Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 20 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 02 Lip 2012 16:12 

Rejestracja: 02 Lip 2012
Posty: 7
Witam.
Naszedł mnie pomysł by w przyszłym roku wybrac się na wakacje do Turcji - wyczytałem że ciekawie jest w mieście Fathiye i jest tam pare ciekawych miejsc obok a nie tylko morze i widoczki ;).
Teraz konkretnie chodzi mi o to jak się tam dostać? samolot czy autokar - ile trwa podróż? Interesują mnie wyjazdy/wyloty z Krakowa lub Katowic.
Jakie linie lotnicze wogóle tam latają?? Jakie mniejj więcej są ceny w Turcji??
Możecie polecić również inne miasta bo na razie to jest dla mnie temat ruchomy.
Interesuje mnie nie tylko morze ale również zabytki ' jakieś starożytne miasta ' grobowce i tym podobne. Mogą być też jakieś góry. Te wszystkie rzeczy akurat można znaleźć obok Fathiye. Jestem jednak otwarty na inne propozzycje :)
Pozdrawiam.


Ostatnio edytowany przez Abcn, 20 Lip 2018 16:13, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#2 PostWysłany: 02 Lip 2012 16:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Mar 2010
Posty: 750
Loty: 264
Kilometry: 273 201
Zbanowany
niebieski
szukaj np. tu: http://www.tui.pl/bilety-lotnicze/przeloty-czarterowe
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 13 Lip 2012 14:19 

Rejestracja: 13 Lip 2012
Posty: 1
Czesc. Polecam Ci wynajecie samochodu w Fethiye i przejazd wybrzezem do Antalyi w ciagu powiedzmy 4-5 dni. Mnostwo wrazen, ruin, uroczych plaż, małych miasteczek, nie ma problemu z noclegami na dziko. W okolicach samego Fethyie z ciekawszych atrakcji warto zobaczyc Kayakoy - opuszczone greckie miasto, ew. Oludeniz (ale przygotuj sie na klimat jak na deptaku w Miedzyzdrojach) i polozny kilka kilometrow na poludnie od niego rezerwat żółwi (piekna plaża z ktorej mozna korzystac w ciagu dnia). Fajną dziką plaze znajdziesz natomiast na malym polwyspie na zachod od Fethiye.
Góra
 Profil Relacje PM off
Raphael uważa post za pomocny.
 
      
#4 PostWysłany: 05 Paź 2012 08:59 

Rejestracja: 28 Wrz 2012
Posty: 4
gswito napisał(a):
(...)Możecie polecić również inne miasta bo narazie to jest dla mnie temat ruchomy. (...) Jestem jednak otwarty na inne propozzycje :)
Pozdrawiam.


Jeśli chodzi o inne miejsca to polecam w szczególności Kapadocję. Obiecuję sobie, że kiedyś tam wrócę, aby jeszcze raz zobaczyć niesamowite formacje skalne, podziemne miasta i kościoły. Warto zwiedzić skansen Goreme , „twierdzę” w Uchisar i podziemne miasto Kaymakli. Przy większych funduszach można wynająć lot balonem - okolica z góry musi wyglądać niesamowicie.
Istambuł - to cała masa zabytków i jeden dzień to zdecydowanie za mało, aby chłonąć atmosferę miasta. Koniecznie trzeba zobaczyć magiczną Hagia Sofia, Błekitny Meczet, kompleks pałacowy Topkapi.
Z innego regionu Turcji polecam Pamukkale - białe wapienne tarasy i baseny wody z gorących źródeł. Niedaleko znajdują się ruiny Hierapolis. Bardzo zatłoczony, ale wart zobaczenia jest też Efez. Ruiny jednego z najlepiej zachowanych miast antycznych na świecie: Droga Arkadyjska, amfiteatr, fontanna Trajana oraz świątynia Artemidy.
Polecam :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 05 Paź 2012 09:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2012
Posty: 57
Właśnie wrócilismy z Kapadocji. Do Stambułu lecieliśmy z Pegasusem z Bolonii za 49Euro ze Stambułu za 100zł nocnym autobusem do Goreme. Z Kapadocji można wygodnie wrócić albo dolecieć również samolotem. Pegasus i Anadolujet latają tanio (również około 100zl) ze Stambułu do Kayseri

W sezonie, gdy Wizz lata z Katowic do Burgas podróż do Turcji skraca się do około 5-6h i jest się wcześnie w Stambule. Czyli można na upartego pojechać do Kapadocji na przedłużony weekend (tak4,5 dni) i wrócić i zamnąć się w jakichś 600/700zł na osobe
_________________
Ania i Marcin, pozdrawiamy. Nasza galeria zdjęć na flickr
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 23 Sty 2013 12:45 

Rejestracja: 19 Sie 2011
Posty: 57
Po przeczytaniu na lonely planet o najfajniejszych na swiecie nocnych pociagach, posrod ktorych bylo polaczenie Sofia-Istambul, w mojej glowie zakielkowal pomysl wybrania sie tam latem. Moim ulubionym kierunkiem wakacyjnym jest jednak Skandynawia i planowanie podrozy do Turcji to dla mnie jak planowanie lotu w kosmos :) Korzystal ktos moze z tego nocnego polaczenia do Istambulu? Oplaca sie? annomano piszesz, ze Pegasus jest korzystny - przejrzalam oferte i wydaje mi sie ze lot w dwie strony z kilku europejskich lotnisk zaczyna sie od EUR100, czy mozna cos taniej wyrwac?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 04 Kwi 2013 17:03 

Rejestracja: 06 Lis 2012
Posty: 28
hej planuję na te wakacje wyjazd do Turcji.Jesli chodzi o daty, jestem raczej elastyczne-tzn od ostatniego tygodnia czerwca aż do końca września (studentka:) Zastanawiam się,jak to wszystko zaplanować-czy koś może z was ma doświadczenia w tureskich eskaadach? Koniecznie chcę być 'stambule-na pewno parę dni co najmniej .Patrzyłam na bilety i kosztują one ok 750 w obie strony-czy jest opcja znalezienia coś tańszego?Na pewno tańsze są czartery ,ale nie wiem,cy opłaca się zakupić bilet czarterowy i potem trochę "oszczędać \" się do Turcji,by dotrzeć w końcu do Stambułu-czy ktoś może ma tego typu doświadczenia.Dodam,że jestem dziewczyną i jeżdżę sama,na razie jeździłam po Europie, ale jak rozumiem tu trzeba trochę bardziej uważać:) Bardzo proszę o wszelką pomoc,sugestie,fajne kierunki.Oczywiście wszystko na jak najmniejszych kosztach i jak najbardziej spartańsko.A co sądzicie o drodze lądowej?Różne opinie słyszałam- niektórzy twierdzą ,że pociągiem to w sumie wychodzi tyle samo,co samolotem,tylko dotarcie trochę dłuższe;P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 08 Maj 2013 23:07 

Rejestracja: 07 Sie 2012
Posty: 20
witam,

w czerwcu wybieram sie na praktyki do Istambulu. już muszę sobie zakupic lot konkretny, tudzież wiedziec jak sie dostane i o której bo takie wymagania. ;)
co polecacie jeśli chodzi o dojazd? sprawa dość pilna a nie wiem kompletnie czym tam się dostać najlepiej koło 20 czerwca (powrót w sierpniu).
ogólnie co polecacie poza tym jak będę w istambule?

pozdrawiam ciepło
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 18 Lip 2013 13:29 

Rejestracja: 09 Maj 2011
Posty: 31
Jakie są koszta wynajęcia auta na 3-4 dni (pomijam biura typu Hertz)? Polecacie jakieś miejsca w okolicach (powiedzmy do 200km) Stambułu?
Zastanawiam się nad lotem do Bourgas i stamtąd na parę dni do Stambułu i okolic, będę miał krótki urlop, więcej nie dam rady niestety.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 18 Lip 2013 17:39 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7799
Nie wiem ile w Stambule, w Adanie wynajęcie auta z nonameowej wypożyczalni (wynajmował znajomy turek) na 2 dni to było chyba 88TL (żadne kk ani kaucje nie potrzebne)
Niestety w okolicy Stambułu nie ma za dużo ciekawych rzeczy, ale kilka dni to akurat na sam Stambuł ;) który jest świetny
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 08 Cze 2014 10:00 

Rejestracja: 08 Lut 2013
Posty: 169
Loty: 5
Kilometry: 5 119
Jak najlepiej dostać się z Alanyi do Kapadocji? Wiem, że są organizowane wycieczki fakultatywne, ale może są inne opcje, jak np. bezpośrednie połączenia autobusowe. Czy może lepiej wynająć auto?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 27 Lip 2014 09:21 

Rejestracja: 25 Sty 2012
Posty: 231
niebieski
thingol napisał(a):
Jak najlepiej dostać się z Alanyi do Kapadocji? Wiem, że są organizowane wycieczki fakultatywne, ale może są inne opcje, jak np. bezpośrednie połączenia autobusowe. Czy może lepiej wynająć auto?

Jak jedziesz w grupie wynajmij auto. Autobusy są super w Turcji ale dość drogie. Cena auta z pełnym ubezpieczeniem to od 100 zł. Po drodze masa miejsc do odwiedzenia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 27 Lip 2014 10:32 

Rejestracja: 04 Lut 2012
Posty: 135
ile dni trzeba przeznaczyć na sam Istambuł , jak może być pogoda w grudniu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 27 Lip 2014 10:48 

wojo02 napisał(a):
ile dni trzeba przeznaczyć na sam Istambuł , jak może być pogoda w grudniu?

Ja przeznaczam 4,5 dnia.
Pogoda może być taka: http://www.holiday-weather.com/istanbul ... s/december
Góra
 PM off  
      
#15 PostWysłany: 27 Lip 2014 11:06 

Rejestracja: 21 Lip 2013
Posty: 36
Loty: 39
Kilometry: 83 437
Jak planujesz podróż po Turcji autem to weź pod uwagę koszty paliwa, które są tam dość wysokie:

http://www.e-petrol.pl/index.php/notowa ... liw-europa
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 27 Lip 2014 19:34 

Rejestracja: 25 Sty 2012
Posty: 231
niebieski
kkawa1 napisał(a):
Jak planujesz podróż po Turcji autem to weź pod uwagę koszty paliwa, które są tam dość wysokie:

http://www.e-petrol.pl/index.php/notowa ... liw-europa

Są wysokie, 5,12 lira za PB95 i 4,40 za ropę. Dużo. Autobusy też drogie, ok 100 zł za kilkuset kilometrowy odcinek.

-- 27 Lip 2014 18:35 --

wojo02 napisał(a):
ile dni trzeba przeznaczyć na sam Istambuł , jak może być pogoda w grudniu?

Minimalne minimum to 3. Zobaczysz wszystko co najlepsze.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 21 Gru 2014 04:01 

Rejestracja: 06 Lut 2013
Posty: 934
Loty: 2
Kilometry: 4 884
niebieski
Macie może jakieś ciekawe pomysły na Turcję koniec sierpnia/wrzesień? (bez wynajmowania samochodu)

Wstępny plan jest taki, ale bardzo otwarty na modyfikacje poza Kapadocją i Stambułem:
- Kapadocja - 6 dni (za dużo? za mało?)
- Pamukkale - na ile dni tutaj, żeby się zanudzić, ale też nie biegać i poczuć klimat? warto w ogóle?
- Stambuł - 4 dni

---

- ktoś wychodził na Erciyes Dağı?
- po drodze z Kapadocji do Pamukkale jest jezioro Eğirdir Gölü - był ktoś?
- a może z Kapadocji ruszyć na wschód w stronę jeziora Wan i stamtąd wrócić do Stambułu?
- Dolina Motyli / Ölüdeniz?
- jakieś inne miejsca na trasie Stambuł - Kapadocja -Pamukkale (lub Wan) - Stambuł? Bardziej interesuje mnie przyroda niż miejsca typu Efez na przykład
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 21 Gru 2014 13:52 

Rejestracja: 12 Lip 2014
Posty: 42
PawelGa napisał(a):
Macie może jakieś ciekawe pomysły na Turcję koniec sierpnia/wrzesień? (bez wynajmowania samochodu)

Wstępny plan jest taki, ale bardzo otwarty na modyfikacje poza Kapadocją i Stambułem:
- Kapadocja - 6 dni (za dużo? za mało?)
- Pamukkale - na ile dni tutaj, żeby się zanudzić, ale też nie biegać i poczuć klimat? warto w ogóle?
- Stambuł - 4 dni

Ja bym chyba przeznaczył po 5 dni na Kapadocję i Stambuł. Na Pamukkale powinien wystarczyć 1 dzień (lub 1 noc), zwłaszcza że większość czasu spędza tam się raczej na zwiedzaniu Hierapolis.

Jeśli chodzi o przyrodę to warto udać się na wschodnie wybrzeże Morza Czarnego (okolice Trabzonu i Rize). Jest tam bardzo zielono, sporo gór i dolin, jeziora (np. Uzungöl) i pola herbaciane. Ale może być trochę ciężko bez samochodu i nie jest po drodze.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 21 Gru 2014 21:56 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7799
Kapadocja - oj tak, najpiękniejsze miejsce w całej Turcji; jeśli lubisz przyrodę i trekingi to spokojnie 6 dni na miejscu spędzisz ani trochę się nie nudząc (i tą opcję polecam!); jeśli tylko chcesz zwiedzać to 2 dni wystarczą
Erciyes - nie wchodziłem ale słyszałem dobre opinie - zarówno na narty w zimie jak i trek w lecie. Jeśli i tak jesteś w Kapadocji myślę że można bo to rzut beretem (chyba że zdecydujesz się jechać na wschód, może wtedy nie warto tracić czasu?)
Pamukkale - 1 dzień maks, pół by też wystarczyło - ale warto zobaczyć, jedno z ładniejszych przyrodniczych miejsc
Eğirdir - nie ma po co się zatrzymywać
Ölüdeniz - przereklamowane, nie dość że niezbyt ładne wybrzeże to cała infrastruktura typowo pod wycieczki z Anglii
Stambuł - jeśli lubisz szybkie tempo zwiedzania to 2-3 dni starczą; jeśli zwiedzasz wolno i się delektujesz atmosferą miast - i tydzień będzie mało

Ja polecam Ci jechać na wschód od Kapadocji - jest to moja ulubiona część Turcji - tylko odległości są spore, zaś transport publiczny nie tak dobry jak na zachodzie - bez wynajmowania samochodu polecam więc stopa (Turcja jest jednym z najłatwiejszych państw do stopowania, a w ten sposób porusza się człowiek szybciej niż autobusami) - z przyrodniczych/krajobrazowych miejsc to Nemrut Dagi, Ani, Sumela, Amasya, Kackar (z nie przyrodniczych miejsc - Gaziantep, Urfa, Mardin)

Z miejsc na zachodzie polecam Pergamon (niby historyczne ale super krajobrazy), Efez zaś jest tuż obok Pamukkale więc może warto i odrobinę historii wchłonąć :P
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
PawelGa uważa post za pomocny.
 
      
#20 PostWysłany: 04 Lip 2023 10:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lis 2022
Posty: 20
Loty: 31
Kilometry: 51 609
Dzień dobry, orientuje się ktoś czy jest i o której wyjeżdża pociąg z Stambułu do Sofii?
Udało mi się dobić do kolei Bułgarskich i potwierdzili pociąg nocny w jedną stronę który może ulec zmianie w związku z licznymi remontami na trasie. 18;40 wyjazd z Sofii. Dlatego wolałbym nie łapać później po nocy stopa żeby mieć jak wrócić :)


#ogarnięte, powrotny 20;00-9;20 Sofia
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 20 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group