Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 161 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Następna
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 16 Lut 2015 21:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Mar 2011
Posty: 113
Loty: 65
Kilometry: 88 013
Wie ktoś ile kosztuje bilet 4-dniowy? Znalazłem sprzeczne informacje na temat cen, które nie są aktualizowane na niektórych stronach.

T-10 wydaje się być najrozsądniejszym biletem jednak zależy nam na bez limitowych biletach, ponieważ osoba, z którą jadę ma kontuzję nogi i trudno przewidzieć kiedy będziemy musieli więcej podróżować metrem niż spacerować.

Jedziemy na 4 dni. Czy bilet 4-dniowy można nabyć na lotnisku po godzinie 19? I czy liczy się on na 4 dni od godziny skasowania, czy jeden dzień to czas do godziny 24?

Z góry dzięki za info.
_________________
Madera Lizbona Barcelona Ibiza Neapol Ischia Rzym Florencja Piza Bergamo Rimini Wenecja Paryż Londyn Bruksela Brugia Amsterdam Berlin Drezno Wiedeń Budapeszt Praga Wilno Ryga Tallinn Karlskrona Stavanger Ateny Lefkada Patra Saloniki Larnaka Pafos Nikozja TelAviv Jerozolima
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w Tajlandii: Ko Samui i Bangkok w jednej podróży z Warszawy za 3247 PLN (z dużym bagażem) Urlop w Tajlandii: Ko Samui i Bangkok w jednej podróży z Warszawy za 3247 PLN (z dużym bagażem)
Tanie loty w grupie Lufthansy: Włochy, Chorwacja, Grecja i Hiszpania z Polski od 411 PLN Tanie loty w grupie Lufthansy: Włochy, Chorwacja, Grecja i Hiszpania z Polski od 411 PLN
#62 PostWysłany: 16 Lut 2015 21:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 710
Loty: 148
Kilometry: 169 311
niebieski
KLAssurbanipal napisał(a):
Wie ktoś ile kosztuje bilet 4-dniowy? Znalazłem sprzeczne informacje na temat cen, które nie są aktualizowane na niektórych stronach.
http://www.tmb.cat/en/barcelona-travel-card/-/ticket/4_dies
_________________
Piłkarskie podróże - groundhopping i groundspotting
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#63 PostWysłany: 16 Lut 2015 21:56 
Moderator forum

Rejestracja: 13 Lis 2010
Posty: 2969
Na http://www.tmb.cat znajdziesz cenę
( a, Donovaninho już Cię wyręczyl :-)
Karta jest 4 dniowa' nie 4 dobowa :-)
Można ją chyba nabyć w automatach do odjazdu ostatniego pociągu ,
Dopis - po połnocy przystanek może być zamknięty do 4-5 rano
_________________
pozdrawiam

A.



Wybaczcie brak polskich znakow w niektórych postach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#64 PostWysłany: 16 Lut 2015 22:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Mar 2011
Posty: 113
Loty: 65
Kilometry: 88 013
Dzięki. :)
Czyli są 2 opcje kupić 5 dni, albo 4 dni + bilet jednorazowy (75 min?) na dojazd z lotniska do hotelu pierwszego dnia.
Najlepiej byłoby gdyby był 4-dobowy. Przylatujemy w środę o 19, a wylot mamy w niedzielę o tej samej godzinie i idealnie pasowałyby 4 doby.
Nie widzę informacji na tej stronie, do której godziny można kupić takie bilety na lotnisku.
_________________
Madera Lizbona Barcelona Ibiza Neapol Ischia Rzym Florencja Piza Bergamo Rimini Wenecja Paryż Londyn Bruksela Brugia Amsterdam Berlin Drezno Wiedeń Budapeszt Praga Wilno Ryga Tallinn Karlskrona Stavanger Ateny Lefkada Patra Saloniki Larnaka Pafos Nikozja TelAviv Jerozolima
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#65 PostWysłany: 16 Lut 2015 22:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sty 2013
Posty: 776
Loty: 64
Kilometry: 89 673
niebieski
bilety można kupić w automatach na lotnisku, sądzę, że są czynne całodobowo, a ważne są od pierwszego "skasowania" :)
_________________
Zapraszam na bloga - http://www.LikeToFly.wordpress.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#66 PostWysłany: 16 Lut 2015 22:30 
Moderator forum

Rejestracja: 13 Lis 2010
Posty: 2969
KLAssurbanipal napisał(a):
Dzięki. :)
Czyli są 2 opcje kupić 5 dni, albo 4 dni + bilet jednorazowy (75 min?) na dojazd z lotniska do hotelu pierwszego dnia.
Najlepiej byłoby gdyby był 4-dobowy. Przylatujemy w środę o 19, a wylot mamy w niedzielę o tej samej godzinie i idealnie pasowałyby 4 doby.
Nie widzę informacji na tej stronie, do której godziny można kupić takie bilety na lotnisku.

Bilet jednorazowy na pociąg to 3,++ EUR i nie można się przesiąść na metro czy bus. Jeśli przesiadacie się, to może kup T10 , którą z pozostalymi przejazdami można potem odsprzedać , choćby innym forumowiczom
_________________
pozdrawiam

A.



Wybaczcie brak polskich znakow w niektórych postach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#67 PostWysłany: 16 Lut 2015 23:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Mar 2011
Posty: 113
Loty: 65
Kilometry: 88 013
OK, dzięki.
Z tego co zrozumiałem to bilet kilkudniowy liczy się także na pociąg?
W sumie można odsprzedać, to co zostanie, ale zastanawiam się czy nie lepiej zainwestować w bilet 5-dniowy (32 EUR) i mieć spokój. Wtedy też tego pierwszego dnia można więcej pojeździć wieczorem.
Wg mnie duża szkoda, że bilety kończą się z końcem dnia, a nie są ważne na 24h od skasowania. Ale chodzi tu chyba o zarobek. :)
_________________
Madera Lizbona Barcelona Ibiza Neapol Ischia Rzym Florencja Piza Bergamo Rimini Wenecja Paryż Londyn Bruksela Brugia Amsterdam Berlin Drezno Wiedeń Budapeszt Praga Wilno Ryga Tallinn Karlskrona Stavanger Ateny Lefkada Patra Saloniki Larnaka Pafos Nikozja TelAviv Jerozolima
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#68 PostWysłany: 17 Lut 2015 00:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
bilet 5-dniowy itp też są ważne w pociągach.

natomiast w autobusach tylko tych czerwonych, czyli TMB.
w żółtych już nie, choć 99% osób jadących do bcn nie wiedzą gdzie i po mieliby nimi jechać :)
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#69 PostWysłany: 20 Lut 2015 13:21 

Rejestracja: 02 Lut 2015
Posty: 3
jedziemy w 4 osoby, z moich obliczeń wynika że będziemy korzystali ok. 18 razy z metra/ busu /osoba- pytanie czy nie lepiej w naszym wypadku kupić bilet multipersonal na 70 przejazdów? taki mamy plan przemiesczania:
1.Camp Nou- Park Guell- barcelonetta
2. Casa Milia- Casa Batlo- La Rambla- Camp Nou( mecz)
3. dojazd z pl. espanya do pl. Catalunya- sagrada familia- muzeum czekolady- Parc de la Ciutadella
pisze plan poniewaz wiem że np z Casa Mila do Casa Batlo mozna pieszo, równiez z Muzeum czekolady do parku.... za bardzo nie ogarniam planu miasta więc może i do innych pozycji mozna pieszo?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#70 PostWysłany: 20 Lut 2015 13:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
a gdzie macie spanie?
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#71 PostWysłany: 20 Lut 2015 13:36 

Rejestracja: 02 Lut 2015
Posty: 3
Vivobarcelona Apartamets - niedaleko pl. Espanya
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#72 PostWysłany: 21 Lut 2015 00:22 

Rejestracja: 13 Maj 2014
Posty: 19
wszystko zależy, jak u was z chodzeniem. ja byłam tydzień i spokojnie wystarczył mi T10, a nie został żaden przejazd tylko dlatego, że bramka przed R2 mi zeżarła dwa wejścia - w sensie nie otworzyła sie za pierwszym razem :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#73 PostWysłany: 21 Lut 2015 01:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Maj 2014
Posty: 1689
Loty: 205
Kilometry: 463 041
srebrny
Jest jeszcze inna opcja na transport. Podróżując z żoną zwykle gardziłem takimi rozwiązaniami dla bogatych turystów, ale punkt widzenia mi się zmienił bo jedziemy w 10 osób, z czego 4 to małe dzieci (6,3,2,0) i na dokładkę dwoje dziadków - u obu grup chodzenie na nogach musimy ograniczyć do minimum. I aby nie latać po metrze i jeszcze coś widzieć zdecydujemy się na turystyczny autobus typu hop on hop off. Bilet na dwa dni kosztuje ponad 30 EUR niestety, ale wyszło nam że to jest mimo swojej ceny rozsądne rozwiązanie dla nas.
_________________
R.

Pierwsze raz w Afryce: https://www.fly4free.pl/forum/a-na-koniec-ktos-ci-powie-ze-nic-z-tej-afryki-nie-widziales,213,175117
Pojechaliśmy z nastolatkami w kilkumiesięczną podróż dookoła świata: W sto dni dookoła świata
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#74 PostWysłany: 21 Lut 2015 01:46 
Moderator forum

Rejestracja: 13 Lis 2010
Posty: 2969
Missbenet, moze za bardzo podeszlas - weszlas do bramki ? Czujnik wtedy blokuje drzwi, dopoki osoba nie odsunie/cofnie sie , po czym -po wyjeciu karty- otwiera przejscie.
Cytuj:
bramka przed R2 mi zeżarła dwa wejścia - w sensie nie otworzyła sie za pierwszym razem :D
_________________
pozdrawiam

A.



Wybaczcie brak polskich znakow w niektórych postach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#75 PostWysłany: 29 Maj 2015 22:36 

Rejestracja: 24 Lis 2014
Posty: 22
Mam pytanie dotyczące kart Hola BCN (2-, 3-, 4-dniowe). Może ktoś korzystał... Czy karty te działają również poza miastem (strefa 4)? Chodzi mi dokładnie o podmiejski pociąg R1.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#76 PostWysłany: 29 Maj 2015 23:13 

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 1283
niebieski
@marilyn
Pociągami Rodalies de Catalunya, czyli m.in. R1, na tych kartach można jeździć tylko w strefie 1.

Cytuj:
With your Hola BCN! travel card, you can make unlimited journeys all over Barcelona and the metropolitan area on public transport: metro, bus (TMB), tram (TRAM), urban railway (FGC) and zone-one regional rail (Rodalies de Catalunya, incl. El Prat airport).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#77 PostWysłany: 30 Maj 2015 09:07 

Rejestracja: 24 Lis 2014
Posty: 22
Wielkie dzięki za odpowiedź! :) To zadam jeszcze jedno pytanie,może nie do końca związane z transportem w Barcelonie.Jaki bilet powinnam kupić przemieszczając się ze strefy 4 do 5?Przekraczam tylko jedną strefę, więc czy to będzie ten najtańszy bilet (zone 1) czy jestem w błędzie i powinnam kupić bilet na strefę 4 lub 5?...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#78 PostWysłany: 30 Maj 2015 10:16 
Moderator forum

Rejestracja: 13 Lis 2010
Posty: 2969
marilyn ,
bilet na przejazd w dwu strefach
http://rodalies.gencat.cat/en/atencio_a ... 29cdf219_1
Jesli jednoprzejazdowy , np ze strefy 4j do 5j w-g siatki Rodalies Renfe
Jesli wielo-przejazdowy porównaj siatki ATM i Rodalies Renfe i odpowiednie ceny np T10 i bonoTren
_________________
pozdrawiam

A.



Wybaczcie brak polskich znakow w niektórych postach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#79 PostWysłany: 30 Maj 2015 15:22 

Rejestracja: 24 Lis 2014
Posty: 22
Bardzo dziękuję :) Teraz już wszystko wiem i mogę jechać ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#80 PostWysłany: 02 Lip 2015 10:07 

Rejestracja: 07 Lut 2014
Posty: 431
niebieski
Jaką polecacie aktualnie appkę (najlepiej na IOS) w stylu jakdojadę na Barcelonę? Pobrałem sobie TMBAPP, ale jakiś koślawy ten interfejs. Fajnie jakby działała offline ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 161 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group