Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1157 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 58  Następna
Autor Wiadomość
#381 PostWysłany: 10 Lip 2015 16:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Cze 2012
Posty: 222
Loty: 97
Kilometry: 221 758
niebieski
Pisałem z myślą o potencjalnym spóźnieniu. Jak długa przesiadka w Stambule? Czy to ten lot z około 1h30m na przesiadkę? Lot z Warszawy do Stambułu przedwczoraj spóźnił się 1h. 5 dni temu spóźnił się 1h15m. A nuż coś się spóźni, a potem w BKK wędrówka po terminalu, odzyskanie bagażu i kontrola paszportowa to 45-60 minut, przejazd do DMK to 60-80 minut w normalnych warunkach, chociaż słyszałem o przypadku jazdy 2,5h między tymi lotniskami!

Ja w 2013 roku prawie się spóźniłem na lotnisku w BKK, bo taksówka z Silom do mojego hotelu jechała 1,5h, to jest 7km :) Oczywiście w każdym momencie mogłem wysiąść itp... Ale w Bangkoku nigdy nic nie wiadomo jak będzie z przejazdem gdziekolwiek.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia
Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN
 Temat postu: Re: Marian
#382 PostWysłany: 11 Lip 2015 12:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Maj 2014
Posty: 109
Loty: 45
Kilometry: 100 697
Marian napisał(a):
Cześć,

- czy był ktoś może w Ban Kwan Chang (elephan camp) na Koh Chang – czy jest to coś podobnego do Elephants World. Chcielibyśmy spędzić dzień ze słoniami ale wolałbym, żeby to było bardziej schronisko niż cyrk? Ze względów czasowych wolałbym pojechać tam niż do Elephants World.

Pozdrawiam


nie byłam - chciałam się wybrać, ale zobaczyłam 2 słonie na malutkim wybiegu (wielkości wręcz piaskownicy) ustawione przy drodze koło skrętu do Ban Kwan Chang i stwierdziłam, że nie zapowiada się to dobrze. coś jakby postawili żywe słonie w charakterze kierunkowskazu, bardzo to zniechęcające.
_________________
ulasko_88
http://kolekcjonerzyprzezyc.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#383 PostWysłany: 11 Lip 2015 18:39 

Rejestracja: 11 Lip 2015
Posty: 3
Szanowni, prośba o opinie i cenne uwagi na temat poniższego planu wycieczki do Tajlandii.

W Tajlandii lądujemy 12 listopada ok. 10 rano. Wylot 24 listopada o 1.45.
Na całość wycieczki chcemy przeznaczyć jakieś 3 – 3.5 tyś zł. (bez biletów do Polski).
Lecą 4 os. dorosłe.

1) 12-15 listopada chcemy zostać w Bangkoku.
W Bangkoku chcemy głównie zwiedzać i trochę skosztować życia nocnego.
1.1 Poniżej przesyłam hotele w Bangkoku – prośba o info czy polecacie któryś z poniższych hoteli, ewentualnie inny godny polecenia w podobnym standardzie i cenie.
- Rambuttri Village Plaza
- Best Western Klassique Sukhumvit
- Miramar Hotel
- Thee Bangkok Hotel
1.2 Chcemy zwiedzić główne atrakcje z przewodnika przez te 3 dni w Bangkoku – czy możecie coś szczególnie polecić do zwiedzania w Bangkoku lub bliskiej okolicy?

2) 15-17 listopada chcemy wykupić przelot AirAsia z Bangkoku do Kuala Lumpur – pytanie czy polecacie ten kierunek czy jakiś inny? Pierwotnie miały być Filipiny jednak ceny biletów są droższe niż do Malezji, a do Wietnamu trzeba wykupić wizę + zapłacić za bilet i cena też robi się dużo droższa, jednak jak napiszecie, że zdecydowanie polecacie inny kierunek to na pewno rozważę :)

W Kuala Lumpur podobnie, chcemy głównie zwiedzać i trochę skosztować życia nocnego.
2.1 W Kuala Lumpur znalazłem hotel Swiss Garden - ewentualnie może polecicie jeszcze inny godny polecenia w podobnym standardzie i cenie?
2.2 Chcemy zwiedzić główne atrakcje z przewodnika– czy możecie coś szczególnie polecić do zwiedzania w Kuala Lumpur lub bliskiej okolicy?

3) 17-23 listopada chcemy wykupić przelot AirAsia z Kuala Lumpur do Krabi lub Phuket, aby dostać się do Phi Phi – pytanie czy polecacie w ogóle Phi Phi czy może inne miejsce, jeżeli Phi Phi to pytanie czy lepiej wylądować w Krabi czy też na Phuket?

O Phi Phi czytałem, że przepiękne plaże i krajobrazy, jednak dużo turystów i dosyć głośno. Może w takim razie rozważyć inne miejsce gdzie będą ładne plaże i krajobrazy, ale znacznie ciszej?
3.1. Hotele jakie znalazłem w phi phi poniżej - może jeszcze inny godny polecenia w podobnym standardzie i cenie, najlepiej w bungalowym domku z widokiem na morze :)
- Phi Phi Relax Beach Resort
- JJ Residence
- Phi Phi Sea Sky
3.2. Na Phi Phi chcemy się głównie relaksować, odpoczywać na plaży, zwiedzać wysepki w pobliżu i okoliczną przyrodę. – czy możecie coś szczególnie polecić do zwiedzania lub jakieś iinne atrakcje w pobliżu Phi Phi?

4) 23 listopada chcemy wykupić przelot AirAsia z Krabi lub Phuket do Bangkoku i później 24.11 w nocy powrót do Polski.

Inne:
- Chcemy koniecznie udać się na przejażdżkę słoniami, prośba o info gdzie z ww. miejsc najlepiej skorzystać z tej atrakcji?
- Czy zlecacie jakieś szczepienia?
- Czy polecacie jakieś wycieczki po wyspach statkiem?
- Czy warto zobaczyć most na rzece Kwai? Jak najlepiej tam dojechać?

Z góry dzięki za pomoc!
Kuba
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#384 PostWysłany: 13 Lip 2015 17:00 

Rejestracja: 30 Mar 2015
Posty: 26
Cześć,

25 listopada wylatujemy do Bangkoku i na miejscu jesteśmy 26 listopada, następnie plan jest taki:

1. 26 listopada, Bangkok,
2. 26 listopada - 02 Grudnia, Koh Phangan (z ewentualnymi wypadami na Koh Tao i Koh Samui),
2. 02 grudnia - 05 grudnia, Chiang Mai,
4. 05 grudnia - 09 grudnia Bangkok,

09 grudnia wracamy do Polski,

Czytałem dużo na stronie, że w okresie listopadowo-grudniowym może jeszcze sporo padać na Koh Phangan.
Myślicie, że w tym okresie lepiej wybrać się na Krabi albo Phuket?
Wybrałem Koh Phangan ponieważ słyszałem, że jest mniej turystyczne niż wyżej wspomnianie miejsca, ale teraz mocno się zastanawiam nad zmianą.
Będę wdzięczny za pomoc.


Pozdrawiam,
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#385 PostWysłany: 26 Lip 2015 12:06 

Rejestracja: 27 Lis 2012
Posty: 50
Loty: 40
Kilometry: 104 012
Lecimy z mężem do Tajlandii w terminie 18.03-28.03.2016, niestety nie mamy za dużo urlopu,a będzie to nasza pierwsza wyprawa poza Europę.
Plan jak na razie mniej więcej taki:
18.03 - wylot z Berlina do Paryża, przesiadka w Kantonie i przelot do Bangkoku
19.03 - przylot do Bangkoku ok 11.00 przejazd do hotelu Tara Place (3 noclegi), odpoczynek, popołudniowy/wieczorny wypad Khao San Road - tu kolejką i autobusem - czy może taxi od razu brać???
20.03 - Bangkok
21.03 - Bangkok
22.03 - przelot rano do Krabi, nocleg na kolejne 6 nocy wstępnie mamy w Green View Village
23.03 - Phi Phi Island
24.03 - ?
25.03 -Wyspa Bonda
26.03 -?
27.03 -Odpoczynek na Ao Nag Beach
28.03 - powrót porannym samolotem z Krabi do Bangkoku, przejazd z lotniska Don Mueang na Suvarnabhumi - podobno jak pokaże się bilet na kolejny lot to jest możliwość darmowego przejazdu (?) i o 15.30 wylot przez Kanton i Paryż do Berlina

Dopiero układam plan, bilety zakupiłam parę dni temu, a ogrom informacji i pięknych miejsc w Tajlandii do tego krótki urlop tego nie ułatwia.
Może ktoś będzie w tym terminie w okolicach Krabi i udałoby się zorganizować wspólne wypady na okoliczne wyspy (My, małżeństwo 35 i 40 lat, nie umiemy leżeć na plaży dłużej jak pół godziny, więc zwiedzanie i jeszcze raz zwiedzanie, raczej spokój wieczorem niż imprezy, ale nie zamykamy się ;))?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#386 PostWysłany: 26 Lip 2015 12:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 817
Loty: 69
Kilometry: 196 395
Zbanowany
Phi Phi to bym odpuścił, prom zajmie Wam w tę i nazad ze 4h, a na miejscu tłum ludzi.
Ze swojej strony mogę polecić snorkeling na Ko Lao La Ding, koniecznie weźcie ze sobą chleb!
Natomiast jeśli lubicie kayaking, to dookoła Hong Island (ale dookoła a nie do zatoczki i z powrotem).

Jeśli chodzi o plażowanie w Ao Nang to zdecydowanie ładniejsza i spokojniejsza jest Noppharathara Beach.
Natomiast na samym końcu Ao Nang (za Last Cafe) jest kawałek plaży, na której bawi się stado małp, tylko pilnujcie rzeczy, bo kradną.
_________________
Jak żyć, to nie jako widz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#387 PostWysłany: 27 Lip 2015 18:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Mar 2010
Posty: 350
niebieski
rumpelstilckin napisał(a):
Czytałem dużo na stronie, że w okresie listopadowo-grudniowym może jeszcze sporo padać na Koh Phangan.
Myślicie, że w tym okresie lepiej wybrać się na Krabi albo Phuket?
Wybrałem Koh Phangan ponieważ słyszałem, że jest mniej turystyczne niż wyżej wspomnianie miejsca, ale teraz mocno się zastanawiam nad zmianą.
Będę wdzięczny za pomoc.
Generalnie zawsze lepiej się wybrać w rejon Krabi/Phuket, wróciłem niedawno z Phangan i Samui (w nasze wakacje jedynie tam jest dobra pogoda) i ceny są tam wyższe, a plaże i jedzenie gorsze. Jedź na Railay, zobacz okoliczne wysepki (polecam spojrzeć na http://mandalay.pl/tajlandia/).

Co do reszty planu, to możesz pokusić się jeszcze o zahaczenie Chiang Rai na jeden dzień (Chiang Mai jest 3h autobusem), przyjemne miasto i niskie ceny, my tam polecieliśmy z Bangkoku i potem pojechaliśmy do Chiang Mai.

madzesa napisał(a):
Plan jak na razie mniej więcej taki
Macie ~9 m-cy do wylotu i już upatrzyliście sobie hotel? :)

    Parę uwag:
  • przede wszystkim szybciej ewakuowałbym się z Bangkoku i wcześniej do niego wrócił, dolot w dzień lotu powrotnego jest trochę ryzykowany. 26, 27.03 to weekend, akurat dobry czas na zakupy na Chatuchaku
  • nie spędzałbym 6 noclegów w tym samym miejscu, raczej przemieściłbym się z bagażami np. 2x Railay, 2x Phi Phi itp. Wygodniej i taniej niż powroty do Krabi.
  • w wyborze miejsc powinno pomóc http://mandalay.pl/tajlandia/, może Khao Sok?
  • co do lotów to niekoniecznie im wcześniej tym taniej, popatrzcie na NokAir i Thai Lion Air, mają bagaż rejestrowany wliczony, a AirAsia nie

W Bangkoku pewnie wiecie: koniecznie Grand Palace, Wat Arun, Wat Pho, jest jeszcze mnóstwo pięknych świątyń, warto odwiedzić w czasie zachodu słońca jakiś skybar (my byliśmy w Cloud47), jedzenie na ulicy (choć ponoć najlepszy Pad Thai jest w Thip Samai, faktycznie pyszny), można wyskoczyć na wycieczkę na floating market lub do Ayuthayi. Transport to skytrain/metro i Chao Phraya Express Boat (pomarańczowa flaga, bilet OW 15 bahtów), ew. taksówki WITH METER. Z autobusami trudno się połapać (raz jechaliśmy z dworca autobusowego parę przystanków za 13 THB), poza tym stoją w korkach. Ale z waszego Tara Place na Khao San to przecież piechotą spokojnie można dojść. Masz jeszcze dużo czasu, założę się że przed wyjazdem będziesz o Bangkoku wiedziała więcej niż jego mieszkańcy ;)
_________________
Image
Relacja z Maroka (2018)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#388 PostWysłany: 27 Lip 2015 22:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Wrz 2011
Posty: 484
Loty: 204
Kilometry: 325 480
niebieski
Zdecydowanie bezpieczniej będzie zostawić zwiedzanie Bangkoku na koniec podróży i mieć chociaż dzień zapasu przed wylotem do Europy. Jeśli nie interesuje was zbytnio plażowanie i imprezowanie, odpuściłbym Phi Phi - nie słyszałem jeszcze dobrej opinii na temat tego miejsca oprócz imprezowiczów. W ubiegłym roku byliśmy na wyspach Ko Lanta i Ko Pha Ngan - obie polecam, chociaż na Pha Nganie było bardziej "rajsko". Mając do dyspozycji skuter (wynajem za grosze) na wyspie można znaleźć naprawdę spokojne i bezludne plaże, głównie na północy. My byliśmy wtedy z niespełna roczną córką, więc transport po wyspie był nieco utrudniony, a taksówki bardzo drogie - jedyna opcja to właśnie skuter.
Jeśli decydowalibyście się na Koh Pha Ngan, warto sprawdzić czy w tym okresie nie są akurat organizowane imprezy z okazji pełni księżyca - wyspa wtedy zamienia się w jedną wielką imprezę, szczególnie południe.

Może warto byłoby rozważyć chociaż 2 dni w Chiang Mai na północy kraju? Przy bardzo niskich cenach lotów po kraju można to sprytnie zorganizować, np. lecieć do Chiang Mai z Bangkoku, a stamtąd bezpośrednio na południe do Krabi np. Air Asią. Okolice Ayutthayi i Sukhothai również są bardzo atrakcyjnymi miejscami do zwiedzania, jednak w 10 dni będziecie mieli problem wszystko zmieścić.

Pisz jeśli masz jakieś konkretne pytania. Zapraszam również do zapoznania się z naszą relacją z miesięcznego wypadu to Tajlandii w ubiegłym roku - http://gdziesakasperki.pl/category/tajlandia/.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#389 PostWysłany: 28 Lip 2015 10:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Mar 2010
Posty: 350
niebieski
Co do Phi Phi to faktycznie od czasu filmu The Beach masowa turystyka strasznie popsuła to rajskie miejsce, ale nadal wycieczka po okolicy czy wejście na punkt widokowy to są fajne rzeczy.
Image Image Image
Byłem na Lancie, typowa resortowa miejscówka dla pakietowych turystów nie mająca porównania do reszty wysp. Zresztą poczytaj opinie tutaj: http://mandalay.pl/tajlandia/
Osobiście najlepiej wspominam Railay (krajobraz, skały, jaskinie) i Koh Lipe (ale jest dość daleko, przy granicy z Malezją).
Image Railay Image Lipe

Co do Phangan, to z jednej strony są rajskie plaże na zachodnim wybrzeżu (Thong Nai Pan), ale transport poza wynajętym skuterem jest tam strasznie drogi (jest zmowa cenowa wśród taksówkarzy), prześliczne Haad Rin na południowym zachodzie (Full Moon Party beach) jest już zabetonowane, a reszta plaż na południu i wschodzie jest bardzo słabych w porównaniu do tych z Morza Andamańskiego.

Mając 10 dni nawet bym nie myślał o Chiang Mai, fajna miejscówka (dobre jedzenie, fajny klimat, niskie ceny, Doi Suthep), ale chcąc zahaczyć o wyspy nie ma na to czasu. Dlatego też nie wspominam o Angkorze, też blisko i w sumie największa atrakcja regionu, ale to 3 dni, w tym 2 w transporcie.
_________________
Image
Relacja z Maroka (2018)
Góra
 Profil Relacje PM off
kspr lubi ten post.
 
      
#390 PostWysłany: 28 Lip 2015 12:53 

Rejestracja: 27 Lis 2012
Posty: 50
Loty: 40
Kilometry: 104 012
Dziękuję za cenne wskazówki, zdecydowałam, że rzeczywiście wrócimy do Bangkoku 27.03 tak aby mieć jeszcze ten jeden dzień zapasu przed odlotem.
No i na pewno nie będziemy 6 noclegów w jednym miejscu. Zwiedzamy trochę Europę i też nie nocujemy dłużej niż 2 nocki w danym miejscu, myślałam, żeby nie gonić i stąd te 6 w Ao Nang... jednak lepiej będzie przenieść się co 2 czy 3 noce.
Chciałam zahaczyć o Ajutthaja ale w opcji : autobusem i rower - tylko kiedy... mało czasu...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#391 PostWysłany: 28 Lip 2015 18:28 

Rejestracja: 27 Sie 2012
Posty: 95
MaPS napisał(a):
Jeśli chodzi o plażowanie w Ao Nang to zdecydowanie ładniejsza i spokojniejsza jest Noppharathara Beach.
Natomiast na samym końcu Ao Nang (za Last Cafe) jest kawałek plaży, na której bawi się stado małp, tylko pilnujcie rzeczy, bo kradną.


Planujemy z Ao Nang zrobić bazę wypadową przez około 5 dni na inne wyspy, zastanawiamy się z której strony bardziej "opłaca się" wynając hotel - bliżej Ao Nang czy wspomnianej Noppharathara z mapki poniżej wynika, że punkt wypadowy z long tail'ami jest na Ao Nang
http://www.thailandresor.se/krabi/hotel ... ch-map.gif

Ogólnie zastanawia mnie gdzie najwygodniej bookować hotel i czy odległości są "znośne" ? oraz czy warto np. brać opcję ze śniadaniem czy bardziej opłacalne jest jedzenie u lokalnych ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#392 PostWysłany: 28 Lip 2015 20:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Mar 2010
Posty: 350
niebieski
madzesa napisał(a):
Chciałam zahaczyć o Ajutthaja ale w opcji : autobusem i rower - tylko kiedy... mało czasu...
W tak napiętym programie jedyną opcją na to wydaje mi się zorganizowana wycieczka dostępna w biurach i hotelach na Khao San, odbierają Cię rano, wożą po świątyniach (są dość od siebie oddalone), a potem po południu odwożą do hotelu.
Image Image Image

lsk napisał(a):
czy warto np. brać opcję ze śniadaniem czy bardziej opłacalne jest jedzenie u lokalnych ?
Zależy od ceny tego śniadania, ale właściwie zawsze lepiej jest zjeść coś na mieście.
_________________
Image
Relacja z Maroka (2018)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#393 PostWysłany: 28 Lip 2015 20:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 817
Loty: 69
Kilometry: 196 395
Zbanowany
lsk napisał(a):
Planujemy z Ao Nang zrobić bazę wypadową przez około 5 dni na inne wyspy, zastanawiamy się z której strony bardziej "opłaca się" wynając hotel - bliżej Ao Nang czy wspomnianej Noppharathara z mapki poniżej wynika, że punkt wypadowy z long tail'ami jest na Ao Nang
http://www.thailandresor.se/krabi/hotel ... ch-map.gif

Ogólnie zastanawia mnie gdzie najwygodniej bookować hotel i czy odległości są "znośne" ? oraz czy warto np. brać opcję ze śniadaniem czy bardziej opłacalne jest jedzenie u lokalnych ?


Baza Long Taili, z której my korzystaliśmy jest na początku Noppharathara Beach (na Twojej mapce po prawej stronie koło palmy) czyli tak jakby pomiędzy plażami i tam się też zainstalowaliśmy.
Wszystko w zasięgu 20 min spacerem. Centralnie pomiędzy plażami jest też punkt zborny "restauratorów z Tuk Tuka" - można bardzo tanio zjeść, najesz się nawet za 3 zeta, a za dychę to z wypasem. Dlatego braliśmy bez śniadań, no i po co się wiązać godzinowo...
_________________
Jak żyć, to nie jako widz
Góra
 Profil Relacje PM off
lsk uważa post za pomocny.
 
      
#394 PostWysłany: 03 Sie 2015 13:57 

Rejestracja: 08 Kwi 2015
Posty: 9
Witajcie,

zakupilismy z Zona bilety do Tajlandii 28.12.2015 - 10.01.2016, mamy wstepny plan podrozy, ale bardzo chetnie uslyszelismy Wasze opinie, czy plan jest zacny i co tez jest warte zobaczenia/zrobienia.

Wstepny plan jest nastepujacy:
29.12 - 1.01 - BKK, co polecacie jako MUST DO/SEE w BKK i czy pelne 2 dni sa wystarczajace czy zdecydowanie nie? Np. walki kickboxingu ;)
01.01 - 4.01 - Chiang Mai - tutaj mielibysmy chec 1 dzien pozwiedzac miasto, pojsc na kurs gotowania, udac sie na trekking z noclegiem, pytanie czy jestescie w stanie cos polecic?
5.01 - 9/10.01 - wyspa... tutaj sklaniamy sie na Ko Ngai, chcielibysmy takze w ramach 1 dniowej wycieczki zobaczyc inna wyspe/wyspy... Generalnie dla siebie szukamy na czas wysp mega spokoju, rajskosci i relaksu, jednoczesnie chcielibysmy posnorklowac czy tez ponurkować. Czy jestescie w stanie polecic inna wyspe niz Ko Ngai, np. Ko Kood etc? Bedziemy lecieli z Chiang Mai i pytanie jak sie dostac np z Krabi na Koh Ngai? Polecacie jakies lokum do spania na Koh Ngai, czyste, wygodne, najlepiej przy plazy, za sensowne pieniadze :)
10.01 - transportujemy sie do Singapuru do znajomych na 3 dni, jesli znasz Singapur to bedziemy wdzieczni za polecenia ciekawych miejsc/rzeczy to do.

Z gory bardzo dziekuje za pomoc,
Rajmund
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#395 PostWysłany: 07 Sie 2015 12:18 

Rejestracja: 07 Sie 2015
Posty: 4
Cześć wszystkim. Wybieram się z dziewczyną do Tajlandii w dniach 15.10.2015-30.10.2015. Zbieram informacje, przeczytałem już sporo blogów i relacji na forum. Mam już wstępny plan podróży, jednak chciałbym skonsultować go z bardziej doświadczonymi osobami :). Jak na razie jedynymi pewnymi datami są: 16.10 (przylot), 20.10 (KBV -> CNX) i 29.10 (wylot), reszta jest do ułożenia. Wygląda to tak:

15.10 – wylot z Warszawy, przesiadka w Stambule
16.10 – lądowanie na BKK o 9:20 rano, przetransportowanie się na dworzec Hualamphong i nocny pociąg do Surat Thani (są o 17:35, 18:30 i 19:30)
17.10 – około 6-8 rano przyjeżdżamy do Surat Thani i łapiemy transfer do Krabi.
18.10 – Krabi i okolica
19.10 – Krabi i okolica
20.10 – 9:10 lot z Krabi do Chiang Mai; 11:05 lądowanie na CNX.
21.10 – Chiang Mai
22.10 – Chiang Mai
23.10 – Chiang Mai, nocny pociąg do Bangkoku (18:00)
24.10 – 6:50 Bangkok Hualamphong (lub 4:05 Lopburi); przejazd Bangkok-Kanchanburi lub Lopburi-Kanchanburi
25.10 - Kanchanburi
26.10 – Kanchanburi -> Bangkok
27.10 - Bangkok
28.10 - Bangkok
29.10 – 11:15 wylot z BKK, lądowanie w Stambule o 17:10
30.10 - 12:25 wylot ze Stambułu, przelot do Warszawy

Pytania:
• Jeśli 16 października będziemy na miejscu w Bangkoku i od razu chcemy tego dnia jechać nocnym pociągiem do Surat Thani, czy nie będzie problemów z kupnem biletów tego samego dnia?
• Nocleg w Krabi: wszyscy polecają żeby szukać na miejscu, że będzie taniej niż na booking.com. Nie wiem tylko czy nie stracimy zbyt dużo czasu na szukaniu miejscówki? Czy ufać naganiaczom, czy lepiej chodzić od hostelu do hostelu i targować się na miejscu?
• W Krabi chcemy zrobić sobie bazę na kilka dni. Czy w samym Krabi są jakieś fajne plaże, czy trzeba dojeżdżać na okoliczne (Railay)? Czy w ciągu tych 3 dni w Krabi warto siedzieć w okolicy (Ao Nang, Railay), czy poświęcić jakiś dzień na wycieczkę np. na Phi Phi lub do któregoś z parków narodowych (Than Bok Khorani lub Khao Phanombencha)?
• Nocleg w Chiang Mai: wydaje się, że baza noclegowa w Chiang Mai jest mniejsza niż w Krabi, może tam lepiej coś wcześniej zabukować?
• Czy samo Chiang Mai jest na tyle atrakcyjnym miejscem, żeby spędzić w nim 3-4 dni? Czy warto kupować jednodniowe wycieczki w dżunglę, czy z noclegiem w chatkach? Jakie są ceny takich wycieczek? Jakie kierunki wycieczek z Chiang Mai polecacie? Czy opłaca jechać się na jeden dzień do Pai lub Chiang Rai?
• Chcemy zobaczyć Lopburi. Najlepiej byłoby po drodze z Chiang Mai do Bangkoku. Takie rozwiązanie wysadza nas w Lopburi o 4 rano. Czy jest sens koczować na dworu o tej godzinie i czekać aż miasto się obudzi? Od której godziny można złapać tuk-tuka?
• Jeśli nie ma sensu zatrzymywać się w Lopburi o tak wczesnej godzinie, to jedziemy prosto do Bangkoku i przemieszczamy się z dworca Hualamphong na dworzec Thonburi na pociąg do Kanchanburi. Będziemy mieli na to równo godzinę czasu. Czy jest to realne (odległość, korki, opóźnienia pociągów)?
• Innym rozwiązaniem byłby transport bezpośrednio z Lopburi do Kanchanburi. Nie mogłem znaleźć konkretnych informacji czy jest jakieś połącznie rejsowe, w jakich godzinach i cenach, czy pozostaje tylko taksówka (raczej nie wchodzi w grę)? Ktoś może podróżował tą trasą?
• W Kanchanburi warto zostać na jedną czy dwie noce? Na pewno chcemy zobaczyć wodospady Erewan. Zastanawiam się nad podróżą ‘koleją śmierci’. Czy lepiej zostać dwie noce i „zaliczyć” te dwie atrakcje, czy na jedną i ‘kolej śmierci’ sobie odpuścić?
• Ostatnie 2-3 dni zostawiamy sobie na Bangkok. Czy nocleg bukować, czy w okolicach Khao San znajdzie się jakiś tani hostel wchodząc z ulicy?

Ogólnie ujmując, po 20 października nasz plan może być elastyczny. Możemy spędzić dwa albo cztery dni w Chiang Mai, tak samo później możemy zmieniać nasz rozkład odnośnie pobytów w Kanchanburi i Bangkoku. Tutaj chciałbym się oprzeć na Waszych radach i opiniach, gdzie warto zostać na dłużej, co zobaczyć i czego spróbować :)

Za wszystkie rady i opinie na temat mojego planu dziękuję. Przekopałem kawał forum, zebrałem już sporo informacji, ale wiadomo, zawsze inaczej jak ktoś osobiście doradzi :)

P.S. Trochę nie na temat. W Stambule mamy 19 godzin oczekiwania na lot do Warszawy. Czy koczować na lotnisku, czy wyjść gdzieś na miasto i szukać noclegu? Zdążymy coś zobaczyć, czy przejazdy zajmą więcej czasu niż to warte zachodu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#396 PostWysłany: 07 Sie 2015 14:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2012
Posty: 1050
Loty: 271
Kilometry: 540 311
niebieski
Co do noclegów: ja zwykle preferuję wcześniejszą rezerwację, żeby na miejscu nie tracić czasu na chodzenie i szukanie. Z drugiej strony na miejscu może być trochę taniej. W październiku nie powinno być problemów ze zbyt dużym obłożeniem. No i jedziecie jednak w dość niepewnym pogodowo okresie, więc może lepiej być gotowym na szybką zmianę planów i ucieczkę w inne miejsce.

W Krabi bywałam głównie przejazdem, plus za jednym razem na kilka godzin, głównie na targach z jedzeniem. 3 dni nie ma tam chyba co robić, wszystkie atrakcje znajdują się poza miastem. Więc jeśli chcecie to tam może być baza wypadowa, albo rozważcie nocleg gdzieś indziej. Ja na pewno polecam Railay.

W Lopburi główną atrakcją jest świątynia i okoliczne ulice opanowane przez małpy. Nie wiem czy o 4 rano małpy jeszcze nie spią :) No i na teren samej świątyni pewnie nie da się wejść bo jest jeszcze zamknięty. Poza tym w Lopburi raczej nic specjalnego nie ma, ale dla samych małp warto.

Do objazdu Kanchanaburi i Lopburi możecie też rozważyć wynajęcie samochodu http://www.fly4free.pl/forum/wypozyczanie-samochodu-tajlandia,1082,42692

Ja Kanchanaburi bardzo lubię więc chętnie siedziałabym tam kilka dni. Wodospady koniecznie, bo są super. Możecie też rozważyć Elephantsworld (bardzo polecam) http://www.fly4free.pl/forum/kilka-slow-o-sloniach-w-tajlandii-relacja-z-elephantsworld,216,43011, http://www.fly4free.pl/forum/byc-jak-kurczak-tajlandia,216,58661?start=80 (warto przeczytać całą relację). Koleją śmierci nie jechałam, ale też myślę, że warto.
_________________
Relacje na forum: Izrael | Tajlandia | Korea Południowa | Grecja | Portugalia | Teneryfa i Gran Canaria | Palau
Zapraszam na bloga: olus blog
Góra
 Profil Relacje PM off
grzesiu_pierdułka uważa post za pomocny.
 
      
#397 PostWysłany: 09 Sie 2015 17:47 

Rejestracja: 07 Sie 2015
Posty: 4
Dzięki olus za odpowiedź.

Nasz plan już troszkę się zmienił. Doszedłem do wniosku, że nie ma sensu od razu po przylocie tłuc się pociągiem do Surat Thani, później szukać transportu na dworzec autobusowy i dopiero transferu do Krabi. Znalazłem loty w dobrej cenie z Bangkok Suvarnabhumi do Krabi, niedługo po naszym przylocie. W ten sposób nie stracimy dnia w podróży, a koszt lotu jest niewiele większy niż podróży pociągiem+autobusem.
Co do noclegów, to zarezerwowaliśmy pierwsze trzy noce 16-19.10 na Railay, a dzień przed odlotem do Chiang Mai przemieścimy się do Krabi, żeby nie mieć problemów z dotarciem na lotnisko następnego dnia z rana.

W Lopburi właśnie chcemy zaznać towarzystwa wszechobecnych małp :D Możemy wysiąść z pociągu o tej 4 rano, tylko nie wiem ile czasu będziemy musieli czekać aż miasto się 'rozbuja'. No i kwestia tego czy jest możliwe sprawne przejechanie trasy Lopburi-Suphanburi-Kanchanaburi. Wyczytałem, że są połączenia autobusowe między tymi miastami, ale nie wiem, czy da się je zgrać tak, żeby w ciągu jednego dnia zobaczyć Lopburi i przetransportować się do Kanchanaburi. Cały czas pozostaje też kwestia gdzie spędzić więcej czasu: w Chiang Mai, Kanchanaburi, czy Bangkoku. Zastanawiam się nad jednym dniem dłużej w Chiang Mai i zrezygnowaniu z przejazdu koleją śmierci w Kanchanaburi.

Wypożyczanie auta odpada, to nie na naszą kieszeń. Elephant World chyba odpuścimy, nie moje klimaty. A relację 'kurczakową' czytałem i też polecam innym :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#398 PostWysłany: 15 Sie 2015 12:28 

Rejestracja: 01 Wrz 2012
Posty: 173
Loty: 133
Kilometry: 282 096
Mam pytanie do tych,którzy byli w Tajlandii organizując pobyt we własnym zakresie.Czy nie znając angielskiego (znam niemiecki) dam sobie radę w czasie pobytu w Tajlandii , transfery,wycieczki itd?To nasz z żoną pierwszy pobyt w Tajlandii.Mamy 60+ i duże doświadczenie w organizacji wyjazdów turystycznych w Europie.
Przy okazji drugie pytanie,planujemy 24 dniowy pobyt ,czy budżet na ten pobyt w wysokości łącznej 6000 zł wystarczy.Nie mamy dużych wymagań, ale podstawą jest czysty pokój z łazienką i śniadaniem.Od odpowiedzi na te pytania uzależniam rozpoczęcie prac nad przygotowaniem wyjazdu.Liczę na szczere odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#399 PostWysłany: 15 Sie 2015 13:32 

Rejestracja: 26 Cze 2014
Posty: 191
Loty: 90
Kilometry: 169 440
@Wojtek62
Z językiem nie pomogę, ja porozumiewałem się po angielsku i nie było nigdzie problemów. Co do kwoty na wyjazd to wg mnie troszkę za mała na 24 dni, duża część budżetu to bilet, zależy w jakiej cenie go złapiesz. Jeżeli uda Ci się za ok 1,5k na osobę (a to dobra cena wg mnie) to połowa budżetu odrazu zniknie i za 3k zł przez 24 dni na miejscu to będzie ciężko. Oczywiście ja patrze z mojej perspektywy - czyli wyjazd aktywny, zwiedzanie, dostępne lokalne atrakcje. jakbyś potrzebował cen na miejscu czy coś to byłem w tym roku w styczniu, bangkok + kochang to napisz na PW.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#400 PostWysłany: 15 Sie 2015 14:05 

Rejestracja: 01 Wrz 2012
Posty: 173
Loty: 133
Kilometry: 282 096
Przepraszam, ale podając kwotę 6000 zł miałem na myśli tylko koszt samego pobytu w Tajlandii na 24 dni, bez przelotu Wwa-BKK-Wwa, czy to wystarczy ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1157 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 58  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group