Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 24 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 06 Maj 2016 17:04 

Rejestracja: 25 Mar 2016
Posty: 3
Skąd
  • Poznań/Wrocław

Dokąd
  • Byle nie Europa

Data wylotu
  • 19.05.2016

Data powrotu
  • 30.06.2016

Długość pobytu
  • 7 dni - 10 dni

Bagaż
  • Bagaż podręczny

Ilość pasażerów
  • 1

Sam znalazłem
  • loty do Barcelony w 2 strony za 350 złotych z Wrocławia

Dodatkowe informacje
  • Cześć! Mam na imię Tomek, mam 18 lat i czekają mnie najdłuższe wakacje mojego życia. Chciałbym je spędzić w fajny sposób mam na to coś koło 2k złotych i będę podróżować sam (niestety tak wyszło ale fly4free to chyba nie portal na to).
    Mam ciotkę w Barcelonie ale z drugiej strony już tam byłem. Szukam jakiejś fajnej inspiracji na podróż życia. Początkowo miała być Tajlandia na 10-14 dni ale wyszło że mam mniejszy budżet niż zakładałem. Jestem ogarnięty w kwestii angielskiego czy podroży samolotem. Wydaje mi się że lot do 500/750 złotych w 2 strony + 750/1000 złotych na nocleg + 500 złotych na wydatki tam da radę teraz tylko kwestia dokąd? (jak najdalej od Europy którą zwiedziłem juz całą).
Góra
 Profil Relacje PM off
iwcok lubi ten post.
iwcok uważa post za pomocny.
 
      
Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi
Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN
#2 PostWysłany: 06 Maj 2016 17:17 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2011
Posty: 2596
Loty: 240
Kilometry: 293 130
Na Twoim miejscu poszukałbym lotów do Gruzji i przejechał ją wzdłuż i wszerz. Kraj nie jest duży ale bardzo zróżnicowany, zobacz sobie w google: Batumi, Mestia, Ushguli, Kazbegi, Wardzia, Kachetia.
Góra
 Profil Relacje PM off
iwcok lubi ten post.
iwcok uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 06 Maj 2016 17:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Gru 2012
Posty: 575
Loty: 196
Kilometry: 540 350
niebieski
Z Gruzją to jest dobry pomysł. Zróżnicowany, piękny kraj. Blisko od Polski, a zaznasz już trochę "azjatyckości".
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 06 Maj 2016 17:31 

Z takim budżetem najlepszym pomysłem będą kraje takie jak wspomniana Gruzja, Ukraina, Mołdawia, Albania. Problem w tym przypadku to język (dominujący rosyjski). Na wakacje poza Europę z tym budżetem i z małym doświadczeniem bym się nie wybierał. Chyba, że zamierzasz przedłużyć wyjazd i trochę popracować. Wtedy możesz zwiedzić 'droższe' kraje Europy i ewentualnie ( o ile znajdziesz jakąś pracę) Azję. Zostawiłeś sobie mało czasu na organizację, więc wszelkie EVS, praca na farmach itp, będzie trudna do zorganizowania. Chociażby z powodów wizowych (np. Australia- mógłbyś popracować na farmie motyli i zwiedzić ten kraj).
Góra
 PM off  
      
#5 PostWysłany: 06 Maj 2016 18:12 

Rejestracja: 02 Lut 2014
Posty: 311
19 maja? masz 18 lat? zrywasz się ze szkoły?
dziwne to, ale to nie portal o tym ;)

poszukaj extra last minute z biura podróży, kup jedynie przelot, wsiądź i baw się dobrze
improwizuj, używaj intelektu do ogarniania najbliższych kroków, nie martw się na zapas
to mogą być najlepsze wakacje :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 06 Maj 2016 18:30 

Za 578 złotych masz Izrael z Polski w tych terminach. Chociaż myślę, że na życie nie wystarczy 1500 złotych. Chyba, że od razu udasz się do Arabów i tam będziesz przez te 3 tygodnie żył.
Za 109,98€ masz z Barcelony lot do Algierii w swoich terminach. Pozostaje transport z PL i wydatki na miejscu.


Ostatnio edytowany przez Anonymous, 06 Maj 2016 18:37, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 PM off  
      
#7 PostWysłany: 06 Maj 2016 18:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sty 2015
Posty: 15
drop napisał(a):
19 maja? masz 18 lat? zrywasz się ze szkoły?
dziwne to, ale to nie portal o tym ;)


Czy takie dziwne, że po maturze, która właśnie mu się kończy chce gdzieś wyjechać :)? Z tego co pamiętam najdłuższe wakacje przypadają na ten okres.

cyber_tubylec napisał(a):
Byle nie Europa

Jesteś pewien? Za te kwotę mógłbyś zrobić ciekawy round trip do kilku ciekawych europejskich miejsc + spanie z airbnb i wakacje jak należy. I może się uda znaleźć kogoś na kolejną podróż :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 06 Maj 2016 19:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Może Maroko? Do 500 zł masz full możliwości. Ba, nawet da się znaleźć w granicach 300 zł. Poszukaj na azair. Na miejscu ceny są rozsądne.

Załączniki:
wmi_fes_rak_wmi.png
wmi_fes_rak_wmi.png [ 70.85 KiB | Obejrzany 1721 razy ]
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#9 PostWysłany: 06 Maj 2016 19:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Gru 2013
Posty: 657
niebieski
A może Skandynawia z namiotem? Lot i nocleg będą wtedy tanie, a pieniądze możesz wydać na transport i wyżywienie. Mógłbyś zobaczyć Preikestolen, Kjerag, Trolltunga, zwiedzić Bergen i Stavanger... Do Azji w tym budżecie nie dolecisz, ewentualnie gdzieś na Bliski Wschód. A Europa jednak ma swoje plusy. Jak nie chcesz Hiszpanii to jest też np. Portugalia albo taka Malta?
_________________
Flightoholic.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 06 Maj 2016 20:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
Anonymous napisał(a):
...
Za 109,98€ masz z Barcelony lot do Algierii w swoich terminach. Pozostaje transport z PL i wydatki na miejscu.

MSZ odradza Algierię.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 07 Maj 2016 14:35 

Rejestracja: 19 Kwi 2014
Posty: 476
niebieski
Ja również odradzam Algierię dla białego osiemnastolatka. To dość wymagający kierunek, byłem mając 20 lat i było dość ciężko w pewnych momentach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 07 Maj 2016 15:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sie 2013
Posty: 765
niebieski
Albo popracuj sobie przez miesiąc, dwa zarób kolejne 1,5 - 2,5 tys. i we wrześniu wybierz się do Azji.
_________________
SZCZĘŚĆ BOŻE !
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#13 PostWysłany: 07 Maj 2016 19:25 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7786
złoty
cyber_tubylec napisał(a):
Wydaje mi się że lot do 500/750 złotych w 2 strony + 750/1000 złotych na nocleg + 500 złotych na wydatki tam da radę teraz tylko kwestia dokąd? (jak najdalej od Europy którą zwiedziłem juz całą).[/list]

Myślę, że znalazłam fajną opcję na niebanalną podróż dla Ciebie. W dodatku dolot i noclegi w terminie 13.06-01.07 można zamknąć w kwocie poniżej 700 zł , a za resztę spokojnie degustować lokalne smakołyki i zwiedzić dwa ciekawe i tanie w pobycie kraje.
Problem w tym,że niestety to kraje w Europie, którą już w całości zwiedziłeś i nie wiem czy byłbyś zainteresowany ;)
Kilka osób pospieszyło z radami a z twojej strony jak na razie ani be ani me ani kukuryku Może sprawa już nieaktualna i niepotrzebnie się tu wysilamy z propozycjami :?:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 07 Maj 2016 19:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lis 2011
Posty: 228
Myślę, że najlepsze porady zostały już napisane. Skoro Europa odpada, to Maroko i Gruzja/Armenia są najsensowniejszymi pomysłami w tym budżecie. Na Tajlandię i kraje z regionu to trochę za mało, musiałbyś mieć dodatkowo z 1000zł więcej.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 08 Maj 2016 01:57 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 483
niebieski
Anonymous napisał(a):

Z takim budżetem najlepszym pomysłem będą kraje takie jak wspomniana Gruzja, ... Problem w tym przypadku to język (dominujący rosyjski).



dokladnie - bez znajomosci chociaz podstaw rosyjskiego w Gruzji ciezko nawiazac kontakt z lokalesami, a bez tego to juz nie jest Gruzja w 100% ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 08 Maj 2016 16:15 

Rejestracja: 26 Maj 2013
Posty: 113
W tym budzecie byla by opcja dotarcia i pobytu w Iranie. Haczyk jest taki, ze nie do konca samolotem, chyba ze uda Ci sie znalezc promo UIA lub Pegasusa. Jesli nie to potrzebujesz wizy zalatwionej w kraju, jesli chcesz wyjechac niedlugo czasu jest malo. Rzecz jest do zrobienia ale musisz byc gotowy na lokalne hotele, lokalne zarcie i lekko uciazliwy transport.

Wysłane z mojego X2_Twin przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 12 Maj 2016 19:51 

Rejestracja: 25 Mar 2016
Posty: 3
@miriam sprawa dalej aktualna, napisz swój pomysł :) Przepraszam że się nie odzywałem ale matury to jednak poważna sprawa i chce lecieć spokojnie na wakacje :) Każdemu dziękuje za pomysły. Gruzja wydaje się fajna ale to raczej musiałbym dojechać sporo kilometrów do Warszawy. Rosyjskiego znam podstawy bo miałem go w liceum przez 3 lata (jedyny przedmiot z którego ledwo zdałem a miał być miłym przyjemnym dodatkowym językiem obcym). Jeżeli ktoś ma jeszcze jakieś pomysły to czekam. Rezerwacja biletu to dla mnie problem i moge to zrobić nawet za 5min
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 13 Maj 2016 09:38 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7786
złoty
@cyber_tubylec Podróż dla ciebie chyba trochę karkołomna ale kto wie :) Pisałam na forum 8.05
"Z cyklu ZRÓB TO SAM -około 2 tygodniowe bałkańskie wakacje za +-500 zł/os(lot + hotel +dojazd z PL) Wylot BTS-SKP 13 czerwca obecnie za 14,99 E/os.Powroty za 9,99 E/os możliwe 24 czerwca lub 1-go lipca.Apartament 1- 2 os w Ochrydzie za 46 zł/noc/, hostel jeszcze taniej.Z Polski do Bratysławy można upolować tani dojazd PB np. z KTW lub WAW bez konieczności noclegu w stolicy Słowacji.Biorąc 1 nocleg po przylocie zwiedzimy też Skopje.Jak się postaramy to mamy to wszystko za ok 500 zł/os (nie licząc innych wydatków).Warunek posiadanie WDC i szybka decyzja."Trochę drożej można w lipcu za ok 30E RT. Do tego z Ochryd można w miarę tanio zrobić wypad do Albanii lub Grecji albo Kosowa czy Montenegro. Nie wiem czy pomogłam ale może kiedyś się przda. ;) Z twoim budżetem , nawet będąc tam ok 2 tygodnie, nie będziesz biedował bo ceny jedzonka i atrakcji bardzo przystępne. ;) Pozdrawiam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 13 Maj 2016 10:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3700
srebrny
Kolego wal do Maroka - to piękny kraj. Blisko i egzotycznie cokolwiek to znaczy.
Popatrzysz na piękne góry, oazy, pustynię i ocean. Posłuchasz muezinów, utożsamisz się z marekeskim smrodem, poprzebywasz w riadach, połazisz po cudownych medynach i napijesz się genialnej herbaty miętowej i soku z pomarańczy.
Gruzja fajna, ale europejska jednak.
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
krasnal lubi ten post.
 
      
#20 PostWysłany: 13 Maj 2016 10:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Maj 2014
Posty: 137
Loty: 39
Kilometry: 102 845
wg mnie maroko (zroznicowany kraj, tanie noclegi, ciekawe jedzenie, ocean, nocleg na pustyni) albo izrael (przy czym budzet może być lekko za mały)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 24 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group