forum logo

Forum strony Fly4free.pl

Tanie latanie, Tanie bilety lotnicze
Obecny czas: 01 Wrz 2014 13:14

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
PostWysłany: 28 Lut 2013 20:03 

Proszę o informację, czy warto lecieć na Sycylię (Trapani) w celach podróżniczo-wypoczynkowych bez wynajmowania auta? Czy bez samochodu trudno poruszać się podróżnikowi, jak działa komunikacja i czy brak auta oznacza niemożność dotarcia do jakichś atrakcji itp.?
Byłem na Cyprze bez auta tydzień i przyznam, że jak na taką "usamochodowioną" wyspę to i tak komunikacją dałem radę naprawdę wszędzie. Z uwagi na organizację i osobę towarzyszącą muszę rozważyć Sycylię bez auta. Ma to sens?
Proszę też ogólnie o poradę osoby, które były na Sycylii i na Cyprze, czy w Grecji - jak wypada Sycylia względem innych kierunków? Czy w ogóle warto tam lecieć?
Przyznam, że Cypr bardzo mi się podobał, ale np. Grecję już bym nie chciał, warto patrzeć na Sycylię wg. was?
 Profil PM off  

PostWysłany: 04 Mar 2013 02:50 

witaj!

bylam w Trapani dwukrotnie. raz bez wypożyczania, innym razem dojechalam tam z Palermo autkiem.
wszystko zależy jaki chcesz przyjąć sposób zwiedzania, oczywiscie duzo wygodniej jest z wynajętym autkiem.
Ale i podróże stopem czy komunikacją publiczną są ok. Samo Trapani zrobisz pieszo -ew busami, plaże poza centrum też komunikacją miejską, Erice ( must see!) kolejką, a do uroczej! Favignany dopłyniesz promem.
WARTO. i tak, byłam w Grecji ( Kreta + Ateny i okolice), nie rozczarujesz się myślę Sycylią.
Mnie najbardziej przypadła do gustu Calla Rosa na Favignanie (tam warto wypozyczyć rower!)...
i polecam przewodnik (baaardzo pomocny i rzetelnie napisany) www.jedziemynasycylie.pl Sławy.

nie przegap pizzeri Calvino (!)
 Profil PM off  

PostWysłany: 04 Mar 2013 09:48 

Dzięki wielkie!
 Profil PM off  

PostWysłany: 11 Mar 2013 12:19 

Czy ktoś może korzystał z wypożyczalni FireFly? Jest wg jakiejś porównywarki najtańsza ale nie wiem, czy nie lepiej dopłacić do innej? A może ktoś poleci jakąś w miarę dobrą wypożyczalnię w Trapani lub okolicach?
 Profil PM off  

PostWysłany: 09 Maj 2013 08:59 

Loty: 47
Kilometry: 62 931
Co do Firefly to sam zrobiłem rezerwację u jednego z pośredników ale potem poczytałem trochę w necie na temat firefly i mi się włosy na głowie zjeżyły (nie chcąc brać wszystkich opisów na serio podzieliłem to przez dwa ale i tak wyszły kiepskie opinie).
Anulowałem rezerwację i wynająłem w innej wypożyczalni.
Jeszcze nie zrealizowałem rezerwacji więc nie mogę nic powiedzieć z autopsji.

PostWysłany: 17 Maj 2013 20:42 

Piccolo napisał(a):
Co do Firefly to sam zrobiłem rezerwację u jednego z pośredników ale potem poczytałem trochę w necie na temat firefly i mi się włosy na głowie zjeżyły (nie chcąc brać wszystkich opisów na serio podzieliłem to przez dwa ale i tak wyszły kiepskie opinie).
Anulowałem rezerwację i wynająłem w innej wypożyczalni.
Jeszcze nie zrealizowałem rezerwacji więc nie mogę nic powiedzieć z autopsji.

Firefly to rebrandowany Advantage - firma o dramatycznie złej reputacji. Też miałem kiedyś w Hiszpanii rezerwację w Advantage (przez Autoeurope) ale po przejrzeniu co na jego temat piszą (np. na tripadvisorze) zrezygnowałem i wynająłem w innej firmie.
 Profil PM off  

PostWysłany: 24 Maj 2013 07:58 

Loty: 47
Kilometry: 62 931
Jako, że właśnie wróciłem z Sycylii mogę z doświadczenia napisać jak wyglądała sprawa z wypożyczeniem auta.

Jak widać wyżej pierwotnie miałem mieć auto z Firefly ale zrezygnowałem z dwóch powodów (bardzo zła reputacja a dwa oni nie mają biura lotniskowego i transferują ludzi na przedmieścia co z małym dzieckiem odpada). Koniec końców pośrednik bez problemów odblokował blokadę środków.

Później poprzez Autoeurope zabukowałem auto w Europcar i do nich nie mogę mieć ani jednego zastrzeżenia:
- na lotnisku wszystko załatwione bardzo sprawnie (w obie strony),
- auto dostałem o półkę wyżej co mnie nie zmartwiło,
- przebieg auta niecałe 4tyś km,
- za fotelik dziecięcy policzyli mi mniej niż wynikałoby to z ich strony (50eur zamiast jakiś 70 na 7dni),
- auto oddałem we wtorek a blokadę na karcie zdjęli w piątek,
- no i cena też całkiem ok bo za małe auto w klasie mini za tydzień wyszło niecałe 140eur bez ubezpieczeń

pozdrawiam i polecam zarówno Autoeurope jak i Europcar

PostWysłany: 25 Maj 2013 16:27 

Wynająłem auto na trzy doby na lotnisku za 58 euro z grupy B.
Myślę że to jest chyba najtańsza możliwa wersja wynajmu.
 Profil PM off  

PostWysłany: 25 Maj 2013 16:47 

walerek napisał(a):
Wynająłem auto na trzy doby na lotnisku za 58 euro z grupy B.
Myślę że to jest chyba najtańsza możliwa wersja wynajmu.

Możesz napisać z jakiej firmy brałeś auto i ile Ci zablokowali kaucji na karcie?
Pozdrawiam
 Profil PM off  

PostWysłany: 20 Cze 2013 10:52 

Czy ktoś z Was będąc na Sycylii był na zorganizowanej wycieczce na Etnę ?
 Profil PM off  

PostWysłany: 22 Lip 2013 16:56 

Witam czy posiadanie karty kredytowej jest wymagane w kazdej firmie? czy mozna placic gdzies gotowka albo zwykla karta?
 Profil PM off  

PostWysłany: 22 Lip 2013 17:45 

Loty: 31
Kilometry: 43 218
dorq napisał(a):
Czy ktoś z Was będąc na Sycylii był na zorganizowanej wycieczce na Etnę ?

viewtopic.php?f=180&t=31661&p=264656#p264656

PostWysłany: 18 Paź 2013 00:00 

Odradzam Firefly w Trapani, mało nie zepsuli nam wyjazdu!
Wiele razy pożyczałem samochód (chyba ponad 10) w różnych krajach i nigdy nie miałem problemów do tego momentu.

Zarezerwowaliśmy samochód 3 tygodnie wcześniej, oferta tańsza niż u innych wypozyczalni, ale:

Na lotnisku miał nas ktoś odebrać i zawieźć na miejsce, po 20 minutach czekania nikt się nie pojawił, więc dzwonimy i po 40 minutach ktoś przyjechał.
Nie mają biura na lotnisku tylko 4 km od.
Na miejscu: biuro wypożyczalni samochodów Firefly spotkaliśmy 2 grupy zdenerwowanych ludzi, wszyscy mieli problem z wypożyczeniem samochodu.
Niestety nam również robili problemy w końcu nie pożyczyli auta. Babka niemiła,
Nie oddali nam kaucji 60 euro.

Musieliśmy pożyczyć auto z innej wypożyczalni, straciliśmy trochę pieniędzy bo jak pożycza się w ten sam dzień to oczywiście cena jest znacznie gorsza.

Firefly to pośrednik, nie mają własnych samochodów, dlatego wszystko jest dla nich problemem. Nie dajcie się naciągnąć na ładnie wyglądającą ofertę.

Pożyczyliśmy samochód z Maggiore i było wszystko jak należy.
 Profil PM off  

PostWysłany: 23 Paź 2013 13:21 

Loty: 61
Kilometry: 83 771
13 euro/doba z Budget za postrednictwem Atlas Choice :) Nowe lsniace Clio 1.2 - milo i przyjemnie :)

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości