Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 36 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 17 Sty 2015 10:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7344
HON fly4free
Cześć,

czy ktoś z Was wjeżdżał na Teide w okresie zimowym po godz. 15.00? Widzę, że wprowadzono 10% zniżki na bilety online, jeśli wybiera się wjazd po tej godzinie.
Chętnie bym z tego skorzystał, ale mam wątpliwość, czy luty to dobra pora na wizytę tam o tej porze? Nie będzie zbyt zimno?

Pozdrawiam, Bartek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN! Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN!
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
#2 PostWysłany: 17 Sty 2015 14:22 

Rejestracja: 09 Kwi 2014
Posty: 753
Loty: 64
Kilometry: 111 587
niebieski
W grudniu byłem na wycieczce na Teide, nie na samym szczycie ale temperatura na wysokości 2700m była z 18 stopni i piekne slonce. Na szczycie nie było jakoś dużo śniegu, w przeciwieństwie do zdjęć jakie się widzi w internecie, także jeśli trafisz na słoneczny dzień tak jak my to naprawdę jest ciepło i autobusów jadących do kolejki dziesiątki.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 17 Sty 2015 14:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7344
HON fly4free
Brzmi pozytywnie :-)
Możesz jeszcze napisać, o której mniej więcej godzinie byłeś na górze?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 17 Sty 2015 15:09 

Rejestracja: 20 Maj 2011
Posty: 714
niebieski
Tu możesz sobie sprawdzać prognozę:
http://www.mountain-forecast.com/peaks/ ... casts/3718
I zdjęcie z 9 stycznia na wysokości ok. 3000 m, podczas schodzenia:

Załączniki:
Pico El Teide.jpg
Pico El Teide.jpg [ 212.18 KiB | Obejrzany 4222 razy ]
_________________
FLY4FREE: Relacja z NAMIBII - dostawczakiem we dwoje
Góra
 Profil Relacje PM off
rw30 lubi ten post.
 
      
#5 PostWysłany: 17 Sty 2015 16:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7344
HON fly4free
Brrrr, to już nie wygląda tak przyjemnie. No, ale my jesteśmy lightowi i będziemy wjeżdżać, a nie wchodzić, więc śnieg nie będzie przeszkodą. Najważniejsze dla mnie, to bezchmurne niebo i piękny widok...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 18 Sty 2015 01:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Paź 2011
Posty: 121
tropikey napisał(a):
Brrrr, to już nie wygląda tak przyjemnie. No, ale my jesteśmy lightowi i będziemy wjeżdżać, a nie wchodzić, więc śnieg nie będzie przeszkodą. Najważniejsze dla mnie, to bezchmurne niebo i piękny widok...

Tego nikt ci nie zagwarantuje,tym bardziej ze w ciągu ostatniego miesiąca trzy razy pojawiła się calima,skutecznie uniemożliwiając zobaczenie czegokolwiek :-)
Byłam na Teide trzy razy i,o dziwo,najbardziej podobało mi się z chmurami kilkaset metrów niżej (widoczna kaldera,ale juz nie inne wyspy) .
_________________
siempre Canarias <3
http://mividaencholas.blogspot.com.es/ moje życie na Wyspach Kanaryjskich
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 18 Sty 2015 01:33 

Rejestracja: 09 Kwi 2014
Posty: 753
Loty: 64
Kilometry: 111 587
niebieski
tropikey napisał(a):
Brzmi pozytywnie :-)
Możesz jeszcze napisać, o której mniej więcej godzinie byłeś na górze?


Na górze byłem ok. godziny 14-15.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 18 Sty 2015 01:47 

tropikey napisał(a):
Brrrr, to już nie wygląda tak przyjemnie. No, ale my jesteśmy lightowi i będziemy wjeżdżać, a nie wchodzić, więc śnieg nie będzie przeszkodą. Najważniejsze dla mnie, to bezchmurne niebo i piękny widok...

Przed wyjazdem sprawdż w necie pododę na Pik Tedie .Byłem w tamtym roku w styczniu i było ok 5 st poniżej zera. Sam wjazd kolejką za 25e to nic szczególnego,samo podejście na szczyt i chwilowy pobyt tam to już coś. Te 10 % upustu po 15 to o d.... rozbić. Najlepiej wjechać rano o 9 i zejść pieszo lub odwrotnie jak kto lubi. Sam wjazd trzeba sprawdzić na stronie Tedie ,bo może być ,że nie wpuszczają z górnej stacji dalej. Przejazd kolejką w dwie strony za ponad stówkę uważam za stratę kasy. Obecne prognozy dla szczytu Tedie to ok 6-8 st na minusie. Tak że w koszulce nie polecam. Ale polecam taką wycieczkę rano i o 12-14 zjazd na plaże do Adeje gdzie 23 st.w cieniu.
Góra
 PM off
Japonka76 lubi ten post.
 
      
#9 PostWysłany: 18 Sty 2015 10:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7344
HON fly4free
Dzięki za wszystkie porady. Na pewno z nich skorzystam.
Rzeczywiście, odpuszczę sobie raczej ten bilet ze zniżką, głównie dlatego, że trzeba go kupić online, a wtedy jest ryzyko, że akurat w dniu, na który będziemy mieli bilet, pogoda będzie gorsza.
Pozdrawiam, Bartek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 18 Sty 2015 11:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4825
Loty: 307
Kilometry: 514 401
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
zarezerwuj sobie wejscie na szczyt z wyprzedzeniem
pogoda jest bardzo zmienna i absolutnei nie kieruj sie tym co bylo rok dwa wstecz o tej porze roku
bylem na teide dwukrotnie styczen luty na dole moga sie ludzie opalac i jest upał, a na gorze moze kolejka nie kursowac bo jest wichura
snieg i oblodzenie

sledze na biezaco inf o teide gdyz niebawem znow sie wybieram
na chwile obecna jest zakaz wejscia na szczyt


sunday, januari 18th 2015
PICO DEL TEIDE ACCESS PERMIT
WARNING
• WE REGRETFULLY INFORM THAT ACCESS TO MOUNT TEIDE IS CLOSED UNTIL FURTHER NOTICE, DUE TO THE ACCUMULATION OF FROZEN AND SLIPPERY PACKED SNOW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 18 Sty 2015 14:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2014
Posty: 1629
niebieski
Pozwolę sobie podpiąć się pod temat :)

Orientujecie się może, jak wygląda kontrola biletów internetowych na Cable Car, tzn. czy trzeba je mieć wydrukowane czy może wystarczy okazać je np. na ekranie tabletu? Chcemy kupić bilety już będąc na miejscu, jak wyklaruje się kwestia pogody (póki co jest bardzo zmienna), a w miejscu zamieszkania nie ma drukarki ;) Oczywiście poszukamy kafejki internetowej jak coś, ale może nie trzeba?
_________________
Metia jest kobietą, powtarzam, metia jest kobietą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 21 Sty 2015 17:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7344
HON fly4free
Mam jeszcze jedno pytanie - czy ktoś z Was znalazł się może w sytuacji, że zarezerwował online możliwość wejścia na szczyt, ale z jakichkolwiek przyczyn z tej możliwości nie mógł skorzystać? Ciekaw jestem, czy są jakieś tego konsekwencje, czy też po prostu możliwość wejścia przepada i nikt nie robi z tego powodu wyrzutów?

Pozdrawiam, Bartek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 22 Sty 2015 18:05 

correos napisał(a):
zarezerwuj sobie wejscie na szczyt z wyprzedzeniem
pogoda jest bardzo zmienna i absolutnei nie kieruj sie tym co bylo rok dwa wstecz o tej porze roku
bylem na teide dwukrotnie styczen luty na dole moga sie ludzie opalac i jest upał, a na gorze moze kolejka nie kursowac bo jest wichura
snieg i oblodzenie

sledze na biezaco inf o teide gdyz niebawem znow sie wybieram
na chwile obecna jest zakaz wejscia na szczyt


sunday, januari 18th 2015
PICO DEL TEIDE ACCESS PERMIT
WARNING
• WE REGRETFULLY INFORM THAT ACCESS TO MOUNT TEIDE IS CLOSED UNTIL FURTHER NOTICE, DUE TO THE ACCUMULATION OF FROZEN AND SLIPPERY PACKED SNOW

To wszystko jest jak juz tu pisano kwestia szczęścia: dzisiaj ok:12:30 naszego czasu (tam 11:30) bezchmurne niebo, na gornej stacji kolejki + 7 C, po wejściu na szczyt niewiele chłodniej zejście w polarze (z napotkanych osób z zezwoleniami 3/4 to Polacy).
Ze szczytu wifok glownie na chmury poniżej, bezchmurne niebo, ale w Los Cristianos zachmurzone niebo z przejasnieniami i ok. + 20 C.
Odradzam późne wjezdzanie bo po 12:00 przy ładnej pogodzie tlumy, dzisiaj tj. 22.01.2015r po 13:00 jakieś 2 godziny czekania na wjazd i sprzedaż biletów tylko do 14:00 bo kolejka wjeżdża do 16:00 (ciemno się robi obecnie ok. 19:00, u nas 20:00, świta teraz w styczniu ok. 8:00, u nas 09:00 )
Góra
 PM off  
      
#14 PostWysłany: 24 Sty 2015 10:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2014
Posty: 1629
niebieski
metia napisał(a):
Pozwolę sobie podpiąć się pod temat :)

Orientujecie się może, jak wygląda kontrola biletów internetowych na Cable Car, tzn. czy trzeba je mieć wydrukowane czy może wystarczy okazać je np. na ekranie tabletu? Chcemy kupić bilety już będąc na miejscu, jak wyklaruje się kwestia pogody (póki co jest bardzo zmienna), a w miejscu zamieszkania nie ma drukarki ;) Oczywiście poszukamy kafejki internetowej jak coś, ale może nie trzeba?


Odpowiem sobie sama :)
Po zabookowaniu i zapłaceniu biletów przez internet dostaje się PDF-a z kodem kreskowym. Można go wydrukować, albo okazać na urządzeniu elektronicznym, które pozwoli na sczytanie kodu skanerem. Tablet sprawdził się znakomicie w tej roli.
_________________
Metia jest kobietą, powtarzam, metia jest kobietą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 24 Sty 2015 12:14 

Rejestracja: 17 Lut 2014
Posty: 1439
Loty: 8
Kilometry: 22 290
niebieski
słuchajcie - warto wjeżdzać z 4 latkiem na górę ( czy poza atrakcją przejazdu kolejką :D ) nie będzie miało sensu ? Wjazd na poczaku marca ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 24 Sty 2015 12:32 

Rejestracja: 18 Paź 2010
Posty: 248
Loty: 62
Kilometry: 145 353
niebieski
Ja miałem trochę inną sytuację, ale może komuś się przyda. 9 osób mieliśmy zarezerwowany nocleg w schronisku na Teide. 4 osoby weszły pieszo a reszta miała dojechać kolejką. W tym dniu jednak kolej była zamknięta z powodu wiatru. W schronisku powiedziano nam, że nocleg tych 5 osób jest ważny przez rok i można go dowolnie zarezerwować ponownie. Nie wiem jak ze zwrotem kasy bo nie pytałem. Zresztą wykorzystam go juz w marcu.
Pobyt na początku grudnia. Pogoda idealna, około zera stopni na górze. Wejście powyżej kolejki było jednak niemożliwe z powodu oblodzenia szlaku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 24 Sty 2015 21:39 

klimas napisał(a):
słuchajcie - warto wjeżdzać z 4 latkiem na górę ( czy poza atrakcją przejazdu kolejką :D ) nie będzie miało sensu ? Wjazd na poczaku marca ?


Jedyny sens to jednak sama frajda przejechania się kolejką, choć jak dla mnie i wcześniejszych doświadczeń 4-latkowi "wsio rawno" (nie wiem, czy w tym wieku nie wjeżdżają za darmo, na pewno dzieci do lat 14 płacę połowę biletu dla dorosłego czyli 13 euro RT).
Również odpada tylko wjechanie i zejście z dzieciakiem w tym wieku, ani ono nie da rady samo zejść, ani ty też przez całą drogę szlakiem go nie poniesiesz,a i pogoda bywa bardzo zmienna
Góra
 PM off  
      
#18 PostWysłany: 24 Sty 2015 21:53 

Rejestracja: 17 Lut 2014
Posty: 1439
Loty: 8
Kilometry: 22 290
niebieski
no to dzięki - bo trochę biłem się z myślami. Przynajmniej będzie pretekst żeby przyjechać jeszcze kiedyś.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 29 Sty 2015 22:04 

Rejestracja: 27 Cze 2012
Posty: 149
Loty: 72
Kilometry: 167 517
My byliśmy w okresie świąt Bożego Narodzenia. Na dole plus 18 stopni na gorze jakieś 10 stopni. Różnica ciśnień strasznie odczuwalna nawet pomimo tego, że wdrapalismy się na własnych kopytach.
Po wejściu okazało się, że poniżej stały chmury - z widoków nici - pozostała tylko satysfakcja z osiągnięcia szczytu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 12 Cze 2015 22:09 

Rejestracja: 18 Gru 2011
Posty: 65
Cześć,za miesiąc lecę na Teneryfę, mam już pozwolenie na wejście na szczyt TEIDE (pomiędzy 11-13stą) tylko nie wiem co zrobić z rezerwacją biletów. Na ten termin w którym jadę są 62 wolne miejsca na kolejkę, co w przypadku gdy kupię i zapłacę za bilety online a kolejka nie pojedzie ze względu na wiatr? Pieniądze są zwracane? (ponad 80E za 4 os.)
Czy nie rezerwując biletów przez internet jest pewność że będąc na miejscu odpowiednio wczesnie np. ok.10tej jest pewność że kupię bilety w kasach?
Dzięki!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 36 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group