Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 37 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 14 Gru 2014 14:34 

Byłem w tym roku na Teneryfie dokładnie 26 stycznia - 1 luty. Noclegi zarezerwowałem w Playa de las Americas po 26 e doba za apartament 1 pokojowy ok 500 m od plaży na stronie hiszpańskiej. Auto na 6 dni brałem z Cicar za 120 e z pełnym ubezpieczeniem i płaciłem gotówką na lotnisku. W samej Playa Americas na śniadania można chodzić na deptak ,gdzie do wyboru syte zestawy angielskie śniadania za 3 e /os z kawą i napojem a w chińskich restauracjach za ok 7 e można "nawalić"sobie na talerz kilo mięsa lub ryb i podać do grilowania.Ceny napoi odstraszają i za każdy mały napój 0,33 w tym piwo trzeba dodatkowo zapłacić 2,5 -3 euro
I jeszcze mała uwaga. Markety przeważnie czynne do 23-24 ale pięć minut po 22 nie kupicie nawet piwa. zakaz o 22
Góra
 PM off  
      
Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia
Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN
#22 PostWysłany: 18 Gru 2014 20:00 

Rejestracja: 11 Gru 2014
Posty: 45
Mógłbyś dac namiar na ten apartament po 26 Eur za dobe ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 18 Gru 2014 20:08 

Rejestracja: 16 Lut 2012
Posty: 67
Loty: 51
Kilometry: 88 379
dijek napisał(a):
radar napisał(a):
chris0o napisał(a):
Dzięki za odp. No to jeszcze muszę zapytać jak tam sprawa z innymi kosztami na miejscu, jak jedzenie i nocleg w styczniu? Ceny znośne?


Hotel Bahia Flamingo (trochę jak dawne FWP ale znośnie) -55euro za 4 osoby z HB z widokiem z balkonu na ocean.
Kiedy rezerwowaleś hotel ? w jakiejś promocji?

Fura 17euro za dzień
Tak było w zeszłym roku.
Bajka po prostu.



Na booking.com w listopadzie ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 22 Gru 2014 17:58 

Rejestracja: 11 Gru 2014
Posty: 45
wow....
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 22 Gru 2014 18:29 

Rejestracja: 09 Kwi 2014
Posty: 753
Loty: 64
Kilometry: 111 587
niebieski
W Autoreisen placilem za tydzien samochodu 75euro, pelne ubezpieczenie bez depozytów, peugeot 207, takze mozna taniej jeszce znalezc niz te 120 E
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 23 Gru 2014 00:15 

Rejestracja: 11 Gru 2014
Posty: 45
Może ktoś pomoże w wyborze hotelu :
1.Laguna Park 2 - Adeje
2. Royal PArk Albatros -San MIguel de Abona
3.Globales tamaimo Tropical - Peurto Sandiago
wylot w styczniu , samochód będe miał na cały wyjazd.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 23 Gru 2014 11:38 

Rejestracja: 30 Sty 2013
Posty: 377
Loty: 46
Kilometry: 169 080
niebieski
dijek napisał(a):
Może ktoś pomoże w wyborze hotelu :
1.Laguna Park 2 - Adeje
2. Royal PArk Albatros -San MIguel de Abona
3.Globales tamaimo Tropical - Peurto Sandiago
wylot w styczniu , samochód będe miał na cały wyjazd.


:)
Ja własnie wybrałem Laguna Park 2. Zastanawiałem się nad Globales Tamaimo Tropical.
Wybór padł na Laguna Park ze względu na pogodę w styczniu, w Adeje raczej będzie cieplej niż w Puerto Santiago.
Góra
 Profil Relacje PM off
dijek lubi ten post.
 
      
#28 PostWysłany: 23 Gru 2014 12:14 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4065
złoty
Kierujac sie postami, ktore informowaly,ze pogoda na polnocy wyspy jest duzo gorsza,niz na poludniu, wybralem poludniowa czesc wyspy.
Po kilku dniach pojechalem do Puerta de la Cruz i juz tu zostalem. Temperatury nawet wyzsze,niz na poludniu, ok.24 stopnii, widoki i mozliwosci ciekawego spedzania czasu zdecydowanie lepsze, a i miasta okoliczne nie sa "sztuczne", jak wiekszosc znajdujacych sie na poludniu wyspy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 23 Gru 2014 12:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4831
Loty: 309
Kilometry: 516 019
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
w dobra pogode trafiles zarowno na poludniu jak i na polnocy

Załączniki:
puerto.PNG
puerto.PNG [ 18.53 KiB | Obejrzany 9343 razy ]
adeje.PNG
adeje.PNG [ 19.82 KiB | Obejrzany 9343 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 23 Gru 2014 12:29 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4065
złoty
Mam szczescie do pogody, choc zabraklo go wczoraj i z powodu zalegajacego sniegu nie wszedlem na sam wiercholek wulkanu, trasa 10 i 11 zamknieta dla turystow.

Tak wlasnie wygladaja mapki, ktorymi sie kierujemy.
Jednak odczuwalna w Puercie jest wyzsza, gdyz jest otoczone wzgorzami od strony z ktorej zwykle wieje wiatr, natomiast Costa Adeje jest narazona na podmuchy wiatru od oceanu.
Nie jest zimno,ale wieoczorami odczuwa sie chlod mocniej,niz w Puercie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 23 Gru 2014 12:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3711
srebrny
@jacek96 śnieg na Teide już zalegał wcześniej.

W listopadzie przejechałem wyspę wzdłuż i wszerz. Pogoda bardzo zróżnicowana.
Po wyjściu z samolotu na TFS 28*C i patelnia, kilkadziesiąt minut później w La Lagunie ulewa niczym oberwanie chmury i 15*C
W górach Anaga na wysokości 1000 m. n.p.m. chmury, silny wiatr, opady, kilkadziesiąt minut później w San Andres ludzie się opalają i kąpią.
W Puerto de La Cruz trochę chmurek 22*C, kilkadziesiąt minut jazdy na zachód w Garachico ciężkie chmury i 17*C, za kolejne kilkadziesiąt minut w Santiago del Teide patelnia i 28*C.

Południowy-zachód to katastrofa, turysty i blichtr.
Jedną z fajniejszych tras jaką jechałem to TF217, ładna roślinność, zielono, przyjemne widoczki i mieściny, zero letników, fajne knajpy i autochtoni. Bardzo mi przypominało Maderę.
Ładna widokowo i zróżnicowana jest TF21. Przejechałem od Puerto de La Cruz przez Teide, Vilaflor, Granadilla. Pogoda również, co kilkadziesiąt minut inna.
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 23 Gru 2014 13:15 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4065
złoty
Dzieki za podsuniecie pomyslu, czym wypelnic nastepne dni.
TF21 czesciowo pokonalem pieszo, ladne widoki-pogoda rewelacyjna, a dzis wzdluz TF217 pozwiedzam, zwlaszcza,ze jak piszesz ma przypominac Madere :)
Od Santa Ursula do La Matanza polecasz?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 23 Gru 2014 14:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3711
srebrny
Zależy co kto lubi, mi się podobało, droga jest położona nieco wyżej od autostrady, prowadzi po wioskach i mieścinach. Teren zurbanizowany, można poobserwować nieśpieszne życie mieszkańców, zatrzymać się w jakiejś knajpie, zjeść coś ichniego po taniości, napić się znakomitej kawy. Nie podam konkretnych nazw, bo nie wiem co jadłem i nie dało się z nikim dogadać po angielsku :twisted:

Gdybyś chciał więcej dziczy a mniej ludzi to TF12 z kilkoma punktami widokowymi. Po drodze jest też szlak 1000 zmysłów prowadzący przez las wawrzynowy (kiedyś już tu o tym pisałem), ale ja chyba mam mało tych zmysłów, bo jakoś tak średnio mi się to widziało ;) Może pora roku nieciekawa na ten szlak.
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
jacek96 lubi ten post.
 
      
#34 PostWysłany: 23 Gru 2014 18:54 

Rejestracja: 11 Gru 2014
Posty: 45
dzięki Aras...
biore Lagune :)
poniżej link z mapkami może się komuś przydadzą - bardzo fajnie zrobione.

http://www.camfortmedia.com/servicios/publicidad-mapas/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 23 Gru 2014 20:01 

Rejestracja: 19 Sie 2014
Posty: 84
Loty: 39
Kilometry: 83 532
dijek napisał(a):
dzięki Aras...
biore Lagune :)
poniżej link z mapkami może się komuś przydadzą - bardzo fajnie zrobione.

http://www.camfortmedia.com/servicios/publicidad-mapas/


Świetne mapy! Szkoda, że tylko Teneryfy.
Czy może znasz podobną stronę internetową z tak szczegółowymi mapami ale innych wysp?
W moim przypadku chodzi mi o El Hierro, Gomerę i La Palmę - będę bardzo wdzięczny
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 23 Gru 2014 22:06 

Rejestracja: 11 Gru 2014
Posty: 45
..niestety...nie mam ..
wybieram się pierwszy raz na Teneryfe wiec grzebie..:)...szukam...

...coś jednak wygrzebałem tak na szybko....
polecam ..google :D
http://dutchlink.blogspot.com/2010_11_01_archive.html
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 28 Lut 2015 18:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 817
Loty: 69
Kilometry: 196 395
Zbanowany
Na Teneryfie byłem tyle razy, że nie potrafię zliczyć

Odnośnie pogody:
deszcz widziałem raz (pół nocy i do 11:00), rzeka płynęła ulicami :roll: nie mają tam burzówki.
W grudniu / styczniu kilka razy: pogoda idealna, 21-27 st, odczuwalna wyższa, blue sky.
Spokojnie można się kąpać w oceanie... woda cieplejsza niż w niepodgrzewanym basenie.
W lecie jest niewiele cieplej, słońce tylko mocniejsze, miejscowi mówią, że cały rok 20-30st - potwierdzam.

Najgorsza pogoda chyba w listopadzie, a na zakupy polecam Mecadone.
_________________
Jak żyć, to nie jako widz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 37 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group