Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 23 Maj 2016 01:48 

Rejestracja: 18 Maj 2016
Posty: 19
Jaka jest najlepsza opcja na korzystanie z telefonu w Japonii?

Z tego co widziałem, Orange nie ma żadnej zniżki na roaming poza UE. Może pozostali operatorzy?
Słyszałem, że warto w Japonii kupić kartę prepaid. Jakiej firmy i jak to wygląda cenowo? Opłaca się z nich dzwonić do Polski czy raczej posłużą do dzwonienia na japońskie numery?
Można z nich korzystać w telefonach niezależnie od sieci (nie jestem pewien cy mój tel. ma simlock)? Czy występują jako karty micro-SIM?

Podobno wifi w Tokio i Kioto jest lepsze niż kiedyś. Czy korzystanie z mobilnej wersji Skype'a/połączeń głosowych FB może być alternatywą dla telefonu czy jakość darmowego internetu na to nie pozwoli?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#2 PostWysłany: 23 Maj 2016 02:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Mar 2012
Posty: 367
Loty: 219
Kilometry: 464 968
niebieski
W porównaniu do Europy i USA to dostępność wifi na mieście jest bardzo uboga, mimo, ze o wiele lepsza niż 5-6 lat temu. Na wiele hotspotów, mimo ze są darmow np. Starbucks musisz sie wcześniej zarejestrować i potwierdzić maila. Nie zrobisz tego rejestrując sie w sbx. Karty sim to najlepsze wyjście przy krótkim pobycie. 1-3gb danych kosztuje 3000-4000 jpy i jest ważne od miesiąc do chyba trzech w zależności od rodzaju karty. po wyczerpaniu transferu niektóre są sie doładować, a jak nie to musisz kupić nowa kartę.

Musisz mieć telefon bez blokady. Karta we wszystkich rozmiarach i dostępna prawie wszędzie. Duże sklepy z elektronika, niektóre konbini, punkty turystyczne itp.


Sent from my iPhone using Tapatalk
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 23 Maj 2016 19:00 

Rejestracja: 18 Maj 2016
Posty: 19
A jak z kartami do dzwonienia? Bo głównie o to mi chodzi, żeby móc się skontaktować ze znajomymi w razie czego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 23 Maj 2016 19:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Gru 2015
Posty: 49
Loty: 26
Kilometry: 90 094
A nie wystarczy Ci Viber do dzwonienia + Data SIM do neta?

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 23 Maj 2016 20:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
Nietypowa, ale warta rozważenia opcja - na airbnb widziałem oferty pokojów/mieszkań z local sim w cenie na czas wynajmu.
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 24 Maj 2016 01:08 

Rejestracja: 18 Maj 2016
Posty: 19
Wydaje mi się, że do dzwonienia między sobą FaceTime/Skype/Vibr/Messenger wystarczą. Ale jeśli będzie trzeba zadzwonić np. do ubezpieczyciela albo do banku na polską infolinię?

Czy Viber wymaga wcześniejszego zasilenia konta czy można połączyć go z kartą/paypalem tak, żeby ściągnął tylko kwotę za połączenie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 24 Maj 2016 01:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2013
Posty: 1608
platynowy
Viber wymaga wcześniejszego zasilenia konta, ale masz minimalną kwotę zasilenia bodajże $0,99 i to starcza na 47 minut rozmów do Polski na numery stacjonarne lub 20 minut na komórki więc umówmy się, że to żaden majątek.

Ja regularnie korzystam z Vibera właśnie po to i jestem bardzo zadowolona.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 24 Maj 2016 07:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Gru 2015
Posty: 49
Loty: 26
Kilometry: 90 094
Ja będąc w Japonii przez 9 dni wydałem około 12 zł na Vibera. Rozmawiałem codziennie przez kilka minut przez Viber Out. Dla mnie to była najbardziej opłacalna opcja.
A na Data-SIM 14-dniową wydałem około 85zł (jedna z najtańszych na rynku) - do map Google, sprawdzania połączeń się sprawdziła. Prędkość neta na tej karcie SIM niestety nie powalała - około 50-100KB/s, ale do normalnego użytkowania to wystarczyło. Działała również na Okinawie. Problematyczne na niej było wysyłanie maili z dużymi załącznikami (po około 10-20MB) - czasem szły a czasem nie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 11 Cze 2016 13:54 

Rejestracja: 26 Paź 2012
Posty: 2333
Loty: 129
Kilometry: 292 570
niebieski
Najlepsza opcja to wynajem mieszkania na airbnb z pocket wifi, predkosc nie powala na kolana, ale do sprawdzenia map wystarczajaca.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 11 Cze 2016 14:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3534
srebrny
Nox-dl napisał(a):
Wydaje mi się, że do dzwonienia między sobą FaceTime/Skype/Vibr/Messenger wystarczą. Ale jeśli będzie trzeba zadzwonić np. do ubezpieczyciela albo do banku na polską infolinię?

Czy Viber wymaga wcześniejszego zasilenia konta czy można połączyć go z kartą/paypalem tak, żeby ściągnął tylko kwotę za połączenie?

nie rozumiem
jesli naprawde trzeba to zaplacisz
ja za blokowanie kart wydałem 60 zeta, dwie rozmowy i dalej zyje
60 zeta przy calych kosztach tej wyprawy to bardzo malo
stac cie na Japonie to i na telefon wysuplasz :lol:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group