Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 25 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 23 Kwi 2014 18:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2012
Posty: 61
Loty: 5
Kilometry: 14 400
Witam Was bardzo serdecznie!

Drodzy forumowicze potrzebuję Waszej pomocy.
Wybieram się w swoją pierwszą samotną podróż do Chin. Wylatuję już 1 maja, 2 ląduję w Szanghaju.
Powrót mam 17 maja z Pekinu. Jestem teraz na etapie zaplanowania "gdzie pojadę i co zobaczę".
Czasu nie ma dużo, to wiem, ale wierzę, że uda się nawet w ciągu tych kilkunastu dni przeżyć niezłą przygodę.
Wielu z Was ma już duże doświadczenie ile dni, w jakim mieście warto spędzić i właśnie na Was liczę :)

Wstępnie planowałem trasę: Szanghaj - Xi'an - Pingyao - Pekin.
Nie wiem jednak ile dni w jakim mieście się zatrzymywać i ile trwa podróż między tymi miastami.
Czy sądzicie, że jest szansa wstąpić gdzieś jeszcze w czasie tej podróży? Może jest jakieś miejsce po drodze, które warto odwiedzić?

Liczę, że w każdym z tych miast znajdę hostel, w którym będę mógł się zatrzymać...

Pozdrawiam :)
_________________
Podróżować, zwiedzać i poznawać świat oraz ludzi!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Grecji: 7 dni na wyspie Lesbos z all inclusive od 1920 PLN. Wylot z Warszawy Wczasy w Grecji: 7 dni na wyspie Lesbos z all inclusive od 1920 PLN. Wylot z Warszawy
Wycieczka na Cypr za 1040 PLN. Loty z Radomia + hotel tylko dla dorosłych Wycieczka na Cypr za 1040 PLN. Loty z Radomia + hotel tylko dla dorosłych
#2 PostWysłany: 23 Kwi 2014 19:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Cze 2013
Posty: 1111
Loty: 4
Kilometry: 5 374
srebrny
Z Pekinu do Szanghaju (czyli prawie 1400 km) pociągiem jedzie się niewiele ponad 4,5 h.
Prawie cały czas ponad 300 km/h. Przejechać się warto. Nie jest tanio, ale oszczędność czasu spora.
Generalnie sieć szybkiej kolei mają dosyć rozbudowaną.

W mniejszych miejscowościach hostele, ale w Pekinie, a zwłaszcza Szanghaju posprawdzaj dobre 4-5* hotele. Można ustrzelić je naprawdę w dobrych cenach.
z.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 24 Kwi 2014 08:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Cze 2013
Posty: 212
2-4 maj- będzie pieprznik- majówka, pospolite ruszenie wszedzie tłok, a Szanghaj ostatnim laty jest najpopularniejszą destynacją;)

Szanghaj 3dni
Xian 2 dni (1 dzień Terrakota+ centrum- drum/bell tower, mury i muslim district')
Pingyao- ze 2 wieczory żeby nacieszyć oko rozświetlonym starym miastem
Pekin 4 dni

Zostaje 'zapas', do którego dorzuciłbym Luoyang( po drodze do Xi'an) groty Yungang można machnąć w pół dnia i dojechać do Xian popołudniu/wieczorem. Pomyślałbym też nad 1-2dniowym wypadem z Szanghaju do Hangzhou- szybką koleja rzut beretem a West Lake podoba się chyba każdemu.

Luźniejsza wersja to twoje wspomniane Szanghaj-Xian-Pingyao-Pekin- bez biegania i pośpiechu.
Jedyne co może zepsuć zabawę to brak biletów na pociągi. Szczególnie Xian-Pingyao to mocno popularna trasa. Bilety mozna kupować z 20dniowych wyprzedzeniem. Pogoogluj temat i pomyśl.
pzdr

PS
Faktycznie można niezłe hele w dobrych cenach złapać w Chnach, ale hotele nie są pomocne, może poza zamówieniem taksówki.
Hostele organizuja wypady po mieście, doradzą, pomogą zakpić to czy tamto, znają miasta od strony praktycznej. recepcjonistko w w większych hotelach często nie maja większego pojecia w tym tematach.
_________________
http://www.chiny-info.pl
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#4 PostWysłany: 24 Kwi 2014 08:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Mar 2011
Posty: 244
kawałek z mojej relacji pokrywa się z tym co planujesz,
w razie pytań chętnie pomogę

http://arleta.geoblog.pl/podroz/19002/chiny-2012

i peEs. z tymi pociagami to weź na powaznie...
chociaz gdzies mi się ostatnio o uszy/oczy obiło,
że można kupowac bilety przez internet!!
ale jeszcze nie sprawdzałam tematu dokładnie.

powodzenia
_________________
www.arleta.geoblog.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 24 Kwi 2014 08:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Gru 2013
Posty: 203
Loty: 525
Kilometry: 1 226 981
niebieski
Jak już będziesz w Szanghaju koniecznie odwiedź Shouzu.
_________________
Image

Śledźcie mnie na instagramie: https://www.instagram.com/travelela/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 24 Kwi 2014 10:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Cze 2013
Posty: 212
można kupować przez internet, ale strona nie akceptuje kart innych niż chińskie, więcej o biletach tu:
http://www.chiny-info.pl/Przewodnik/Tra ... Bilet.aspx
Suzhou jest OK, ale na majówkę będzie przeokrutnie zapchane ludźmi.
pzdr
_________________
http://www.chiny-info.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 24 Kwi 2014 10:25 

Rejestracja: 31 Maj 2013
Posty: 1387
Loty: 808
Kilometry: 1 217 879
srebrny
zoli napisał(a):
Z Pekinu do Szanghaju (czyli prawie 1400 km) pociągiem jedzie się niewiele ponad 4,5 h.
Prawie cały czas ponad 300 km/h. Przejechać się warto. Nie jest tanio, ale oszczędność czasu spora.
Generalnie sieć szybkiej kolei mają dosyć rozbudowaną.
z.


Ten szybki pociąg jedzie ok. 5,5 godz i kosztuje ponad 250 zł.
Lot PEK-SHA trwa ok. 2 godz i kosztuje poniżej 300 zł.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 24 Kwi 2014 12:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Cze 2013
Posty: 1111
Loty: 4
Kilometry: 5 374
srebrny
Mój pociąg jechał poniżej 5h, zależy pewnie od godziny, jest ich sporo.
Faktycznie koszt samolotu i pociągu jest podobny. Czasowo wygląda to też bardzo podobnie - wliczając dojazdy do lotniska, wcześniejsze przybycie itp.
Jednak polecałbym pociąg - chociażby dlatego, że cały czas można patrzeć na to co jest za oknem. Dla mnie było to zdecydowanie ciekawsze niż samolot.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 24 Kwi 2014 12:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Cze 2013
Posty: 212
Cenowo i czasowo lot i pociag wychodza podobnie, ale ja bezapelacyjnie polecam uderzac jendak na pociag.
Powód jeden: WARTO, w PL nie doczekamy takich 'atrakcji' jak kolej jeżdzaca z prędkościa d 350km/h, a sam dworzec Hongqiao podciagnałbym pod mała bo mała, ale jednak atrakcję;)
pzdr
_________________
http://www.chiny-info.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 24 Kwi 2014 12:35 

Rejestracja: 31 Maj 2013
Posty: 1387
Loty: 808
Kilometry: 1 217 879
srebrny
Fakt, jazda pociągiem w dzień pozwala cieszyć się widokami i czasami nawet udaje się nawiązać jakiś kontakt z tubylcami (niestety powszechny brak znajomości języka).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 08 Maj 2014 11:56 

Rejestracja: 02 Wrz 2013
Posty: 27
Też jestem zdecydowanie za koleją.
Najkrótsza podróż trwa 4h48m co jest wynikiem niesamowitym zważywszy, że trasa ma 1318km !!
Cena biletu to 553 juany.

Też polecam Hangzhou, piękne miejsce, zwłaszcza wieczorem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 25 Cze 2015 19:18 

Rejestracja: 15 Gru 2014
Posty: 69
Zbanowany
DMW napisał(a):
Fakt, jazda pociągiem w dzień pozwala cieszyć się widokami i czasami nawet udaje się nawiązać jakiś kontakt z tubylcami (niestety powszechny brak znajomości języka).


Czy kobieta samotnie podróż ujaca po Chinach to bezpieczne?
Jak ogarnąć tydzień na odcinku Pekin-xian-szanghaj?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 25 Cze 2015 19:49 

Rejestracja: 25 Lis 2011
Posty: 263
niebieski
Proponuję uwzględnić 1-dniową wyprawę w Hua-Shan w pobliżu Xian. Z Szanghaju leciałam samolotem do Xian, a z Xian do Pekinu pociągiem. Góry Hua-Shan zrobiły na mnie większe wrażenie niż Mur Chiński i Zakazane Miasto razem wzięte. Naprawdę warto!
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk lubi ten post.
 
      
#14 PostWysłany: 26 Cze 2015 08:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Cze 2013
Posty: 212
RamonJola napisał(a):
Czy kobieta samotnie podróżujaca po Chinach to bezpieczne?
Jak ogarnąć tydzień na odcinku Pekin-xian-szanghaj?


Jest bezpiecznie. Jeden z bezpieczniejszych krajow.
Standardowe zagrożenia typu kiesoznkowcy, przekręty itp- zdrowy rozsądek jak wszedzie.
W stolicy jest teraz kumpel, pisał mi dziś, że w wielu miejsach wciskają anglojęzyczne menu w knajpach, ceny oczywiście odpowiednio 'dostrojone'. Zjawisko nie jest nowe, praktyka stosowana od zawsze i wszedzie, ale ponoc teraz strasznie tego dużo.
Za baozi od białych wołają 20rmb, lokalni płacą 6;), czyli kazdy orze jak może....
o innych przekrętach do poczytania:
http://www.chiny-info.pl/przewodnik/faq/
Co do ogarnięcia tej trasy w tydzień to tylko loty, albo szybka kolej.
pzdr
_________________
http://www.chiny-info.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 25 Sie 2015 19:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Wrz 2014
Posty: 36
Witajcie,
jestem obecnie w Pekinie i wpadły mi 2, max 3 dni ekstra pomiędzy Pekinem a Szanghajem. Czy ktoś byłby w stanie polecić jakieś atrakcje po drodze? Co warto zobaczyć pomiędzy tymi dwoma miastami?
Z góry dzięki za rekomendacje : )
_________________
Zapiski z podróży http://kranceswiata.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 25 Sie 2015 20:19 

Rejestracja: 02 Lip 2014
Posty: 70
W stronę Szanghaju:
- Taishan (wejście na górę)
- Nanjing (zdecydowanie!)
- Suzhou

We wszystkich tych miastach zatrzymują się szybkie pociągi z Pekinu do Szanghaju.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 25 Sie 2015 20:30 

Rejestracja: 02 Kwi 2015
Posty: 1815
niebieski
Polecam Nankin. Ludzie bardzo sympatyczni, bardzo dużo do zwiedzania, jako że była to stolica Republiki Chińskiej. Szczególnie godny odwiedzenia jest pałac Sun Yat-sena oraz park będący memorium wojowników o wolność (nie pamiętam nazwy, ale wyskakuje jako jedna z lepszych atrakcji na tripadvisor) - niesamowicie monumentalny.

Do tego mauzoleum Sun Yat-sena położone na górze. Polecam wziąć taksówkę - z centrum nie więcej niż 40 yuanów, a idzie się tam dość nieprzyjemnie i długo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 26 Sie 2015 05:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Cze 2013
Posty: 212
moje 3gr....
Ja dla odmiany średnio polecam Nankin. Machnij się do Hangzhou, dużo ładniejsze i ciekawsze
niż Nanking, a położone rzut beretem(szybka koleja) za Szanghajem. 2,5h z Suzhou.
Nankin jest ok, ale tylko ok, Hangzhou to ścisła czolówka;)
pzdr
_________________
http://www.chiny-info.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 26 Sie 2015 10:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Maj 2012
Posty: 1671
Loty: 1
Kilometry: 122
niebieski
Nie jest to może w drodze pomiędzy ale też uważam że do Hangzhou warto. Nam calutki dzien upłynął bardzo szybko.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 26 Sie 2015 10:42 

Rejestracja: 02 Kwi 2015
Posty: 1815
niebieski
Zależy co lubisz. Historycznie Nankin jest jednym z najważniejszych miast we współczesnej historii Chin, więc jest wiele zabytków do zobaczenia.

W Hangzhou jest Jezioro Zachodnie - przepiękne miejsce na pospacerowanie, jeśli wolisz to od typowych zabytków i wolisz po prostu ładne widoki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 25 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group