Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 149 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 23 Wrz 2014 11:09 

Rejestracja: 06 Lis 2013
Posty: 210
Loty: 89
Kilometry: 252 650
dla mnie must-see w Bangkoku to często pomijane Bang Kra Chao - nazywane zielonym płucem Bangkoku.

To fantastyczne miejsce, oaza w środku miasta, idealne żeby spędzić tam miło dzień, poszwędać się, pobawić ze spotykanymi randomowo dzieciakami, pojeździć na rowerze. Jest tam piękna roślinność i brak spalin :) nad mokradłami z gigantycznymi egzotycznymi roslinami są porobione wąskie kładki i można tam fajnie zabłądzić rowerem. Popodglądać życie rodzin które tam mieszkaja, zobaczyć trendy architektury domków jednorodzinnych ;) Można sobie zrobić piknik w niedalekim parku, a najlepiej jak sądzę jechać w weekend, jest tam targ, co prawda nie jest to oryginalny, stary pływający targ ale ma swoje zalety - mało turystów z miejsc innych niż Tajlandia. Pyszne jedzenie i fantastyczne zapachy.

Dojazd też jest bardzo przyjemny, idąc z BTS do przystani mija się bardzo fajny teren świątynny, potem nad samym brzegiem jest druga, później mini prom :) genialne wspomnienie!

tak tam wygląda wszędzie :D (nie moje foto, źródło: visapourbangkok.com)

Image


a i jeszcze jedne tip: jeśli przypłyniecie tam mini-promem startującym z dzielnicy Bang Na, to lądując można przejść kawałek w kierunku, w którym jadą moto-taxi zawożące ludzi na targ, kilkaset metrów aż do skrętu na główniejszą drogę. Tam po lewej stronie, za budkami z piciem i żywnością, znajdują się z lekka rozwalające się budynki - wyglądają lekko przerażająco, jak z horrorów, mają dach jak świątynie i podobny kształ, ale są mocno zniszczone. Zaciekawieni co to takie, skręciliśmy żeby obejrzeć, Na drzwiach była karta z prośbą o zdjęcie butów, czyli w środku musi coś być! i było! oprócz słodkiego ale prawdopodobnie bezpańskiego psiaka był niwielki, ale bardzo, BARDZO klimatyczny ołtarzyk z mnóstwem posążków Buddy! A wszystko w totalnie zdezelowanym budynku! WOW! niesamowite wrażenie, jak będę w domu to dodam foto. To jedno z takich miejsc do których trafia się niesamowitym zbiegiem okoliczności (jako jedyni wracaliśmy piechotą z targu, bio na mototaxi wydawało nam się, że to blisko hahah), a "robią" całą wycieczkę!
Góra
 Profil Relacje PM off
Washington lubi ten post.
 
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#62 PostWysłany: 28 Wrz 2014 07:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 7
Jeśli ktoś wybiera się na południe, to warto przenocować na zaporze Racza Prapa w parku narodowym Khao Sok. Dojazd tradycyjną drewnianą łodzią i nocleg w urokliwym domku na wodzie to wspaniałe spotkanie z naturą. Image
_________________
Malgosia Babiak
----------------
Polski przewodnik wycieczek
z Phuket i Khao Lak
-------------------
Oriental Phuket Tours
Góra
 Profil Relacje PM off
bonieq2 lubi ten post.
 
      
#63 PostWysłany: 12 Sty 2015 11:23 

Rejestracja: 16 Mar 2014
Posty: 89
czy był ktoś w Ancient City pod Bangkokiem w okolicach farmy krokodyli?

http://www.ancientcitygroup.net/ancientsiam/en

wstęp dość drogi, zastanawiam się, czy warto?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#64 PostWysłany: 06 Mar 2015 20:50 

Rejestracja: 15 Lis 2014
Posty: 30
Witam: 18.05-06.05. termin wyjazdu. Poczatek Bangkok plus pobliskie atrakcje.
Zalezaloby nam na ladnych plazach z bialym najlepiej piaskiem no i oczywiscie woda turkusowa jak juz moge wybrzydzic:-)
Wyspa ja ktorej sa zatoczki z wyzej wymienionymi wymaganiami ale tez miejsca/i to nie jedno na km z barami, restauracjami itd:-)
Oczywiscie skomercjalizowane, drogie miejsca chyba odpadaja bo koszty ograniczone.
Wstepnie myslalem nad Koh Phangan, Tao i ewent Samui ale jestem otwarty na inne destynacje.
Dodatkowo interesuje mnie sprawa kosztow pobytu w hotelach - wszyscy pisza, ze tanio a jakos ciezko mi jest znalezc cos sensownego w dobrych pieniadzach. Oczywiscie sa domki za grosze ale pozostawiaja wiele jak dla mnie do zyczenia. Planowalem wyjazd do Tajlandii bo mialo byc tanio;-)

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: search
#65 PostWysłany: 07 Mar 2015 07:10 

Rejestracja: 26 Sie 2014
Posty: 1498
Jeśli użyjesz tej czarodziejskiej funkcji: search.php , to odnajdziesz skarbiec informacji, zawierający m.in. odpowiedzi na bardzo podobne do Twojego pytanie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#66 PostWysłany: 26 Kwi 2015 12:49 

Rejestracja: 08 Mar 2012
Posty: 647
Loty: 12
Kilometry: 62 544
niebieski
Siema,

w listopadzie lecę do HKG i przy okazji będę kilka dni w Bangkoku - dokładnie od wtorku rano do sobotnich godzin popołudniowych. Wychodzi 4.5 dnia.

Póki co planujemy zwiedzić Bangkok + Ayutthaya. Myślicie, że w ciągu tych ledwo ponad 4 dni jest sens ruszać gdzieś jeszcze? Możecie coś polecić godnego zobaczenia z dogodnym dojazdem z Bangkoku?

Dzięki
_________________
Mój blog podróżniczy: http://www.seetheworld.pl --> na nim m.in. Wietnam, Seszele, Malezja, Singapur, Hongkong, Tajlandia i inne.

Zapraszam również na profil facebookowy: https://www.facebook.com/seetheworld89/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#67 PostWysłany: 26 Kwi 2015 13:10 

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 170
Bangkok jest ogromnym i bardzo ciekawym miejscem. Ja spędziłam w nim 3.5 dnia łącznie ze zwiedzaniem Ayutthaya i czułam duży niedosyt, bo nie zobaczyłam wszystkiego (np. w ogóle nie dotarłam do nowoczesnej części biznesowej z drapaczami chmur), więc gdybym była na Twoim miejscu to skupiłabym się na Bangkoku. Jak będziesz na miejscu koniecznie wybierz się na przejazd łódką po miejscowych kanałach - wrażenia bezcenne :)
Góra
 Profil Relacje PM off
Mikolaj2206 uważa post za pomocny.
 
      
#68 PostWysłany: 26 Kwi 2015 20:09 

Rejestracja: 30 Lis 2011
Posty: 97
Mikolaj2206 napisał(a):
Siema,

w listopadzie lecę do HKG i przy okazji będę kilka dni w Bangkoku - dokładnie od wtorku rano do sobotnich godzin popołudniowych. Wychodzi 4.5 dnia.

Póki co planujemy zwiedzić Bangkok + Ayutthaya. Myślicie, że w ciągu tych ledwo ponad 4 dni jest sens ruszać gdzieś jeszcze? Możecie coś polecić godnego zobaczenia z dogodnym dojazdem z Bangkoku?

Dzięki


Odpuściłbym Ayuthayę. To wycieczka na cały dzień, a mnie Ayuthaya rozczarowała. Popieram wpis poprzedniczki, żeby skupić się na Bangkoku. Nowoczesna część Bangkoku (Silom) jest świetna, a wycieczka na jakiś Skybar (polecam Cloud 47, niedaleko stacji BTS) to niezapomniane przeżycia. Zdecydowanie warto ją uwzględnić w planach.
Góra
 Profil Relacje PM off
Mikolaj2206 uważa post za pomocny.
 
      
#69 PostWysłany: 26 Kwi 2015 21:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Lip 2014
Posty: 33
Moim zdaniem 4 i pół dnia, to czas akurat idealny, aby zobaczyć Bangkok i Ayutthayę. Odpuściłabym sobie już inne wycieczki poza miasto, aby lepiej poczuć sam Bangkok, połazić po jego ulicach, nigdzie się nie spiesząc, zaglądając w każdy kąt. Nigdzie nie ma tak pięknego popołudniowego światła jak w Bangkoku. Moje must see w stolicy to oczywiście Wielki Pałac ze Świątynią Szmaragdowego Buddy, Wat Pho i Wat Arun ale także:

- Złota Góra (fantastyczne widoki o zachodzie słońca);
- rejs tramwajem wodnym po kanale Saen Saeb;
- Wat Traimit;
- rejs po kanałach Thon Buri;
- kolacja z widokiem na Wat Arun (knajpki drogie jak nie wiem co - jak na Tajlandię oczywiście, ale co tam, raz się żyje);
- Wat Suthat;
- jaszczury w parku Lumpini (choć znajomy Taj dziwił się, czemu chcemy oglądać te szkodniki);
- Lak Mueang.

Tak naprawdę, w czasie prawie 6-dniowego pobytu w Bangkoku zawiodło mnie tylko jedno miejsce - pałac Vimanmek, zwłaszcza ze względu na nieprzyjemną atmosferę, którą stwarzają tam strażnicy.

Ach, i Ayutthayę polecam bardzo (przyznaję, nie widziałam Angkor Wat, ani Sukhotai). Jak dla mnie to bardzo ciekawe ruiny, szalenie malownicze, i wcale nie tak bardzo oblegane przez turystów (no, przynajmniej w porównaniu z Wielkim Pałacem :lol: ).
_________________
http://dobrzezaplanowane.blogspot.com/
Góra
 Profil Relacje PM off
Mikolaj2206 uważa post za pomocny.
 
      
#70 PostWysłany: 26 Kwi 2015 21:22 

Rejestracja: 08 Mar 2012
Posty: 647
Loty: 12
Kilometry: 62 544
niebieski
Bardzo Wam dziękuję za odpowiedzi. Jeżeli coś Wam się jeszcze przypomni to jestem otwarty na dalsze propozycje :).

Dzięki!
_________________
Mój blog podróżniczy: http://www.seetheworld.pl --> na nim m.in. Wietnam, Seszele, Malezja, Singapur, Hongkong, Tajlandia i inne.

Zapraszam również na profil facebookowy: https://www.facebook.com/seetheworld89/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#71 PostWysłany: 27 Kwi 2015 16:39 

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 170
a ja bym nie odpuszczała Ayutthayi :) fakt, że Angkor Watt to to nie jest, ale zwiedziłabym choćby z tego względu, że Tajowie nie zawsze dbają o swoje zabytki i np. na terenie Ayutthayi biegają bezpańskie psy, teren jest nieogrodzony i niepilnowany, więc za kilkanaście-kilkadziesiąt lat z Ayutthayi może niewiele zostać :/ nam wycieczka nie zajęła całego dnia - byliśmy z miejscowym biurem podróży i uwinęliśmy się w jakieś pół dnia (w jedną stronę jedzie się około 1,5 h)
Góra
 Profil Relacje PM off
martushka11 lubi ten post.
 
      
#72 PostWysłany: 24 Maj 2015 12:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 664
srebrny
Ja również jestem za tym, żeby uwzględnić Ayutthayę. To miejsce zupełnie innego typu niż Bangkok, a więc dodaje różnorodności wyprawie do Tajlandii. A dojazd przecież bardzo łatwy, np. wycieczka z Khao San czy transport publiczny. Do listy martushka11 dodałbym wizytę w godzinach wieczornych w Bayoke Sky Tower, niesamowity widok i znowu coś z innej beczki, przy czym najtańszy wstęp 300THB o ile dobrze pamiętam (jeśli się upomni kasjerkę, że chodzi o sam wstęp, bez drinka).
_________________
Moje relacje: WIetnam - taki piękny chaos
Singapur, Kuala Lumpur, Japonia
Meksyk: Relacje z podróży » Ameryka Północna » Ale Meksyk!
Chiny: Relacje z podróży » Azja Południowo-Wschodnia »Azja Południowo-Wschodnia »Pekin i Szanghaj - czyli nigdzie nie lecimy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#73 PostWysłany: 29 Maj 2015 16:25 

Rejestracja: 14 Mar 2015
Posty: 32
Loty: 145
Kilometry: 354 810
Doradźcie proszę jak spędzić 5 dni w Chiang Mai i Chiang Rai. Przylatuję do jednego i wylatuję z drugiego (skorzystałem z promocji Thai Lion Air). Dodatkowo będzie to sierpień, a więc pora deszczowa. Może ktoś był tam w tym okresie i może mniej więcej przedstawić jak pogoda wygląda.

1) Przylot do Chiang Mai, zwiedzanie miasta
2) myślałem o zip lining (napiszcie proszę czy warto i którą firmę polecacie, ja natknąłem się na Flight of the Gibbon - cena zwala z nóg ale wszędzie piszą, że warto)
3) słonie + przejazd do Chiang Rai
4) Long Neck
5) White Temple(Wat Rong Khun) + wylot wieczorem
Czy z czymś będzie problem jeżeli chodzi załatwienie z dnia na dzień? Miałem zamiar na miejscu wszystko ustalać. Wszelkie wskazówki mile widziane!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#74 PostWysłany: 07 Lis 2015 21:41 

Rejestracja: 26 Lip 2011
Posty: 50
Czy ktoś podróżował z Siem Rap do Koh Kood, czy uda się to ogarnąc w jeden dzień, tzn czy można dotrzeć do przystani promowej przed odpłynięciem ostatniego promu ok. 14.30
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#75 PostWysłany: 07 Lis 2015 22:03 

Rejestracja: 22 Sty 2014
Posty: 194
Loty: 554
Kilometry: 896 619
niebieski
Ja podróżowałem ale było to kilka lat temu Nie wiem jak sprawa wyglada teraz ale wtedy nie dało się tego zrobić w jeden dzień mimo wyjazdu z Siem reap pierwszym rannym autobusem Przyjechaliśmy już po odpłynięciu ostatniego promu Nocowaliśmy w Trat i dopiero poranną łódką płyneliśmy na Koh kood


Ostatnio edytowany przez Roku, 21 Paź 2017 22:44, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#76 PostWysłany: 14 Gru 2015 02:00 

Rejestracja: 29 Wrz 2015
Posty: 5
Loty: 75
Kilometry: 149 863
na północy polecam miejscowość PAI, a tam
- wypożyczenie skutera i zwiedzenie okolic
- kurs gotowania (w jego skład wchodzi wizyta na lokalnym markecie i przyżądzenie 6 wybranych dań. Za 5h kurs zapłaciłem ok 60zł czyli prawie nic)

dalej dla mających więcej czasu i chcących poczuć się jak prawdziwy Mnich polecam odwiedzenie Wat Tam Wua Monestry ok 50km od PAI, kompleks mieszczący się na totalnym odludziu bez dostępu do internetu, telewizji itd., kilku mnichów prowadzi nauki medytacji. Dodam tylko, że można tam przyjechać na 2h medytacji, a dla wytrwałych - zostać nawet miesiąc. Miejsce non-profit. Tutaj strona internetowa:

http://althaiman.ru/thai%20htm/Province/wattamwua.htm
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#77 PostWysłany: 01 Lut 2016 15:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Maj 2012
Posty: 771
Loty: 79
Kilometry: 82 424
niebieski
Przeczytałem cały wątek, ale proszę o parę porad 27 listopad-15 grudnia lecimy do Tajlandii, dokładniej lądujemy w BKK. Myślałem o 2 dniach w Bangkoku, lot na północ (Chiang Mai) i tam 3 dniowy trekking, z Chiang Mai lot na południe (Krabi albo Surat Thani), jeśli Surat Thani, to dalej w kierunku Ko Samui, tam jakiś czas i przejazd na drugą stronę czyli Krabi, Phi Phi albo Phuket. Czy wg Was czegoś nie pomijam? Na co wg Was najlepiej zwrócić uwagę? Będę wdzięczny za podpowiedzi, pierwszy raz będę w Tajlandii a opinii jest mnóstwo. Zależy nam na zobaczeniu kawałka zwykłej Tajlandii w Bangoku i prowincji Chiang Mai i trochę egzotyki na południu. Czytałem już wiele wiele poradników, ale czasu jest dość mało, z góry dzięki za pomóc
_________________
You will never walk alone :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#78 PostWysłany: 01 Lut 2016 15:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 2939
Loty: 348
Kilometry: 658 488
niebieski
Nie byłem w okolicach Chiang Mai, więc nie wiem jak tam wygląda zwykła Tajlandia. Takim określeniem na pewno nazwałbym bliższe i dalsze okolice Kanchanaburi. Dodatkowo oferują atrakcje w postaci samego miasteczka, wodospadów Erawan czy słynnej trasy kolejowej oraz campu dla słoni.

Pomyślałbym nad Lopburi - miastem małp - być może możliwe jest zorganizowanie wypadu na parę godzin z Bangkoku. Co do Bangkoku, jeśli planujesz jakieś zakupy, np elektroniczne to zostawiłbym jeszcze trzeci dzień, nawet nie cały, być może z wieczornym wylotem na północ.
Do pełnej klasyki brakuje pływającego targu, ale nie jest to taki "szał", żeby przez to przebudowywać cały plan wypadu.
_________________
Azory => Egzotyka tuż za rogiem, czyli azorski "double decker" :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#79 PostWysłany: 02 Lut 2016 10:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Maj 2012
Posty: 771
Loty: 79
Kilometry: 82 424
niebieski
Erawan brzmi ciekawie, doczytam jak tam się dostać etc. Ten trekking w Chiang Mai jest ponoć świetny, trwa 3 dni i zawiera takie podstawowe atrakcje, ale Twoja rada na pewno będzie przydatna. A co powiesz nt południa? Polecisz jakieś miejsca, spokojne wyspy? Część z tej podróży to będzie moja podróż poślubna, więc chcielibyśmy zaznać odrobinę spokoju, ale fajnie też przecież zobaczyć te bardziej znane, a więc i oblegane miejsca :)
_________________
You will never walk alone :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#80 PostWysłany: 02 Lut 2016 10:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Sty 2015
Posty: 50
szczota1992 napisał(a):
Przeczytałem cały wątek, ale proszę o parę porad 27 listopad-15 grudnia lecimy do Tajlandii, dokładniej lądujemy w BKK. Myślałem o 2 dniach w Bangkoku, lot na północ (Chiang Mai) i tam 3 dniowy trekking, z Chiang Mai lot na południe (Krabi albo Surat Thani), jeśli Surat Thani, to dalej w kierunku Ko Samui, tam jakiś czas i przejazd na drugą stronę czyli Krabi, Phi Phi albo Phuket. Czy wg Was czegoś nie pomijam? Na co wg Was najlepiej zwrócić uwagę? Będę wdzięczny za podpowiedzi, pierwszy raz będę w Tajlandii a opinii jest mnóstwo. Zależy nam na zobaczeniu kawałka zwykłej Tajlandii w Bangoku i prowincji Chiang Mai i trochę egzotyki na południu. Czytałem już wiele wiele poradników, ale czasu jest dość mało, z góry dzięki za pomóc


Wg. mnie masz za dużo przejazdów. Transport w Azji to nie jest hop-siup , na każdą zmainę miejscówki musisz liczyć 1 dzień, czyli z wakacji odpadają ci 3 - 4 dni. Jeśli chcesz zobaczyć góry to Chiang Mai jest ok, w każdym biurze turystycznym na pewno coś fajnego ci zaproponują a i samo miasto jest fajne, tym bardziej jeśli trafisz na niedzielny market. Potem bym jednak leciał tylko do jednej z miejscowości - Krabi albo Phuket, Air Asia lata bezpośrednio. W zasięgu ręki masz tam mnóstwo atrakcji, a jeśli ich zabraknie to możesz się przenieść gdzie indziej , ale nie planuj tego z góry. Plaża Karon na Phukecie czy Raylay na Aonangu wciągają... :)
pozdrawiam
bm
_________________
https://bigmarkk.wordpress.com/
Góra
 Profil Relacje PM off
szczota1992 lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 149 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group