Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 35 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Trasa - winiety
#21 PostWysłany: 29 Lip 2015 10:42 

Rejestracja: 25 Gru 2014
Posty: 91
Loty: 232
Kilometry: 401 776
W Chorwacji można płacić na bramkach gotówką w kunach i euro (zaokrąglają do pełnych, bo niby bank im nie wymieni monet), natomiast kartą niestety nie wszędzie zapłacisz (albo ja coś źle odczytałam). Przejazd: Gorican - wylot na Dubrovnik - 256 KN.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
 Temat postu: Re: Trasa - winiety
#22 PostWysłany: 29 Lip 2015 11:06 

Rejestracja: 02 Paź 2011
Posty: 806
niebieski
_raf napisał(a):
Pozostaje jeszcze kwestia winiety na Słowenii, do przejechania raptem 70 km, a ceny winiet z kosmosu.


Kolego z kosmosu, to chyba Ty jesteś - przede wszystkim nikt Cię nie zmusza jechać przes Słowenię, pamiętaj, że winiety obowiązują na cały kraj, a nie tylko na te 70 km.
Po drugie ceny wcale nie są tragiczne jak za możliwość jeżdżenia po wszystkich autostradach Słowenii przez 15 dni (a to naprawdę piękny kraj), przejedź się chociażby dwa razy 70 km autostradą pomiędzy Krakowem i Katowicami i już zapłacisz 40 zł, a tu płacisz tylko dwadzieścia kilka zł więcej, za dużo większe możliwości.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Trasa - winiety
#23 PostWysłany: 29 Lip 2015 11:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Maj 2015
Posty: 722
Loty: 68
Kilometry: 120 619
niebieski
flus napisał(a):
_raf napisał(a):
Pozostaje jeszcze kwestia winiety na Słowenii, do przejechania raptem 70 km, a ceny winiet z kosmosu.


Kolego z kosmosu, to chyba Ty jesteś - przede wszystkim nikt Cię nie zmusza jechać przes Słowenię, pamiętaj, że winiety obowiązują na cały kraj, a nie tylko na te 70 km.
Po drugie ceny wcale nie są tragiczne jak za możliwość jeżdżenia po wszystkich autostradach Słowenii przez 15 dni (a to naprawdę piękny kraj), przejedź się chociażby dwa razy 70 km autostradą pomiędzy Krakowem i Katowicami i już zapłacisz 40 zł, a tu płacisz tylko dwadzieścia kilka zł więcej, za dużo większe możliwości.


Temat Słoweniu poruszany wszedzie - wiadomo dla osób jadących bezpośrednio do Chorwacji korzystniej ominąć bokiem autostrade, Ci którzy chcą zwiedzać Słowienie moga zaplacic i skorzystać z pozostałych dróg w ramach tej ceny.
Koledze chyba chodziło wlasnie o tych bezposednich podrozników do Chorwacji - to prawda 30 ojro za ten odcinek w dwie strony to bardzo drogo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Trasa - winiety
#24 PostWysłany: 29 Lip 2015 11:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Sie 2014
Posty: 1629
Zbanowany
Zależy też w jaki rejon Chorwacji jedziemy. Jeśli np. do Istrii to moim zdaniem opłaci się wziąć słoweńską winietę i śmignąć szybko trasą Maribor-Lublana-Koper a stamtąd to już rzut beretem. :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Trasa - winiety
#25 PostWysłany: 29 Lip 2015 11:43 

Rejestracja: 28 Lip 2012
Posty: 6180
HON fly4free
@_raf
pozwolę sobie przywołać swój post w innym temacie
viewtopic.php?p=615107#p615107
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Trasa - winiety
#26 PostWysłany: 29 Lip 2015 14:28 

Rejestracja: 21 Mar 2013
Posty: 20
flus napisał(a):
_raf napisał(a):
Pozostaje jeszcze kwestia winiety na Słowenii, do przejechania raptem 70 km, a ceny winiet z kosmosu.


Kolego z kosmosu, to chyba Ty jesteś - przede wszystkim nikt Cię nie zmusza jechać przes Słowenię, pamiętaj, że winiety obowiązują na cały kraj, a nie tylko na te 70 km.
Po drugie ceny wcale nie są tragiczne jak za możliwość jeżdżenia po wszystkich autostradach Słowenii przez 15 dni (a to naprawdę piękny kraj), przejedź się chociażby dwa razy 70 km autostradą pomiędzy Krakowem i Katowicami i już zapłacisz 40 zł, a tu płacisz tylko dwadzieścia kilka zł więcej, za dużo większe możliwości.


@flus i po co ta wypinka? Autorowi tematu chodziło o przejazd do Chorwacji, a nie wycieczkę krajoznawczą po Słowenii! wypadało by przejrzeć kilka postów wyżej, a później wygłaszać swoje mądrości!
@maarcin1938 nie wspomniał o winietach w Słowenii, dlatego tylko nadmieniłem, bo może jest nieświadomy opłat!

Cytuj:
@maarcin1938:
Jakich opłat moge spodziewac sie aktualnie w krajach przez które jade ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Trasa - winiety
#27 PostWysłany: 29 Lip 2015 14:37 

Rejestracja: 02 Paź 2011
Posty: 806
niebieski
Dobrze, ale płacąc za autostrady na Słowenii nie płaci się tylko za ten 70km odcinek, ale za możliwość jazdy przez 7 dni po wszystkich słoweńskich autostradach. Nie uważam, żeby za coś takiego kwota 65 zł była ceną z kosmosu. To, że wykorzysta to tylko na jazdę do Chorwacji, to inna sprawa, ale po co takie 'głupie' określenia?
Może nie jest to najtaniej, ale na pewno nie jest to też cena z kosmosu, w końcu niewiele mniej płaci się w Polsce za odcinki autostrad, nie mówiąc o Włoszech czy Francji, gdzie porównywalne odległościowo odcinki potrafią kosztować tyle co 7 dniowa winieta na Słowenii.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Trasa - winiety
#28 PostWysłany: 29 Lip 2015 14:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2012
Posty: 5438
Loty: 153
Kilometry: 313 223
srebrny
@flus - myślę, że niepotrzebnie się emocjonujesz. Wydaje mi się, ze użyty został tutaj skrót myślowy, a chodzi o 'cena z kosmosu jak na tą trasę'.
Nikt nie kwestionuje tutaj że jest to dużo jak na tydzień jeżdżenia po Słowenii, ale jak ktoś jedzie do Chorwacji - o czym jest ten wątek! - to faktycznie to nie mało jak na pół godzinki jazdy :)

Mimo wszystko ja w podobnym wypadku wolałem kupić winietkę niż kombinować z objeżdzaniem ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Trasa - winiety
#29 PostWysłany: 29 Lip 2015 15:08 

Rejestracja: 21 Mar 2013
Posty: 20
@szymonpoznan1 - dokładnie o to mi chodziło - nic dodać, nic ująć.
Chciałem się odnieść KONKRETNIE do tego przypadku i trasy zaproponowanej przez autora tematu
Nie miałem na celu podważania opłaty w takiej wysokości oraz celowości wykupienia winiety przy zwiedzaniu Słoweni (zresztą tego temat nie dotyczył).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Trasa - winiety
#30 PostWysłany: 29 Lip 2015 15:20 

Rejestracja: 01 Maj 2015
Posty: 9
Byłem autkiem w Chorwacji 10 razy na przestrzeni kilkunastu lat - ostatni wyjazd 4-11.07.2015 stąd pozwolę sobie podzielić się doświadczeniem odnośnie winiet - w skrócie. Wszelkie winiety mozna kupić w PZMot za złotówki (ceny w oryginalnej walucie), ale oczywiście z narzutem.

Czechy -winietki - zawsze kupuję na stacji po wjeździe na ich teren - albo 10 dni (310 Kc - PZMot 62,50 zł) albo miesiąc. Najlepiej mieć korony, ale za Euro też da się radę (4.08 - na stacji 1 Euro-25 Kc, biorą tylko papiery reszta w koronach, w sklepach typu Tesco 1 Kc-27 Kc). Czesi niestety polują na Polaków - na autostradzie stoi patrol z lornetką i pistoletem, zatrzymanie na kolejnej stacji benzynowej, mandat zawsze płatny gotówką).

Austria - 10 dni - 8,70 Euro - PZMot 51,50 zł - winietka. Kupuję na przejściu granicznym lub stacji benzynowej na terenie Austrii (oczywiście mówimy o ogólnej nie za tunele i inne odcinki). Autostrady ok, kontrola elektroniczna, patrol np. przy końcu nowej części obwodnicy Wiednia w kierunku Brna zdejmował wszystkie wozy bez winietek. Dodatkowo pomiary odcinkowe + foto - niestety największe mandaty i najwięcej zgłoszeń do Polski. Polacy nie są lubiani.

Słowenia - 7 dni - 15 Euro - PZMot 83,50 zł - winietka. Za kawałeczek od Maribora w kierunku granicy chorwackiej trochę drogo. Tym bardziej że najbardziej zatłoczony odcinek przed samą granicą jest krajówką. Ja zawsze jeżdzę objazdem przez góry - opis można znaleźć na forum cro.pl. Niestety na objeździe jak i na krajówce po autostradzie pełno policji. Mandaty w Euro - np. + 30km to 80 Euro - płatne gotówką na miejscu -50%.

Chorwacja - odcinkowe koszty autostrad (nie są niskie), ale autostrady przez góry robią wrażenie. Co ciekawe na autostradach warto płacić Euro - resztę wydają w Kunach, ale tak dobrego przelicznika nie uzyskasz ani w kantorach, ani w bankach niemieckich czy chorwackich, o karcie nie wspomnę. Jeśli jedzie się na wypoczynek nawet z all inclusive zawsze drobne przydadzą się na targ gdzie kartą nie zapłacisz. Dokładnie w sprawie cen odsyłam na cro.pl żeby nie zaśmiecać zbędnie forum.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Trasa - winiety
#31 PostWysłany: 29 Lip 2015 20:37 

Rejestracja: 25 Gru 2014
Posty: 91
Loty: 232
Kilometry: 401 776
bignovi napisał(a):
Co ciekawe na autostradach warto płacić Euro - resztę wydają w Kunach, ale tak dobrego przelicznika nie uzyskasz ani w kantorach, ani w bankach niemieckich czy chorwackich, o karcie nie wspomnę.


Ja miałam sytuację odmienną, miałam zapłacić w kunach 42, a że nie miałam to w euro pokazało bodajże 5,15, dałam odliczone, a pan powiedział, że nope, mam mu dać 6, reszty nie wydał w żadnej walucie..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Trasa - winiety
#32 PostWysłany: 29 Lip 2015 20:43 

Rejestracja: 20 Paź 2014
Posty: 25
A ja polecę trasę bez winiety ale nie bo taniej ale dlatego że dużo ładniejsze widoki a czy taka skomplikowana wg mnie nie jest taka trudna opracować navi i jazda. Co do omówienia jaką wybrać odwołuje do forum cro.pl tam znajdziesz odpowiedź na każde pytanie :)


Wysłane z mojego GT-P5200 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Trasa - winiety
#33 PostWysłany: 30 Lip 2015 11:13 

Rejestracja: 01 Maj 2015
Posty: 9
efffka napisał(a):
bignovi napisał(a):
Co ciekawe na autostradach warto płacić Euro - resztę wydają w Kunach, ale tak dobrego przelicznika nie uzyskasz ani w kantorach, ani w bankach niemieckich czy chorwackich, o karcie nie wspomnę.


Ja miałam sytuację odmienną, miałam zapłacić w kunach 42, a że nie miałam to w euro pokazało bodajże 5,15, dałam odliczone, a pan powiedział, że nope, mam mu dać 6, reszty nie wydał w żadnej walucie..


To padłaś ofiarą cwaniaka. Przed wstąpieniem Chorwacji do Unii często szczególnie w tłoku ociągano się z wydaniem reszty bo turyści bo prostu odjeżdzali na nią nie czekając. Oficjalnie na bramkach można płacić tylko banknotami Euro (niechętnie patrzą na 100 Euro) i nie przyjmują monet. Na wydawanym dokumencie zapłaty widać kwotę do zapłaty, sposób pałtności, a w przypadku płatnościami Euro dodatkowo kurs i resztę do wydania. W Twoim przypadku prawdopodobnie gość wydał Tobie dokument zapłaty w Kunach. (a sam wymienił sobie w kasie euro po 7 kun - wpłacił do kasy kuny za Ciebie biorąc Twoje euro).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Trasa - winiety
#34 PostWysłany: 30 Lip 2015 13:09 

Rejestracja: 25 Gru 2014
Posty: 91
Loty: 232
Kilometry: 401 776
bignovi, pewnie tak.. Zawsze miałam odliczoną kwotę w kunach, tym razem moje chłopaki wydały odłożone 42 KN na jakieś pierdoły, zamiast zapłacić kartą, no i klops.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Trasa - winiety
#35 PostWysłany: 04 Wrz 2015 16:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Maj 2015
Posty: 722
Loty: 68
Kilometry: 120 619
niebieski
Powrot troche do tematu.

Wracajac z Chorwacji przez objazdu słowenskiej autostrady gdize mozna kupic winiete na austriackie autostrady ?

Gdzies na tym objezdzie w Slowenii ? Moze Ptuj ? Mureck? Ma ktos jakies doswiadczenia w tym temacie. Wskakujac z objazdu słowenskiego od razu na austrade w Austrii potrzebuje juz winiety i nie wiem czy na tej trasie jest gdzis miejscowka gdize moge ja kupic.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 35 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Yaneck oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group