Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 17 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Teneryfa parkingi
#1 PostWysłany: 25 Sty 2015 19:09 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 46
Witam,

czytając różne relacje z Teneryfy mam wrażenie, że o parkingi jest dosyć ciężko. W niektórych pojawiały się nawet stwierdzenia, że musieli zrezygnować ze zwiedzenia danego miejsca ze względu na brak miejsc parkingowych. My w dodatku będziemy chyba w dosyć gorącym okresie, tzn. ostatni tydzień karnawału (12 - 19 lutego). Zarezerwowałem auto na cały pobyt w związku z tym chciałbym się dopytać czy faktycznie jest tak ciężko? Czy może chodzi tylko o parkingi w samym centrum miejscowości a np. kilometr dalej już jest lepiej? Szukałem płatnych parkingów ale udało mi się uzyskać tylko informacje w Lonely Planet na temat parkingów płatnych podziemnych w La Lagunie i Santa Cruz oraz w jakiejś relacji na temat parkingu w Icod de los Vinos. W związku z tym mam kilka pytań:
1. Czy płatne parkingi też są tak mocno oblegane?
2. Jakie są orientacyjne koszty takich parkingów?
3. Czy ktoś może mi wskazać gdzie konkretnie są parkingi (np. podziemne, płatne) na których jest duża szansa że zaparkujemy? Chodzi mi o następujące miejscowości: Los Cristianos/Playa de Las Americas/Costa Adeje, Los Gigantes, Garachico, La Oratava, Santa Cruz (podczas najbardziej atrakcyjnych dni karnawału)?

Zdaję sobie sprawę, że można krążyć i szukać aż się znajdzie, bo akurat ktoś będzie wyjeżdzał albo po prostu gdzieś będzie wolne ale nie o taką radę mi chodzi ;)

Z góry dzięki za jakiekolwiek odpowiedzi
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
 Temat postu: Re: Teneryfa parkingi
#2 PostWysłany: 25 Sty 2015 19:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lut 2012
Posty: 235
Loty: 117
Kilometry: 260 316
niebieski
Nie jest jakoś strasznie z tymi parkingami. We wszystkich miejscowościach, o których piszesz miejsce znajdziesz. Czasami faktycznie trzeba pokrążyć, bądź odjechać dalej, ale z miejscem nie powinno być problemu. No może poza Santa Cruz, gdzie o darmowe miejsce ciężko, a i w karnawale pewnie jeszcze trudniej. W Santa Cruz jest całkiem sporo płatnych parkingów (kilka euro za godz) i przed parkingami jest informacja o wolnych miejscach. Dla świętego spokoju lepiej nastawić się, żę pomimo posiadania samochodu trzeba będzie trochę pochodzić.
_________________
Góra
 Profil Relacje PM off
piwcuk lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Teneryfa parkingi
#3 PostWysłany: 25 Sty 2015 23:21 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 46
ok, dzięki, jednak jeśli ktoś zna konkretne adresy albo wskazówki jak dojechać do nieobleganych (czyli zapewne płatnych) parkingów w tych miejscowościach to proszę o info
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Teneryfa parkingi
#4 PostWysłany: 25 Sty 2015 23:33 

Rejestracja: 09 Gru 2012
Posty: 538
Loty: 189
Kilometry: 213 328
niebieski
Avenida Arquitecto Gomez Cuesta, 38640, Santa Cruz de Tenerife, Hiszpania
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
piwcuk uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Teneryfa parkingi
#5 PostWysłany: 26 Sty 2015 00:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lut 2012
Posty: 235
Loty: 117
Kilometry: 260 316
niebieski
Jedyny problem ze znalezieniem miejsca był w Santa Cruz. Pozostałem miejscowości bez problemu i nie ma co się martwić o miejsce. W Santa Cruz wolne miejsca faktycznie były tylko w "drogich" parkingach. Pamiętam, że za 4 godziny musiałbym zapłacić ok. 16 euro więc wolałem postawić gdzieś dalej i się przejść. Tutaj parking na którym parkowałem https://goo.gl/maps/OLf1n. Tak, to ten uklepany plac z samochodami. Prawdopodobnie jest darmowy. Oczywiście pojawił się jakiś parkingowy w pomarańczowej kamizelce i zażyczył sobie 1 euro za parkowanie, ale po czasie wydaje mi się, że to raczej był naciągacz. Blisko tego parkingu jest też początkowy przystanek linii tramwajowej do La Laguny więc możesz tą miejscowość zaliczyć transportem publicznym. A jak ci się poszczęści to może w tramwaju natrafisz na kanarów. Tu są najprawdziwsi:)
_________________
Góra
 Profil Relacje PM off
piwcuk uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Teneryfa parkingi
#6 PostWysłany: 26 Sty 2015 00:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2014
Posty: 1629
niebieski
Właśnie pakuję walizkę na jutrzejszy lot do PL, więc jestem na bieżąco.
Jedynym miejscem, które odpuściliśmy przez brak miejsca do parkowania była Masca. W Icod de los Vinos polecam płatny parking przy Calle Mercado lub darmowy parking przy centrum handlowym przy niedaleko głónego placu. W La Orotavie parkowaliśmy na parkingu San Augustin (są na niego wskazy w centrum, jeżeli jedziesz od strony autostrady), w Santa Cruz na parkingu miejskim pod Plaza Espana, w Puerto de la Cruz, Costa Adeje i Los Cristianos na pakingach przy centrach handlowych. Ceny poniżej 2 euro za godzinę, w centrach handlowych często 1h za darmo, albo zniżka na parking przy zrobieniu zakupów.
_________________
Metia jest kobietą, powtarzam, metia jest kobietą.
Góra
 Profil Relacje PM off
piwcuk uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Teneryfa parkingi
#7 PostWysłany: 26 Sty 2015 00:44 

- co do Santa Cruz de Tenerife można zaparkować na kilku poziomowym bezpłatnym parkingu podziemnym pod Centro Comercial Meridiano (Carefour, restauracje, pizzernie, mc donalds, sklepy odzieżowe np. Zara, Primark), potem do centrum pieszo jakieś 15 minut
- w Los Cristianos generalnie porażka z parkowaniem w centrum, poniżej namiary na płatny parking przy wjeździe do portu (zaraz przy plażach i centrum miasteczka, promenadą wzdłuż Playa Las Vistas po kilku minutach dojdziemy do Las Americas)
Bezpłatny z dojściem pieszo po ok. 5 minutach do centrum np. w Los Cristianos przy Avenida Chajofita sporo wolnych miejsc

Bardzo ważne: jeśli parkujemy na parkingach bezpłatnych to tylko na tych miejscach parkingowych z przerywanymi białymi liniami, przy żółtych jest to zabronione

Załączniki:
Parking Santa Cruz.PNG
Parking Santa Cruz.PNG [ 43.77 KiB | Obejrzany 12701 razy ]
Los Cristianos 2.PNG
Los Cristianos 2.PNG [ 67.89 KiB | Obejrzany 12701 razy ]
Los Cristianos 1.PNG
Los Cristianos 1.PNG [ 25.41 KiB | Obejrzany 12701 razy ]
Parking Los Cristianos.PNG
Parking Los Cristianos.PNG [ 244.33 KiB | Obejrzany 12701 razy ]
Góra
 PM off
piwcuk uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Teneryfa parkingi
#8 PostWysłany: 26 Sty 2015 01:01 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 46
Wow, dziękuje Wam za podpowiedzi, każda z nich jest bardzo cenna bo nie mam ochoty krążyć i szukać, wolę zaparkować gdzieś na uboczu i się przejść. Dlatego wszystkie te punkty będę miał pod ręką do wklepania w nawigację. Myślę, że temat z parkowaniem w kurortach na południu oraz w La Oratavie i Icod de los Vinos już jest rozwiązany :) Co do Santa Cruz to któraś z propozycji też powinna zadziałać, obawiam się stolicy głównie ze względu na karnawał, ale skoro jest tyle opcji to chyba będzie ok. Zostało tylko Los Gigantes więc jak ktoś ma jakieś informacje to jeszcze o to miejsce poproszę, tam raczej zależy nam na darmowym parkingu bo zostawiamy tam samochód i jedziemy taksówką do Maski. Przynajmniej tam nam problem parkowania odpadnie ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Teneryfa parkingi
#9 PostWysłany: 26 Sty 2015 10:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2014
Posty: 1629
niebieski
W Los Gigantes akurat może być kłopot. My w poszukiwaniu miejsca parkingowego zjechaliśmy na sam dół, aż do portu (Puerto de Los Gigantes, ulica Calle Poblado Marinero), gdzie parking był, ale płatny, mały i ciasny (auta parkują częściowo na pasie do wyjazdu). Na karnawał bym nie polecała ;)
_________________
Metia jest kobietą, powtarzam, metia jest kobietą.
Góra
 Profil Relacje PM off
piwcuk uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Teneryfa parkingi
#10 PostWysłany: 26 Sty 2015 18:19 

Rejestracja: 09 Gru 2012
Posty: 538
Loty: 189
Kilometry: 213 328
niebieski
tutaj można zaparkować i pofocić :)

http://goo.gl/maps/45b1J
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
piwcuk uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Teneryfa parkingi
#11 PostWysłany: 24 Lut 2015 09:39 

Rejestracja: 07 Sty 2011
Posty: 465
niebieski
W Los Gigantes faktycznie jest problem z zaparkowaniem. Trzeba szukać miejsca przy drodze. Możesz próbować- po zrobieniu fotki w miejscu wcześniej wskazanym- na najbliższym skrzyżowaniu skręcić w lewo (do portu będzie prosto), gdzie przy pierwszym rondzie będzie Lidl. Dokładnie tutaj:
https://www.google.pl/maps/@28.239298,- ... 5bqtXA!2e0
Wiem... wygląda trochę niepozornie:) Jest tu parking z tego co pamiętam dwupoziomowy.
Żeby dostać się do portu nie trzeba się już wspinać do góry. Schodzimy w dół (jakieś 300m) kierując się do Globales Tamaimo Tropical: https://www.google.pl/maps/dir/28.23925 ... a=!3m1!1e3
Dochodzimy do ścieżki https://www.google.pl/maps/dir/28.23925 ... yKGSSQ!2e0 która ciągnie się wzdłuż oceanu i doprowadzi nas do portu.

W Santa Cruz De Tenerife po wjechaniu do miasta (pędząc wzdłuż południowego wybrzeża), po minięciu rafinerii, a przed Auditorio de Tenerife po prawej stronie jest duży parking. Nie jestem pewien ale chyba był darmowy. Dalej za Auditorio po lewej stronie tym razem też było sporo miejsc do zaparkowania. Stąd trzymając się wody do Plaza de España masz kilka kroków.

W Costa Adeje też łatwo nie będzie. Najlepiej nie pchać się na lewą stronę autostrady. Szukaj miejsca z prawej strony na osiedlach. Ja rano jadąc do Siam Parku nie miałem problemu. Zaparkowałem obok parku przy drodze. Pod Siam Parkiem jest spory parking płatny. Darmowy większy (nie koniecznie duży jednak) parking jest przy Centro Comercial & Ocio Gran Sur. Prowadzą tam znaki "mcdonalds" :)

W Playa de la Américas próbował bym pod stadionem https://www.google.pl/maps/@28.0589434, ... a=!3m1!1e3
albo na parkingach osiedlowych. Tutaj akurat można takowe znaleźć.
Jak sobie coś przypomnę jeszcze to wdrapię:)
Góra
 Profil Relacje PM off
piwcuk lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Teneryfa parkingi
#12 PostWysłany: 24 Lut 2015 13:49 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 46
Dzięki za info, już wróciłem ale może przyda się innym ;)

co do parkingów to w Los Cristianos parkowałem przy wspomnianej Av Chayofita, faktycznie było sporo parkingów i dość dużo wolnych miejsc, a w La Oratavie na wspomnianym płatnym parkingu San Agustin ale spokojnie można było znaleźć miejsce darmowe gdzieś. Co do innych miejscowości to wszędzie miejsca parkingowe po prostu się gdzieś znalazły przy ulicy w zasadzie bez szukania i generalnie jak wspomniał w tym wątku Luki "nie jest jakoś strasznie z tym parkowaniem".
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Teneryfa parkingi
#13 PostWysłany: 08 Gru 2015 16:57 

Rejestracja: 08 Gru 2015
Posty: 4
byliśmy w listopadzie tego roku i zawsze udało nam się parkowac za darmo (przejechaliśmy ponad 1000km :) )

- Santa Cruz - polecam wspomniany bezpłatny parking podziemny pod Centro Comercial Meridiano
- Los Gigantes - przy ulicy zaraz przy wjeździe do miasta, przed duzym rondem, to jeszcze jest TF-454 (poniżej będzie mega ciężko albo płatne miejsca - niebieskie linie przy ulicy, z tego co widzieliśmy większość aut olała parkometry i wszystkie miały mandaty za szybami, więc nie polecam takiej opcji ;)

- pozostałe miejsca: po prostu troszkę dalej od centrum, zazwyczaj jadą jakby w górę cos się zawsze znalazło, wiadomo potem trzeba pod górę przejść ale coś za coś, nam to nie przeszkadzało :)

refleksja jest taka, ze jest lepiej pod tym względem niż na Maderze ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Teneryfa parkingi
#14 PostWysłany: 23 Sty 2017 10:29 

Rejestracja: 17 Lut 2014
Posty: 80
Loty: 74
Kilometry: 132 685
Los Cristianos - polecany tu parking przy Av Chayofita.
Los Gigantes - zaparkowaliśmy przy Super Mercadona, czynny od 9 do 21.30. Potem okazało się, że bliżej byłoby zaprakować pod w/w Lidlem ale i tak nie było specjalnie daleko. Parkowanie w samym Los Gigantes to jakieś science fiction.
Teide- byliśmy rano i bez problemu zaprakowaliśmy pod stacją kolejki.
Santa Cruz - darmowy parking pod Auditorio de Tenerife.

Jedyne miejsce gdzie zapłaciliśmy za parking to Loro Parque.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Teneryfa parkingi
#15 PostWysłany: 16 Lut 2017 22:03 

Rejestracja: 19 Mar 2015
Posty: 1601
Loty: 50
Kilometry: 65 501
złoty
W ostatni weekend byłem na Teneryfie. Hotel miałem w Santa Cruz.

Parking, o którym pisał @luki - klepisko przy Auditorio de Tenerife - ciągle działa i jest używany. Do tego zaraz obok jest darmowy, całodobowy parking Parque Maritimo Cesar Manrique https://www.google.pl/maps/place/Parkin ... 16.2552119 Przed tym darmowym parkingiem jest znacznie mniejszy, płatny parking dla odwiedzających Palmetum.

Na ulicach Santa Cruz można parkować za darmo, ale nie próbowałem. Za długo szuka się wolnego miejsca oraz za dużo parkowania na styk - zderzak w zderzak. Można znaleźć miejsca na Av. Francisco la Roche, ulica ciągnąca się wzdłuż nadmorskiego bulwaru.

W La Orotava bez problemu parkujemy na uliczkach lub na tym bezpłatnym parkingu: https://www.google.pl/maps/place/La+Oro ... 44!6m1!1e1

W Santa Cruz przez cały pobyt parkowałem na parkingu na załączonej fotce. Zawsze były wolne miejsca. Daleko od centrum (25 minut), ale wieczorny i poranny spacer w miłym towarzystwie i w ładnych okolicznościach przyrody rekompensuje dystans do przejścia https://www.google.pl/maps/@28.484685,- ... 312!8i6656

Załączniki:
teneryfa_parking.JPG
teneryfa_parking.JPG [ 161.2 KiB | Obejrzany 9103 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Teneryfa parkingi
#16 PostWysłany: 03 Mar 2017 14:09 

Rejestracja: 03 Mar 2017
Posty: 3
Cytuj:
Jedyny problem ze znalezieniem miejsca był w Santa Cruz


Ze swojej strony mogę dodać, że jest trochę płatnych parkingów podziemnych. Rzeczywiście ciężko zaparkować za darmo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Teneryfa parkingi
#17 PostWysłany: 14 Mar 2017 23:27 

Rejestracja: 14 Mar 2017
Posty: 1
Cześć,

bazując na Waszych doświadczeniach z parkowaniem na Teneryfie - czy uważacie, że miejsce z załączonego linka nadaje się na kilkugodzinny parking samochodu? W sensie czy jest to dozwolone/rozsądne?
https://www.google.pl/maps/@28.5392563, ... 56!6m1!1e1

Szczerze mówiąc nie znalazłem innego miejsca na zaparkowanie w kontekście trekkingu w górach Anaga bez zjeżdżania z głównej drogi TF-12. Macie jakieś doświadczenia w tamtym rejonie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 17 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group