Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 55 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 06 Sie 2014 08:44 

Rejestracja: 26 Mar 2014
Posty: 139
Polecam trasę Władysławowo-Puck, świetna ścieżka rowerowa oraz szlakiem rozebranych torów ze Swarzewa do Krokowej-asfaltowa, szeroka, pusta, przez malownicze łąki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Rodos: tygodniowe all inclusive w 4* hotelu od 2318 PLN. Wyloty z 2 miast Rodos: tygodniowe all inclusive w 4* hotelu od 2318 PLN. Wyloty z 2 miast
Stena Line: 24-godzinny rejs przez Bałtyk z noclegiem na statku od 119 PLN/osoba (kod zniżkowy) Stena Line: 24-godzinny rejs przez Bałtyk z noclegiem na statku od 119 PLN/osoba (kod zniżkowy)
#22 PostWysłany: 06 Sie 2014 11:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2011
Posty: 405
niebieski
A więc na chwilę obecną scenariusz mam taki: w czwartek śpię w Gdyni, w niedzielę w Gdańsku (bo następnego dnia wracamy PolskimBusem). Potrzebuję noclegu koło Półwyspu na kluczowe noce w piątek i sobotę.
I teraz pytanie - jeśli w piątek zjawię się we Władysławowie bez noclegu to znajdę coś do spania w rozsądnej cenie?
Miejscowi twierdzą, że mają pozajmowane (duże obłożenie) ale radzą "kręcić się koło dworca, tam dużo osób oferuje które się nie reklamują w internecie". Radzą mi podjechać do wioski Swarzewo gdzie można łatwiej o nocleg, ale tam też dzwoniłem i nic.
Czy pojawienie się w piątek na samym półwyspie z zamiarem szukania noclegu będzie jeszcze bardziej ryzykowne? Osobiście oczywiście bardziej atrakcyjne wydają mi się Chałupy czy Jastarnia, ale Władysławowo jest większe i wydaje mi się przez to, że szansa na nocleg większa.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
pon uważa post za pomocny.
 
      
#23 PostWysłany: 06 Sie 2014 11:48 

Rejestracja: 27 Wrz 2010
Posty: 433
Loty: 105
Kilometry: 141 758
niebieski
Wg mnie problemem jest krótki czas wynajmu pokoju - w sezonie ludzie wolą wynajmować na dłuższe okresy.
Wielokrotnie spotkałem się ze stwierdzeniem, że im się na tak krótko nie chce/nie opłaca itp.
Hotele przyjmą Cię nawet na jeden dzień ale tych na półwyspie jest mało a te, które są to cenami powalają niestety.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 06 Sie 2014 12:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2011
Posty: 405
niebieski
Ostatecznie mam już wszystkie noclegi - czy to dobry plan?:

czwartek po przyjeździe popołudniowym nocleg w gdańsku
piątek rano prom na hel
dwa noclegi na helu z opcją wynajęcia roweru (jednak obsługa PB zniechęciła mnie wczoraj na Młocinach gdy podjechałem spytać czy rower nie będzie problemem - będzie, zwłaszcza w poniedziałek w południe do Warszawy! Generalnie obsługa miała satysfakcję, że "w końcu komuś coś się nie uda" a dodatkowo sugerowała, że w Gdańsku to kierowca z dużą szansą nie będzie chciał pakować roweru - jakbym nie lubił PB to zasada "pojedzie rower albo nie" jest dla mnie nie do zaakceptowania)
w niedzielę w południe powrót pociągiem do gdyni i tam nocleg
w poniedziałek rano skm do gdańska i powrót PB

Czyli zrobię kółeczko po zatoce wydaje się to sensowne. Mam tylko nadzieję na brak deszczu w sobotę i cały dzień na rowerze :P
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
pon uważa post za pomocny.
 
      
#25 PostWysłany: 06 Sie 2014 21:40 

Rejestracja: 30 Lis 2011
Posty: 97
Na Gdynię poświęć całą niedzielę i wyjedź wcześnie rano pierwszym pociągiem z Helu, są one czasami trochę mniej zatłoczone niż te o 10-11. Dobry plan na pewno, udanego pobytu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 06 Sie 2014 21:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2013
Posty: 992
Loty: 29
Kilometry: 37 728
niebieski
rdw napisał(a):
czwartek po przyjeździe popołudniowym nocleg w gdańsku


W Gdańsku akurat Jarkmark św. Dominika - warto się przejść i zobaczyć ile kiczu na miejscu :lol: :lol: :lol:
Pod żadnym pozorem nie kupować 8-)
_________________
Pytania o Gdańsk/trójmiasto? Śmiało, spróbuję pomóc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 06 Sie 2014 22:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3711
srebrny
Jarmark dominikański nie różni się niczym od festynu gminnego. Target tylko taki bardziej "światowy" i "wysublimowany" ;)
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 06 Sie 2014 22:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Kwi 2012
Posty: 57
mazzano napisał(a):
Na Gdynię poświęć całą niedzielę i wyjedź wcześnie rano pierwszym pociągiem z Helu, są one czasami trochę mniej zatłoczone niż te o 10-11. Dobry plan na pewno, udanego pobytu.


a co można robić w Gdyni w niedzielę od godz. 8 ? ;)
Nie polecam ;p
Wyśpij się i na spokojnie w południe śmigaj do Trójmiasta.
Polecam molo w Orłowie ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 06 Sie 2014 23:33 

Rejestracja: 30 Lis 2011
Posty: 97
Kolega wyżej chyba w Moss pod Oslo mieszka i nie ogarnia, że nie wszędzie jest jedna 20-metrowa plaża, jeden pomnik i jeden market z piwami za 12 złotych :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 12 Sie 2014 14:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2011
Posty: 405
niebieski
A więc jestem już po wyjeździe, oto trasa i wrażenia:
Trasa:
Waw-Gda PolskimBusem:)
Gdańsk od czwartku
W piątek SKM do Gdyni i szynobus na Hel
sobota rowerem z wypożyczalni trasa Hel-Chałupy (plaża)-Hel
niedziela promem z Helu do Sopotu (darmowe wejście na molo w Sopocie :twisted: )
nocleg w Sopocie
w poniedziałek SKM do Gdańska i powrót PB

Olałem Gdynię bo już byłem wiele razy. W Gdyni warto na molo w Orłowie plus skwer Kościuszki.

Wrażenia:
Gdańsk - tandeta, plastik, pseud-piraci zarabiający na "zdjęciach z papugą", jarmark dominikański - siedlisko kiczu; diabelski młyn - skandaliczne moim zdaniem oszpecenie starego miasta
Generalnie fajny klimat ale spłynęliśmy szybko
Sopot - siedlisko lanserów ("gwiazdeczki" siedzące w cieniu w okularach :lol: ), wyraźnie drożej w restauracjach niż na połwyspie czy nawet w Warszawie, fajny klimat ale tłoczno, na molo weszliśmy w drodze powrotnej, tak bym nie dał 7 zł za molo tylko bym pojechał do Orłowa na molo darmowe, oprócz molo Sopot może np. zacznie pobierać opłaty za patrzenie w morze?
Pociąg na Hel w piątek - idealna sprawa, świetna opcja na rozejrzenie się gdzie warto pojechać rowerem następnego dnia, komfortowo, czysto (ale w niedzielę była pewnie masakra więc wracałem promem)
Półwysep - jestem w szoku, że tak fajnie, czysto, oczywiście natłok ludzi i korki, ale rekompensuje fajne powietrze, widoki, wydmy, trasy rowerowe
Władysławowo - jak się cieszę, że zrezyygnowałem z noclegu w tym ścisku i brzydocie tego miasta, nawet rowerami nie chcieliśmy tam jechać, plaża musi być masakrycznie zapchana
Hel - fajnie, taniej niż w Trójmieście jeśli chodzi o żarcie, spokojnie, uwielbiam lasy iglaste i względnie czyste plaże pod lasem
Prom do Sopotu - super sprawa, fajne widoki, atrakcja sama w sobie, dużo ludzi płynęło z trójmiasta w tę i spowrotem tego samego dnia, część ewidentnie żałowała, że nie śpi w Helu
Co mnie jedynie smuciło:
- ścisk na plażach całego półwyspu nawet na wsiach ale to zrozumiałe...
- niska kultura ludzi - palenie papierosów na plaży, wszędzie pety w piachu, chodzenie z psami na plaży mimo zakazów, ogólny prymitywizm ludzi - ich zachowania, oceniające spojrzenia, zastawianie się parawanami nie od wiatru a od ludzi, śmieci....ogólne "manie w nosie" tego, że inni też tu są i chcą komfortowo wypocząć
Wszystko rekompensowała idealna pogoda przez cały wyjazd. Ani chmurki!
Moje wrażenia są z poprawką na to, że zwykle latałem za granicę, pierwszy raz w życiu miałem prawdziwe choć bardzo krótkie wakacje nad polskim morzem.
Nadal uważam, że za granicą jest taniej i pogoda pewniejsza. Ludzie na pewno w Polsce dużo gorsi, nie komentuję wyglądu ludzi na plaży bo nie wypada, ani tym bardziej różnych zachowań (szpan zakompleksionych "koksów", podglądanie, "porównywanie się" itp, chamskie dymienie papierosami, niekontrolowanie drących się dzieci) ale za granicą to jest trochę inaczej, gdzie ludzie generalnie szanują sie i nie interesują innymi. Przebieranie się pod ręcznikiem wzbudza spojrzenia, standardowo ludzie ubierają na stroje plażowo-kąpielowe zwykłe ubrania, byle wyschło, no brawo... :lol:
Podsumowując - mimo prymitywnych zachowań ludzi jeśli pogoda taka kiedyś będzie, może powtórzę taki krajowy wypoczynek. Hel jest piękny, zwłaszcza rowerem, lasy, natura, wydmy.
Patrząc na chytre zachowania w kwaterach czy nawet wypożyczalni roweru, za nocleg wolałem zapłacić w zwykłym hotelu niż negocjować z ludźmi zaczynającymi rozmowę od pytania "skąd jestem" (wypada nie przyznawać się do Warszawy, bo będzie drożej?).
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#31 PostWysłany: 12 Sie 2014 16:38 

Warszawiaków zawsze starają się skasować "grubiej".
Chodzi legenda, że mają dużo kasy. :D
Ja tam bym się nie wypierał swojego pochodzenia. Nie ma nic gorszego niż "farbowane" lisy.
A w sumie Warszawiaki też ludzie. ;)
Często gospodarze, patrzą na tablice rejestracyjne, nawet jak się nie przyznasz. A to mylące , bo większość aut w leasingu , ma warszawskie blachy.
PS. A co do meritum, to masz bardzo trafne spostrzeżenia.
Góra
 PM off  
      
#32 PostWysłany: 12 Wrz 2014 12:23 

Rejestracja: 12 Wrz 2014
Posty: 1
Jeśli na Hel to polecam zatrzymanie się w Gdańsku i stamtąd tramwajem wodnym na Hel. Wypad jednodniowy, w ten sam sposób wieczorem można wrócić do Gdańska. Potem romantyczny spacer ulicą Długą :)
_________________
hotel w centrum miasta
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 12 Wrz 2014 14:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2013
Posty: 992
Loty: 29
Kilometry: 37 728
niebieski
julia11 napisał(a):
Jeśli na Hel to polecam zatrzymanie się w Gdańsku i stamtąd tramwajem wodnym na Hel. Wypad jednodniowy, w ten sam sposób wieczorem można wrócić do Gdańska. Potem romantyczny spacer ulicą Długą :)

Jak można polecać nieaktywną atrakcję?
_________________
Pytania o Gdańsk/trójmiasto? Śmiało, spróbuję pomóc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 21 Lis 2014 12:10 

Rejestracja: 14 Kwi 2014
Posty: 20
Loty: 1
Kilometry: 6 847
Właśnie w najbliższy weekend wybieram się do Gdańska i myślę czy nie warto wybrać się na kilka godzin na Hel... Czy mógłby ktoś polecić w jaki sposób można się dostać na Hel? Ile może zająć droga? czy w obecnym okresie również są korki patrząc na podróż drogą lądową?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 21 Lis 2014 12:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lut 2014
Posty: 3075
Loty: 321
Kilometry: 481 404
platynowy
Killer2014 napisał(a):
Właśnie w najbliższy weekend wybieram się do Gdańska i myślę czy nie warto wybrać się na kilka godzin na Hel... Czy mógłby ktoś polecić w jaki sposób można się dostać na Hel? Ile może zająć droga? czy w obecnym okresie również są korki patrząc na podróż drogą lądową?


Korki mogą się zdarzyć na odcinku Gdynia Chylonia (koniec/początek obwodnicy) - Rumia - Reda jeżeli trafisz na godziny szczytu, czy to rano czy też po 16.
Jeżeli chodzi o transport publiczny najlepszą opcją jest połączenie kolejowe z Gdynii Głownej, chyba peron 2 ;) pociągami regio (często fajne szynobusy) jedzie się ok.1:40-2:00 h. Po szczegóły zajrzyj na stronkę http://rozklad-pkp.pl
_________________
W "relacjach": Filipiny (2018), Armenia(2017), Argentyna(2016), Kazachstan (2016) i Maroko(2015).

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 21 Lis 2014 12:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Cze 2012
Posty: 862
srebrny
Jeśli chodzi o drogę lądową to polecam objazd Redy ulicą Obwodową a w Gdyni bodajże Hutnicza(?) omija się cały bałagan światła i wyjeżdżasz już na Puckiej DW 216 za skrzyżowaniem z DK6.
_________________
Droit au but!

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 22 Lis 2014 00:33 

Rejestracja: 13 Lis 2014
Posty: 108
No dobra... zdradze Wam cos:
Jesli chcecie dojechac sprawnie do Wladyslawowa i pozniej (tu juz niestety mniej sprawnie) do Helu, omijajac korki w Gdyni i Rumi, to jedziemy tak:
1. Z obwodnicy 3miasta zjezdzamy tak jak do portu (przedostatni zjazd)
2. Jedziemy Estakada Kwiatkowskiego do samego konca. U gory skrecamy w lewo i jedziemy prosto az do ronda.
3. Na rondzie skrecamy w prawo, kierunek Kosakowo
4. Na rondzie w Kosakowie w lewo (jadac na Open'er 500m wczesniej konczysz podroz)
5. Skrecasz w prawo (cmentarz Pierwoszyno) i za cmentarzem w lewo na stary pas startowy
6. Jakis kilometr pozniej skrecasz w prawo i jedziesz na Puck
7. W Pucku na rondzie zjezdzasz na Wladyslawowo
8. I potem na Hel.

Latem macie 2 godziny w suchym ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
Kasim lubi ten post.
 
      
#38 PostWysłany: 22 Lis 2014 00:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Sty 2012
Posty: 110
Loty: 172
Kilometry: 409 342
oj Ty ;) Kaszubskie tajemnice upubliczniać :P nie ładnie
pozdr.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#39 PostWysłany: 22 Lis 2014 00:41 

Rejestracja: 13 Lis 2014
Posty: 108
Na szczescie niewiele osob tu zajrzy, wiec podjalem to ryzyko.
Ale prosze wszystkich, zeby nie publikowali tego na swoim facebook'u, po podana trasa ma duzo mniejsza przepustowosc i szkoda byloby ja zatkac.
Jest jeszcze opcja ominiecia Estakady Kwiatkowskiego, ale i tak juz za duzo zdradzilem :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 22 Lis 2014 00:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lut 2014
Posty: 3075
Loty: 321
Kilometry: 481 404
platynowy
Poochaty napisał(a):
No dobra... zdradze Wam cos:

Latem macie 2 godziny w suchym ;)


Cicho bo się wyda ;)
_________________
W "relacjach": Filipiny (2018), Armenia(2017), Argentyna(2016), Kazachstan (2016) i Maroko(2015).

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 55 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group