Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 147 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 13 Gru 2014 20:24 

Rejestracja: 25 Sie 2013
Posty: 222
niebieski
Kupujesz kartę Bonobus za 15 lub 30 euro. Kartę nie doładowujesz tylko kupujesz nową. Po wykorzystaniu środków uprawnia do zakupu biletow z rabatem ale tylko na ten ostatni kurs.Tak przynajmniej było rok temu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
obibok lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN! Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN!
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
#22 PostWysłany: 20 Gru 2014 22:47 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3030
srebrny
Obecnie są po 15 i 25. Ale na stronie opisane, jak na południowe kraje przystało - właściwie nic nie wiadomo. Podobnie jak marzeniem ściętej głowy jest zdobycie mapy tras.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 20 Gru 2014 23:17 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4040
złoty
I kupienie karty tez nie jest proste.
Na lotnisku brak w sprzedazy.
Na miescie odsylano mnie od marketu do marketu, za 5 podejsciem dopiero kupilem.
Szukajcie w Spanish Market.
Góra
 Profil Relacje PM off
obibok uważa post za pomocny.
 
      
#24 PostWysłany: 20 Gru 2014 23:44 

jacek96 napisał(a):
I kupienie karty tez nie jest proste.
Na lotnisku brak w sprzedazy.
Na miescie odsylano mnie od marketu do marketu, za 5 podejsciem dopiero kupilem.
Szukajcie w Spanish Market.


a w pkt z filmiku na lotnisku byłeś, bo sam zamierzam tam kupić i nie wiem czy warto w ogóle szukać, czy od razu do autobusu i kupować u kierowcy, ewentualnie taksówka (samochód wynajmuję dopiero w połowie pobytu i jakoś muszę dotrzeć do Los Cristianos)

Góra
 PM off  
      
#25 PostWysłany: 21 Gru 2014 00:05 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4040
złoty
Bylem i z tonu odpowiedzi wynikalo, tych kart nie maja od dluzszego czasu.

Wsiadz w 111 i kup u kierowcy, a jak wysiadziesz na glownym przystanku, to z pewnoscia tam zakupisz.
Na tak krotkim odcinku niewiele przeplacisz,ok.1€.
Góra
 Profil Relacje PM off
obibok uważa post za pomocny.
 
      
#26 PostWysłany: 15 Sty 2015 17:09 

Ma ktoś jakieś aktualne informacje o możliwości zakupu karty na lotnisku TFS?
Góra
 PM off  
      
#27 PostWysłany: 22 Lut 2015 12:53 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4052
Anonymous napisał(a):
Ma ktoś jakieś aktualne informacje o możliwości zakupu karty na lotnisku TFS?


Podbijam pytanie.
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 09 Mar 2015 15:32 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4052
Skoro wróciłam dzisiaj w nocy z Teneryfy, to sama odpowiem na to pytanie: Nie ma możliwości zakupu tej karty na lotnisku TFS.

I z ciekawostek, to napisze, że my mieszkaliśmy w miejscowości Costa del Silencio. Dojazd z lotniska jest autobusem 111 do Guaza, tam przesiadka w autobus 467 do Las Galletas. Za bilety autobusowe zapłaciliśmy 12 + 5,80 = 17,80 EUR. Droga zajęła nam ok. godziny (z przesiadką).
Niestety komunikacja na Teneryfie zostawia bardzo dużo do życzenia, jeśli chodzi o punktualność, więc na lotnisko pojechaliśmy już Taxi.
Kierowca czekał na nas w umówionym miejscu, klimatyzowane auto, czas dojazdu 20 min, i cena - 18,86 EUR. A przede wszystkim zero stresu, że spóźnimy się na samolot.
Bo dzień wcześniej czekaliśmy na autobus w Los Christianos, który spóźnił się ponad godzinę.
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Kozi uważa post za pomocny.
 
      
#29 PostWysłany: 09 Mar 2015 21:51 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3030
srebrny
Japonka76 napisał(a):
Skoro wróciłam dzisiaj w nocy z Teneryfy, to sama odpowiem na to pytanie: Nie ma możliwości zakupu tej karty na lotnisku TFS.

O, a ja wróciłem dziś w nocy z Teneryfy i też założyłem (posiłkując się tym forum), że nie ma możliwości. Ale wydawało mi się, że na przystanku jakaś pani w ręku miała paszport i jednocześnie tę kartę - wydaje mi się, że świeżo kupioną, bez nadruków. Ale to o niczym nie świadczy.

Cytuj:
I z ciekawostek, to napisze, że my mieszkaliśmy w miejscowości Costa del Silencio. Dojazd z lotniska jest autobusem 111 do Guaza, tam przesiadka w autobus 467 do Las Galletas. Za bilety autobusowe zapłaciliśmy 12 + 5,80 = 17,80 EUR. Droga zajęła nam ok. godziny (z przesiadką).

To ja mieszkałem przy centrum handlowym Duque, czyli drugą pętlę 467 miałem za oknem.
Cytuj:
Niestety komunikacja na Teneryfie zostawia bardzo dużo do życzenia, jeśli chodzi o punktualność, więc na lotnisko pojechaliśmy już Taxi.

Komunikacja na Teneryfie pozostawia wiele do życzenia i pewnie jeszcze o tym opowiem. Zwłaszcza jeśli chodzi o punktualność - mają typowo hiszpańskie podejście: ma wykonać kurs to wykona, a kiedy - to zupełnie inna sprawa.
Ale co do dojazdu na lotnisko to problem jest inny. Otóż rozkłady jazdy układał im jakiś pijany zając w kapuście. Czas przejazdu z Costa Adeje do lotniska jest zaplanowany prawidłowo i w tym kierunku autobus jedzie raczej punktualnie, więc spokojnie mogłaś jechać. Natomiast z Santa Cruz do lotniska przewidzieli 50 minut, a gdy jechałem późnym wieczorem w niedzielę i autobus sunął autostradą, pomijając większość przystanków, zajęło mu to... 65 minut. Nic więc dziwnego, że w stronę Costa Adeje są poopóźniane na lotnisku minimum 20 minut.
Dlatego rada dla wszystkich:
Jeśli chcecie jechać na lotnisko 111 od strony Santa Cruz, wybierajcie zawsze wcześniejszy kurs, licząc się z prawie półgodzinnym opóźnieniem!
Cytuj:
Bo dzień wcześniej czekaliśmy na autobus w Los Christianos, który spóźnił się ponad godzinę.

A dobrze czytałaś rozkłady? Te ich rozkłady to nawet dla takich miłośników jak ja spora łamigłówka. Trzeba się dobrze wczytywać w znaczki (na przystankach czasem zapominają ich umieścić, a opisy są, jak to na południu, tylko po hiszpańsku). Często okazuje się, że ten kurs zaczyna 40 minut gdzieś tam wcześniej, czyli na przystanku, który Cię interesuje będzie o te 40 później. Ja z kolei czekałem jak głupi na 107, które nie przyjechało i dopiero wieczorem, gdy sangría uwolniła logiczne myślenie, doszedłem do wniosku, że przecież na pętli powinny stać dwa i po drodze powinniśmy mijać kolejny. No i sprawdzam jeszcze raz, a tam na dole mały dopisek, że kursuje tylko w dni robocze.

W każdym razie chciałbym podziękować wszystkim, którzy tu opisywali kartę BonoVia. Jako że ze strony Titsy guzik się można na jakikolwiek temat dowiedzieć, gdyby nie wskazówki kolegów, to bym jej nie kupił. Co prawda to dla mnie marna namiastka systemów typu "szwedzki stół" (np. bilet 3-dniowy), ale w tej sytuacji jest świetnym rozwiązaniem. Posiada dodatkowe zalety:
1. Po pierwsze jest wieloosobowa. Przy wsiadaniu mówimy kierowcy ile osób, on ustawia relację, kasujemy, ustawia jeszcze raz i kasujemy drugi raz. Dowiedziałem się tego w śmieszny sposób (kolega daffi22 o tym pisał, ale mi umknęło). Wychodziło mi, że będziemy potrzebować około €20. Więc kupiłem jedną za €25, jedną za €15. Moja pani patrzy na mnie, jak na idiotę, nie rozumiejąc, co ja mówię, że jak na mojej będzie mniej, to się wymienimy. Bo i błysnąłem inteligencją - przecież jeżdżąc razem, będziemy mieć tyle samo. Musielibyśmy raz skasować którąś dwa razy. Więc myślałem, że spróbuję w tramwaju, bo wtedy nie muszę dyskutować z żadnym Miguelem za kierownicą. I oto wsiadamy w Buenaviście do 363, a Alberto sam się pyta, czy dwie osoby. Od tej pory zaczęliśmy kombinować i udało się je idealnie wyjeździć.
2. Po drugie jest przesiadkowa i jest to na niej napisane. Czyli przy przesiadce w określonym czasie cena za drugi przejazd jest niska. Za bilet z Santiago del Teide do Maski zapłaciliśmy po €0,10. Być może bilet kupowany u kierowcy też może być przesiadkowy - nie wiem; w każdym razie może być powrotny, a nie próbowałem kupić powrotnego z kartą.
3. Gdy na koncie zostanie minimalna kwota, można dopłacić gotówką - o tym tu pisano i też podziękowania dla przedmówców, bo bym na to nie wpadł. Interesowała mnie jedna rzecz: jeśli można dopłacać, a karta jest przesiadkowa, to czy w sytuacji, gdy w pierwszym autobusie zje mi całość i dopłacę, to mogę kontynuować dopłacanie po przesiadce. No i niestety nie. Przetestowaliśmy to przy powrocie, bo mieliśmy na jednej €3,40, a kurs z CC El Duque do dworca kosztował €1,15. Czyli za dwie osoby €2,30 - zostało mi €1,10. No i po przesiadce na 111 za pierwszy bilet zaliczyło mi z przesiadką (czyli €2,60 - dopłaciłem €0,75), a przy drugim krzyczało "panu już dziękujemy", więc użyłem drugiej karty, na której zostało €0,90 i tam cena wyszła €2,90 (dopłaciłem €2,00). Fajna zabawa, ale w Polsce to by musiał wisieć regulamin korzystania na 50 stron, a tam człowiek jeździ metodą prób i błędów. Mañana!
Góra
 Profil Relacje PM off
Japonka76 lubi ten post.
 
      
#30 PostWysłany: 10 Mar 2015 12:45 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4052
Dobrze przeczytałam rozkład. :arrow: Nie było żadnej pomyłki. Autobusy jeżdżą planowo co 20 min. Po prostu nie przyjechał autobus, na który czekaliśmy, ani nie pojawiły się kolejne dwa, które były następne na rozkładzie. Przyjechał dopiero ten zaplanowany jako czwarty w kolejce, po godzinie. Razem z nami stali lokalsi, i wierz mi, że tez brzydko mówili pod nosem.
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 10 Mar 2015 13:14 

Rejestracja: 10 Mar 2015
Posty: 47
obibok napisał(a):
2. Po drugie jest przesiadkowa i jest to na niej napisane. Czyli przy przesiadce w określonym czasie cena za drugi przejazd jest niska. Za bilet z Santiago del Teide do Maski zapłaciliśmy po €0,10.


A skąd jechaliście do Maski? Ja w kwietniu się wybieram i planuję wyjazd z Costa Adeje do Maski autobusem.

I zastanawiam się jak dojechać do Santiago del Teide, żeby udało mi się przesiąść w autobus linii 355 do Maski i być tam w miarę wcześnie, żeby sobie powoli zejść wąwozem i wrócić statkiem.
355 kursuje tylko 4 razy dziennie, więc musimy zdążyć na autobus o 10:35 z Santiago del Teide.

Żeby dojechać bezpośrednio to widzę tylko 460 o o 7:35 i w Santiago del Teide jest planowo na 8:35, więc aż 2 godziny czekania. Można też coś chyba kombinować z przesiadką w El Varadero - z Costa Adeje pojechać 477 o 8:35 i przesiąść się w El Varadero w 462 o 9:36 i w Santiago del Teide planowo być na 9:56 - tutaj już tylko 40 minut czekania, ale za to kombinowanie z przesiadkami, a jak piszecie, że czasami autousy potrafią się spóźniać godzinę no to nie wiem czy warto ryzykować...

Jest coś do roboty w Santiago del Teide czekając 2 godziny na autobus 355 jakbyśmy się wybrali tam z samego rana?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 10 Mar 2015 13:20 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4052
bezkarny napisał(a):
Jest coś do roboty w Santiago del Teide czekając 2 godziny na autobus 355 jakbyśmy się wybrali tam z samego rana?
Szczerze mówią, nie ma tam specjalnie nic.
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 10 Mar 2015 13:57 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3030
srebrny
Japonka76 napisał(a):
Dobrze przeczytałam rozkład. :arrow: Nie było żadnej pomyłki. Autobusy jeżdżą planowo co 20 min. Po prostu nie przyjechał autobus, na który czekaliśmy, ani nie pojawiły się kolejne dwa, które były następne na rozkładzie. Przyjechał dopiero ten zaplanowany jako czwarty w kolejce, po godzinie. Razem z nami stali lokalsi, i wierz mi, że tez brzydko mówili pod nosem.

Cha! To ja widziałem odwrotny przypadek. Wieczorem z mojej pętli dwa kursy na 467 miały wykonywać autobusy linii 470, a jeden - 455. Zaciekawiło mnie to, bo linia 455 teoretycznie nie istnieje (poza tym jednym kursem nie występuje w żadnych rozkładach). Pętlę miałem za oknem, więc nie mogłem sobie odmówić sprawdzenia. I tak: na rzekomym 470 jechał w czwartek krótki regionalny autobus, z 467 na wyświetlaczu. Jako 455 jechał przegubowiec - faktycznie jako 455. W piątek tego pierwszego nie było wcale, a ten drugi to krótki regionalny z 467 (lub drugiego nie było, a pierwszy opóźniony). A w sobotę, gdy przyjechałem z Santa Cruz, 111 opóźnionym (co oczywiste) o 20 minut i wszystko mi pouciekało, czekał mnie dłuższy spacerek. I akurat wjeżdża owo 455, a za nim... 467. Nie mam pojęcia, skąd się wziął ten drugi, w rozkładzie go nie ma, a oba były pełne ludzi. Chyba że to właśnie spóźnione 470.


bezkarny napisał(a):
A skąd jechaliście do Maski? Ja w kwietniu się wybieram i planuję wyjazd z Costa Adeje do Maski autobusem.

I zastanawiam się jak dojechać do Santiago del Teide, żeby udało mi się przesiąść w autobus linii 355 do Maski i być tam w miarę wcześnie, żeby sobie powoli zejść wąwozem i wrócić statkiem.
355 kursuje tylko 4 razy dziennie, więc musimy zdążyć na autobus o 10:35 z Santiago del Teide.

Żeby dojechać bezpośrednio to widzę tylko 460 o o 7:35 i w Santiago del Teide jest planowo na 8:35, więc aż 2 godziny czekania. Można też coś chyba kombinować z przesiadką w El Varadero - z Costa Adeje pojechać 477 o 8:35 i przesiąść się w El Varadero w 462 o 9:36 i w Santiago del Teide planowo być na 9:56 - tutaj już tylko 40 minut czekania, ale za to kombinowanie z przesiadkami, a jak piszecie, że czasami autousy potrafią się spóźniać godzinę no to nie wiem czy warto ryzykować...

Jest coś do roboty w Santiago del Teide czekając 2 godziny na autobus 355 jakbyśmy się wybrali tam z samego rana?

Ja wybrałem ten 460 z Costa Adeje o 9:35. Z niego było w Santiago 0 minut na przesiadkę i byłem w kropce, wiedząc jak niepunktualnie oni jeżdżą. TITSA nie podaje nawet adresu mailowego, więc zaryzykowałem, że najwyżej będę siedział w Santiago na tyłku 2,5 h. Ale Alejandro w 460 zapierniczał jak szalony, ostro ścinając te wszystkie przerażające zakręty, po wyspiarsku anonsując swój przejazd klaksonem (ciekawe, co by było, jakby z naprzeciwka jechał wypożyczony samochód prowadzony przez nieświadomego np. Polaka...), więc jeszcze mieliśmy na przesiadkę 8 minut. No i wsiadając zapytałem go, czy 355 zaczeka. Rzecz jasna nie gadał po angielsku, więc na migi dał znać, że powie kiedy się przesiadać (i tylko tyle). Chyba na tej trasie mają świadomość, że ludzie jadą na tę przesiadkę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 10 Mar 2015 14:24 

Rejestracja: 10 Mar 2015
Posty: 47
obibok napisał(a):
Ja wybrałem ten 460 z Costa Adeje o 9:35. Z niego było w Santiago 0 minut na przesiadkę i byłem w kropce, wiedząc jak niepunktualnie oni jeżdżą. TITSA nie podaje nawet adresu mailowego, więc zaryzykowałem, że najwyżej będę siedział w Santiago na tyłku 2,5 h. Ale Alejandro w 460 zapierniczał jak szalony, ostro ścinając te wszystkie przerażające zakręty, po wyspiarsku anonsując swój przejazd klaksonem (ciekawe, co by było, jakby z naprzeciwka jechał wypożyczony samochód prowadzony przez nieświadomego np. Polaka...), więc jeszcze mieliśmy na przesiadkę 8 minut. No i wsiadając zapytałem go, czy 355 zaczeka. Rzecz jasna nie gadał po angielsku, więc na migi dał znać, że powie kiedy się przesiadać (i tylko tyle). Chyba na tej trasie mają świadomość, że ludzie jadą na tę przesiadkę.


No to chyba też zaryzykujemy z tym późniejszym 460. Najwyżej do Maski z Santiago pójdziemy piechotą - to tylko 5 km, więc zamiast czekać w Santiago 2,5h lepiej spacerkiem się przejść i w niewiele ponad godzinę powinniśmy dotrzeć do Maski. A ta trasa pomiędzy Santiago a Maską podobno bardzo widokowa, więc może i warto :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 10 Mar 2015 14:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4825
Loty: 307
Kilometry: 514 401
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
samochody nie jada szybko, ale jako pieszy warto bys sie dobrze rozgladal idac poboczem bys nie wyladowal na "masce" ......ale auta"
to bardzo kreta droga i miejscami ograniczona jest widocznosc
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 10 Mar 2015 15:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2014
Posty: 1629
niebieski
bezkarny napisał(a):

No to chyba też zaryzykujemy z tym późniejszym 460. Najwyżej do Maski z Santiago pójdziemy piechotą - to tylko 5 km, więc zamiast czekać w Santiago 2,5h lepiej spacerkiem się przejść i w niewiele ponad godzinę powinniśmy dotrzeć do Maski. A ta trasa pomiędzy Santiago a Maską podobno bardzo widokowa, więc może i warto :)


Weź pod uwagę, że to jest spory kawałek pod górę, więc raczej nie przyjemny spacerek. I do tego wzdłuż bardzo wąskiej drogi - widoki może i piękne, ale non stop jeżdżą tam auta, mijają się, jest ciasno, widoczność ograniczona (chyba że jest jakaś ścieżka piesza - ja nie widziałam). Biorąc pod uwagę, że potem czeka Was kilka godzin trekkingu, to może lepiej taxi? 10-12 euro z tego, co pamiętam.
_________________
Metia jest kobietą, powtarzam, metia jest kobietą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 10 Mar 2015 16:47 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3030
srebrny
Może i 5 kilometrów, ale przewyższenie pewnie z kilkaset metrów, choć fakt, że głównie z górki. Osoby że słabszymi nerwami chcą uciekać z autobusu już po drugim zakręcie. Ja w każdym razie zakładałem, że jak nie zdążę, to poczekam w Santiago na to 355 o 13:10.

-- 10 Mar 2015 15:48 --

Może i 5 kilometrów, ale przewyższenie pewnie z kilkaset metrów, choć fakt, że głównie z górki. Osoby że słabszymi nerwami chcą uciekać z autobusu już po drugim zakręcie. Ja w każdym razie zakładałem, że jak nie zdążę, to poczekam w Santiago na to 355 o 13:10.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 10 Mar 2015 22:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Maj 2014
Posty: 213
Loty: 1
Kilometry: 2 169
Nawiązując jeszcze do rozmowy o komunikacji, powiem że też miałem sporo do czynienia z Titsą :)
Rozkłady są mało czytelne dla przeciętnego turysty, autobusy rzadko (jeśli nie nigdy) jeżdżą punktualnie.
Pamiętam też ile się naczekałem na 467 w kierunku Costa del Silencio. W przeciwną stronę w międzyczasie przejechało chyba 5 autobusów.
Ogólnie pracownicy Titsy raczej sami słabo się w tym odnajdują. Raz chcąc się upewnić czy dobrze myślę, na Estacion de Guaguas pytałem się w punkcie info jak dojechać w pewne miejsce. Kobieta 5 minut szukała po różnych mapach, schematach, potem jeszcze w komputerze, na końcu niepewnym głosem dała mi rozkład i zaznaczyła autobus mówiąc że to ten. Najlepsze, że zaznaczyła dzień roboczy, mimo że była sobota i na dodatek kurs z pominięciem akurat interesującej mnie trasy (dopiero w domu sprawdziłem co oznaczał odnośnik do legendy). Na szczęście dojechałem tam gdzie chciałem dzięki wcześniej zrobionym notatkom z internetu. Kierowcy chyba też znają trasy tylko na pamięć, bo absolutnie nie kojarzą nazw ulic po których się poruszają, nawet tych większych.
Dobrze że przynajmniej dzięki BonoVia podróżowanie jest tanie. Za przejazd z początkowych obrzeży Los Cristianos na samiuśki koniec Costa Adeje zapłaciłem 0,10€ :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 11 Mar 2015 01:00 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3030
srebrny
Adżi napisał(a):
Nawiązując jeszcze do rozmowy o komunikacji, powiem że też miałem sporo do czynienia z Titsą :)
Rozkłady są mało czytelne dla przeciętnego turysty, autobusy rzadko (jeśli nie nigdy) jeżdżą punktualnie.
Pamiętam też ile się naczekałem na 467 w kierunku Costa del Silencio. W przeciwną stronę w międzyczasie przejechało chyba 5 autobusów.

Ja ostatniego dnia stałem na dachu hotelu, chcąc sfotografować przegubowe 467. Skubaniec bezczelnie stał na pętli, w końcu łaskawie podjechał na przystanek 9 minut po odjeździe. Następnym kursem, gdy akurat trafiłem na niego w drodze na lotnisko, przybył już 20 w plecy.
Cytuj:
Ogólnie pracownicy Titsy raczej sami słabo się w tym odnajdują. Raz chcąc się upewnić czy dobrze myślę, na Estacion de Guaguas pytałem się w punkcie info jak dojechać w pewne miejsce. Kobieta 5 minut szukała po różnych mapach, schematach, potem jeszcze w komputerze, na końcu niepewnym głosem dała mi rozkład i zaznaczyła autobus mówiąc że to ten. Najlepsze, że zaznaczyła dzień roboczy, mimo że była sobota i na dodatek kurs z pominięciem akurat interesującej mnie trasy (dopiero w domu sprawdziłem co oznaczał odnośnik do legendy). Na szczęście dojechałem tam gdzie chciałem dzięki wcześniej zrobionym notatkom z internetu.

Ciekawa rzecz. Niby nie dziwi, zważywszy że to kraj południowy. Ale na pierwszy rzut oka wydawało mi się, że to nudna komunikacja - nieźle zorganizowana, nie to co na dzikim Cyprze, gdzie człowiek dziwi się, że w ogóle coś przyjechało. A po dłuższym pobycie wrażenia są dokładnie odwrotne.
Cytuj:
Kierowcy chyba też znają trasy tylko na pamięć, bo absolutnie nie kojarzą nazw ulic po których się poruszają, nawet tych większych.

U mnie raczej kojarzyli. Ale jak przed wyjazdem robiłem zwiad, to na mapach Googli wyskakiwały dziwaczne nazwy przystanków, które potem się zmieniały, a na miejscu są jeszcze inne. Natomiast samo odnalezienie jakiejś mapy tras to była droga przez mękę. Najpierw znalazłem jakieś dwie zawirusowane, potem jakąś taką dziwaczną w uszkodzonym pdf-ie, której wydrukowanie wymagało kilku dziwnych zabiegów.
Cytuj:
Dobrze że przynajmniej dzięki BonoVia podróżowanie jest tanie.

To zależy. Jak już mówiłem, preferuję metodę "szwedzkiego stołu", gdy kupuję dobówkę i jeżdżę bez ograniczeń. I wtedy obie strony są zadowolone. A tu niby dają zniżkę, ale klient zaczyna kombinować, jak zapłacić jak najmniej. I to jest chore.
Cytuj:
Za przejazd z początkowych obrzeży Los Cristianos na samiuśki koniec Costa Adeje zapłaciłem 0,10€ :D

Ale po przesiadce?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 15 Mar 2015 11:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Maj 2014
Posty: 213
Loty: 1
Kilometry: 2 169
My nie musieliśmy nic kombinować. Jedna karta na dwie osoby w zupełności nam wystarczyła, a jeżdziliśmy od lotniska, po Los Gigantes, Arone i sporo kursów po naszej okolicy (Costa Adeje).

obibok napisał(a):
adzi napisał(a):
Za przejazd z początkowych obrzeży Los Cristianos na samiuśki koniec Costa Adeje zapłaciłem 0,10€ :D

Ale po przesiadce?

No właśnie nie. Po południu przeszliśmy się z Costa Adeje do końca Los Cristianos wzdłuż wybrzeża, ale już nie chciało nam się wracać pieszo. Wsiedliśmy do autobusu, mówię kierowcy dokąd, oddaje nam kartę a na niej 2x po 0,10€ :)


Ps. Dobrze że wspomniałeś o komunikacji na Cyprze. Zdążę się nastawić psychicznie do sierpnia ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
obibok lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 147 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group