Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 265 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 04 Sie 2015 19:28 

Rejestracja: 02 Gru 2012
Posty: 201
Siemanko :)

Mam pytanie. Planuje przejazd z Larnaki do Paphos i już sam nie wiem więc zamierzam się spytać kogoś kto tam już był. W rozkładzie na intercity buses, który sćiągnąłem jest napisane, że od poniedziałku do piątku autobus z Larnaki jedzie o 10 potem dopiero o 13. Jednak na dole jest napisane, że w weekendy i wakacje jeździ 11:30 i 14:30. Nie wiem tylko czy przez termin holidays chodziło im o wakacje w ogóle czy dni wolne jak ktoś wie to będę wdzięczny za podpowiedź. Dodatkowo czy autobus z Larnaki do Limassol ma ostatni przystanek w New Port?
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Shcott, 04 Sie 2015 19:57, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wakacyjne loty (z bagażem) do Uzbekistanu z Warszawy od 1731 PLN. Sporo terminów Wakacyjne loty (z bagażem) do Uzbekistanu z Warszawy od 1731 PLN. Sporo terminów
Wczasy w Grecji: urlop z wyżywieniem w 4* hotelu na Korfu za 2259 PLN Wczasy w Grecji: urlop z wyżywieniem w 4* hotelu na Korfu za 2259 PLN
#22 PostWysłany: 04 Sie 2015 19:33 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3046
srebrny
Można spojrzeć na wątek o dojeździe z Larnaki do Pafos. To tylko dwa kliknięcia stąd.
Natomiast chętnie bym odpowiedział, ale mylą Ci się przyimki, nazwy miejscowości, albo korzystasz z innego Intercity (oby nie polskiego). Pogubiłem się, czy jedziesz z Larnaki, czy do Larnaki; czy do Pafos, czy do Lemesos. Nie znajduję tam takich godzin, jakie podajesz, nie widzę też żadnych "holidays". Jest wyraźnie "ΣΑΒΒΑΤΟ, ΚΥΡΙΑΚΗ ΚΑΙ ΑΡΓΙΕΣ", czyli sobota, niedziela i święto. Jest też w rozkładzie podane, na których przystankach staje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 04 Sie 2015 20:02 

Rejestracja: 02 Gru 2012
Posty: 201
Sorry pisałem z komórki. Oczywiście jadę z Larnaki do Pafos. Wszystko o czym pisze jest w tym rozkładzie
http://www.intercity-buses.com/udata/co ... massol.pdf

Co do kwestii przystanku w poprzednich postach jest coś o możliwości wysiadania na wcześniejszych przystankach i przejścia na drugą stronę ulicy ale chciałbym się upewnić, że przystanek końcowy i początkowy to jest to samo miejsce.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 04 Sie 2015 20:31 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3046
srebrny
No dobra, to sprawa robi się jasna. Zmyliłeś mnie tym pomylonym "do" oraz faktem że jest 14:00, a nie 14:30. "Holidays" to oczywiście święta. Cóż, zawsze mówiłem, że angielski jest prymitywny, bo każdy wyraz może oznaczać wszystko, ale w oryginale jest "αργίες".
Czyli tak: masz 10:00 i 13:00, w święta 11:30 i 14:30. Jedzie około 1,5 godziny (z reguły krócej). Docelowo jedzie do Nowego Portu, tam jest techniczny dworzec i stamtąd masz do Pafos dość często - 12:30, 14:00, 15:00, a w święta 14:30 i 16:30. Można się przesiąść w centrum i zaoszczędzić na tym ponad pół godziny (które to pół godziny można poświęcić np. na jedzonko), tylko trzeba uważać, bo autobus do Pafos bezczelnie zatrzymuje się na środku ronda.
Dwa lata temu były przejazdy bezpośrednie, ale teraz z nich zrezygnowali. Znaczy jest jeden - o 8:45 (jedzie z Paralimni przez Larnakę):
http://www.intercity-buses.com/?wp=parpaphos-gr

Jeszcze mała uwaga: czasem może wyjść lepsza przesiadka w Lefkosii zamiast w Lemesos.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 15 Wrz 2015 21:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Sie 2013
Posty: 206
Loty: 27
Kilometry: 59 235
niebieski
obibok napisał(a):
Jakby ktoś chciał, to mam sporo aktualnych materiałów, w tym mapek i rozkładów, także własnej roboty. Wyszukiwarka cyprusbybus.com wiele mi pomogła w rozkminianiu tego wszystkiego, ale nie należy jej ufać. Podaje nierealne połączenia i błędnie pokazuje lokalizacje niektórych przystanków, a nawet przebieg linii.

Prośba o opinię. 30.09(środa) mam samolot powrotny z Larnaki do Warszawy. Odlatuje o 11.15(Wizz). Chciałbym być na lotnisku ok 2h wcześniej czyli o 9.15.

Czy realne jest dotarcie na tę godzinę na lotnisko Larnaka jadąc z Konnos??

Pierwszy autobus linii 711 (Kapparis - Larnaka), który przejeżdża przez Konnos rozpoczyna kurs z Kapparis o 05.45. Więc w Larnace teoretycznie jest o godzinie 7.45 (w 120min podobno pokonuje całą trasę).
Wysiądę na ostatnim przystanku tj na Larnaca Old General Hospital. I tu przesiądę się w jeden z autobusów jadących na lotnisko : 417, 418, 419, 440, 446, 407, 409 . Ile trwa trasa spod szpitala na lotnisko ?
Czy ten plan jest prawidłowy. Zdążę na samolot ?
_________________
www.szkoda-czasu.pl - mój blog/strona o podróżach. Zapraszam.

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 15 Wrz 2015 22:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Maj 2014
Posty: 213
Loty: 1
Kilometry: 2 169
15-20 minut w zależności od linii ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 15 Wrz 2015 22:08 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3046
srebrny
Nie wysiadaj pod szpitalem, tylko przystanek wcześniej, pod policją (a właściwie to dwa przystanki) i stamtąd brykaj na dworzec. A to dlatego, że w stronę lotniska 425 nie jedzie przez szpital, lecz przez główną promenadę.

O 7:55 z dworca (8:00 z plaży Foinikoudes) masz 425, które na lotnisku jest 8:20. Kolejne za pół godziny.

Adżi napisał(a):
15-20 minut w zależności od linii ;)

Zgadza się. W rzeczywistości autobusy jeżdżą szybciej, niż w rozkładzie (nawet dużo szybciej), a jak oprócz 425 sprawdzisz pozostałe linie, to one jadą jeszcze szybciej, bo nie kluczą po tureckiej dzielnicy (407, 417, 418, 419).
Góra
 Profil Relacje PM off
szkodaczasu lubi ten post.
szkodaczasu uważa post za pomocny.
 
      
#28 PostWysłany: 15 Wrz 2015 22:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Maj 2014
Posty: 213
Loty: 1
Kilometry: 2 169
Wielu z nich potrafi jechać 30km/h, podśpiewując przy tym hity z lokalnej listy przebojów, byle tylko nie wyprzedzać zbytnio rozkładu ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 15 Wrz 2015 22:23 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3046
srebrny
Adżi napisał(a):
Wielu z nich potrafi jechać 30km/h, podśpiewując przy tym hity z lokalnej listy przebojów, byle tylko nie wyprzedzać zbytnio rozkładu ;)

Bo dla kierowcy autobusu nie ma gorszej katorgi, niż rozwlekły rozkład. A jak porównasz cypryjskie, to są wyssane z palca - na tym samym odcinku jedna linia 10 minut, inna 25.
Z kolei w Grecji nie mają zwyczaju brać pod uwagę jakiegokolwiek rozkładu poza odjazdem z pętli, często zresztą tylko jednej (a z drugiej to jak dojedzie i zmieni kierunek). No i w Atenach sam organizator odsyła do planera na mapie Google, że to świetne narzędzie. Ale nikomu nie radzę planować tym połączeń, bo podaje czasy wyssane z palca i często nawet dwukrotnie dłuższe. Jak chciałem jechać z Glyfady na lotnisko, to kazało mi się przesiąść z X96 na jadące identyczną trasą X97, które jakimś cudem miało jechać o 20 minut krócej!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 15 Wrz 2015 22:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Sie 2013
Posty: 206
Loty: 27
Kilometry: 59 235
niebieski
A możecie mi podać GPS tych miejsc, lub z google maps moglibyście przekopiować?

- dworzec w Larnace - ?
- przystanek przy plaży Foinikoudes ( 34.914801,33.638071 - o ile dobrze ktoś podał w temacie dojazdu z lotniska )
- przystanek przy policji - ?
- przystanek przy szpitalu - ?
_________________
www.szkoda-czasu.pl - mój blog/strona o podróżach. Zapraszam.

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 15 Wrz 2015 23:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Maj 2014
Posty: 213
Loty: 1
Kilometry: 2 169
Załącznik:
larnaca.jpg
larnaca.jpg [ 128.23 KiB | Obejrzany 3862 razy ]

Czerwone kółeczko - Larnaca Station.
Poniżej, pomiędzy Sun Hell a Armenian Memorial - Foinikoudes.
Żółta droga z góry (ta którą przyjedziesz), przed skrzyżowaniem z żółtą w lewo, jest białe kółeczko z brązowym kwadracikiem i grecką czcionką - tu mniej więcej jest policja.
Niebieski znaczek autobusu - Old Hospital.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
szkodaczasu uważa post za pomocny.
 
      
#32 PostWysłany: 16 Wrz 2015 08:20 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3046
srebrny
Adżi napisał(a):
Żółta droga z góry (ta którą przyjedziesz), przed skrzyżowaniem z żółtą w lewo, jest białe kółeczko z brązowym kwadracikiem i grecką czcionką - tu mniej więcej jest policja.

Wiecie co, ja się trochę pogubiłem, tzn. po przenosinach dworca była tu reorganizacja przystanków i idealnie nie pamiętam, ale przystanek przy policji w stronę Agii Napy jest dokładnie przy tym kółeczku, natomiast w drodze powrotnej dopiero za skrętem w prawo. Natomiast można też wysiąść na wcześniejszym i stamtąd do dworca powinno być bliżej, ale właśnie tego nie jestem pewien.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 16 Wrz 2015 10:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Sie 2013
Posty: 206
Loty: 27
Kilometry: 59 235
niebieski
Dzięki, taka mapka w zupełności wystarczy. Nawet jak są trochę poprzesuwane te przystanki daje to od razu zupełnie inny pogląd i wszystkie do tej pory przeczytane wiadomości się układają w głowie - przynajmniej ja tak mam :)
_________________
www.szkoda-czasu.pl - mój blog/strona o podróżach. Zapraszam.

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 16 Wrz 2015 11:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Maj 2014
Posty: 213
Loty: 1
Kilometry: 2 169
Jeżeli wysiądziesz przy policji, to ja jednak polecam iść na Foinikoudes. Na dworcu autobusy często stoją gdzieś z boku, po czym nagle po prostu odjeżdżają. Nie ma tam pierwszego przystanku. Cały dworzec jest pierwszym i ostatnim przystankiem. Przynajmniej tak to wyglądało z moich obserwacji. A na Foinikoudes widzisz dobrze co podjeżdża, obok masz Maca, gdzie możesz kupić Happy Meala za 1,5€ (o ile dobrze pamiętam), jakbyś zgłodniał od oczekiwania :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 16 Wrz 2015 11:10 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2011
Posty: 1508
Loty: 339
Kilometry: 501 360
To ja mam takie zapytanie:

Autobusem:
Z Larnaki (albo z Aya Napa) do Konnos Beach

Z Larnaki (albo z Limassol) do Petra tou Romiou albo po prostu do Skały Afrodyty.

Przerabiał ktoś, albo może @obibok ma koncepcję, jak się tam dostać i wrócić?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 16 Wrz 2015 11:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Sie 2013
Posty: 206
Loty: 27
Kilometry: 59 235
niebieski
Roku napisał(a):
To ja mam takie zapytanie:

Autobusem:
Z Larnaki (albo z Aya Napa) do Konnos Beach http://urwij.pl/19926

Przerabiał ktoś, albo może @obibok ma koncepcję, jak się tam dostać i wrócić?


Ja również przygotowuje się do wyjazdu i dla tej trasy ustaliłem, że najlepsza opcja przejazdu to:

Z Lotnisko do Larnaka autobusy (425, 407, 417, 418, 419). Wysiadasz w okolicy Dworca (kilka postów wyżej jest opisane na których przystankach najlepiej wysiąść). Z dworca autobus 711 relacja (Larnaka-Kapparis) i wysiadasz w Konnos.
_________________
www.szkoda-czasu.pl - mój blog/strona o podróżach. Zapraszam.

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
orfik11 lubi ten post.
 
      
#37 PostWysłany: 16 Wrz 2015 12:12 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3046
srebrny
Adżi napisał(a):
Jeżeli wysiądziesz przy policji, to ja jednak polecam iść na Foinikoudes. Na dworcu autobusy często stoją gdzieś z boku, po czym nagle po prostu odjeżdżają.

A i owszem, bo dworzec nieco odbiega od naszego rozumienia tego słowa. Tylko od czasu oddania tego nowego dworca przez Foinikoudes nie jeździ większość linii podmiejskich, z lotniskowych chyba tylko 425 i 429 (ale to wystarczy).

Roku napisał(a):
To ja mam takie zapytanie:

Autobusem:
Z Larnaki (albo z Aya Napa) do Konnos Beach http://urwij.pl/19926

To już odpowiedziane...

Cytuj:
Z Larnaki (albo z Limassol) do Petra tou Romiou albo po prostu do Skały Afrodyty. http://skroc.pl/9f363
Przerabiał ktoś, albo może @obibok ma koncepcję, jak się tam dostać i wrócić?

Tu jest problem. Kiedyś się z nim zmierzyłem i sam nie wiem czemu, nie od razu wpadłem na to, że można nocować w Pafos. I dzięki temu odkryłem to miasto. Otóż trzeba by pojechać Intercity do Pafos - on kończy na dworcu Karavella. Stamtąd 610 lub 618 do dolnego miasta, na drugi dworzec i dopiero stamtąd do Petra tou Rommiou 631. Problem w tym, że 631 ma tylko kilka kursów na dzień i raczej ciężko to zgrać bez noclegu na miejscu.
Aha, na upartego da się też teraz dojechać do Petra tou Rommiou autobusem 630 z Karavelli, ale on rusza tylko trzy razy - 6:30, 9:30 i 14:30.

Dla hardcore'owców jest jeszcze opcja pojechać z Pafos miejskim 70 do Pissouri i stamtąd 630 od drugiej strony, ale to chyba da się zrobić tylko raz na dzień.

Cytuj:
Ja również przygotowuje się do wyjazdu i dla tej trasy ustaliłem, że najlepsza opcja przejazdu to:

Z Lotnisko do Larnaka autobusy (425, 407, 417, 418, 419). Wysiadasz w okolicy Dworca (kilka postów wyżej jest opisane na których przystankach najlepiej wysiąść). Z dworca autobus 711 relacja (Larnaka-Kapparis) i wysiadasz w Konnos.

No tak, tyle że 711 nie z dworca, a spod policji. Bo on rusza spod szpitala. Można się też przesiąść pod szpitalem, bo tam już tłumek czeka. I pamiętajcie, że to są różni przewoźnicy, więc jak się kupi bilet dzienny, to nie jest ważny, chyba że ten na cały kraj.
Góra
 Profil Relacje PM off
Roku uważa post za pomocny.
 
      
#38 PostWysłany: 16 Wrz 2015 12:43 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2011
Posty: 1508
Loty: 339
Kilometry: 501 360
Dzięki. W takim razie sobie tym razem odpuszczę. Pozwiedzam wschód, który jak tam wstępnie widzę, jest łatwo dostępny busami, a kiedyś wrócę na zachód, pewnie w czwórkę i wtedy wybierzemy się autem w to miejsce.
Góra
 Profil Relacje PM off
obibok lubi ten post.
 
      
#39 PostWysłany: 29 Wrz 2015 17:16 

Rejestracja: 08 Gru 2011
Posty: 540
Jeżeli kupuje bilet tygodniowy (jak z jego dostępnością np. na lotnisku?) za 15 euro to on działa tylko u danego przewoźnika czy na większym obszarze? Bazę mam w Agia Napa i tam większość czasu spędzę (może 2-3 dni na wycieczki gdzieś, a pozostałe 4 to plażowanie), więc chyba bardziej opłaca się mi kupić tygodniówkę w OSEA, no chyba że Agia się zalicza do "Larnaca District" to wtedy możnaby kupić w Zinona, ale to chyba zbyt pięknie brzmi, żeby było prawdziwe.

Jeśli kupie taki bilet to mogę jechać z Larnaki do Agia Napia, ale tylko autobusami OSEA, tak?

Choć jeśli zadziałają mi zniżki studenckie, to i tak będę mega zadowolony z cen transportu, ale to zobaczę na miejscu ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 30 Wrz 2015 07:55 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3046
srebrny
Bilet za € 15 tylko na jednego przewoźnika. Czyli jeśli na Ο.Σ.Ε.Α., to dystrykt Ammochostos, więc z Lárnaki tylko 711, 712 i 714. Można kupić tygodniowy na cały kraj (łącznie z Intercity), ale to aż € 75.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 265 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group