Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 13 Sty 2015 16:00 

Rejestracja: 13 Sty 2015
Posty: 40
Cześć forumowicze!

Podchodzę do różnych spraw mocno analitycznie i sporo latając ryainairem/wizzairem można wyciągnąć różne bardziej ogólne strategie na tanie loty takie jak np.:
-tanie loty poza sezonem, latem w czerwcu i wrześniu, wybitnie tanie loty w 2. połowie stycznia
-w sezonie kurorty last-minuterami
-konkretne tanie połączenia w dane regiony, np. jak andaluzja to malaga przez oslo, jak walencja to przez paryż czy bergamo
-wpływ ceny dojazdu z/na lotnisko czy atrakcyjności na wybór przystanku, np. paryż beaveu nie, bergamo tak
-sezonowe promo, np stambuł liniami pegasus airlines
-najlepiej kupować bilety na 1,5 miesiąca wcześniej, często jeszcze wcześniej są droższe

i tak dalej

W maju/czerwcu zamierzam zwiedzić na 3-4 miesiące Azję Południowo Wschodnią, od Indie,Nepal,Wietnam, Filipiny,Sri-lanka,Kambodża może Chiny, może Malezja, Mali i Bali i przy tym nie wydać na loty więcej niż 3-4k.

Czy to możliwe?
Na czym się skupić aby ograniczać koszty lotów i przemieszczania się?
Czy lepiej czasem poruszać się lądowo, jeżeli jak to w jakich kontekstach?

Czy przychodzą Wam do głowy inne ogólne strategie na te rejony (sezonowe promo, konkretne połączenia, inne trasy itp?)

Z góry dzięki i myślę że taki zestaw wskazówek przyda się wielu początkującym podróznikom w te rejony ; )
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia
Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN
#2 PostWysłany: 25 Sty 2015 00:08 

Rejestracja: 27 Cze 2012
Posty: 149
Loty: 72
Kilometry: 167 517
Po ostatniej wyprawie, Frankfurt->Dhaka->Bangkok->Trang->Kuala Lumpur->Jahor Bharu->Kuala Lumpur->Dhaka->Frankfurt

pare opinii:
- jezeli lecisz na pere miesiecy to ciezko sie ograniczyc do bagazu podrecznego, czasami tani lot przez bagaz moze sporo kosztowac, mysle ze ten temat powinienes mocno przemyslec
- jezeli masz czas, tzn nie spieszysz sie zeby obleciec jak najwiecej, to zdecydowanie polecam lokalny transport, mozna poznac fajnych ludzi i poznac kraj od samej podszewki :)
- na trasy pociagami trzeba duzo wczesniej kupic bilety, czesto mozna zakupic przez internet tak samo busy
- biorac nocny pociag mozna zaoszczedzic na noclegu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 25 Sty 2015 20:47 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7801
Niestety nie zgodzę się z przedmówcą w kwestii bagażu - jest wręcz przeciwnie ;) im dłuższy pobyt tym bardziej się ucieszysz mając mało bagażu - podróżując lekko mniej się zmęczysz, a i tak takie przyjemności jak pranie czy zakup kosmetyków na miejscu Cię nie ominą - nie ma więc sensu pakować się na zapas.
Jeśli chodzi o loty - śledź strony tanich przewoźników i wypatruj promocji z tak zwanymi darmowymi biletami - gdzie musisz opłacić jedynie podatki. Reguły kiedy się pojawiają nie ma, niekiedy pojawiają się na pół roku przed, niekiedy na 2 miesiące. Co Ci pomoże - posiadanie mniej więcej ustalonego planu podróży - w ten sposób gdy pojawi się promocja będziesz mógł z niej skorzystać.
Jeśli jednak Ci się nie śpieszy, to podróżuj lądem. Oczywiście weź pod uwagę dystans (np lot z północy na południe Indii jeśli nie chcesz zwiedzać nic po drodze będzie dobrym rozwiązaniem) i położenie geograficzne. I tak z Indii/Nepalu samolot do Azji SE jest obowiązkowy, tak samo w takich wyspiarskich państwach jak Filipiny czy Indonezja na większe odległości między wyspami, ale z Tajlandii do Malezji już niekoniecznie (zważywszy że po drodze z północy na południe są cudowne wyspy). Im więcej lotów kupisz tym bardziej sztywny będzie Twój plan, co może być dużym minusem (dziś nie wiesz co spodoba Ci się na miejscu i gdzie będziesz chciał zostać).
Biletów na autobusy nie musisz kupować z wyprzedzeniem, a one stanowią podstawę transportu po Azji SE. Ale już w Indiach i Chinach podstawą jest kolej i bez rezerwacji z dużym wyprzedzeniem nie masz szans.

Ogólnie to choć planujesz wydawało by się długą podróż, to chyba jednak zbyt wiele chcesz odwiedzić państw. Na same Filipiny miesiąc to mało ;) , nie mówiąc już o takich gigantycznych krajach jak Chiny czy Indie (choć że nie spędziłem więcej czasu w Chinach akurat się cieszę :P). Spokojnie można by spędzić pół roku w takiej podróży :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
kamilosixtysix uważa post za pomocny.
 
      
#4 PostWysłany: 11 Mar 2015 20:49 

Rejestracja: 13 Sty 2015
Posty: 40
dobra, wraz z postępem researchu krystalizują się kierunki : )

plan jest taki:
-wylot w połowie czerwca, i do połowy lipca pracuję zdalnie więc musze raczej siedzieć na dupie - myślałem 2 tygodnie Chiang Mai, tydzień Bangkok, tydzień Koh Phangan w Tajlandii
-potem połowa lipca-sierpień mam czas zwiedzać/imprezować - myślałem o Laosie/Kambodźy/Wietnamie - ale kurde co z tą pogodą w te miesiące?
-wrzesień - znowu siedzenie na dupie bo praca zdalna - podobno w Tajlandia/Wietnam/Laos/Kambodża we wrześniu najgorzej - gdzie mogę sobie spokojnie posiedzieć i trochę poimprezować we wrześniu, żeby też było w miarę tanio i dobry net (dlatego Sri Lankę odrzucam bo ceny) - może Indonezja? Filipiny?
-październik - tutaj chyba polecę do kathmandu na trekking bo podobno w himalajach ładnie
-listopad -tak daleko już nie myślę : )

-czy takie kierunki mają sens? (klimatycznie w tych miesiącach)
-czy da się kupić w miarę tanio bilet wylot w czerwcu, powrót w listopadzie/grudniu bądź jeszcze lepiej one-way ticket w czerwcu? : )
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 29 Sie 2015 20:06 

Rejestracja: 19 Cze 2014
Posty: 387
Loty: 40
Kilometry: 78 827
kamilosixtysix napisał(a):
dobra, wraz z postępem researchu krystalizują się kierunki : )

plan jest taki:
-wylot w połowie czerwca, i do połowy lipca pracuję zdalnie więc musze raczej siedzieć na dupie - myślałem 2 tygodnie Chiang Mai, tydzień Bangkok, tydzień Koh Phangan w Tajlandii
-potem połowa lipca-sierpień mam czas zwiedzać/imprezować - myślałem o Laosie/Kambodźy/Wietnamie - ale kurde co z tą pogodą w te miesiące?

Pogoda lipa w wakacje - w poludniowej Tajlandii non-stop padalo (bylem kilak dni), jesli chodzi o Filipiny jeszcze gorzej (tutaj lao jeszcze bardziej,m bez przerw i w dodatku tajfun) Takze mozna miec fart ...ale generalnie jak pisza ze gdzies nie jechac bo pora deszczowa, tajfuny, monsuny ...to z doswiadczenia moge powiedziec, ze wypadaloby posluchac i raczej unikac ;)

-wrzesień - znowu siedzenie na dupie bo praca zdalna - podobno w Tajlandia/Wietnam/Laos/Kambodża we wrześniu najgorzej - gdzie mogę sobie spokojnie posiedzieć i trochę poimprezować we wrześniu, żeby też było w miarę tanio i dobry net (dlatego Sri Lankę odrzucam bo ceny) - może Indonezja? Filipiny?

Dlaczego Sri Lankę odrzucasz ? :P Akurat mi się spodobała najbardziej a dopiero co wrocilem m.in. własnie Sri Lanka, Malezja, Indonezja (polecam wyspy od Lomboku w kierunku Komodo) , Singapur, Tajlandia, Filipiny
Jesli chodzi o ceny to nie zawuwazylem, zeby Sri Lanka w tym okresie byla drozsza od reszty, wrecz przeciwnie: transport byl najtanszy, a noclegi poza sezonem mozna bylo negocjowac za pol ceny :)

Jesli chodzi o Indonezje - pogoda akurat, natomiast ceny srednie (nie chca sie targowac, strasznie oszukuja na transporcie i nie tylko)

-październik - tutaj chyba polecę do kathmandu na trekking bo podobno w himalajach ładnie
-listopad -tak daleko już nie myślę : )

-czy takie kierunki mają sens? (klimatycznie w tych miesiącach)
-czy da się kupić w miarę tanio bilet wylot w czerwcu, powrót w listopadzie/grudniu bądź jeszcze lepiej one-way ticket w czerwcu? : )


-- 29 Sie 2015 20:06 --

kamilosixtysix napisał(a):
dobra, wraz z postępem researchu krystalizują się kierunki : )

plan jest taki:
-wylot w połowie czerwca, i do połowy lipca pracuję zdalnie więc musze raczej siedzieć na dupie - myślałem 2 tygodnie Chiang Mai, tydzień Bangkok, tydzień Koh Phangan w Tajlandii
-potem połowa lipca-sierpień mam czas zwiedzać/imprezować - myślałem o Laosie/Kambodźy/Wietnamie - ale kurde co z tą pogodą w te miesiące?

Pogoda lipa w wakacje - w poludniowej Tajlandii non-stop padalo (bylem kilak dni), jesli chodzi o Filipiny jeszcze gorzej (tutaj lao jeszcze bardziej,m bez przerw i w dodatku tajfun) Takze mozna miec fart ...ale generalnie jak pisza ze gdzies nie jechac bo pora deszczowa, tajfuny, monsuny ...to z doswiadczenia moge powiedziec, ze wypadaloby posluchac i raczej unikac ;)

-wrzesień - znowu siedzenie na dupie bo praca zdalna - podobno w Tajlandia/Wietnam/Laos/Kambodża we wrześniu najgorzej - gdzie mogę sobie spokojnie posiedzieć i trochę poimprezować we wrześniu, żeby też było w miarę tanio i dobry net (dlatego Sri Lankę odrzucam bo ceny) - może Indonezja? Filipiny?

Dlaczego Sri Lankę odrzucasz ? :P Akurat mi się spodobała najbardziej a dopiero co wrocilem m.in. własnie Sri Lanka, Malezja, Indonezja (polecam wyspy od Lomboku w kierunku Komodo) , Singapur, Tajlandia, Filipiny
Jesli chodzi o ceny to nie zawuwazylem, zeby Sri Lanka w tym okresie byla drozsza od reszty, wrecz przeciwnie: transport byl najtanszy, a noclegi poza sezonem mozna bylo negocjowac za pol ceny :)

Jesli chodzi o Indonezje - pogoda akurat, natomiast ceny srednie (nie chca sie targowac, strasznie oszukuja na transporcie i nie tylko)

-październik - tutaj chyba polecę do kathmandu na trekking bo podobno w himalajach ładnie
-listopad -tak daleko już nie myślę : )

-czy takie kierunki mają sens? (klimatycznie w tych miesiącach)
-czy da się kupić w miarę tanio bilet wylot w czerwcu, powrót w listopadzie/grudniu bądź jeszcze lepiej one-way ticket w czerwcu? : )
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group