Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 01 Maj 2016 00:25 

Rejestracja: 07 Lip 2011
Posty: 51
Przymierzam się powoli do rozplanowywania tegorocznych wakacji i szukam obecnie miejsc, do których mógłbym dotrzeć tak w nie więcej niż ~6h samochodem i spędzić tam około tygodnia. Z okolicznych stolic w takiej odległości mam już wszystko co mnie interesowało zaliczone (Berlin, Wiedeń, Praga), ale wiadomo, że na stolicach świat się nie kończy :D

Pokopałem trochę i bardzo ciekawe wydaje mi się Drezno chociaż nie jestem przekonany, czy jest tam co robić przez tydzień więc ewentualnie trzeba by to łączyć z wycieczkami do okolicznych miast. Myślałem też (i to w sumie można by dołączyć nawet do tego Drezna jeśli tam serio nie byłoby czego robić) o dawnym cesarskim trójkącie czyli Karlowe Wary i Mariańskie Łaźnie (trzeci wierzchołek czyli Franciszkańskie Łaźnie chyba nie prezentuje nic ciekawego).

Poleciłby ktoś coś jeszcze?


Ostatnio edytowany przez Abcn, 01 Maj 2016 22:43, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#2 PostWysłany: 01 Maj 2016 00:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sty 2013
Posty: 631
Może Budapeszt, albo Lwów (+np. Truskawiec, Drohobycz) jak bardziej celujesz w miejskie klimaty?
Są na +/- 6 godzin jazdy samochodem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 01 Maj 2016 00:58 

Polecam kolejną okoliczną stolicę: http://www.niebieskaplaneta.pl/index.ph ... a-slowacji
Góra
 PM off  
      
#4 PostWysłany: 01 Maj 2016 09:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 806
Loty: 59
Kilometry: 98 063
niebieski
Tigro napisał(a):

Pokopałem trochę i bardzo ciekawe wydaje mi się Drezno chociaż nie jestem przekonany,.............................

Poleciłby ktoś coś jeszcze?



Drezno i okolice są super. Cała Szwajcaria saksońska jest warta grzechu. Nie wiem na co się ustawiasz ale .....
Jest co zwiedzać:
- Drezno
- Miśnia
- Budziszyn - po drodze warto się zatrzymać
- Zamki i pałace - ja byłem tylko w tych: Pałac Moritzburg, Zamek Weesenstein, Zamek Hohnstein, Pałac Pillnitz
- Twierdza Königstein,

Aktywnie:
- Szlak rowerowy wzdłuż Łaby - szczególnie okolice Bastei - koniecznie
- Skałki Bastei - po szlakach i nie tylko
- Brama Prawicka i Szwajcaria Czeska - absolutny mus
- Jak lubisz - stateczkiem po Łabie też można

Ne pewno nie będziesz się nudził . Region oferuje bardzo dużo - ja byłem przez 5 dni i ... za krótko.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 01 Maj 2016 09:37 

Jeśli lubisz wino i jeździsz na rowerze to polecam Morawy a zwłaszcza południowe ;) .
Znojmo, Mikulov, zespół pałacowo-parkowy Lednice-Valtice to tylko kilka atrakcji, na bazę wypadową polecam okolice miejscowości Pasohlavky.
Jeśli zdecydujesz się na ten kierunek to chętnie podpowiem szczegóły :) .
Góra
 PM off  
      
#6 PostWysłany: 01 Maj 2016 20:46 

Rejestracja: 07 Lip 2011
Posty: 51
Dzięki wielkie za odpowiedzi!

@Meduzy - Budapeszt mam już zaliczony, nie wymieniłem go, bo tam akurat leciałem i wydawało mi się, że samochodem jedzie się dłużej niż 6h :)
@Higflyer - do Bratysławy nie umiem sie przekonać. Co rok planuję ją rozważyć i co rok kończę po 10 minutach. Niektórym ten klimat leży i fajnie, ale dla mnie niestety ten bratysławska małomiasteczkowość jest mega nieatrakcyjna :(
@Zibid - o, to bardzo ciekawe, dzięki za listę tego co odwiedziłeś! Obczytam to wszystko, ale to świetna informacja, że jednak jest tam (i w okolicy) co robić :)
@singielka_1976 - wino tak, z rowerem mi niestety nie po drodze :D Obczytam region i jak coś to się zgłoszę, dzięki!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 06 Maj 2016 16:08 

Rejestracja: 06 Sie 2014
Posty: 370
Loty: 115
Kilometry: 240 990
niebieski
Budapeszt, ew depnij do 10 godzin i północna Chorwacja, Pula itp :D
_________________
zapraszam serdecznie :-) na nasz ig: Podróżnicy z Kórnika :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 11 Maj 2016 08:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2013
Posty: 589
Loty: 2
Kilometry: 1 679
niebieski
masz samochód elektryczny, że bateryjek starczy na 6h jazdy ? ;)

A tak na poważnie - jak kolega Grzes830324 - zdecydowanie Chorwacja !
Byłem autem 4-5 razy.
W tym roku pewnie też pojadę. Z Krakowa ruszam popołudniu/wieczorem... i rano jestem w dowolnym miejscu Chorwacji 8-)
_________________
◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 11 Maj 2016 08:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4830
Loty: 309
Kilometry: 516 019
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
ja polecam ci miejsca z mojej tegorocznej majówki m.in. Szczeliniec, Błedne, Skały, Adrspach S
https://www.google.pl/search?q=szczelin ... 20&bih=940
https://www.google.pl/search?q=b%C5%82e ... 20&bih=940
https://www.google.pl/search?q=b%C5%82e ... q=adrspach

dla milosnikow zamkow: Nachod, Broumow, Teplice
dla dzieciakow zoo: Dvur Kralowe
i wiele wiele innych
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group