Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 149 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Tajlandia - gdzie?
#41 PostWysłany: 18 Lut 2014 17:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 2939
Loty: 348
Kilometry: 658 488
niebieski
Spy napisał(a):
Witam. W kwietniu lecę z koleżanką (Chinka) do Tajlandii, ona upiera się na Bangkok. Wg mnie to miasto turystyczne, a nie mam z takimi dobrego doświadczenia na podstawie Chin (każdy niby uprzejmy, ale tylko czeka, aby przyciąc pieniądz, do tego wyższe ceny), wolałbym coś spokojnego, z dala od turystów. Może ktoś ma kontakt na wynajem domku nad plażą z normalnym dojazdem?


Zależy jeszcze na ile lecisz? Może uda się pogodzić oba wymagania:) Bangkoku bym nie deprecjonował. Poza tym tam operujemy dość niskimi kwotami - ktoś Cie może naciągnąć na Pad Thaia za 7zł, zamiast za 5zł :)
W kwietniu ceny powinni być już niższe nawet w znanych "kurortach".
_________________
Azory => Egzotyka tuż za rogiem, czyli azorski "double decker" :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN
 Temat postu: Re: Tajlandia - gdzie?
#42 PostWysłany: 18 Lut 2014 17:41 

Rejestracja: 11 Lut 2013
Posty: 202
Bangkok na pewno punkt obowiązkowy.
Dodatkowo można z niego zobaczyć kilka innych miejsc w okolicy.
Aczkolwiek ciągle tam są protesty - jesienią nie było to jednak duże utrudnienie, najbardziej taksówkarze narzekali.

Jeśli chcesz coś bardziej na uboczu a jednak nadal z miejscami wartymi odwiedzenia to sugeruję Ayutthaya (jeździłem tu na rowerze, także przez duże skrzyżowania i główniejszymi ulicami, lol nie do końca to było rozsądne;)

Plaże to zazwyczaj najbardziej turystyczne miejsca - ale może jest gdzieś jakieś spokojniejsze?

Jeśli lubisz prace w stylu wolontariatu i jednocześnie zapłacić za to;)
to proponuję to:
http://elephantsworld.org/
(ośrodek pomocy dla słoni)
całkiem ciekawy program jednodniowy (niektórzy jada tam na np. kilka miesięcy, wtedy już nie płacą, ale wiem, że nie o to chodzi;)
IMHO zdecydowanie lepsze niż wszelkie ośrodki tworzone pod turystów.
W pobliżu jest Kanchanaburi miasto wyjątkowo turystyczne (przez słynny most).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Tajlandia - gdzie?
#43 PostWysłany: 18 Lut 2014 17:55 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7790
Właśnie, określ preferencje i długość pobytu, wtedy lepiej będziemy mogli pomóc.

Ja akurat jeśli pobyt bardzo krótki odpuścił bym BKK na rzecz innych miejsc.
Niestety ładne i nie turystyczne plaże albo nie są tanie, albo ciężko do nich dotrzeć, a czasem jedno i drugie ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Tajlandia - gdzie?
#44 PostWysłany: 18 Lut 2014 18:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2011
Posty: 193
Loty: 135
Kilometry: 160 191
Ja byłem dwa dni w Bangkoku a potem Air Asia poleciałem na Phuket. są możliwości domku na plaży ale najlepiej jest wypożyczyć skuter tak jak ja to robiłem i można wszędzie jeździć. Phuket bardzo ładna wyspa, możliwości płynięcia na wycieczke na Phi Phi Island, Bamboo, James Bond Island itd..
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Tajlandia - gdzie?
#45 PostWysłany: 18 Lut 2014 18:21 

Rejestracja: 09 Lut 2014
Posty: 21
Warto poświecić chociaż kilkanaście godzin na BKK, oferuje wiele; niezależnie od priorytetów, znajdziesz w nim coś dla siebie.. od Wielkiego Pałacu, poprzez Khao San Rd, kończąc na ping pong show ;-). Wiele ludzi decyduje się na Chiang Mai. Jest spokojniej, taniej, mniej komercyjnie. Co do 'przycinania' to już domena całej Tajlandii, ale jak Tom napisał nie warto sobie tym zawracać głowy :-)
_________________
Using Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Tajlandia - gdzie?
#46 PostWysłany: 18 Lut 2014 18:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2011
Posty: 193
Loty: 135
Kilometry: 160 191
Kho san Rd bardzo fajna szczególnie w nocy, można za piątke pad thaia spróbować. no ale świetnie jest też sobie tuk tukiem pojeździć po mieście a prawie za darmo. Air Asia tanio lecieć dalej, albo autobusem można z BKK do Kambodży albo Laos. Zależy od priorytetów. Na phuket zobaczysz na pewno tajski boks ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Tajlandia - gdzie?
#47 PostWysłany: 18 Lut 2014 19:39 

Rejestracja: 09 Cze 2012
Posty: 42
Prawdziwy, tajski boks zobaczysz w Bangkoku na stadionie Lumpinee. Na Phuket to raczej pokazy dla turystów.
Byłem 8 dni w Bangkoku i 7 dni na Phuket.
Jedno i drugie warte odwiedzenia, jedno i drugie plusy i minusy.
W Bangkoku trafiłem na protesty antyrządowe i nie wszędzie można było dojechać a z tego co widzę w TV to robi się tam coraz goręcej.
Na Phuket mnóstwo turystów, szczególnie Rosjan, ale za to wycieczki na Phi Phi, na wyspę koralową, na Khao Lak no i na Symiliany najdroższe bo 2200 THB a pozostałe to 1000 - 1100 THB
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Tajlandia - gdzie?
#48 PostWysłany: 18 Lut 2014 19:43 

Rejestracja: 02 Kwi 2013
Posty: 883
Zbanowany
Cytuj:
można za piątke pad thaia spróbować

Można już za 30 THB.
Cytuj:
Na Phuket mnóstwo turystów

To zależy, gdzie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Tajlandia - gdzie?
#49 PostWysłany: 19 Lut 2014 13:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Wrz 2013
Posty: 16
Cześć,

Zwiedziłem wiele miejsc w Tajlandii i najbardziej podobało mi się w Kanchanaburi i jego okolicach oraz na wyspie Koh Phangan dlatego polecam udanie się do tych miejsc :)
Oczywiście Bangkok też warto zwiedzić :)

Zapraszam do obejrzenia filmiku ukazującego naszą wyprawę do Tajlandii
http://www.traveltips.pl/2012/12/06/nie ... tajlandii/

Pozdrawiam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Tajlandia - gdzie?
#50 PostWysłany: 19 Lut 2014 13:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 1536
Loty: 126
Kilometry: 294 821
niebieski
Moim osobistym faworytem w Tajlandii jak chodzi o plażowanie jest Koh Ngai. Dojazd nie jest może najłatwiejszy - przesiadki + łódka, ale jest cisza, spokój, mało ludzi, piękne okoliczności przyrody, zero asfaltu, właściwie tylko plaża, całkiem niezła rafa do snorkowania/nurkowania i kilka resortów. Z noclegami właśnie jest nieco gorzej bo nie ma ich za wiele, a ceny dość wysokie. My mieszkaliśmy w Koh Hai Villa - najtańszy na wyspie.
W kwietniu jest już dość blisko do pory monsunu, więc zapewne będzie już bardzo gorąco :) Ostatnim razem w kwietniu właśnie w Bangkoku nawet nocami było po 35 stopni, nie mówiąc już o dniu - miasta wtedy mogą być mocno męczące.
_________________
http://openworld.net.pl/
https://www.facebook.com/OpenWorldTrip
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Tajlandia - gdzie?
#51 PostWysłany: 19 Lut 2014 13:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 2939
Loty: 348
Kilometry: 658 488
niebieski
Protesty w Bangkoku nie są uciążliwe. Przynajmniej dla mnie nie były, a byłem przed paroma dniami. Część ulic zamknięta ale MRT i SkyTrain kursują. Autobusy w starej części Bangkoku również.
Ludzie przyjaźni. Weszliśmy w jedno z "centrów wydarzeń" czyli bodaj największe obozowisko w i przy Parku Lumphini. Protestujący... zapraszali nas na darmowy posiłek i lody, przepuszczając w kolejce do "puntu wydawania".

Ko Phi Phi - wiadomo, drożej niz gdzie indziej ale i tak myślę, że warto ją zobaczyć wraz z "przyległościami" - czyli Maya Bay oraz koniecznie Bamboo Island. Wieczorne imprezy również są atrakcyjne:)

Na wyciszenie po Ko Phi Phi, polecam Railay. Dużo spokojnie, zwłaszcza wieczorem, gdy większość odpływa na nocleg do Ao Nang.

Zgadzam się co do Kanchanaburi. Cała okolica jest wyśmienita. Jak również polecam elephantsworld. Spędzamy w zasadzie niemal cały dzień w bezpośredniej bliskości tych dużych ssaków, jednocześnie pomagając im. Karmienie, szykowanie jedzenia czy kończąca dzień wspólna kąpiel to wielokrotnie lepsze niż bezrefleksyjna 15 minutowa przejażdżka na jakimś krześle przymocowanym do słonia w innych pseudocampach.

Ayutthaya warta zobaczenia ale mnie bardziej ciągnęło do Lopburi - słynnego miasta małp. Nie zawiodłem się, przeżycie niesamowite.
_________________
Azory => Egzotyka tuż za rogiem, czyli azorski "double decker" :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 08 Maj 2014 17:29 

Rejestracja: 06 Gru 2012
Posty: 64
Zapomniałem o tym wątku :).
Zatem, razem z dziewczyną (Chinka) polecieliśmy:

Chiang Mai, wrażenia: tanio, bardzo; duzo turystow, anglikow, srednio mi sie podobalo, wlasciwie malo do robienia
Pai, wiecej anglikow, kreta trasa z chiang mai, atrakcje sztuczne i pod publike, nie wiem co fajnego w 30 letnim moscie albo kawiarni, a zachwycaja sie jakby to byl 3ci cud swiata, tanio, jedzenie srednie, maly wybor
Bangkok, nic ciekawego, fajne centrum handlowe, strasznie zle skomunikowane miasto, ogromne korki, tlok w metrze, nawet w Chinach, gdzie zaludnieine jest 3-4 krotnie wieksze jest duzo latwiej. taksowkarze strasznie naciagaja, proboja kursów bez taksometru kilkukrotnie zawyzajac cene (np moja trasa do hotelu, cena taksowkarza 1000thb, cena jaka zaplacilem z taksometrem - 120thb). ciezko tez ich namowic bylo na kursy w dalsze rejony.
Phuket, duzo turystow, imprezownia, rownie dobrze mozna jechac do turcji.

Ko Mak, spokojna wyspa, calkiem w porzadku na wyciszenie, troche drozej, warto jednak raczej zabrac ze soba jakies jedzenie, bo maly wybor

Ko Phi Phi, duzo turystow, nawet tam nie myslelismy jechac.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#53 PostWysłany: 08 Maj 2014 19:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2012
Posty: 1049
Loty: 271
Kilometry: 540 311
niebieski
Nieźle... w Bangkoku najlepszą atrakcją jest centrum handlowe... Ogólnie z Twojego postu wynika - nigdzie nie wyjeżdżaj, siedź w domu bo wszędzie jest słabo :)
_________________
Relacje na forum: Izrael | Tajlandia | Korea Południowa | Grecja | Portugalia | Teneryfa i Gran Canaria | Palau
Zapraszam na bloga: olus blog
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#54 PostWysłany: 08 Maj 2014 19:29 

Rejestracja: 06 Gru 2012
Posty: 64
Napisalem, ze Bangkok mi się nie podobał. Po pierwsze mam prawo do swojej opinii, po drugie przez chaos komunikacyjny nawet nie chciało nam sie za bardzo zwiedzać, nie pisałem ze cała Tajlandia czy Azja to nie wypal. Ogólnie z twojego postu wynika nie wiem co
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#55 PostWysłany: 08 Maj 2014 21:40 

Rejestracja: 02 Kwi 2013
Posty: 883
Zbanowany
Czy dobrze rozumiem, ze Ci sie nie podobal, bo go nie zwiedzales?
Nie bardzo rozumiem, z czym miales problem, zeby dotrzec tam, gdzie chcesz? Transport wodny, metro, skytrain, tanie taksowki, tuktuki...
Cos nie dzialalo? Wszystko nie dzialalo?


Ostatnio edytowany przez Roku, 21 Paź 2017 22:41, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#56 PostWysłany: 08 Maj 2014 22:11 

Rejestracja: 06 Gru 2012
Posty: 64
Napisałem "za bardzo zwiedzać", a nie "zwiedzać", co znaczy, ze zrezygnowaliśmy z części. Po drugie, odnośnie transportu napisałem, w skytrain i metro były takie gromady ludzi i przepełnienie, ze brak słów, taksówkarze często starali sie wyciągnąć od nas kasę bez taksometrow, podałem wyżej przykład. Często tez nie chcieli jechać w "odległe" rejony, jak sie okazało pózniej, zazwyczaj to były 2-3 przystanki mrt
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#57 PostWysłany: 09 Maj 2014 09:48 

Rejestracja: 02 Kwi 2013
Posty: 883
Zbanowany
Spy napisał(a):
Napisałem "za bardzo zwiedzać", a nie "zwiedzać", co znaczy, ze zrezygnowaliśmy z części. Po drugie, odnośnie transportu napisałem, w skytrain i metro były takie gromady ludzi i przepełnienie, ze brak słów, taksówkarze często starali sie wyciągnąć od nas kasę bez taksometrow, podałem wyżej przykład. Często tez nie chcieli jechać w "odległe" rejony, jak sie okazało pózniej, zazwyczaj to były 2-3 przystanki mrt

I to Cie zaskoczylo i zniechecilo do zwiedzania?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#58 PostWysłany: 09 Maj 2014 09:59 

Rejestracja: 18 Lut 2013
Posty: 154
To zdanie "Chiang Mai, wrażenia: tanio, bardzo; duzo turystow, anglikow, srednio mi sie podobalo, wlasciwie malo do robienia" to troche dziwne odczucia.......

Samo Chiang Mai to Night Bazar ale ale to jest doskonła baza wypadowa....Na ilu wycieczkach tam byłeś z Chiang Mai ? Bo ja byłem niestety tylko niecałe 3 dni i zdarzyłem pojechać na jedna fantastyczną wycieczke do Elephant Village ale gdybym miał chociaż dzień więcej to pojechałbym na jeszcze co najmniej trzy inne.

Tutaj mój filmik z Chiang Mai:

Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#59 PostWysłany: 11 Maj 2014 21:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sty 2014
Posty: 319
Loty: 229
Kilometry: 561 958
niebieski
To jest ciekawe miejsce do zobaczenia,a między innymi znajduje się tam "pomnik" bardzo przypominający znaną nam osobę :) Ktoś zgadnie gdzie to? :D
Image
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#60 PostWysłany: 18 Maj 2014 18:46 

Rejestracja: 06 Gru 2012
Posty: 64
@jacek, nie byliśmy na organizowanej wycieczce, spędzając kilka dni w Pai było sporo (nie wiem jak to nazwać? firm? może raczej osób/domów), które umożliwiały przejażdżkę na słoniu razem z kąpielami. Wybraliśmy półtorej godziny, chyba 80zł za 2os.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 149 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group