Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2572 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 129  Następna
Autor Wiadomość
#221 PostWysłany: 25 Cze 2014 23:54 

Rejestracja: 14 Kwi 2010
Posty: 99
Pochwalę się, bo mam doświadczenia z wykorzystaniem ubezpieczenia. Wykupiłem ubezpieczenie w Warcie. Trafiłem do szpitala w USA na jeden dzień, dałem do skserowania ubezpieczenie, po kilku tygodniach dostałem tylko prosty formularz do wypełnienia i odesłania. Potem tylko się dowiedziałem, że rachunek wyszedł na ponad $3000. Nie mniej ubezpieczenie sprawilo się znakomicie, mogłem wybrać sobie dowolny szpital, a rachunków nawet na oczy nie widziałem, było to dla mnie całkowicie transparentne. Tak powinno działać dobre ubezpieczenie!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wakacyjne loty (z bagażem) do Uzbekistanu z Warszawy od 1731 PLN. Sporo terminów Wakacyjne loty (z bagażem) do Uzbekistanu z Warszawy od 1731 PLN. Sporo terminów
Wczasy w Grecji: urlop z wyżywieniem w 4* hotelu na Korfu za 2259 PLN Wczasy w Grecji: urlop z wyżywieniem w 4* hotelu na Korfu za 2259 PLN
#222 PostWysłany: 26 Cze 2014 01:37 

Rejestracja: 19 Lut 2014
Posty: 314
celll18 napisał(a):
Dzięki za wyczerpującą odpowiedz. A musiałeś z tego korzystać ?


Cale szczęscie nie. Moje zainteresowanie tym ubezpieczeniem wzbudził kilka lat temu na Krakowskim Festiwalu Górski śp Artur Hajzer opowiadając o jednej z wypraw programu Polski Himalaizm Zimowy (rok czy dwa przed Broad Peakiem). Tam sobie "tylko" poodmrażali ręce i w stanie krytycznym musieli być ewakuowani. Hajzer wspomniał, że wszystkie koszty ewakuacji pokryli właśnie z ubezpieczenia Wojażer (oczywiście w wersji z pakietami full wypas). Więc w sumie tyle o nim wiem, zadziałała rekomendacja Hajzera i to że mogłem sobie dokupić sporty wysokiego ryzyka.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#223 PostWysłany: 30 Cze 2014 23:29 

Rejestracja: 03 Gru 2013
Posty: 5
Zbanowany
jok napisał(a):
Pochwalę się, bo mam doświadczenia z wykorzystaniem ubezpieczenia. Wykupiłem ubezpieczenie w Warcie. Trafiłem do szpitala w USA na jeden dzień, dałem do skserowania ubezpieczenie, po kilku tygodniach dostałem tylko prosty formularz do wypełnienia i odesłania. Potem tylko się dowiedziałem, że rachunek wyszedł na ponad $3000. Nie mniej ubezpieczenie sprawilo się znakomicie, mogłem wybrać sobie dowolny szpital, a rachunków nawet na oczy nie widziałem, było to dla mnie całkowicie transparentne. Tak powinno działać dobre ubezpieczenie!

to prawda a nie wszystkie tak działają
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#224 PostWysłany: 01 Lip 2014 07:46 

Rejestracja: 26 Kwi 2014
Posty: 361
niebieski
Warta jest ok. Obecnie jest 20% zniżki na ubezpieczenie w Warcie przy zakupie przez neta.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#225 PostWysłany: 02 Lip 2014 16:27 

Rejestracja: 23 Lis 2013
Posty: 323
Loty: 59
Kilometry: 151 609
niebieski
Mam inne pytanie: wyjeżdżamy do Egiptu na wypoczynek zorganizowany (Itaka).
Chcemy przy okazji zwiedzić Petrę oraz Jerozolimę - organizatorem nie będzie Itaka.
Jak wygląda sprawa ubezpieczenia w przypadku takiego wyjazdu?
Ubezpieczenie Itaki obejmuje nas wtedy czy nie?
Pytam, bo na jednym z poprzednich wyjazdów rezydent stwierdził, że nie obejmuje...
_________________
Pamiętnik lotów
Moje DIY
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#226 PostWysłany: 02 Lip 2014 17:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2078
niebieski
sprawdź w umowie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#227 PostWysłany: 02 Lip 2014 17:20 

Rejestracja: 05 Sty 2014
Posty: 118
Fafikdog napisał(a):
Mam inne pytanie: wyjeżdżamy do Egiptu na wypoczynek zorganizowany (Itaka).
Chcemy przy okazji zwiedzić Petrę oraz Jerozolimę - organizatorem nie będzie Itaka.
Jak wygląda sprawa ubezpieczenia w przypadku takiego wyjazdu?
Ubezpieczenie Itaki obejmuje nas wtedy czy nie?
Pytam, bo na jednym z poprzednich wyjazdów rezydent stwierdził, że nie obejmuje...


Witam
Zazwyczaj reguła przy wycieczkach fakultatywnych jest taka, że jeżeli kupujesz wycieczki u rezydenta Itaki, który się wami opiekuje w Egipcie to ubezpieczenie jest (wycieczka zazwyczaj droższa). Jeżeli kupisz od "tubylców" to nie masz ubezpieczenia

Ale jak było wspomniane zawsze warto przeczytać umowę
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#228 PostWysłany: 02 Lip 2014 17:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Gru 2013
Posty: 1845
Loty: 76
Kilometry: 125 391
niebieski
Nie ma takiej reguły.
Ubezpieczenie obejmuje cały okres w danym miejscu. Nieważne z kim na miejscu organizujecie sobie czas. Rezydenci często ściemniają, że na wycieczkach lokalnych nie ma ubezpieczenia. Jest to bzdura. Inna sprawa, że ubezpieczenie macie pewnie na Egipt a Petra to Jordania zaś Jerozolima Izrael. Przeczytać warunki ubezpieczenia.
_________________
Image
MOJE RELACJE Z PODRÓŻY
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#229 PostWysłany: 02 Lip 2014 18:03 

Rejestracja: 02 Lip 2014
Posty: 2
Zbanowany
Ja jak jechałem rok temu w Alpy wykupiłem Alpin Vereine, nie polecam... nic się od nich nie odzyska, jedynie żerują na ludziach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#230 PostWysłany: 02 Lip 2014 23:25 

Rejestracja: 15 Sty 2014
Posty: 245
niebieski
Czy ktoś jest w stanie polecić ubezpieczalnię, która pokrywa koszty bezgotówkowo. Ogólnie chcę wykupić ubezpieczenie na 5 dni w Izraelu. Najciekawiej wychodzi mi AXA Travel za 27zł przy 30kKL i 4kNNW (pakiet LARGE). Nie powiem bo mam w planach w przyszłości dalsze podróże, a fakt płatności bezgotówkowej ubezpieczyciela będzie o wiele lepszy niż z własnej kieszeni.

p.s.
Przerabiam ten temat już drugi dzień i jeśli dalej tak pójdzie to chyba sam zacznę je sprzedawać.
p.s. 2
ktoś wypowie się na temat kontaktu z AXA ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#231 PostWysłany: 02 Lip 2014 23:38 

Rejestracja: 20 Paź 2012
Posty: 289
Loty: 85
Kilometry: 236 428
niebieski
Kostek92 napisał(a):
Ja jak jechałem rok temu w Alpy wykupiłem Alpin Vereine, nie polecam... nic się od nich nie odzyska, jedynie żerują na ludziach.

Akurat jedyne ubezpieczenie , które ma sens. Ubezpieczenie to gwarantuje zwrot kosztów za akcje ratowniczą w górach. Poza tym daje sporo zniżek w schroniskach np w Austrii czy dolomitach.

A wszystkie inne ubezpieczenia zdrowotne na terenie Europy nie mają najmniejszego sensu. To tak jakby kupować ekstra ubezpieczenie jadąc nad nasze morze.
_________________
Image
https://my.flightradar24.com/noyle
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#232 PostWysłany: 05 Lip 2014 00:22 

Rejestracja: 19 Paź 2011
Posty: 56
Czy ma ktoś jakieś doświadczenie w ubezpieczeniu turystycznym w czasie ciąży? Chodzi mi o wyjazd w UE (konkternie na Majorkę). Do tej pory zawsze wyrabiałam tylko kartę EKUZ, na szczęście nigdy nie była potrzebna, ale zastanawiam się czy w związku z ciążą nie powinnam dokupić osobnego. Tyle, ze po przejrzeniu informacji w Internecie nie jestem pewna, czy dodatkowe ubezpieczenie da coś innego niż EKUZ (zwrot za wizytę 100 euro). Ktoś może przerabiał już podobny temat?
_________________
Zapraszam na bloga z relacjami z podróży-> www.europejskiepodroze.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#233 PostWysłany: 19 Lip 2014 11:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sty 2014
Posty: 321
Loty: 229
Kilometry: 561 958
niebieski
Witam,
w sierpniu będę w Japonii, Indonezji i Dubaju, który kraj podać przy kupowaniu ubezpieczenia? Przykładowo w Warcie należy podać kraj najbardziej oddalony od Polski, w moim przypadku Indonezja, tylko że koszt leczenia w Indonezji a w Japonii to spora różnica. Czy jest to obojętne i ważna jest tylko suma ubezpieczenia?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#234 PostWysłany: 19 Lip 2014 11:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2012
Posty: 5438
Loty: 153
Kilometry: 313 223
srebrny
Zazwyczaj ubezpieczenia podzielone są na strefy to jest: 1 to Europa, a 2 to cały świat, więc w sumie bez znaczenia. Jeśli jest rubryka do podania państw to podajesz wszystkie, a jeśli można wpisać jedno to wpisz to w którym będziesz najdłużej.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#235 PostWysłany: 19 Lip 2014 11:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sty 2014
Posty: 321
Loty: 229
Kilometry: 561 958
niebieski
szymonpoznan1 napisał(a):
Zazwyczaj ubezpieczenia podzielone są na strefy to jest: 1 to Europa, a 2 to cały świat, więc w sumie bez znaczenia. Jeśli jest rubryka do podania państw to podajesz wszystkie, a jeśli można wpisać jedno to wpisz to w którym będziesz najdłużej.

Ale szybka odpowiedź, dzięki :D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#236 PostWysłany: 21 Lip 2014 10:09 

Rejestracja: 19 Lut 2014
Posty: 314
To teraz pytanie: czy rodziny pasażerów MH17 dostaną odszkodowanie z ubezpieczenia turystycznego? Firmy ubezpieczeniowe jak jeden mąż wpisują do OWU brak ubezpieczenia szkód powstałych w wyniku wojny lub terroryzmu. O ile rozumiem, iż lecąc do Izraela w obecnym czasie wykupić należy ubezpieczenie od terroryzmu i wojny, o tyle czy ktokolwiek pomyślałby o tego typu ubezpieczeniu lecąc do Australii czy Japonii? Sporo pasażerów na locie MH17 lata do Australii. Z naszej perspektywy - loty WAW do DOH przelatują nad Bagdadem, który bezpiecznym miejscem niestety nie jest. W gruncie rzeczy większość kierunków azjatyckich ma na trasie jakąś strefę walk, a my nie mamy przecież żadnego wpływu czy linia lotnicza nie przewiezie nas nad "teoretycznie bezpiecznym" terenem...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#237 PostWysłany: 21 Lip 2014 10:42 

Rejestracja: 08 Mar 2012
Posty: 93
Zbanowany
Bardzo ciekawą kwestię poruszyłeś. Ubezpieczyciele zapewne będą powoływać się na wyłączenie odpowiedzialności z powodu zdarzenia o charakterze terrorystycznym, mającego miejsce na terenie działań wojennych. Z drugiej jednak strony lot odbywał się regularną linią lotniczą, a pasażerowie nie znali trasy lotu ani nawet nie mieli w planach przebywać na Ukrainie. Moim zdaniem ubezpieczeni dostaną należne odszkodowanie, jeśli nie po dobroci to drogą sądową.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#238 PostWysłany: 24 Lip 2014 00:20 

Rejestracja: 05 Mar 2011
Posty: 181
Loty: 57
Kilometry: 99 151
Lecę we wrześniu do Gruzji i Armenii na 15 dni. Nie przewiduje uprawiania żadnych sportów ekstremalnych, jedynie wędrówki po górach. Jakie ubezpieczenie polecacie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#239 PostWysłany: 31 Lip 2014 01:37 

Rejestracja: 31 Lip 2014
Posty: 1
Ja na pewno nie polecam Compensy i firm obsługiwanych przez Europe Assistance.

W październiku 2012 roku wyjechałam w półroczną podróż dookoła świata. Na podróż wykupiłam najwyższy możliwy pakiet ubezpieczeniowy Compensa Vienna Insurance Voyage II. W podróży przez Azję złapałam cały zestaw potencjalnie śmiertelnych bakterii, w tym Salmonella. Mój organizm dość dobrze znosił zarażenia i nie dawał wyraźnych objawów choroby, postanowiłam jednak to sprawdzić udając się do lekarza w kolejnym odwiedzonym przez mnie kraju, czyli w Australii.

Ubezpieczyciel został poinformowany o wizycie. Pierwszy lekarz, do którego się udałam stwierdził zatrucie i nie zlecił konkretnych badań tylko obserwację. Koszty wizyty wyniosły $70. Objawy jednak się nasilały, postanowiłam więc udać się do lekarza po raz drugi. Informację zgłosiłam do ubezpieczyciela (a dokładnie do Europe Assistance Polska, który obsługiwał ubezpieczyciela), który przez dobre 4 dni nie potrafił udzielić mi informacji, co powinnam zrobić. Udałam się na ostry dyżur (zgodnie z zaleceniem pracownika Europe Assistance Polka). Lekarz wykonał tylko niezbędne badania potrzebne do stwierdzenia mojego stanu zdrowia - badania krwi oraz usg brzucha. Stwierdził zarażenie bakteriami, przepisała całą gamę antybiotyków i wypuścił do domu.

Po wspomnianych wcześniej czterech dniach oczekiwania dowiedziałam się od Europe Assistance Polska, że prawdopodobnie ubezpieczyciel nie pokryje kosztów leczenia, bo przekroczyły one zakres niezbędnych badań umożliwiający powrót do kraju, ale byłam już po wizycie.

Żeby bardziej zobrazować sytuację, to mniej więcej tak jakby człowiek złamał rękę, pierwszy lekarz do którego by udał się pacjent nie zleciłby prześwietlenia, a kolejny tak żeby stwierdzić czy ręka jest złamana czy nie. Czy lekarz przekroczył zakres pomocy niezbędnej i powinien odesłać pacjenta ze spuchniętą ręką w bardzo długą podroż do kraju, żeby tam podjął leczenie? Wydaje mi się, że o stanie zdrowia pacjenta i podjęciu niezbędnych działań decyduje lekarz zajmujący się pacjentem, a nie pracownicy biura, którzy z założenia wyszli że zakres został przekroczony.

Firma Compensa Vienna Insurance zwróciła mi koszty pierwszej wizyty w wysokości $70, ale odmówiła zwrotu kosztów drugiej wizyty, które wyniosły ponad 3 tysiące złotych.

Całą historię opisałam szczegółowo na swoim blogu http://whereisjuli.com/ubezpieczenie-w-podrozy/

PRZESTRZEGAM! A ja będę dochodzić swoich praw!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#240 PostWysłany: 31 Lip 2014 10:41 

Rejestracja: 25 Sty 2012
Posty: 231
niebieski
Niestety ubezpieczenia są dobre dopóki nie musisz z nich skorzystać. Potem zestaw trików i manipulacji by zniechęcić cię do starania się o zwrot kosztów. Norma u większości ubezpieczycieli. Jak coś wykracza poza standardową wizytę u lekarza I kontaktu to często jest kwestionowane.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2572 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 129  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group