Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2572 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 129  Następna
Autor Wiadomość
#341 PostWysłany: 16 Sty 2015 22:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2012
Posty: 1987
Loty: 123
Kilometry: 110 954
niebieski
OWU ? tam chyba jest wszystko...
_________________
vivere militare est
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#342 PostWysłany: 17 Sty 2015 07:49 

Rejestracja: 08 Paź 2013
Posty: 588
Loty: 65
Kilometry: 132 127
niebieski
Już gdzieś wspominałem w tym wątku że korzystam z ubezpieczenia które mam zawarte w koncie w banku Pekao. Miałem okazję pierwszy raz go użyć. Wprawdzie nie w podróży, bo wkraju ratowałem się assistance samochodowym które również jest w pakiecie i nie było problemu. Holowanie do wybranego mechanika załatwione na taką godzinę jak chciałem + auto zastępcze podstawione do mechanika w pół godziny. Było trochę zbędnych formalności ale ubezpieczenie jako całość działa, więc myślę że i w podróży się sprawdzi. Dla przypomnienia operatorem jest Allianz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#343 PostWysłany: 17 Sty 2015 10:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4829
Loty: 309
Kilometry: 516 019
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
Ubezpieczam siebie i rodzine na kazdorazowy wyjazd.
Nigdy nie postrzegałem tego jako niepotrzebny wydatek czy tez odczuwałem żal, ze kasa utopiona bo nic sie nie stalo.
Mam szczera nadzieje, ze nigdy nie bede musial skorzystac w praktyce z ubezpieczenia.

Moj szwagier jest lekarzem i ma watpliwa przyjemnosc jezdzic w ambulansie by odbierac "pacjentów" w Europie i przywozic do Polski na dalsze leczenie.
Koszty sa naprawde duze, w jego sytuacji transport + kierowca/y/ + lekarz pokrywa ubezpieczyciel, brak polisy to naprawde grubsze klopoty finansowe.
Pod rozwage dla chcacych "zaoszczedzic" troche PLN.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#344 PostWysłany: 17 Sty 2015 11:23 

Rejestracja: 20 Paź 2012
Posty: 289
Loty: 85
Kilometry: 236 428
niebieski
correos napisał(a):
Moj szwagier jest lekarzem i ma watpliwa przyjemnosc jezdzic w ambulansie by odbierac "pacjentów" w Europie i przywozic do Polski na dalsze leczenie.
Koszty sa naprawde duze, w jego sytuacji transport + kierowca/y/ + lekarz pokrywa ubezpieczyciel, brak polisy to naprawde grubsze klopoty finansowe.
Pod rozwage dla chcacych "zaoszczedzic" troche PLN.
A nie lepiej
Się wyleczyć za granica , niz narażać się na wątpliwie przyjemniejszy czy skuteczniejszy pobyt w naszych szpitalach. Fakt ubezpieczenie może się przydać do pokrycia kosztów transportu, szczególnie niezbędne będzie to w przypadku transportu zwłok.
_________________
Image
https://my.flightradar24.com/noyle
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#345 PostWysłany: 17 Sty 2015 23:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Gru 2013
Posty: 157
Pokaż mi ubezpieczyciela, który wg. OWU pokrywa wszystkie koszty leczenia za granicą. Przeważnie leczone są tylko stany ostre do momentu, aż transport do PL nie będzie zagrażał zdrowiu/życiu. A dalej niech się martwi pacjent i NFZ :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#346 PostWysłany: 18 Sty 2015 02:12 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1853
niebieski
To zwykle stanowia OWU, warto też zwrocić uwage na limit na leczenie ambulatoryjne
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#347 PostWysłany: 18 Sty 2015 11:29 

Rejestracja: 09 Sty 2012
Posty: 256
Loty: 38
Kilometry: 72 453
niebieski
lahcimmm2 napisał(a):
czy ktoś się orientuje jak wygląda sprawa ubezpieczenia podróżnego dla kobiet w ciazy?
z tego co wiem to tradycyjne tego nie obejmuja


Obejmują, poza kilkoma ostatnimi tygodniami ciąży (zwykle do 32.tygodnia) i oczywiście musi chodzić o nagłe pogorszenie stanu zdrowia w związku z ciążą, a nie o zwykłą, kontrolną wizytę, której termin akurat wypadł w czasie podróży. Pisałam w tym wątku, że 2013 roku wybrałam dla znajomej Uniqę, bo wizyty ambulatoryjne w związku z ciążą był nielimitowane, inni ubezpieczyciele mieli ograniczenia liczby wizyt i maksymalnej kwoty, którą zwracały. Uniqę wybraliśmy też dlatego, że bez dopłaty zawiera ubezpieczenie w wypadku chorób przewlekłych, za co zwykle trzeba dopłacać. Z ubezpieczenia nie korzystaliśmy, więc nie wiem, jak wypada w praktyce.
Na szybko teraz znalazłam, że np. Elvia daje we wszystkich wariantach (nawet najdroższym) tylko 1 wizytę ambulatoryjną do 100 euro. Z kolei bez limitów oprócz Uniqy jest też np. Hestia i ERV.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#348 PostWysłany: 18 Sty 2015 12:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2014
Posty: 40
stanowczo mogę polecić Generali- ubezpieczam się tam na każdą podróż również dlatego że już ich wypróbowaliśmy- 4 lata temu w Tajlandii jedno z nas nadepnęła na gwoździa który przebił stopę na wylot :/ jeden telefon wystarczył... karetka do szpitala, cała opieka z kosztami leczenia, powrót taxówką na koszt szpitala... ważna wskazówka- jak pytają czy moga Państwo pokryć koszty a my zwrócimy po powrocie to mówić że nie- wtedy wszystko odbędzie się bezgotówkowo. Później tylko jak chodziliśmy na zmianę opatrunku do byle jakiego punktu to bralismy rachunek do rozliczenia po powrocie bo to były grosze i nei było sensu załatwiać tego przez infolinie ale można było. Poza tym poza pierwszym telefonem na nasz koszt każdy następny to był telefon na Tajski numer z Infolini Generali w PL- jak mówiłem- proszę zadzownic za 8 minut to za tyle dzwonili... Naprawdę z czystym sumieniem mogę polecić :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#349 PostWysłany: 19 Sty 2015 12:00 

Rejestracja: 03 Lut 2014
Posty: 184
Loty: 127
Kilometry: 271 716
Co jest warte ubezpieczenie Signal Iduna.
http://wyborcza.biz/pieniadzeekstra/1,1 ... BoxBizLink
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#350 PostWysłany: 30 Sty 2015 19:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Lip 2014
Posty: 197
Loty: 18
Kilometry: 26 076
Macie jakąś sprawdzoną porównywarkę ubezpieczeń turystycznych ? Lecimy z żoną na tydzień do Paryża i chciałbym gdzieś ubezpieczyć nas wybierając najkorzystniejszą ofertę oczywiście ;) Prosiłbym o wskazówki :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#351 PostWysłany: 30 Sty 2015 20:29 

Rejestracja: 23 Gru 2014
Posty: 42
Zbanowany
jasiek1212 napisał(a):
Macie jakąś sprawdzoną porównywarkę ubezpieczeń turystycznych ? Lecimy z żoną na tydzień do Paryża i chciałbym gdzieś ubezpieczyć nas wybierając najkorzystniejszą ofertę oczywiście ;) Prosiłbym o wskazówki :)


zobacz tu

https://www.polisaturystyczna.pl/

http://www.turystyczne.ubezpieczeniaonline.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off
jasiek1212 lubi ten post.
jasiek1212 uważa post za pomocny.
 
      
#352 PostWysłany: 30 Sty 2015 21:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2012
Posty: 1050
Loty: 271
Kilometry: 540 311
niebieski
Potrzebuję kupić ubezpieczenie na wyjazd do USA. Prawdopodobnie zdecyduję się na ubezpieczenie w AIG kupowane przez esky.pl. Mam natomiast taki problem - może ktoś zorientowany mi pomoże. Wykupuję ubezpieczenie na konkretną ilość dni i przez tyle czasu ono obowiązuje. Co się jednak dzieje w przypadku, kiedy w czasie wyjazdu zachoruję i z tego powodu będę musiała przedłużyć pobyt bo na przykład będę w szpitalu. Czy wtedy ochrona ubezpieczeniowa też kończy się tak jak było zapisane wcześniej, czy jednak jeśli zdarzenie miało miejsce w czasie trwania polisy to ubezpieczyciel odpowiada aż do czasu mojego powrotu do kraju? Oczywiście przestudiowałam OWU, ale nie ma tam konkretnego wyjaśniania takiej sytuacji. Do tej pory zwykle kupowałam ubezpieczenie całoroczne więc nie miałam takich problemów, ale teraz zaczęłam się nad tym zastanawiać.
_________________
Relacje na forum: Izrael | Tajlandia | Korea Południowa | Grecja | Portugalia | Teneryfa i Gran Canaria | Palau
Zapraszam na bloga: olus blog
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#353 PostWysłany: 31 Sty 2015 01:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Gru 2013
Posty: 157
Zawsze kupuje esky AIG i w OWU było napisane, że wystarczy, żeby zdarzenie miało miejsce w okresie objętym polisą, żeby pokryć wszystkie koszty wynikające z umowy. Tak jest z każdym ubezpieczeniem, bo inaczej to nie miałoby większego sensu :). Nie wskażę Ci teraz gdzie dokładnie, bo czytałem to ostatnio jak leciałem do USA, czyli ponad rok temu.


Sent from my iPad using Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off
olus uważa post za pomocny.
 
      
#354 PostWysłany: 31 Sty 2015 11:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2012
Posty: 1050
Loty: 271
Kilometry: 540 311
niebieski
Dzięki. Właśnie tak sądzę, że nie miałoby to sensu, ale jednak w OWU nie dopatrzyłam się tego. Zresztą nie tylko w tym ale też w innych ubezpieczalniach. Jeszcze raz może przejrzę na spokojnie, ale chyba i tak kupię to ubezpieczenie.
_________________
Relacje na forum: Izrael | Tajlandia | Korea Południowa | Grecja | Portugalia | Teneryfa i Gran Canaria | Palau
Zapraszam na bloga: olus blog
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#355 PostWysłany: 31 Sty 2015 14:05 

Rejestracja: 21 Lis 2014
Posty: 607
niebieski
A propos tego jeszcze drobna uwaga- większość OWU, które ja miałem w rękach mówi o finansowaniu takich kosztów leczenia, które pozwolą przywrócenie możliwośći transportu chorego do RP- i ten transport również jest finansowany z ubezpieczenia.
Także, słabe pocieszenie w takim kontekście, ale nawet jeśli poważnie zachorujesz to nikt Cię za granicą długo trzymać nie będzie i i tak wrócisz tak szybko, jak będzie to możliwe.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#356 PostWysłany: 31 Sty 2015 16:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Lip 2013
Posty: 310
niebieski
@olus, takie ubezpieczenie obejmuje okres do momentu całkowitego wyleczenia, albo do chwili w której lekarz stwierdza, że nic więcej nie można zrobić (i potwierdza to odpowiednim zaświadczeniem). Ważne, żeby wydarzenie miało miejsce w okresie trwania ubezpieczenia. Wiem to na 100%, bo z autopsji. W 2013 r miałam kilkudniowe ubezpieczenie turystyczne i wypadek. Po powrocie dalsze leczenie, wizyty u specjalistów i stały kontakt z ubezpieczycielem. Do tej pory nie zgłosiłam wypadku (mam na to miesiąc od momentu całkowitego zakończenia leczenia, potwierdzonego zaświadczeniem lekarskim). Dodatkowo zbieram paragony z aptek itp. - to również mam ubezpieczycielowi przedstawić.
Z tym, że ubezpieczałam się w Warcie. Ale myślę, że to jest standard.
Pozdrawiam :)
_________________
magiczna-torpeda-akcja-na-dom-dziecka-w-nepalu,18,108915
Góra
 Profil Relacje PM off
olus uważa post za pomocny.
 
      
#357 PostWysłany: 31 Sty 2015 17:14 

Rejestracja: 10 Lip 2013
Posty: 88
Loty: 274
Kilometry: 806 939
Najtańsze ubezpieczenie w warcie plus kod zniżkowy do znalezienia w necie, porównajcie sumy ubezpieczenia.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#358 PostWysłany: 31 Sty 2015 17:42 

Rejestracja: 25 Lis 2011
Posty: 263
niebieski
warto przemyśleć wyrobienie karty Diners Club, bo jest do końca lutego promocja na Diners Club LOT zwłaszcza dla osób które często podróżują, lub na wyjazd do państw "drogich". Karta kosztuje 100 zł na pierwszy rok, a jest przy niej ubezpieczenie do 1.000.000 $, obejmuje też dzieci do 18 lat, chyba że się uczą do 25 lat ,
ja wyjeżdżam z córką do Brazylii, zapłaciłybyśmy za ubezpieczenie ponad 200 zł, a tak jest za 100 i to dobre,
poza tym karta daje wstęp do saloników i przydaje się przy płatnościach na niektóre OTA
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#359 PostWysłany: 31 Sty 2015 17:53 

Rejestracja: 21 Lis 2014
Posty: 607
niebieski
Co do Dinersa, to zapraszam do wątku:
diners-club-karta-dyskusja-ogolna-i-promocje,181,38970?start=340

Strony mniej więcej od 15 do ostatniej- omawiane są niewątpliwie niekorzystne zmiany wprowadzane przez DC od nowego roku (realnie od połowy marca) w zakresie ubezpieczenia. Niestety miliona dolarów już nie ma- zresztą do tej pory był wyłącznie w OC w szkodzie na osobie, także średnio przydatne.
Suma KL owszem- stosunkowo wysoka i takie ubezpieczenie kupowane osobno jest nie-tanie, ale warto jednak trzymać się faktów. Nie jest to milion dolarów :)

Również co do tej promocji za 100zł- de facto musisz zakładać posiadanie tej karty przez co najmniej 2 lata, bo przy rezygnacji przed upływem roku, zostaniesz obciążony kosztem promocyjnch mil, a to koszt de facto równy opłacie rocznej.

Wreszcie- nie każdy ma formalną możliwość wnioskowania o tę kartę, gdyż DC ma określone wymagania co do dochodu i zdolności kredytowej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#360 PostWysłany: 31 Sty 2015 18:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 670
srebrny
Sprawdzałem ostatnio ceny ubezpieczeń podróżnych KL itp. i co prawda najtaniej wychodziła mi Warta, ale po wpisaniu kodu promocyjnego w Axa Travel: FERIE2015 (ważny do 01.03.2015) odliczyło 15% rabatu i wersja rodzinna ubezpieczenia (Travel Large Family) wyszła bardzo korzystnie biorąc pod uwagę jak wiele ubezpieczeń jest w pakiecie (KL na niezłą sumę, bagaż, OC i NNW). Ostatecznie zdecydowałem się więc na Axa. Co więcej poza okresem promocyjnym można wykorzystać kod na 10% zniżki, trzeba wybrać na ich profilu Facebook odpowiednią opcję powodującą wygenerowanie prośby o kod, ale trzeba to zrobić dużo wcześniej, bo ktoś najwyraźniej rozsyła kody ręcznie, dostałem taki kod po ok. 10 dniach.
_________________
Moje relacje: WIetnam - taki piękny chaos
Singapur, Kuala Lumpur, Japonia
Meksyk: Relacje z podróży » Ameryka Północna » Ale Meksyk!
Chiny: Relacje z podróży » Azja Południowo-Wschodnia »Azja Południowo-Wschodnia »Pekin i Szanghaj - czyli nigdzie nie lecimy
Góra
 Profil Relacje PM off
dexMorgan lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2572 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 129  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
cron
phpBB® Forum Software © phpBB Group