O nie. Miałam przyjemność skorzystać z wizyty w przychodni w Łebie na wakacjach. Bardzo miła obsługa, profesjonalna porada lekarska, recepta, leki, i wracałam już do domu prawie zdrowa :lol:

Nie rozumiem, po co to bicie piany w tym wątku. Porad na temat ubezpieczeń podróżnych jest cała masa na tym forum. Wystarczy poczytać.
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#406 PostWysłany: 02 Kwi 2015 13:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Sie 2014
Posty: 1629
Zbanowany
Japonka76 napisał(a):
JarekGdynia napisał(a):
A ja się ciesze że chociaż w tym aspekcie nie jestem do niczego zmuszany. Nie ma żadnych przymusów i obowiązkowych ubezpieczeń. Chcę to sobie wykupie, nie chce to lecę licząc że nic mi się nie stanie.
Volenti non fit iniuria :D
Wydawało mi się, że takie myślenie to przywilej nastolatków: "Nic mi się nie stanie, nie zachoruję i będę żyć wiecznie" :lol:
.

Nie bardzo wiem o co Ci chodzi. Przecież ja nigdzie nie zachęcałem kogoś żeby leciał na żywioł i nie wykupował ubezpieczenia bo raz się żyje. Stwierdziłem fakt że akurat w tym wypadku nikt Cię do niczego nie zmusza. Chcesz wykupujesz ubezpieczenie, nie chcesz, nie wykupujesz. Ty decydujesz. O ten wybór mi chodzi bo w wielu dziedzinach życia takowego nie ma.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#407 PostWysłany: 02 Kwi 2015 14:05 

Aron napisał(a):
singielka_1976 napisał(a):
poza tym jak sama zauważyłaś, że tam z opieką zdrowotną może być różnie to użeranie się z NFZ dopiero może być ciekawe, prościej w razie czego skorzystać z polisy.


Korzystając z EKUZ w większości państw członkowskich UE/EFTA, nie mamy styczności z NFZ poza występowaniem o EKUZ, cały proces powinien odbyć się bezgotówkowo poza pacjentem, chyba, że nie mieliśmy ubezpieczenia zdrowotnego a korzystaliśmy ze świadczeń na podstawie wydanej wcześniej karty, wtedy NFZ będzie się domagał zwrotu kosztów. Jedynie w przypadku systemów ubezpieczeń zdrowotnych opartych o zwrot kosztów, głównie Francja i Belgia, jesteśmy obciążani w przypadku niektórych świadczeń kosztami, których zwrotu możemy dochodzić w miejscowej "kasie chorych" ewentualnie po powrocie w NFZ.


Kluczowe słowo: POWINNO ale rzeczywistość może być mniej optymistyczna.
Góra
 PM off  
      
#408 PostWysłany: 02 Kwi 2015 20:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2012
Posty: 1325
Loty: 225
Kilometry: 260 138
niebieski
Wniosków o refundacje od ubezpieczonych wpływa do NFZ w skali całego kraju ok 6 tys. a formularzy służących do rozliczeń bezgotówkowych ok. 120 tys. - dane za 2014 rok (jeszcze mocniejsza dysproporcja w ujęciu kwotowym). A spora część wniosków o refundację dotyczy sytuacji, gdy osoba korzystająca ze świadczeń nie posiadała EKUZ, ani nie próbowała w trakcie pobytu za granicą uzyskać certyfikatu zastępującego EKUZ.

Nie przeczę, że wszystko odbywa się idealnie, istnieje zjawisko bezpodstawnego nie uznawania EKUZ przez świadczeniodawców zagranicznych, na podstawie powyżej przytoczonych danych zakładam, że nie przekraczające 5% (trzeba uwzględnić ciemną liczbę osób która ponosi koszty i nie zwraca się z wnioskiem o refundację do NFZ, jeżeli by takiego zjawiska nie zakładać to nie przekracza 2%).

Rozumiem, że swoją opinię opierasz na jakimś indywidualnym doświadczeniu, jeżeli możesz opisz problem może będę mógł Ci doradzić, chyb że to tylko takie bezrefleksyjne powtarzanie sloganów...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#409 PostWysłany: 02 Kwi 2015 20:32 

Aron napisał(a):

Rozumiem, że swoją opinię opierasz na jakimś indywidualnym doświadczeniu, jeżeli możesz opisz problem może będę mógł Ci doradzić, chyb że to tylko takie bezrefleksyjne powtarzanie sloganów...



Na moje szczęście nie musiałam korzystać z EKUZ, choć zawsze go mam na wyjazdach podobnie jak swoją polisę ubezpieczenia turystycznego nawet jeśli jadę z biurem podróży.

Wystarczą mi doświadczenia z wyrobieniem tej karty (u nas jest ważna tylko 6 mies. podczas gdy w takich Czechach jest wydawana na 5 lat, to też o czymś świadczy.) czy też polska służba zdrowia z NFZ, utarczki z ZUSEM czy innymi urzędami albo przygody innych, którzy musieli korzystać z EKUZ za granicą a potem w PL udowadniali, że nie są wielbłądem.
Dziękuję, postoję ale co kto lubi:).
Góra
 PM off  
      
#410 PostWysłany: 03 Kwi 2015 17:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Cze 2012
Posty: 338
Loty: 16
Kilometry: 39 898
Po UE zawsze tylko NW :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#411 PostWysłany: 05 Kwi 2015 08:22 

Rejestracja: 02 Mar 2014
Posty: 52
Zbanowany
A i ważna sprawa, jeżeli jest jakaś choroba przewlekła (na pewno zapytają na słuchawce), to trzeba o tym poinformować. Takie ubezpieczenie jest zwykle droższe (o jakieś 30% - zależy od TU), ale jeżeli do czegoś by doszło to, TU może odmówić pokrycia kosztów przy normalnym ubezpieczeniu.
Niektórzy o tym zapominają.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#412 PostWysłany: 05 Kwi 2015 12:24 

Rejestracja: 20 Paź 2012
Posty: 289
Loty: 85
Kilometry: 236 428
niebieski
heniek napisał(a):
Nie ma chyba różnicy czy Łeba czy Majorka. Mieszkam w Poznaniu i bardzo rzadko mam pozytywne odczucia przy zetknięciu z państwową służbą zdrowia ;)
Dlatego zawsze warto mieć ubezpieczenie

I rozumiem ze jak jedziesz do Łeby to też kupujesz dodatkowe ubezpieczenie?
_________________
Image
https://my.flightradar24.com/noyle
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#413 PostWysłany: 05 Kwi 2015 12:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Cze 2012
Posty: 338
Loty: 16
Kilometry: 39 898
noyle napisał(a):
heniek napisał(a):
Nie ma chyba różnicy czy Łeba czy Majorka. Mieszkam w Poznaniu i bardzo rzadko mam pozytywne odczucia przy zetknięciu z państwową służbą zdrowia ;)
Dlatego zawsze warto mieć ubezpieczenie

I rozumiem ze jak jedziesz do Łeby to też kupujesz dodatkowe ubezpieczenie?


A kto bogatemu zabroni ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#414 PostWysłany: 06 Kwi 2015 09:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lut 2014
Posty: 88
noyle napisał(a):
heniek napisał(a):
Nie ma chyba różnicy czy Łeba czy Majorka. Mieszkam w Poznaniu i bardzo rzadko mam pozytywne odczucia przy zetknięciu z państwową służbą zdrowia ;)
Dlatego zawsze warto mieć ubezpieczenie

I rozumiem ze jak jedziesz do Łeby to też kupujesz dodatkowe ubezpieczenie?


Jak coś się poważniejszego stanie to człowiek raczej nie ma wyboru co do tego gdzie go zawiozą :P


Swoją drogą to w Polsce również można wykupić sobie takie ubezpieczenia medyczne ale działają na zasadzie,że ma się darmowe wizyty na przykład do wszystkich specjalistów w jednej z większych sieci, na przykład w Lux Medzie. Jeśli ktoś korzysta to jest to ok.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#415 PostWysłany: 06 Kwi 2015 10:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3534
srebrny
ja wykupuje z reguły ubezpieczenia w krajach bogatych-w innych sobie odpuszczam
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#416 PostWysłany: 06 Kwi 2015 10:28 

Rejestracja: 02 Mar 2014
Posty: 52
Zbanowany
becek napisał(a):
ja wykupuje z reguły ubezpieczenia w krajach bogatych-w innych sobie odpuszczam



Czyli lecąc do takiego Egiptu lub Tunezji nie wykupujesz sobie ubezpieczenia :) ?
A nie słyszałeś o takich przypadkach, ze ktoś dostał udaru, nie był ubezpieczony. Koszt leczenia i ściągnięcia do kraju to kilkaset tys zł. Rodzina przez telewizję prosiła o datki.
Góra
 Profil Relacje PM off
dj3500 lubi ten post.
 
      
#417 PostWysłany: 06 Kwi 2015 10:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3534
srebrny
nie planuje udaru a ty?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#418 PostWysłany: 06 Kwi 2015 10:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Cze 2012
Posty: 338
Loty: 16
Kilometry: 39 898
Wylewów też się nie planuje ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#419 PostWysłany: 06 Kwi 2015 11:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lut 2014
Posty: 88
Nic się nie planuje :P Złamania albo skręcenia nogi również. Mój sąsiad jednak w Egipcie swego czasu zapłacił za to prawie 10 tys. złotych .Nie miał ubezpieczenia, biuro podrózy się wypięło na niego.
Dobrze, że nie poszedł do szpitala dla turystów bo tam liczą sobie po 5 tys. złotych na dzień tylko do najtańszego szpitala w mieście tak więc kwota do zapłaty była w miarę znośna. Wakacje ogólnie sporo go kosztowały.
Góra
 Profil Relacje PM off
dj3500 lubi ten post.
 
      
#420 PostWysłany: 06 Kwi 2015 11:59 

Rejestracja: 31 Paź 2012
Posty: 150
Zawsze zabieram karty EKUZ i dodatkowo wykupuje ubezpieczenie choć ostatnimi razy to dodatkowe tylko dla dzieci.
_________________
http://nasze-lepsze-ja.blogspot.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2572 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 129  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group