Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 27 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 25 Sie 2013 16:43 

Rejestracja: 25 Sie 2013
Posty: 2
cześć
Mam pytanie dotyczące sprzętu foto. Lecę w paździeniku do Rzymu ryainarem i chciałabym zabrać z sobą statyw w bagażu podręcznym. Czy będe mogła go przewieźć?
dziękuje za odpowiedź
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN
#2 PostWysłany: 25 Sie 2013 16:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Maj 2012
Posty: 1237
niebieski
Jeżeli nie przekracza żadnego z dozwolonych wymiarów podręcznego w Ryanie to nie ma przeciwwskazań.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 25 Sie 2013 17:27 

Rejestracja: 25 Sie 2013
Posty: 2
dzięki :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 06 Mar 2014 11:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Wrz 2013
Posty: 245
Loty: 150
Kilometry: 202 271
niebieski
Witajcie,

nie znalazłam AKTUALNEGO tematu o statywach, stąd moje pytanie, jak OBECNIE wygląda sprawa z przewożeniem w Wizzairze i Ryanairze statywu w bagażu podręcznym?
Chodzi oczywiście o 35cm aluminiowy statyw [po rozłożenie większy]. nigdy nie leciałam z takim sprzętem, a niekoniecznie chciałabym go stracić na lotnisku. Lecę z Katowic do Rzymu Ciampino i z powrotem.
Czy ktoś kto lata ze statywami w podręcznym może się wypowiedzieć?

Z góry dziękuje za pomoc!
J.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 06 Mar 2014 11:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 3076
Loty: 249
Kilometry: 415 497
srebrny
Co to znaczy aktualnego?

Przez 3 miesiące się raczej nic nie zmieniło: viewtopic.php?f=228&t=37707
_________________
Zanim zadasz pytanie na forum poszukaj. Potem poszukaj jeszcze raz. Potem idź zrób sobie herbaty i poszukaj trzeci raz, tylko dokładniej.
Jest 90% szans że ktoś już pytał o to samo co Ty, tylko nie potrafisz/nie chce Ci się znaleźć odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 06 Mar 2014 11:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Wrz 2013
Posty: 245
Loty: 150
Kilometry: 202 271
niebieski
Mam nadzieję, aczkolwiek chciałam poszukać kogoś kto leciał ost z Katowic lub z Rzymu, bo jestem ciągle przerazona takimi różnymi niuansami i wolę dopytać.
Dziękuje
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 06 Mar 2014 11:55 

Ale jeśli wchodzi Ci ten statyw do plecaka, który się mieści w koszyk to dlaczego masz go stracić? Jeśli natomiast Ci się do takiego plecaka nie mieści to go stracisz i nie dlatego, że jest statywem, tylko dlatego, że się NIE MIEŚCI.
Góra
 PM off
loo lubi ten post.
 
      
#8 PostWysłany: 06 Mar 2014 11:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Wrz 2013
Posty: 245
Loty: 150
Kilometry: 202 271
niebieski
Ok. TO chyba już wszystko wiem. Po prostu naczytałam się wiele przypadków, że nie wpuszczali ze statywami, które były metalowe, że nie wpuszczali we Wrocławiu itp, nigdy ze statywem nie leciałam, stąd moje obawy.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 06 Mar 2014 12:02 

jolkah napisał(a):
Ok. TO chyba już wszystko wiem. Po prostu naczytałam się wiele przypadków, że nie wpuszczali ze statywami, które były metalowe, że nie wpuszczali we Wrocławiu itp, nigdy ze statywem nie leciałam, stąd moje obawy.

Ale to jest kwestia podejścia na kontroli bezpieczeństwa, a nie tego jakimi liniami lecisz. Ja ostatnio leciałem ze statywem z Warszawy do Kijowa oraz Rygi i nie było problemu. Statyw mam dokładnie taki:
http://allegro.pl/statyw-3d-do-panasoni ... 64028.html
Góra
 PM off  
      
#10 PostWysłany: 29 Mar 2014 00:11 

Rejestracja: 28 Mar 2014
Posty: 191
Loty: 22
Kilometry: 63 900
Mnie cofnęli kiedyś na Ławicy ze statywem, ale może dlatego, że w pierwszej kolejności znaleźli u mnie w podręcznym zestaw śrubokrętów (zapakowałem go tam przez pomyłkę, zamiast do rejestrowanego).

Poza tym, nawet jeśli z czymś kogoś cofną, to nie znaczy, że się to od razu straci. Ja zostawiłem statyw w barze i odebrałem po powrocie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 18 Lip 2014 10:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Gru 2012
Posty: 575
Loty: 196
Kilometry: 540 350
niebieski
Kilkukrotnie leciałem ze statywem w bagażu podręcznym (takim ok 55cm) i nie było problemów. I tak jak już ktoś wspomniał, nie jest to zależne od linii, a od obsługi podczas kontroli bezpieczeństwa.
Nie pchaj lasek dynamitu czy białego proszku do środka statywu, a będzie ok. :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 20 Gru 2014 00:19 

Rejestracja: 18 Sty 2012
Posty: 314
niebieski
a za granicą miał ktoś problemy podczas kontroli ? moj statyw zajmuje ok 32 cm po złożeniu więc bez problemu wejdzie do podręcznego tylko co jeżeli nie przepuszczą mnie przez kontrolę po nadaniu bagażu- moj bagaż moze wrócić, żebym włożył do niego statyw?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 20 Gru 2014 01:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Nie. Bagaż nadany poszedł wczesniej. Zostawiasz statyw albo nie lecisz. Swoją drogą - skoro bedziesz miał bagaż do nadania to po co chcesz statyw dźwigać w podręcznym?


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 20 Gru 2014 11:39 

Rejestracja: 18 Sty 2012
Posty: 314
niebieski
chcialem miec przy sobie zeb sie mu nic nie stalo , zwlaszcza glowicy

najczesciej jednak latam bez nadawanego bo go poprostu nie potrzebuje nawet jak lece zwyklymi liniami
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 27 Gru 2014 09:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lis 2014
Posty: 350
Loty: 438
Kilometry: 1 132 564
Jak już boisz się o głowicę to nie mozesz jej odkrecic?
zeby miec ją ze sobą w podręcznym, a statyw niech idzie w rejestrowanym.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 07 Sty 2015 17:56 

Rejestracja: 25 Sty 2013
Posty: 49
Loty: 122
Kilometry: 206 925
Koledze na London Gatwick zawinęli kiedyś monopod od GoPro, kwalifikując to jako narzędzie niebezpieczne(?). Tylko że 20 metrów dalej w strefie bezcłowej można było taki sam monopod kupić!!! Znajomy zrobił zdjęcie w sklepie i poszedł do security managera się kłocić, pełen sukces, monopod oddany :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 07 Sty 2015 18:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Jak statyw nie ma ostrych koncowek/kolcow na nozkach, to nie powinno byc najmniejszego problemu. Ja latam z duzym i ciezkim statywem, ktory miesci sie do walizki podrecznej i nikt sie nie czepia. Ostatnio na Okeciu pytali sie co to jest w tej walizce, to powiedzialam, ze statyw, a drugi przedmiot to glowica. Glowice odkrecam, zawijam w jakis ciuch i pakuje obok statywu.

Poza tym moj statyw zwiedzil swiat jako bagaz rejestrowany, w specjalnej torbie producenta. W zaleznosci od lotniska kaza go zaniesc do specjalnego okienka jako outsized baggage i na niektorych lotniskach w przylotach jest wystawiany razem z innymi niewymiarowymi bagazami i wozkami. W wiekszosci przypadkow jednak laduje na normalnej tasmie z innymi bagazami.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 07 Sty 2015 18:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lis 2014
Posty: 315
Loty: 146
Kilometry: 347 466
Nigdy mnie jeszcze nie zatrzymali z powodu statywu w bagażu podręcznym (a zawsze go tam przewożę), nie miałam z tym problemu ani w Europie, ani w Azji, tak więc myślę, że nie powinieneś się martwić!
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 07 Sty 2015 18:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Lip 2014
Posty: 197
Loty: 18
Kilometry: 26 076
w październiku 2014 r. przewoziłem statyw w podręcznym liniami Ryanair i nie było problemu ani we Wrocławiu ani w Maladze ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 07 Sty 2015 19:05 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2010
Posty: 6143
Loty: 228
Kilometry: 534 135
Ja w grudniu przewiozłem statyw w podręcznym na trasie Szanghaj - Dubaj - Praga. Zero problemów.
_________________
Image

https://www.instagram.com/jiku_ty_dziku/ | Serduszka i piwo :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 27 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group