Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 34 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 08 Wrz 2014 22:22 

Rejestracja: 23 Sty 2013
Posty: 32
Witam

Za kilka dni bede na 2 dni w Sztokholmie i dopracowujac szczegoly szukam najlepszej opcji zakupu biletow dla 2 osob w te i z powrotem. Jest to w ramach zony A, czyli 2xnormalny (wyjazd z centrum do hotelu) i 2xnormalny (powrot rano).
Kupujac jednorazowe wychodzi 4x36sek, a jak jest z zakupem tej karty chipowej za 20sek? Moge kupic 1szt i kasowac dla siebie i dla zony, czy kazda osoba musi ja miec osobno dla siebie- wlasnie tego nigdzie nie moge sie doczytac.
Pzdr
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Genua na 4 dni od 1397 PLN. Loty Lufthansą z 7 miast + noclegi w centrum Genua na 4 dni od 1397 PLN. Loty Lufthansą z 7 miast + noclegi w centrum
Wycieczka do Marrakeszu od 936 PLN. Loty Lufthansą z 3 miast + 5 nocy w tradycyjnym riadzie Wycieczka do Marrakeszu od 936 PLN. Loty Lufthansą z 3 miast + 5 nocy w tradycyjnym riadzie
#2 PostWysłany: 08 Wrz 2014 22:33 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8995
kermit napisał(a):
Witam

Za kilka dni bede na 2 dni w Sztokholmie i dopracowujac szczegoly szukam najlepszej opcji zakupu biletow dla 2 osob w te i z powrotem. Jest to w ramach zony A, czyli 2xnormalny (wyjazd z centrum do hotelu) i 2xnormalny (powrot rano).
Kupujac jednorazowe wychodzi 4x36sek, a jak jest z zakupem tej karty chipowej za 20sek? Moge kupic 1szt i kasowac dla siebie i dla zony, czy kazda osoba musi ja miec osobno dla siebie- wlasnie tego nigdzie nie moge sie doczytac.
Pzdr

Bilety jednorazowe (godzinne) za 36 sek możesz kupić w automatach biletowych na prawie każdej stacji metra, a sam bilet to wydruk, który musisz pokazać przy wchodzeniu osobie siedzącej w budce, to otworzy Ci drzwiczki :)
A moim zdaniem nie ma co dokładać jeszcze 20 sek na kartę (chyba, że kolekcjonujesz :) )
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 08 Wrz 2014 22:50 

Rejestracja: 23 Sty 2013
Posty: 32
Rzecz w tym ze bilet z karty to 25sek (a nie 36sek), a minimalne naladowanie karty to 100sek- idealnie tyle ile nam potrzeba. Poza tym jak wizz faktycznie zacznie latac z Lbna to moze jeszxze raz tam polece:-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 08 Wrz 2014 23:13 

Rejestracja: 20 Sty 2014
Posty: 663
Ja bym kupiła kartę. Nie wiem jak mówi regulamin, ale w praktyce nie będzie trudno użyć jednej na dwie osoby. Z drugiej strony, machasz wydrukowanym świstkiem przed szybą - bo z reguły nikt na to nie patrzy dokładnie - i sezam otwiera się... nawet wielokrotnie :roll:
_________________
Relacje z podróży: http://www.sercewpodrozy.blogspot.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 08 Wrz 2014 23:36 

Rejestracja: 23 Sty 2013
Posty: 32
No wlasnie... tym sie rozni moja "wiedza" teoretyczna od waszej praktycznej. Akurat nie zalezy mi na jezdzie w strachu, a jade akurat nie metrem tylko pociagiem oznaczonym J (3 przystanki do alvsjo) Zdaje sie ze tu nie ma goscia wpuszxzajacego tylko jakis kasownik w pociagu. Czy ta karta faktycznie obsluzy dwie osoby jadace w tym samym czasie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 09 Wrz 2014 00:30 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8995
kermit napisał(a):
No wlasnie... tym sie rozni moja "wiedza" teoretyczna od waszej praktycznej. Akurat nie zalezy mi na jezdzie w strachu, a jade akurat nie metrem tylko pociagiem oznaczonym J (3 przystanki do alvsjo) Zdaje sie ze tu nie ma goscia wpuszxzajacego tylko jakis kasownik w pociagu. Czy ta karta faktycznie obsluzy dwie osoby jadace w tym samym czasie?

Nie wiem jak na innych stacjach, jednak na T-centralen i Solna na Pendeltrag (linia J) tez jest ten gość wpuszczający jak w metrze, nie ma kasownikow na stacji. A przekazanie sobie karty niestety przez te bramki tez jest utrudnione :(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 04 Mar 2015 20:21 

Rejestracja: 20 Lut 2013
Posty: 661
Loty: 130
Kilometry: 177 910
niebieski
Mam takie pytanie: czy na bilecie jednorazowym (tym 75minutowym) za 36SEK można się przesiadać na inne środki transportu albo wyjść z metra i wróć na jednym bilecie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 05 Mar 2015 10:12 

Rejestracja: 08 Maj 2013
Posty: 555
Loty: 375
Kilometry: 618 633
niebieski
Można.
Jeśli chodzi o ceny biletów, to dodam, że dla osób poniżej 20 roku życia bilet 75 minutowy kosztuje 20 SEK.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
jotpol uważa post za pomocny.
 
      
#9 PostWysłany: 18 Maj 2015 18:48 

Rejestracja: 19 Sty 2015
Posty: 175
Kupował ktoś z Was bilet 24h przez internet? Albo tą aplikacją mobilną (na numer polski)?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 19 Kwi 2016 18:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lis 2011
Posty: 538
Loty: 57
Kilometry: 114 059
niebieski
Planuję zobaczyć 4 Sztokholmskie stacje metra: 3 z nich znajdują się w zonie A czyli: T-Centralen, Kungstradgarten, Stadion a jedna w Zonie B czyli Solna Centrum. Jaki bilet do tego polecacie kupić? 1 jednorazowy na zonę A i jeden jednorazowy na zony AB? Jest opcja na zakup tylko biletu AB ale obiawiam się, ze w 75 minut nie zdążymy. Koszty biletów to odpowiednio 36 i 54 korony, razem 100. Bilet 24h jest za 115 koron i tu moje pytanie czy jest ważny na wszystkie zony? Ewentualnie jakiś inny pomysł na zobaczenie tych 4 stacji najtańszym nakładem środków?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 22 Kwi 2016 21:43 

Rejestracja: 21 Kwi 2016
Posty: 7
Loty: 26
Kilometry: 34 561
timu napisał(a):
Planuję zobaczyć 4 Sztokholmskie stacje metra: 3 z nich znajdują się w zonie A czyli: T-Centralen, Kungstradgarten, Stadion a jedna w Zonie B czyli Solna Centrum. Jaki bilet do tego polecacie kupić? 1 jednorazowy na zonę A i jeden jednorazowy na zony AB? Jest opcja na zakup tylko biletu AB ale obiawiam się, ze w 75 minut nie zdążymy. Koszty biletów to odpowiednio 36 i 54 korony, razem 100. Bilet 24h jest za 115 koron i tu moje pytanie czy jest ważny na wszystkie zony? Ewentualnie jakiś inny pomysł na zobaczenie tych 4 stacji najtańszym nakładem środków?

Bilet 24h jest ważny na wszystkie strefy, ale z tego, co pamiętam jest dostępny tylko z kartą SL.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 22 Kwi 2016 22:13 

Rejestracja: 24 Kwi 2014
Posty: 309
Jako szczęśliwy mieszkaniec tego genialnego miasta, pozwolę sobie zabrać głos:

1. CAŁE metro (hela tunnelbanenätet) jest w Strefie A - Solna centrum też, czyli zapomnij o B, o AB etc.

2. Na NIEBIESKIEJ linii ciekawa jest też "sportowa" stacja Stadshagen. Kungsträdgården wcale nie rzuca (mnie) na kolana, ale de gustibus......... Aha, jeśli jedziesz teraz, to nie zapomnij o wiśniach na Kungsträdgården! Cudowne :)
T-centralen - tak, ale właśnie i tylko na poziomie niebieskiej linii ;-)
Nie lekceważyłbym Rådhuset i Tensta (choć ta leży stosunkowo daleko), zresztą prawie cała niebieska jest świetna. Solna centrum to majstersztyk, bez dyskusji :twisted:

3. Jeśli Stadion, to na CZERWONEJ linii polecam też Tekniska Högskolan.

Moja trójka to: Solna centrum, T-centralen i Stadion. :geek:

Pamiętaj też, że NIGDZIE nie kupisz żadnego z biletów za gotówkę i że jeśli wybierzesz bilet inny niż jednorazowy, to będziesz też potrzebować SL Access-kort w cenie 20 SEK (jednorazowy zakup).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 22 Kwi 2016 22:19 

Rejestracja: 08 Paź 2014
Posty: 22
A ja proponuje nie dziadować, tylko kupić dobóweczkę i pojeździć sobie do woli :). Ja zawsze tak robię bo te kolejki podmiejskie są tam rewelacyjne. Fajne okolice można obejrzeć. Plusem jest też, że na 24h można dojechać do strefy C czyli np. do Sodertajle. Ja zawsze tak jeżdżę na Skavstę. od Sodertajle Syd. kupuje sobie dopiero bilet na pociąg do Nykoping.
Góra
 Profil Relacje PM off
obibok lubi ten post.
 
      
#14 PostWysłany: 22 Kwi 2016 22:49 

Rejestracja: 24 Kwi 2014
Posty: 309
A jeśli dobóweczka lub dłużej, to polecam Vaxholm, cudownie romantyczne miejsce, już teraz urocze, a co dopiero za kilka tygodni, miesiąc, latem <love> :oops:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 22 Kwi 2016 23:03 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3047
srebrny
MinioMinio napisał(a):
A ja proponuje nie dziadować, tylko kupić dobóweczkę i pojeździć sobie do woli :). Ja zawsze tak robię bo te kolejki podmiejskie są tam rewelacyjne. Fajne okolice można obejrzeć. Plusem jest też, że na 24h można dojechać do strefy C czyli np. do Sodertajle. Ja zawsze tak jeżdżę na Skavstę. od Sodertajle Syd. kupuje sobie dopiero bilet na pociąg do Nykoping.

No właśnie. W porównaniu z Göteborgiem, gdzie na wszystkie strefy bilet kosztuje już fortunę, stolica jest pod tym względem świetna i zawsze namiętnie objeżdżam cały region. I pomyśleć, że gdy byłem pierwszym razem, nie było jeszcze wydurniania się z tymi kartami elektronicznymi, lecz sprzedali mi normalnie tygodniówkę na papierze, jak człowiekowi. Zresztą koleżanka była dwa lata temu, pożyczyłem jej swoje karty, a w centrum SL też jej sprzedali chyba 3-dniowy w wersji papierowej, czym mnie zażyła.
No cóż, Szwecja jest jednym z wiodących krajów, jeśli chodzi o odstraszanie przyjezdnych od komunikacji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 24 Kwi 2016 13:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lis 2011
Posty: 538
Loty: 57
Kilometry: 114 059
niebieski
Właśnie wróciłem ze stolicy Szwecji. Zdecydowaliśmy się na 24h bilet 115 sek+20 sek za kartę. Zwiedziliśmy 11 stacji metra, które jedt rewelacyjne, a przy okazji zaliczylismy na tym bilecie transport do Pałacu Drottningholm.
Góra
 Profil Relacje PM off
obibok lubi ten post.
 
      
#17 PostWysłany: 24 Kwi 2016 19:57 

Rejestracja: 24 Kwi 2014
Posty: 309
kamwad napisał(a):

Pamiętaj też, że NIGDZIE nie kupisz żadnego z biletów za gotówkę


Przepraszam za błąd w moim poprzednim poście. Za gotówkę można wciąż kupować w Pressbyrån. Nie wiem czy każdy jeden bilet, ale ogólnie można :oops: :oops: :oops:


OT: Super pomysł z Drottningholm :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 04 Maj 2016 01:05 

Rejestracja: 07 Sty 2016
Posty: 17
Nie ma potrzeby kupowania karty za 20kr jeśli chce się nabyć 24h lub 72h bilet(nie mówiąc o 75 minutowych strefowych)!!

Generalnie wszystkie ważne rzeczy można zobaczyć poruszając się na piechotę,ale koniecznie trzeba się przejechać T baną po wspomnianych stacjach i też by zobaczyć leżący na obrzeżach cmentarz Skogskyrkogarden(Woodland Cemetery)(w pobliżu jest też osiedle domów jednorodzinnych, po którym warto się przespacerować)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 04 Maj 2016 01:16 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3047
srebrny
MickeyTorpedo napisał(a):
Nie ma potrzeby kupowania karty za 20kr jeśli chce się nabyć 24h lub 72h bilet(nie mówiąc o 75 minutowych strefowych)!!

Nie ma? W 2009 mi dali na papierze. W 2011 bezczelnie doliczyli kartę, choć jej nie chciałem. A w 2013 była koleżanka i też dostała na papierze.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 06 Maj 2016 00:06 

Rejestracja: 07 Sty 2016
Posty: 17
Wróciłem niedawno i nie trzeba. Dopiero jest konieczna jak się nabywa np. 7 dniową.
Góra
 Profil Relacje PM off
obibok lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 34 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group