Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 192 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 10  Następna
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 14 Kwi 2015 22:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Mar 2015
Posty: 261
Loty: 30
Kilometry: 88 684
niebieski
Tak, to na pewno bylo dobrym rozwiazaniem. Ale naprawde tam jest tyle do zobaczenia wokolo? Na mapie nie wyglada to na duza odleglosc, a mieliscie po 7 dni w kazdej okolicy, wiec w sumie kupa czasu... To ja nie wiem co my zdzaymy zobaczyc w te 3 dni :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi
#62 PostWysłany: 19 Kwi 2015 20:05 

Rejestracja: 19 Kwi 2015
Posty: 3
Bubu69 napisał(a):
Tak, to na pewno bylo dobrym rozwiazaniem. Ale naprawde tam jest tyle do zobaczenia wokolo? Na mapie nie wyglada to na duza odleglosc, a mieliscie po 7 dni w kazdej okolicy, wiec w sumie kupa czasu... To ja nie wiem co my zdzaymy zobaczyc w te 3 dni :P


Hej Bubu podzielisz się proszę jakimiś planami na te 3 dni w Toskanii?

Zdecydowałem zaskoczyć żonę na rocznicę ślubu i w ogrom pracy wcisnęliśmy 4 dni wolnego na wymarzoną Toskanię.
Przylatujemy do Pizy popołudniu 24.05 i wylatujemy 27.05 w południe. W sumie tylko 2 całe doby...ale zawsze coś.

Chcieliśmy codziennie spać w innym miejscu (żona nawet chciała bez rezerwacji, na miejscu szukać), ale obawiam się straconego czasu.

Chcemy oczywiście wynająć auto i objeździć małe miasteczka...
bardzo bym prosił o jakieś sugestie na co na pewno poświęcić tą odrobinę czasu i czy warto codziennie zmieniać miejsca noclegu. Zazwyczaj takie rzeczy wcześniej planuję, ale taki nawał pracy mamy, że nie przytłacza mnie ten limit czasowy w kontraście do możliwości...

pozdrawiam zakochanych w Toskanii
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#63 PostWysłany: 19 Kwi 2015 20:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Mar 2015
Posty: 261
Loty: 30
Kilometry: 88 684
niebieski
Czesc Visq :). Bardzo fajna niespodzianka dla zony :). No wiec my juz mamy zarezerwowane 3 noclegi w Toskanii. Wszystkie w tym samym miejscu na 3 doby. Zdecydowalam, ze bedziemy robic przez te 3 dni wypady wokolo. Tak mi sie wydaje, ze nie sa to duze odleglosci i nie trzeba by codziennie nocowac gdzie indziej. Staralismy sie zminimalizowac koszty, wiec wybralismy nocleg na campingu - tu adres strony https://www.booking.com/hotel/it/toscan ... 0b7;dcid=2
W podobnych cenach mozna tez znalezc noclegi w pensjonatach lub malych hotelikach, zalezy kto co lubi i na czym mu zalezy. Camping znajduje sie w miejscowosci Montopoli in Val dʼArno, jest wiec usytuowany mniej wiecej posrodku miedzy Piza a Florencja. Auto wynajelismy poprzez rentalcars.com. W planach mamy odwiedzenie Florencji, Pizy, Lucci, Montecatini Terme (te dwa ostatnie tylko szybkim przejazdem ;)), wypisane mam takze San Gimignano, Val d'Orcia, Monteriggioni, Volterra i na pewno Siena - pomiedzy Siena a Florencja jest ponoc malownicza droga nr SR222, ktora ma piekne widoki - chce to sprawdzic ;), a poza tym w tych okolicach jest region Chianti znany z winnic i malych gospodarstw oferujacych sprobowanie wina :P. Nie mamy jeszcze dokladnego planu co na pewno zobaczymy ani trasy, ktora przejedziemy, raczej chcemy tez podziwiac krajobrazy, niz chodzic po miastach - wymienione miasta sa raczej punktami, wokol ktorych bedziemy sie poruszac.
Jezeli chcecie codziennie miec nocleg gdzie indziej to zacznijcie moze od okolic Sieny - dojedziecie akurat tam pod wieczor po drodze podziwiajac widoki. na drugi dzien zblizcie sie gdzies po srodku i potem ostatni nocleg w Pizie (wtedy mozecie ja pozwiedzac przed poludniem). Na poczatku tez myslalam, zeby szukac noclegu tak po prostu z dnia na dzien, ale powiem Ci, ze nawet w Polsce pewnego razu na wakacjach w gorach mielismy problem ze znalezieniem wolnego pokoju i stracilismy kilka godzin, zeby cos znalezc, a przy okazji i nerwy. Wiec chyba lepiej miec juz z gory zalatwiony nocleg, zwlaszcza za granica i nie musiec sie o to martwic, bo szkoda Waszego czasu. Mozecie tez znalezc nocleg gdzies posrodku tak jak my i robic codziennie wypady, zeby nie tracic czasu na zameldowanie, wymeldowanie, wnoszenie walizki czy czegokolwiek :). My tak samo mamy malo czasu, ale chcemy chociaz troche poznac Toskanie i zobaczyc jak tam jest, takze mysle, ze kazdy wyjazd jest warty, nawet taki na 2 dni :). Dajcie znac jak juz wrocicie jak bylo i co zobaczyliscie, bo w razie czego bede mogla jeszcze cos pozmieniac :P
Pozdrawiam!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#64 PostWysłany: 19 Kwi 2015 23:08 

Rejestracja: 19 Kwi 2015
Posty: 3
Bubu69 napisał(a):
Czesc Visq :). Bardzo fajna niespodzianka dla zony :).
....
Dajcie znac jak juz wrocicie jak bylo i co zobaczyliscie, bo w razie czego bede mogla jeszcze cos pozmieniac :P
Pozdrawiam!

DZIĘKI WIELKIE! Super wpis!

A powiedz proszę nie rozważaliście nocowania w jakichś wiejskich domkach, takich w klimacie Toskanii? Marzy mi się coś z pięknym widokiem, gdzie będzie można napić się wina i napawać okolicą. Nie wiem tylko czy dostępne są w opcji na 1/2 noce :(

Tak myślę czy w ogóle nie zrezygnować z dużych miast (Piza, Florencja), dla których i tak musimy koniecznie jeszcze raz na dłużej przyjechać, a nie spędzić tych 2 dni na prawdziwej prowincji :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#65 PostWysłany: 20 Kwi 2015 13:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Mar 2015
Posty: 261
Loty: 30
Kilometry: 88 684
niebieski
"DZIĘKI WIELKIE! Super wpis!
A powiedz proszę nie rozważaliście nocowania w jakichś wiejskich domkach, takich w klimacie Toskanii? Marzy mi się coś z pięknym widokiem, gdzie będzie można napić się wina i napawać okolicą. Nie wiem tylko czy dostępne są w opcji na 1/2 noce :("

Visq, ciesze sie, ze troche pomoglam :).
Oczywiscie, ze myslalam o domkach w idyllicznej scenerii Toskanii :). Mialam pare ciekawych opcji, ale w koncu wybralam camping z paru wzgledow:
-cena
-polozenie
-parking
-sklep obok
-basen

Ponizej wrzucam linki do miejsc, ktore rowniez wchodzily w gre i byly niewiele drozsze w naszym terminie :) - moze cos Ci sie spodoba :
1. tez camping, ale bardzo urokliwy :)
Camping Village Orlando in Chianti
http://www.booking.com/hotel/it/camping ... ianti.html
2. gospodarstwo :)
Casa Vacanza Podere Lupinaio
http://www.booking.com/hotel/it/casa-va ... inaio.html
3. apartament wsrod pieknych widokow :)
Montefiore Casa Vacanze
http://www.booking.com/hotel/it/montefi ... canze.html

Gdziekolwiek nie bedziesz, mysle ze bez problemow dostaniesz nocleg na 2 doby. Tez bym sie zastanawiala na Twoim miejscu czy by nie zrezygnowac z duzych miast i zaszyc sie gdzies tam na prowincji :) - na pewno byloby to wspanialym oderwaniem sie od zycia codzinnego :)
Pozdrawiam!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#66 PostWysłany: 20 Kwi 2015 13:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lut 2014
Posty: 722
niebieski
Ja na 7 nocy mieszkałam w 5 miejscach. :)

Jeśli chodzi o wiejskie klimaty:
*tu byłam 1 noc http://www.booking.com/hotel/it/borgo-c ... map_closed
*tu 2 noce http://www.booking.com/hotel/it/villa-n ... hildren=0&
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#67 PostWysłany: 20 Kwi 2015 17:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Mar 2015
Posty: 261
Loty: 30
Kilometry: 88 684
niebieski
LaVarsovienne - super miejsca :)! No właśnie w okolicach Sieny, z tego co czytałam są super widoki i miejsca, ale było to dla nas już za daleko od okolicznych miast, wokół których chcemy się poruszać, a w ostatni dzień naszego pobytu w Toskanii jedziemy w kierunku Cinque Terre, czyli w przeciwnym, więc trzeba by znowu nadrabiać drogi. Ale wybór trafny, może następnym razem :)!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#68 PostWysłany: 21 Kwi 2015 06:48 

Rejestracja: 04 Mar 2012
Posty: 340
niebieski
Ja polecam Airbnb.Jest dużo domów klimatycznych odnośnie rejonu.
Sam zarezerwowałem w czerwcu na 3 dni dla 4os za 76€(z kodem polecającym) https://www.airbnb.pl/rooms/105545#
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#69 PostWysłany: 22 Kwi 2015 21:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Mar 2015
Posty: 261
Loty: 30
Kilometry: 88 684
niebieski
Wchodzilam na ta strone airbnb, ale dla dwoch osob wychodzi podobnie cenowo lub nawet drozej niz na campingu. Druga sprawa jest taka, ze nie wiem o co chodzi z tymi kodami polecajacymi, wiec pewnie jest jakis haczyk :) - nigdy nie rezerwowalam przez ta strone, wiec nie wiem na czym to polega. Mysle, ze tak czy inaczej w Toskanii jest pelno pieknych miejsc, w ktorych warto by sie zatrzymac :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#70 PostWysłany: 26 Maj 2015 11:04 

Rejestracja: 24 Lis 2011
Posty: 51
hej, trochę odkopię temat. Kupiłem z żoną bilet do Pizy na tydzień (piątek wieczór przylot i piątek ok.17 wylot). Mamy już wstępny plan, prosiłbym o opinie, ew. sugestie co zmienić. Fakt, że jest dość ambitny, na początku chcieliśmy zrobić bardziej leniwą wersję, ale to innym razem ;)

1. Po przylocie wieczorem w piątek od razu śmigamy pociągiem do Florencji i tam szwedamy się wieczorem po mieście
2. O 10 rano bierzemy furkę na 2 dni, jedziemy w stronę Sieny, zwiedzając przy okazji Volterre, San Gimingago, Colle Di Val D'Elsa. Nocleg w Siena.
3. Zwiedzamy samochodem południowe miasteczka - Montepulciano, Montalcino, ew. Arezzo. Pod wieczór wracamy i chodzimy po Sienie.
4. Rano musimy oddać samochód we Florencji, więc tam śmigamy, zdajemy auto i resztę dnia poświęcamy na Florencję. Pod wieczór jedziemy pociągiem do La spezia (obok Cinque Terra). Tam bierzemy 3 noclegi.
5. Zwiedzamy pociągiem Cinque terra.
6. Plażowanie, ew. wysepka Palmaria.
7. W czwartek pociąg do Lucca, tam spędzamy dzionek i ew. ostatnią nockę. Druga opcja zakłada nocleg w Pizzie, którą zwiedzimy ostatniego dnia.
8. Zwiedzanie Pizzy i wylot ok. 17
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#71 PostWysłany: 26 Maj 2015 11:19 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2012
Posty: 2240
Siena jest na trochę dłużej, niż jeden wieczór, ale poza tym to plan wygląda OK.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#72 PostWysłany: 26 Maj 2015 11:36 

Rejestracja: 24 Lis 2011
Posty: 51
dlatego spędzamy ta aż dwa wieczory! ;) no i drugiego dnia pewnie odpuścimy już Arezzo, właśnie po to żeby szybciej wrócić do Sieny i się nią nacieszyć.


Ostatnio edytowany przez dmirstek, 26 Maj 2015 16:58, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#73 PostWysłany: 26 Maj 2015 13:54 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 2174
niebieski
A to ja zdecydowanie odradzam ten krok. Siena i owszem jest urokliwa, ale bardzo tłoczna przez co traci swój wdzięk.
Arezzo z kolei jest bardzo podobne, zresztą jak spora większość miast i miasteczek, ale nie ma tam takich tłumów.

Jak szukasz oszczędności czasowych zdecydowanie odpuść Colle. Miłe, ale zbyt dużo "pod górę" no i nie ma tego czegoś.

3 nocki w La Spezia to rozumiem czas na wypoczynek? Bo 5terre to jeden dzień zwiedzania.


Ostatnio edytowany przez dmirstek, 26 Maj 2015 16:58, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#74 PostWysłany: 26 Maj 2015 16:39 

Rejestracja: 24 Lis 2011
Posty: 51
dzięki za wskazówki!
Być może nie starczy nam czasu/sił/chęci na całą trójkę (Volterre, San Gimingago, Colle Di Val D'Elsa), wtedy pewnie odpuścimy właśnie Colle.
co do Sieny, to jeszcze nie mamy noclegów, ale znajomy tam był i nie mógł wyjść z zachwytów :)

3 nocki w La Spezia, aczkolwiek będziemy tam w zasadzie 2dni. Jeden dzień na 5terre, drugi chillout :)


Ostatnio edytowany przez dmirstek, 26 Maj 2015 16:58, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#75 PostWysłany: 05 Cze 2015 13:22 

Rejestracja: 05 Sie 2011
Posty: 1005
niebieski
Witam. Czy lądując w Mediolan-Bergamo jest sens organizować sobie wakacje na Toskanii? Jak dojechać z Bergamo na Toskanię? Nie mam wytypowanej żadnej miejscowości czy też bazy noclegowej. Pomóżcie zorganizować sobie wakacje w Toskanii. Nie mam rozpoznania w tym regionie a żona bardzo by była zadowolona ;) z wypoczynku na Toskanii. Samolot ląduje o 18.30 więc chyba trzeba by zostać na noc w Bergamo? A wylot jest o godzinie 19.00 również z Bergamo. Chodzi o jakieś 10-12 dni w okolicy 12 lipca. Pozdrawiam
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#76 PostWysłany: 05 Cze 2015 14:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Cze 2015
Posty: 21
Loty: 47
Kilometry: 79 937
Maciek78 napisał(a):
A to ja zdecydowanie odradzam ten krok. Siena i owszem jest urokliwa, ale bardzo tłoczna przez co traci swój wdzięk.
Arezzo z kolei jest bardzo podobne, zresztą jak spora większość miast i miasteczek, ale nie ma tam takich tłumów.


a ja wręcz przeciwnie - polecam ten krok,
nie za bardzo wyobrażam sobie zwiedzanie Toscanii bez Sieny
i nie zgodzę się, że tłoczność odbiera wdzięk
moim zdaniem turyści nawet podnoszą urok tego miejsca
większość największych atrakcji na świecie otaczają tłumy - i to jak dla mnie nie jest wyznacznikiem ich omijania

Siena ma wyłączony ruch samochodowy w Centrum - więc bardzo wygodnie się ją zwiedza,
wyznacznikiem wartości Sieny - oprócz historycznych korzeni jest też fakt, że znajduje się na liście światowego dziedzictwa Unesco
a jeśli miałbym polecić okres pobytu - to właśnie w największe tłumy - podczas PALIO
Wyścig rozgrywany jest dwa razy do roku 2 lipca i 16 sierpnia o godzinie 19 na głównym placu Sieny Piazza del Campo.
A poprzedzają te wyścigi kilkudniowe pokazy na ulicach Sieny.
Góra
 Profil Relacje PM off
Grzegorz40 lubi ten post.
 
      
#77 PostWysłany: 06 Cze 2015 23:00 

Rejestracja: 24 Lis 2011
Posty: 51
wróciliśmy już z Włoch, więc podzielę się zebranymi informacjami, może się kiedyś, komuś przyda. :)
Ogólnie wyjazd petarda, plan się sprawdził i mogę go z czystym sumieniem polecić.

Transport:
Jeździliśmy pociągami + samochód na 2doby. Rozkłady z cenami można znaleźć na stronie: http://www.virail.com/ do tego polecam aplikację na telefon: Train Timetable Italy (https://play.google.com/store/apps/deta ... treni_lite)
Pociągi zawsze o czasie, do tego jeździ ich dużo. Ceny od kilku do kilkunastu Euro. Wszystkie składy, którymi jeździliśmy były max. 2-3letnie, klimatyzowane.
Samochód pożyczliśmy w budget.com, dwie doby kosztowały 26eur za Fiata 500 (prawie nowy, 9tys. km na liczniku). Pani proponowała dodatkowe ubezpieczenie (22eur/dzień). Bez tego ubezpieczenia wkład własny wynosił 1000eur za jakąkolwiek szkodę i 2000eur w przypadku kradzieży. W przypadku stłuczki wychodzi na to, że pokrywamy ją z własnej kieszeni.
Ogólnie nie mieliśmy przygód, aczkolwiek staraliśmy się jeździć zgodnie z przepisami. Kolega w tydzień został złapany 3x przez poukrywane fotoradary. Oprócz mandatów, wypożyczalnia dodatkowo doliczyła po 3x50eur za udostępnienie danych policji.

Hotele:
Korzystaliśmy z booking i airbnb. Z reguły za noclegi w centrum albo jego rejonach płaciliśmy ok.200-250zł/doba.

Plan
1. Po przylocie wieczorem w piątek od razu śmigamy pociągiem do Florencji i tam szwedamy się wieczorem po mieście
*Florencja nocą - świetna, polecam :)
2. O 10 rano bierzemy furkę na 2 dni, jedziemy w stronę Sieny, zwiedzając przy okazji Volterre, San Gimingago, Colle Di Val D'Elsa. Nocleg w Siena.
*Wyjechaliśmy ok.12 (2h na załatwianie furki, spora kolejka), przy okazji zwiedziliśmy trzy miasteczka. Dwa pierwsze - koniecznie trzeba zobaczyć, a w San Gimingago dodatkowo zjeść lody. W samym centrum zobaczycie lodziarnie, gdzie jest ciągle kolejka na zewnątrz. Warto poczekać te kilka minut :)
Colle Di Val Elsa - niekoniecznie, nie umywało się do poprzedników, małe i jakoś nam nie podeszło. Zostawiliśmy je na koniec i na pewno byliśmy już trochę zmęczeni, co mogło mieć wpływ na ocenę.
Wieczorem zajechaliśmy do Sieny, zameldowaliśmy się w hoteli i wyszliśmy do centrum Sieny. Podobnie jak Florencja - super klimat. Do tego trafiliśmy na jakiś festyn, a później imprezę studencką - coś jak nasze Juwnelia. Było wesoło!
3. Zwiedzamy samochodem południowe miasteczka - Montepulciano, Montalcino, ew. Arezzo. Pod wieczór wracamy i chodzimy po Sienie.
*Pojechaliśmy do Montalcino i Montepulciano. Przyjemne miasteczka, ale większe wrażenie zrobiły jednak San Gimingago i Volterra. Przyjechaliśmy jeszcze za dnia do Sieny i ponownie zwiedziliśmy starówkę. Po drodze jest dużo winiarni, do których warto wpaść. Między Montalcino i Montepulciano jest też miejsce, gdzie była kręcona słynna scena z Gladiatora.
4. Rano musimy oddać samochód we Florencji, więc tam śmigamy, zdajemy auto i resztę dnia poświęcamy na Florencję. Pod wieczór jedziemy pociągiem do La spezia (obok Cinque Terra). Tam bierzemy 3 noclegi.
*Tak jak planowaliśmy, oddaliśmy ok. 10 samochód, na dworcu zostawiliśmy bagaż (6eur/5godz, 0,9eur za kolejne godziny). Mieliśmy małego pecha, ponieważ okazało się, że park Boboli jest zamknięty w pierwszy i ostatni poniedziałek miesiąca. Obok znajdował się za to inny mniejszy, park w którym można było trochę schować się od słońca. Warto też odwiedzić plac Michała Anioła, widok na całe miasto. Jest tam też darmowy parking, jak by ktoś jednak był samochodem.
5. Zwiedzamy pociągiem Cinque terra.
*Następny nocleg mieliśmy w La Spezia, która jest dobrum punktem wypadowym do Ciqnue Terre. Wieczorem przyjechaliśmy do chaty, wieczorem wyszliśmy zwiedzić miasto. Nie jest typowo turystycznym miejscem, w centrum znajduje się dlugi deptak, na którym jednak cały czas się dzieje. Prowadzi do małego przyjemnego parczku, dalej jest odnowiony port, w którym jest kilka przyjemnych knajpek.
Port został podobno niedawno odnowiony, warto zwiedzić. Z rana wykupiliśmy kartę Ciqnue Terre (12eur), która zezwala na przejazd pociągiem po wszystkich miasteczkach. Inną opcją jest wykupienie stateczku, który co chwilę zatrzymuje się w każdej wiosce.
W 2011 była spora powódz, do dzisiaj większość tras pieszych między miejscowościami jest zamknięta. Jedyna otwarta jest między Vernazza, a Monterosso. Ma ok.4km i przejście zajmuje ok.2godz. Jest sporo schodków po drodze, przez co można się chwilami zasapać :) Za to widoki są super.
Polecam stronkę https://cinqueterre.a-turist.com/pol/ci ... in_one_day
6. Plażowanie, ew. wysepka Palmaria.
*Tego dnia pojechaliśmy autobusem miejskim do Porto Venre. Świetne, małe miasteczko. Wykupiliśmy tam wycieczkę stateczkiem po trzech pobliskich wysepkach (12eur), warto. Następnie statek do Lerici (7eur), 2godz. szwędania się i autobus (1,5eur) do małej wioski Tellaro. Koniecznie trzeba zobaczyć!
Wieczorem powrót autobusami do La Spezia.
Pożyteczne wskazówki: https://portovenere.a-turist.com/pl/portovenere
7. W czwartek pociąg do Lucca, tam spędzamy dzionek i ew. ostatnią nockę. Druga opcja zakłada nocleg w Pizzie, którą zwiedzimy ostatniego dnia.
*Wybraliśmy się do Lucca, tam też wzięliśmy nocleg. Lucca jest kolejnym miastem must see :) Bardzo polecam pizzerię 'Pizzeria da Felice di Grazzini Marisa', jedna z lepszych pizzy jakie kiedykolwiek jadłem.
8. Zwiedzanie Pizzy i wylot ok. 17
*Po śniadaniu pojecaliśmy pociągiem do Pizy. Bagaż zostawiliśmy w przechowywalni za 4eur (max.12h). Piza podobała się nam najmniej, wiadomo do zobaczenia jest wieża, która szału specjalnie nie robi. Zawsze pełno osób, któe robi sobie fotki z ręką na wieży :)
Najbardziej podobało nam się w Gusto Giusto (druga w rankingu restauracja wg. TripAdvisor) - świetne bagietki. Jeden z najlepszych posiłków, które jechaliśmy we Włoszech.
Góra
 Profil Relacje PM off
Bubu69 lubi ten post.
Bubu69 uważa post za pomocny.
 
      
#78 PostWysłany: 08 Cze 2015 08:36 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 2174
niebieski
orfik11 napisał(a):
Witam. Czy lądując w Mediolan-Bergamo jest sens organizować sobie wakacje na Toskanii? Jak dojechać z Bergamo na Toskanię? Nie mam wytypowanej żadnej miejscowości czy też bazy noclegowej. Pomóżcie zorganizować sobie wakacje w Toskanii. Nie mam rozpoznania w tym regionie a żona bardzo by była zadowolona ;) z wypoczynku na Toskanii. Samolot ląduje o 18.30 więc chyba trzeba by zostać na noc w Bergamo? A wylot jest o godzinie 19.00 również z Bergamo. Chodzi o jakieś 10-12 dni w okolicy 12 lipca. Pozdrawiam


Orfik, sposobów dojazdu do Toskanii masz wiele - pociąg, bus, blablacar. Pilnuj sobie strony megabusa, który w VI startuje z siatką we Włoszech i bazą w Begamo.
Wieczór po lądowaniu faktycznie najlepiej spędzić w Bergamo. Atrakcje zapewne znasz ;)

Jeżeli wybierzesz pociąg to jedź przez Mediolan do La Spezia. Tam warto zatrzymać się na nockę i zobaczyć 5terre (cinque terre).

Z La Spezia masz wrota otwarte na całą Toskanię: Piza, Lucca, Florencja, Cecina - możliwe cele pociągiem.

Plan pobytu można ułożyć, ale musiałbyś napisać co i jak. Ja tylko od siebie dodam, że plażowanie to albo Follonica albo Castiglione della Pescaia na południu Toskanii. Okolice Livorno też urokliwe ze swoim skalistym wybrzeżem.
Góra
 Profil Relacje PM off
orfik11 lubi ten post.
orfik11 uważa post za pomocny.
 
      
#79 PostWysłany: 10 Cze 2015 22:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Mar 2015
Posty: 261
Loty: 30
Kilometry: 88 684
niebieski
Witam ponownie :)! Nasze wakacje zblizaja sie wielkimi krokami, juz niedlugo tam bedziemy :). Chcialam sie spytac ewentualnie : czy ktos moze polecic jakies dobre - darmowe lub platne - parkingi w okolicach : Rzymu, Sieny, Florencji, Lucci, Pizy, Cinque Terre, Volterry? Bedziemy podrozowac wynajetym autem, chcialabym by bezpiecznie sobie gdzies stalo jak bedziemy chodzic po miastach i bylo w jakims strategicznym punkcie, ktory latwo odnajdziemy z powrotem :) - moze ktos ma doswiadczenie? Pozdrawiam!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#80 PostWysłany: 10 Cze 2015 23:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Kwi 2014
Posty: 975
niebieski
Ta strona pomoże Ci znaleźć parkingi w Sienie i Florencji.
http://www.discovertuscany.com/siena/to ... siena.html
We Florencji zostawialiśmy samochód w Galluzo (bezpłatnie na parkingu na placu). Nie pamiętam miejsca - zapytaliśmy po prostu przechodnia gdzie można zostawić samochód na 3 dni. Stamtąd autobusem dojechaliśmy do samego centrum do mieszkania (ok. 30 min). Na Piazza Michelangelo nie było miejsc niestety bo jakieś koncerty były.
W Sienie nie mieszkaliśmy - bylismy tylko połazić i zostawiliśmy samochód na ulicy Via Esterna di Fontebranda - parę minut piechotą do murów historycznej Sieny. Samochody stały tam wzdłuż ulicy.
W Lucce musisz zaparkować poza murami. Zaraz obok jest wielki płatny parking przy Viale Carlo del Prete - tuż przy bramie Saint Donato. Ale tam też zostawiliśmy auto na jakiejś bocznej ulicy - bezpłatnie ;) Można pokręcić się i poszukać.
W CT nie parkowaliśmy - samochód zostawiliśmy w La Spezia (na bezpłatnym - a jakże :lol: ) parkingu i pojechaliśmy pociągiem do CT. Nie mam pojęcia gdzie to było - jakieś 10 min piechotą od stacji.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Bubu69 uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 192 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 10  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group