Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 38 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 25 Lis 2015 11:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lis 2015
Posty: 1626
niebieski
Zwiedzamy świat, poznajemy nowych ludzi lub rzeczy i mamy różne opinie. Jak pewną część ciała - każdy swoją. Żyjemy też w państwie prawa (a przynajmniej przeważająca większość z nas) i epoce Big Data. Oraz internetu "zapominającego" z ograniczoną odpowiedzialnością. Mamy też regulamin forum.

Czy w ramach tych wszystkich fantastycznych wynalazków cywilizacji moglibyśmy osiągnąć kompromis, że każdą opinię da się wyrazić w stosowny sposób (choć jest to trudniejsze niż np. ubranie jej w krótkie, żołnierskie słowa), mając na względzie, że nie chcemy zainspirować nikogo do własnoręcznego zrujnowania swojej lub czyjejś przyszłości?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Boże Ciało w Nowym Jorku za 3673 PLN. Loty z Berlina i noclegi w hotelu Boże Ciało w Nowym Jorku za 3673 PLN. Loty z Berlina i noclegi w hotelu
Wycieczka na wybrzeże Cinque Terre za 1219 PLN. Loty do Włoch z Warszawy, noclegi i auto Wycieczka na wybrzeże Cinque Terre za 1219 PLN. Loty do Włoch z Warszawy, noclegi i auto
#2 PostWysłany: 25 Lis 2015 11:40 

To na okoliczność jakiegoś dnia filozofa czy też dnia głębokich przemyśleń?
Góra
 PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 25 Lis 2015 11:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
Czytając to i zastanawiając się co Autorka ma na myśli przypomniało mi się jak kilkanaście lat temu pewna feministka postulowała używanie sformowanie "człowiek rodzaju żeńskiego" zamiast "kobieta".

Wszystko da się wyrazić w jeden, standardowy sposób. Tylko czy sprowadzanie wypowiedzi homo sapiens do ciągu jedynych słusznych wypowiedzi nie zrobi z nas robotów?
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 25 Lis 2015 11:42 

Mamy polskie prawo, mamy regulamin forum. Potrzebujemy jeszcze jakiś "dobrych praktyk"? Nie wydaje mi się.
Potrzebujemy natomiast elastyczności. Bo jeśli - a nawet nie "jeśli", tylko "skoro" - dopuszcza się w przestrzeni publicznej obraźliwe instalacje i podpina się je pod wolność artystyczną, to ja jestem w stanie sobie wyobrazić tolerancję dla wolności wypowiedzi i ocen również tutaj. Szczególnie w relacjach. Relacja jest jak książka, ma treść, ma autora, a autor odpowiada za treść. Żeby nie było: nie, nie mam na myśli ostatnich wydarzeń "okołoteatralnych" bo o szambie nie piszę, bardziej te ze zwłokami i temu szambopodobne tematy, jak tęcza.


Ostatnio edytowany przez Anonymous, 25 Lis 2015 11:44, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 PM off  
      
#5 PostWysłany: 25 Lis 2015 11:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
Kara napisał(a):
Czy w ramach tych wszystkich fantastycznych wynalazków cywilizacji moglibyśmy osiągnąć kompromis, że każdą opinię da się wyrazić w stosowny sposób (choć jest to trudniejsze niż np. ubranie jej w krótkie, żołnierskie słowa), mając na względzie, że nie chcemy zainspirować nikogo do własnoręcznego zrujnowania swojej lub czyjejś przyszłości?


Od razu piszę, że to moja prywatna opinia nie admina, powyższy zalatuje CENZURĄ, a niejeden krzyknąłby GESTAPO.
No i dlaczego kompromis miałby mieć formę "żołnierskich słów" gdy właśnie przekaz słowny ma nieść także emocje o czym pisze @jasiub https://www.fly4free.pl/forum/19-dni-11 ... 40#p674181
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off
jasiub lubi ten post.
 
      
#6 PostWysłany: 25 Lis 2015 11:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Maj 2015
Posty: 722
Loty: 68
Kilometry: 120 619
niebieski
@Kara mocne przemyślenia, dalas ciezki temat do analizy :o


Ostatnio edytowany przez maarcin1938, 25 Lis 2015 11:58, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 25 Lis 2015 11:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Gru 2013
Posty: 1845
Loty: 76
Kilometry: 125 391
niebieski
No proszę ja Was, znowu się zaczyna :?:
_________________
Image
MOJE RELACJE Z PODRÓŻY
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#8 PostWysłany: 25 Lis 2015 11:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lis 2015
Posty: 1626
niebieski
Zaczyna się, żeby było mniej offtopu w relacjach. I żeby chłopek zrozumiał babę i vice versa.

PS @maarcin1938 Kara jest kobietą, powtarzam: Kara jest kobietą. Zapożyczając.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 25 Lis 2015 11:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Maj 2015
Posty: 722
Loty: 68
Kilometry: 120 619
niebieski
Kara napisał(a):
Zaczyna się, żeby było mniej offtopu w relacjach. I żeby chłopek zrozumiał babę i vice versa.

PS @maarcin1938 Kara jest kobietą, powtarzam: Kara jest kobietą. Zapożyczając.


no tak..
poprawione ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
Kara lubi ten post.
 
      
#10 PostWysłany: 25 Lis 2015 12:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
Kara napisał(a):
Zaczyna się, żeby było mniej offtopu w relacjach. I żeby chłopek zrozumiał babę i vice versa.


Czyli CENAZURA zamiast OT (?) wybieram lekki OT, zamiast braku ciekawej relacji bo autor nie będzie miał ochoty na wyraz w ramach "Regulaminu by Kara".

Byłaś już raz na forum próbowałaś wszystkim narzucić swoje standardy i próbujesz zrobić to po raz kolejny, stąd te pytania "znowu?" także w raportach :mrgreen:
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#11 PostWysłany: 25 Lis 2015 12:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 2941
Loty: 348
Kilometry: 658 488
niebieski
W TS kiedyś był system moderacji wpisu przed jego pojawieniem się na forum. Można to zmodyfikować - każda relacja, najpierw podąży do @Kara, która ją sprawdzi wzdłuż i wszerz. Następnie albo odesłanie do poprawki albo "out".

Jaki temat taki postulat:) Miłego dnia.
_________________
Azory => Egzotyka tuż za rogiem, czyli azorski "double decker" :)
Góra
 Profil Relacje PM off
m3lm4k lubi ten post.
 
      
#12 PostWysłany: 25 Lis 2015 12:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2012
Posty: 1325
Loty: 225
Kilometry: 260 138
niebieski
Kara napisał(a):
Zwiedzamy świat, poznajemy nowych ludzi lub rzeczy i mamy różne opinie. Jak pewną część ciała - każdy swoją. Żyjemy też w państwie prawa (a przynajmniej przeważająca większość z nas) i epoce Big Data. Oraz internetu "zapominającego" z ograniczoną odpowiedzialnością. Mamy też regulamin forum.

Czy w ramach tych wszystkich fantastycznych wynalazków cywilizacji moglibyśmy osiągnąć kompromis, że każdą opinię da się wyrazić w stosowny sposób (choć jest to trudniejsze niż np. ubranie jej w krótkie, żołnierskie słowa), mając na względzie, że nie chcemy zainspirować nikogo do własnoręcznego zrujnowania swojej lub czyjejś przyszłości?


Jedni się wyrażają zwięźle, inni potrzebują zawoalowania, dopóki mieszczą się w ramach wyznaczonych przez prawo, również w pewnym sensie przez kulturę nie nam narzucać formę.
Unifikacja pojęciowa komunikacji może doprowadzić do narzucenia narracji zabarwionej nie ważne w jaki sposób, ważne że zabarwionej. Dobrym przykładem w tym zakresie może być spór na poziomie pojęciowym w temacie aborcji.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 25 Lis 2015 12:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3534
srebrny
ale właściwie dlaczego ma nie być offtopow?
ja bardzo lubię dodać coś od siebie , co za chwile ląduję w koszu pod hasłem "porządki" ale dla mnie jest b ważne i z reguły poprawia mi humor
ja poszedlbym dalej rzucając hasło



Image

kto za łapki w gore
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Tomek Zien lubi ten post.
 
      
#14 PostWysłany: 25 Lis 2015 12:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lis 2015
Posty: 1626
niebieski
@mashacra jaka cenzura? Czy regulamin przywołujący polskie prawo i ZWS ma istnieć tylko teoretycznie? I czy chciałbyś, żeby każdy użytkownik odreagowywał tu swoje lęki/ frustracje/ itp (nie mam nikogo na myśli pisząc te słowa)?

Poszłam sobie, bo chciałam mieć trochę "wolnego". Forum to dla mnie nie sekta.

@becek naprawdę wróciłeś w wielkim stylu! :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 25 Lis 2015 12:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lut 2014
Posty: 3072
Loty: 321
Kilometry: 481 404
platynowy
tylko czemu akurat to forum nawiedzasz :(
_________________
W "relacjach": Filipiny (2018), Armenia(2017), Argentyna(2016), Kazachstan (2016) i Maroko(2015).

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
mashacra lubi ten post.
Kara uważa post za pomocny.
 
      
#16 PostWysłany: 25 Lis 2015 12:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3534
srebrny
Karo czy Ty dazysz do tzw "politically correct" na naszym forumie?
to właśnie zabija współczesną cywilizacja i jak się ludzie nie opamiętają to nic po nas nie zostanie

pomysłowi Kary mówimy stanowcze


Image
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#17 PostWysłany: 25 Lis 2015 12:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
Kara napisał(a):
@mashacra jaka cenzura? Czy regulamin przywołujący polskie prawo i ZWS ma istnieć tylko teoretycznie
Cenzura w zgodzie z polskim prawem też była przed 1989, czy słuszna?
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 25 Lis 2015 12:22 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Trochę OT, ale nie mogłem się powstrzymać, dla 90% ludzi zaraz tak to będzie wyglądac :P

Załączniki:
409.gif
409.gif [ 103.51 KiB | Obejrzany 833 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
zbyhu lubi ten post.
 
      
#19 PostWysłany: 25 Lis 2015 12:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lis 2015
Posty: 1626
niebieski
@becek nie. Jeśli ktoś czuje, że musi obwiescić światu, że nienawidzi np. głośno bawiących się dzieci lub kobiet o odmiennych poglądach, może to napisać.

@mashacra czy mogę zaproponować powrót do tematu? Mamy rok 2015 , inne prawo i inny ustrój. Moglibyśmy więc zrobić z tych faktów użytek.

@michzak smacznego! ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off
michzak lubi ten post.
 
      
#20 PostWysłany: 25 Lis 2015 12:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
@michzak esencja "poprawności" i biały i Murzyn. :)

@Kara a definicja cenzury pozostaje taka sama :P
Pozostaje pytanie bez odpowiedzi
marcino123 napisał(a):
tylko czemu akurat to forum nawiedzasz :(
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 38 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 13 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group