Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 48 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Transport na Sri Lance
#1 PostWysłany: 27 Lis 2014 16:43 

Rejestracja: 27 Sie 2014
Posty: 19
Cześć, byłabym wdzięczą za wszelkie informacje dotyczące transportu na miejscu. Najbardziej interesuje mnie czas jaki zajmuje przemieszczanie się z jednego miejsca w drugie i koszty. Planuje podróż na własną rękę i mam jedynie 6 dni na miejscu, a idealnie to chciałabym zrobić objazdówkę po tych miejscach:
Negombo - Sigiriya
Sigiriya - Kandy
Kandy - Pinnawala
Pinnawala - Kandy
Kandy - Ella
Ella - Mirissa
Mirissa - Colombo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop na wyspie Kos: all inclusive w 4* hotelu od 1907 PLN. Wyloty z 4 miast Urlop na wyspie Kos: all inclusive w 4* hotelu od 1907 PLN. Wyloty z 4 miast
Floryda w sezonie: bezpośrednie loty do Miami z Berlina za 1603 PLN. Wiele terminów first minute Floryda w sezonie: bezpośrednie loty do Miami z Berlina za 1603 PLN. Wiele terminów first minute
#2 PostWysłany: 27 Lis 2014 17:42 

Rejestracja: 13 Lis 2014
Posty: 108
Jeśli mógłbym coś Ci zasugerować, to odpuść sobie Pinnawala na rzecz Udawalawe. Pinnawala jest bardzo przygnębiająca, no chyba, że sprawia Ci przyjemność oglądania słoniątek przykutych łańcuchami, razem z tłumem turystów, stojąc w 35-stopniowym palniku.
W Udawadale też jest sierociniec, gdzie wrażenia są o niebo lepsze. Poza tym w Udawadale możesz sobie odbyć safari w Parku Narodowym. Jest w nim dużo więcej słoni niż w Yale, oprócz tego kupa innej zwierzyny i ptactwa, a jak trafisz na fajnego kierowcę, to zawiezie Cię do wodopoju przy zachodzie Słońca. Nie ma też tam takich tłumów i irytującego kurzu jak w Yale.

Co do transportu, to polecam wynająć kierowcę na te 6 dni. Możesz to zrobić mailowo z Polski, albo łapać na lotnisku.
Jeśli masz tylko 6 dni na Sri Lankę, to szczerze mówiąc odpuściłbym sobie transport kolejowy i publiczny, bo uwierz mi... autobusy tam nie przekraczają 30km/h i stosunkowo krótka wycieczka może zająć ładnych parę godzin. Oczywiście jest cudowna trasa kolejowa, tylko że po dwóch godzinach masz dosyć. Upał robi swoje, a pociąg jedzie baaardzo wolno.
To oczywiście tylko moje opinie, zrobisz jak uważasz. :)
BTW: Ile osób jedzie z Tobą?
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 27 Lis 2014 18:31 

Rejestracja: 27 Sie 2014
Posty: 19
Każda opinia na wagę złota :) co do kierowcy to ze względów kosztowych wole jednak na własna rękę. Jedziemy we dwoje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 27 Lis 2014 21:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lip 2010
Posty: 425
niebieski
IMO b. dużo czasu stracisz na transport i przemieszczanie się, a niewiele zostanie na zwiedzanie. 6 dni to mało czasu na taką trasę. My robiliśmy prawie taką samą samochodem z kierowcą w niecałe 6 dni i moim zdaniem było optymalnie, ale przemieszczaliśmy się stosunkowo szybko.
Sprawdzałaś ceny kierowców? Bo moim zdaniem to nie takie drogie rozwiązanie, jakby się mogło wydawać.

Btw polecam moją relację ze Sri Lanki: azja-instant-w-trzech-smakach,215,59156
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 27 Lis 2014 22:19 

Rejestracja: 06 Paź 2012
Posty: 135
Po pierwsze, z lotniska pod Sigiriyę nie jedzie bezpośrednio żaden transport oprócz prywatnego, a to jak wiadomo kilkakrotnie zwiększy cenę. Musisz dostać się do miejscowości Kurunegala (1,5-2h), potem do Dambulli (2h), a następnie lokalnym busem pod Sigiriyę (45 min i jeszcze 30 min spacer bo podrzucą Cię na skrzyżowanie, a nie pod kasy biletowe) :)

Sigiriya - Kandy: droga powrotna do Dambulli (45 min) + ok. 3h do Kandy

Kolega Poochaty ma rację, odpuść sobie Pinnawala. Szkoda czasu, parki narodowe lepsze. Co do Udawalawe to polecam, mnóstwo słoni.

Kandy - Ella: to jest całodzienna, ośmiogodzinna wycieczka pociągiem i jak najbardziej musisz to zrobić. Widoki po drodze są naprawdę powalające.

Ella - Mirissa: tu znowu nic nie ma bezpośrednio. Najpierw musisz się wydostać z Elli do jakiejś większej dziury (ja pojechałem pociągiem do Haputale i stamtąd złapałem busa do Matary. Z Matary masz pół godziny do Mirissy. Miriss warta polecenia.

Mirissa - Colombo: trzeba liczyć dobre 4h, pod warunkiem, że unikniesz korków w Colombo. Policz 6h z dojazdem na lotnisko na wszelki wypadek.

Reasumując, pół pobytu gubisz w transporcie. Negombo - Sigiriya - Kandy to 2 dni przy napiętym planie i jeszcze zależy, o której lądujesz na SL. Dzień w pociągu, na Ellę jeden dzień to mało. MUSISZ iść na Ella Rock, a to już całodzienna wyprawa. Są jeszcze wodospady, fabryki herbaty, plantacje, itd. Jeden dzień na Mirissę, to takie liźnięcie plaży, bo szósty dzień stracisz w transporcie (tu kolejna kwestia - o której odlot). Szkoda rezygnować z czegokolwiek, ale ja tą trasę, w połączeniu w Udawalawe robiłem w 12 dni i było mało.

Coś tam opisałem na blogu o SL, może rozwiąże Ci to kilka kwestii: http://www.zalatani.com/blog/category/sri-lanka/

Powodzenia w planowaniu i nieważne gdzie i na ile, Sri Lanka jest piękna :)
Marcin
_________________
www.zalatani.com- podróż i życie na końcu świata!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 27 Lis 2014 22:41 

Rejestracja: 27 Sie 2014
Posty: 19
A moglibyście podpowiedzieć jak zorganizować to safari w udawalawe? Ile to trwa i ile kosztuje? Po dłuższym namyśle chyba jestesmy w stanie zrezygnować z lwiej skaly w sigirija i pojechać prosto z negombo do kandy. Wiem ze 6 dni to krótko, no ale tak wyszło :) wczesniej jeszcze mamy Singapur w pigułce (2 dni) a potem leniwy odpoczynek na Malediwach (8 dni)...także Sri Lanka moze byc na wariata :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 28 Lis 2014 07:26 

Rejestracja: 06 Paź 2012
Posty: 135
Udawalawe to mała miejscowość, gdzie lokalesi będą za wszelką cenę próbować zawieźć Cię do "swojego" guesthouse'u. Sporo z nich wyglądało nam na drogie i małe klity, bez wi-fi, a czasem nawet bez zasięgu. Próbowaliśmy chodzić i szukać na własną rękę, ale odległości spore, a wszędzie było full. Znaleźliśmy w końcu Walawa Park View za 2000 rupii. Jeśli nie przeszkadzają Ci gekony, to na jedną noc jest ok. Dostaliśmy nawet router do pokoju :) Samo safari to loteria. Jeepy są 4-6 osobowe i najczęściej załatwisz wszystko w GH gdzie śpisz, bo tam wszyscy trudnią się tym samym. My mieliśmy szczęście, bo znalazła się szwedzka para, która podzieliła z nami koszta, inaczej musielibyśmy zapłacić za całość. Jeep kosztował nas 4k rupii, czyli po tysiąc na osobę. Wstęp do parku 2500 rupii/os.

Do Udawalawe dostaliśmy się z Pelmadulli, startując z Haputale.

Ważne - w Udawalawe jest cienko z bankomatami, a kurs wymiany jest przerażający, więc nie zapomnijcie wziąć ze sobą gotówki, bo za safari kartą nie zapłacicie. Przynajmniej 2 lata temu nie było takiej opcji.

Widzieliśmy sporo słoni, bawołów, mnóstwo pawi, jednego małego krokodyla i kilka rodzajów ptaków, m.in. papugi, dzioborożce, orły i zimorodki. Polecam :)

Marcin
_________________
www.zalatani.com- podróż i życie na końcu świata!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 28 Lis 2014 09:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Lip 2013
Posty: 126
Loty: 19
Kilometry: 36 462
MaRuda napisał(a):
A moglibyście podpowiedzieć jak zorganizować to safari w udawalawe? Ile to trwa i ile kosztuje? Po dłuższym namyśle chyba jestesmy w stanie zrezygnować z lwiej skaly w sigirija i pojechać prosto z negombo do kandy. Wiem ze 6 dni to krótko, no ale tak wyszło :) wczesniej jeszcze mamy Singapur w pigułce (2 dni) a potem leniwy odpoczynek na Malediwach (8 dni)...także Sri Lanka moze byc na wariata :)


Skoro po Sri Lance będziecie wypoczywać na Malediwach to ja bym odpuściła Mirissę - owszem, jest tam całkiem fajna plaża ale na dojazd i powrót stracicie mnóstwo czasu, a plażowania będziecie mieli mnóstwo później ;) Moim zdainem w takim przypadku lepiej poświęcić więcej czasu na centrum kraju, jest tam co robić - świątynie, Sigiriya, przejazd pociągiem do Ella/Haputale, plantacje herbaty, wodospady, Adams Peak i wiele innych. Ale to tylko moje skromne zdanie ;)

Pinnawala też odradzam, lepiej słonie pooglądać gdzieś na wolności i w dobrych warunkach...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 02 Sty 2015 18:52 

Rejestracja: 28 Lis 2011
Posty: 103
Tak jak poprzednicy mogę polecić safari w Udawalawe, i nie rezygnowałbym w żadnym wypadku z Sigiriyi, to miejsce zrobiło na mnie największe wrażenie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 02 Sty 2015 19:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 1040
srebrny
My odbyliśmy rok temu podobną podróż (Sri Lanka+Malediwy) i fakt chociaż plaż będzie później dosyć to dla mnie Mirissa jest idealnym miejscem na chwilę odpoczynku w podróży :) I jest to zupełnie inna plaża niż te na Malediwach :) Jednak, jeśli rzeczywiście będziecie musieli z czegoś zrezygnować to można się zastanowić nad Mirissą i Pinnawalą - jak już wcześniej wspomniano, widoki skutych słoni są raczej przykre niż wesołe..
Gdybyście zdecydowali się jednak pojechać do Mirissy to niezbyt polecam whale watching - wieloryby czasem owszem są, ale jedynie w postaci gdzieś daleko sikających fontann nad wodą ;)
_________________
Moje relacje:
Włochy - Liguria / Indonezja / Malmo+Kopenhaga / Dublin / Sri Lanka+Malediwy / Maroko / Amsterdam / Kaukaz / Wyspy Owcze
i: https://www.instagram.com/ola.javv/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 02 Sty 2015 20:04 

Rejestracja: 22 Paź 2012
Posty: 156
My po przylocie pojechaliśmy do Negombo (przylecieliśmy w środku nocy i jeszcze autobusy nie jeździły) i po kilku godzinach pojechaliśmy do Kandy autobusem (białym czyli takim ekspresem czerwone jeżdżą dłużej) co zajęło około 4h.
W Kandy poszwędaliśmy się przy jeziorze i ogólnie po mieście (odpuściliśmy sobie pułapki turystyczne typu Pinnawalla) i styrani po nocy w samolocie poszliśmy spać następnego dnia wzięliśmy busa do Dambuli około 2,5-3h (świątynie w jaskiniach) gdzie spaliśmy i potem Sigria (radzę zaliczyć niesamowicie to wygląda) z rana i powrót do Kandy. Nie zdążyliśmy na pociąg i musieliśmy spać znowu w Kandy. Z rana jechaliśmy do Nuwary pociągiem około 6h.
Potem pojechaliśmy do Elli - która mi się osobiście nie podobała bo jest to baaaardzo baaardzo turystyczna miejscówka ale fajne plantacje herbaty plus łatwe i przyjemne treki poprawiają sytuacje;)
Potem mieliśmy jechać na safari ale jakoś nam się nie udało trafić w autobusy i odpuściliśmy i pojechaliśmy do Weligamy (autobusem z przesiadką nie pamiętam miasta ale w Crud Shopie na przystanku w Elli podpowiedzą). Ogólnie plażowalismy w Weligamy (taka "dzika" nie zabudowana i niezbyt mocno turystyczna miejscowość chociaż budował się Hilton. Pyszne owoce morza w knajpie na plaży plus można było zjeść super rybkę i owoce morza na targu rybnym) i w Mirissie (bardzo komercyjna dużo knajpek na plaży dobre owoce morza)
Ogólnie fajniejsza plaża była w Weligamie - bardziej dla początkujących surferów poza tym dużo szersza. W Mirisie dużo większe fale przy samym brzegu więc można się pobawić w rzucanie na fale;)
Potem pojechaliśmy do Galle, które fajnie wygląda jest ciekawe samo w sobie i warto je zobaczyć. Transport z Mirisy do Galle około 1-2h. Potem Colombo następne 3h pociągiem i z Colombo Fort do CMB około godziny autokar. Samo miasto najlepiej sobie odpuścić - strasznie strasznie słabo było.
Jak masz jakieś pytania to wal śmiało.
Wiem, że troche chaotycznie pisane ale pisałem szybko.
IMO bez kierowcy ciężko będzie zrobić Sigrije plus Safari.
Ja bym zrobił coś takiego
CMB-Kandy-Dambula (nocleg) - Sigrija (z samego rana najszybciej tukiem płaciliśmy około 1200rupi) - Kandy - Ella (pociągiem) nocleg -dzień w Elli (pola herbaciane fabryka herbaty jakiś trek) - Mirrisa/Weligama (autobus) plaza 2 noce (albo 1 noc i Rainforrest albo Safari tyle że będzie dużo jeżdżenia) - Galle (autobusem) - Colombo Fort (pociag) - CMB (lotnisko)
Chyba że weźmiecie kierowce wtedy można próbować będzie prościej.
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
#12 PostWysłany: 02 Sty 2015 21:46 

Rejestracja: 22 Sie 2012
Posty: 663
Loty: 78
Kilometry: 201 975
niebieski
pomóżcie ogarnąć transport tak aby dostać się do:
Udawalawe (park) - Sinharaja
Haputale - Ella - Badulla - to akurat pociągiem ale mam wątpliwość jak z Udawalawe dostać się do Haputale
Badulla - Horton Plains - Adam's Peak - Kitulgala- Kandy - myślicie, że lepiej z plecakiem się włóczyć czy da się gdzieś bazę zrobić na więcej niż jeden dzień i dojeżdżać?
wyjazd za tydzień, będę wdzięczna za każdą pomoc :)
_________________
moje relacje:
http://www.fly4free.pl/forum/sztuka-ame ... ,212,81860
minirelacja-z-maxiwyspy-ilha-grande,212,96928&start=0
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 03 Sty 2015 12:58 

Rejestracja: 26 Gru 2010
Posty: 157
Bedąc na Sri Lance korzystaliśmy w wiekoszości z kierowcy ale po wyjezdzie troche tego zalowaliśmy. Zdecydowanie lepiej na wlasną ręke, są dobre pociągi.
Bardzo fajna trasa z Kandy do Colombo, a poźniej trasa nadmorska na południe, o ile dobrze pamiętam było jeszcze połączenie z Kandy bezpośrednio na południe ale miejscowi odradzali mowiąc, że przejazd via Colombo zdecydowanie lepszy.
Podsumowując gdzie możesz jedz na wlasną ręke, kierowca tylko w przypadku konieczności.
Przygotuj się, że w centrum wyspy może być pochmurnie i deszczowo, takiej ulewy jak na koniec stycznia na Sigirijy nigdzie później nie doświadczyłem.
Góra
 Profil Relacje PM off
ara uważa post za pomocny.
 
      
#14 PostWysłany: 03 Sty 2015 13:45 

Rejestracja: 05 Kwi 2014
Posty: 60
Loty: 44
Kilometry: 130 265
Hej, a możecie napisać w jakich miesiącach najlepiej odwiedzić Sri Lanke ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 03 Sty 2015 14:05 

Rejestracja: 13 Lis 2014
Posty: 9
Loty: 23
Kilometry: 41 249
Zbanowany
Ja byłem w pierwszej połowie marca i było baaardzo gorąco i w ogóle nie padało.
Jeśli ktoś chciałby wynająć kierowce i przemierzyć Sri Lankę wzdłuż i w szerz to mogę podać kontakt do takiego fajnego Pana :)
Ma auto z klimą. Jest byłym policjantem, ma wtyki dosłownie wszędzie. Nie dość, że będzie Twoim prywatnym kierowcą przez taki okres jaki chcesz, to jeszcze załatwi nocleg, pokaże ciekawe miejsca, opowie o nich. Zdarzyło się, że nawet nie wiedzieliśmy, że coś po drodze jest do zobaczenia, a on sam się zatrzymał i nam pokazał i o nim opowiedział. Za objechanie całego południa dookoła przez tydzień z nami wziął jakieś 800 zł. W tym oczywiście było już paliwo.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 04 Sty 2015 19:01 

Rejestracja: 13 Lis 2014
Posty: 108
Myslę, że od razu możesz podac namair na kierowcę. Ułatwi to życie innym zainteresowanym Sri Lanką ;)

-- 04 Sty 2015 18:10 --

lulet napisał(a):
Hej, a możecie napisać w jakich miesiącach najlepiej odwiedzić Sri Lanke ?


Sri Lanka to miejsce, które jest atrakcyjne przez cały rok.
Ja preferuję nasze miesiące zimowe, żeby "dogrzać tyłki" i wtedy najlepszym rejonem jest południe i zachód (monsun w tym rejonie jest od maja do sierpnia).
Jeśli chcesz zwiedzić wschodnie i północne wybrzeże, to raczej unikaj okresu październik-styczeń, bo przywita Cię tam monsun Maha.

Generalnie jeśli chodzi o pogodę, to w ogóle się tym nie przejmuj ;)
Tam przez cały rok pół wyspy jest słoneczne i gorące (tylko sprawdź, które pół wyspy ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 04 Sty 2015 20:08 

Rejestracja: 13 Lis 2014
Posty: 9
Loty: 23
Kilometry: 41 249
Zbanowany
Heh to jednak dane osobowe 8-) :lol:

Jayantha Wickramanayake (WICKEY)

mail: jwicki123@yahoo.com tel: +94771998838 (komórka).

Powiedzcie, że jesteście od trójki ludzi (2 chłopaków i jednej dziewczyny) z marca 2014, od wisky w samochodzie :D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 19 Sty 2015 20:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 187
Loty: 122
Kilometry: 238 451
Czy w dniu przejazdu bez problemu kupię bilet na pociąg InterCity Express? Pociąg w kierunku Kandy wyjeżdża z Colombo o 7:00. Chciałbym zarezerwować sobie miejsce w wagonie obserwacyjnym. Czy mogę to zrobić online? Do tego pociągu podłączone są także dwa klimatyzowane wagony firmy ExpoRail. Bilet kosztuje 1450 lkr. Czy wie ktoś ile będzie kosztował bilet w wagonie obserwacyjnym?
_________________
www.latambolubie.blogspot.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 19 Sty 2015 22:36 

Rejestracja: 24 Lip 2012
Posty: 111
Też przygotowuje się do wyjazdu na Sri Lankę więc moja odpowiedź nie jest poparta praktyką ale przeszukiwaniem internetu już od dobrych 2 miesięcy:)

W dniu przejazdu bez problemu kupisz bilet, nawet na InterCity, z tym że właśnie na klasy 2 i 3. Co do klasy pierwszej nie ma pewności. Trasa do Kandy jest trasą bardzo turystyczną więc 1klasa i wagon widokowy rozchodzą się w pierwszej kolejności. A rozchodzą się szybciej bo jako jedyne można kupić takie bilety wcześniej. 2 i 3 klasa tylko w dniu podróży. Nie można niestety tego zrobić online, tylko na miejscu bądź telefonicznie.

Wagon obserwacyjny na trasie CF-Kandy powinien kosztować 500RS.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 19 Sty 2015 22:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 187
Loty: 122
Kilometry: 238 451
Czy posiadasz adres strony, na której mogę kupić bilet online w wagonie obserwacyjnym? Niestety, nie mogę znaleźć.
_________________
www.latambolubie.blogspot.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 48 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group