Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 132 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 22 Lis 2013 10:45 

Rejestracja: 27 Wrz 2010
Posty: 433
Loty: 105
Kilometry: 141 758
niebieski
Właśnie wróciłem z 4dniowego wypadu w południowe okolice Neapolu. Dla potomnych kilka informacji:
1. Wypożyczalnie aut na lotnisku w Neapolu są obok lotniska :) Jeździ między terminalem a bazą wypożyczalni busik za free - pieszo z 10min ale trochę kluczenia.
2. Myśmy brali auto typu fiat 500 czyli klasa mini za pośrednictwem wizzaira w wypożyczalni dollar (to to samo co sicily by car i autoeurope). Koszt za auto od niedzieli do środy był śmiesznie niski bo 50eur - oczywiście bez ubezpieczenia wkładu własnego. Dodatkowe ubezpieczenie za niecałe 8funtów wziąłem tu: https://www.questor-insurance.co.uk/buy ... xcess.aspx Nie jest to opcja idealna bo jak coś to wypożyczalnia obciąża i trzeba odzyskiwać w ubezpieczalni tę kasę ale lepsze to niż nic. Na karcie miałem blokadę 1000eur i po 1 dniu od zdania auta blokada cofnięta. Trochę się bałem ale wygląda na to, że wszystko ok. Aha no i zamiast Fiata 500 dostałem Citroena Nemo w ON.
3. Okolice Pompei, Wezuwiusza, Herkulanum itp są bardzo przyjemne do jazdy autem. Z dwoma uwagami: Trzeba przestawić się na inne rozumienie pierwszeństwa przejazdu przez Włochów :) Nie należy żałować 2eur za autostrady pomiędzy miastami bo drogi lokalne potrafią być strasznie zakorkowane (ogólnie autostrada w tej okolicy płatna za wjazd 2eur niezależnie po ilu zjazdach ją opuszczamy).
4. Droga nadmorska Amalfi, Positiano to inna bajka. Klimatem i widokami rewelacja ale jeśli ktoś nie czuje się pewnie za kółkiem to niech sobie odpuści. Rzeczywiście wąsko, sytuację trochę ratują lustra postawione w zakrętach. Nie wyobrażam sobie tej drogi w szczycie sezonu - pewnie korki i tyle. Mimo wszystko warto.
5. Za bazę noclegową wziąłem Pompeje i jeśli ktoś chce zwiedzać to nie jest to złą opcja - wszędzie blisko
6. Mimo włoskiej mentalności po oficjalnych godzinach wejścia (ostatnie wejście 15:30, czynne do 17:00 w tym okresie roku) nie pozwalają na krótkie zwiedzanie np 16:00 do 17:00. Tłumaczą się kamerami i zablokowanym systemem biletowym.

W razie pytań zapraszam
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
Tygodniowe all inclusive w 4* hotelu w Tunezji od 1701 PLN. Wyloty z 2 miast Tygodniowe all inclusive w 4* hotelu w Tunezji od 1701 PLN. Wyloty z 2 miast
#22 PostWysłany: 22 Lis 2013 11:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 4473
srebrny
Piccolo napisał(a):
...Za bazę noclegową wziąłem Pompeje i jeśli ktoś chce zwiedzać to nie jest to złą opcja - wszędzie blisko
(...)
W razie pytań zapraszam

Możesz parę słów napisać o noclegach w pompejach?
Np. ceny, przez jaką stronę bookowałeś ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 22 Lis 2013 12:40 

Rejestracja: 27 Wrz 2010
Posty: 433
Loty: 105
Kilometry: 141 758
niebieski
wtak napisał(a):
Możesz parę słów napisać o noclegach w pompejach?
Np. ceny, przez jaką stronę bookowałeś ?


Hotel del Sole przy jednym z wejść do ruin. Cenowo to niecałe 40eur za pokój (dla nas 2 osoby dorosłe i małe dziecko) wraz ze śniadaniem (typu włoskiego ale zawsze coś - nie było źle ale większość rzeczy na słodko). Rezerwacja przez booking.com.
Standard raczej turystyczny włoski czyli hotel na ze 20-30lat ale jest czysty, woda ciepła, łóżko małżeńskie ogromne, miła obsługa. Największą zaletą lokalizacja, darmowe wifi oraz darmowy zamknięty parking (co przy wynajętym aucie pozwala spać spokojnie).
Ogólnie polecam jako dobra relacja cena/jakość dla osób nienastawionych na luksus a przyzwoity turystyczny poziom
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 10 Lip 2014 14:35 

Rejestracja: 04 Lut 2013
Posty: 91
Cześć,

Planuję lot do Rzymu, stamtąd pociągiem do Neapolu - to już mam załatwione.

Martwi mnie tylko jak najlepiej/najszybciej dostać się z Neapolu do Positano?

Czy pociągiem Circumvesuviana do Sorrento i stamtąd busem SITA do Positano (co wtedy z korkami w sierpniu)? Czy może jest prom z Neapolu do Positano - nie udało mi się znaleźć aktualnych informacji na ten temat...

Dzięki za pomoc!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 10 Lip 2014 16:44 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2011
Posty: 1508
Loty: 339
Kilometry: 501 360
No właściwie nie masz innej drogi, jak z Salerno w kierunku Amalfi, Praiano i Positano, albo z Sorrento w drugą. Jechałem samochodem tę trasę, każda z tych miejscowości jest piękna i zasługuje na zwiedzanie. Wydaje mi się jednak, że z Salerno jest bliżej do Positano, niż z Neapolu. I przesiadać się nie trzeba.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 10 Lip 2014 16:50 

Rejestracja: 04 Lut 2013
Posty: 91
W Neapolu i tak będę bo tam dojeżdża mój pociąg z Rzymu - mam już bilety :) poza tym chcę tam spędzić kilka godzin, więc pozostaje tylko pytanie jak z Neapolu do Positano:
a) czy jest prom z Neapolu do Positano bezpośrednio?
b) czy prom do Sorrento i potem bus do Positano?
c) czy circumvesuviana do Sorrento i bus do Positano?


Ostatnio edytowany przez Roku, 29 Lip 2015 02:02, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 10 Lip 2014 20:11 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2011
Posty: 1508
Loty: 339
Kilometry: 501 360
a) nie widziałem takich w porcie Neapol.
b) takich też nie

przyp pkt a i b. Promy z portu Neapol są piekielnie drogie. Mam wrażenie, że istnieje tu jakaś zmowa cenowa i trzepią turystów az huczy. Darowałbym sobie jakiekolwiek promy do Sorrento i Positano, nawet jeśliby istniały, gdyż jest opcja właśnie koleją.

c) można tak, a można Trenitalia do Salerno i stamtąd bus w drugą stronę :) Ogólnie to Sorrento głowy nie urywa, Positano jest 73x fajniejsze, ale Salerno też głowy nie urywa (promenada jest fajna) więc wybór należy do Ciebie. Trenitalia do Salerno powinna w jakieś 60-80 minut dojechać. Jechałem ale czasu nie pamiętam. Tylko cenę, 3,60 za Regio. Circumvesuwiana to dosyć kiepska kolejka. Stara taka i b. wysłużona. No i na tej samej trasie droższa od Trenitalii, jednak ta druga do Sorrento nie jedzie. Obydwie odjeżdzają z Piazza Garibaldi, czyli nie musisz nigdzie ze stacji wychodzić, żeby się przesiąść. Ogólnie spróbuj przejechać w koło, a nie wracać tą samą trasą.

Neapol, Sorrento, Positano, Amalfi, Salerno, Neapol - obojętnie w którą stronę pojedziesz, to więcej zobaczysz.


Ostatnio edytowany przez Roku, 29 Lip 2015 02:02, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off
wulkan uważa post za pomocny.
 
      
#28 PostWysłany: 30 Lip 2014 21:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Lip 2014
Posty: 33
eleles napisał(a):
Cześć,

Planuję lot do Rzymu, stamtąd pociągiem do Neapolu - to już mam załatwione.

Martwi mnie tylko jak najlepiej/najszybciej dostać się z Neapolu do Positano?

Czy pociągiem Circumvesuviana do Sorrento i stamtąd busem SITA do Positano (co wtedy z korkami w sierpniu)? Czy może jest prom z Neapolu do Positano - nie udało mi się znaleźć aktualnych informacji na ten temat...

Dzięki za pomoc!


Możesz zrobić tak:

1. Pociągiem z Neapolu do Salerno (to jakieś 40 minut, a połączenia są częste)
2. Z Salerno do Amalfi autobusem, który odjeżdża spod dworca kolejowego
3. W Amalfi przesiadka do autobusu jadącego w stronę Sorrento, przez Positano

Rozkłady jazdy autobusów znajdziesz tutaj: http://www.theamalficoast.net/orari_sit ... ables.html
_________________
http://dobrzezaplanowane.blogspot.com/
Góra
 Profil Relacje PM off
wulkan uważa post za pomocny.
 
      
#29 PostWysłany: 20 Wrz 2014 12:37 

Rejestracja: 08 Gru 2011
Posty: 540
Wiem, że pytanie było dawno, ale się może przydać.

Jeśli ktoś robi sobie takie kółeczko z Neapolu dookoła wybrzeża amalfitańskiego jak koledzy wyżej proponują to przy wyborze kierunku jazdy warto zwrócić uwagę na położenie Słońca, żeby nie jechać pod światło jeśli to możliwe.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 27 Lip 2015 21:07 

Rejestracja: 27 Lip 2015
Posty: 2
Hej!
Chciałabym zapytać, czy ktoś pokonywał może tę trasę (Neapol-> Sorrento -> ew. Amalfi) skuterem? Lub jechał samochodem i mógłby powiedzieć czy to możliwe? Oczywiście z przerwami ;)
Byłabym bardzo wdzięczna.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 27 Lip 2015 21:30 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 810
niebieski
Oczywiście jest możliwe przejechanie tej trasy skuterem. Oczywiście lepiej, żeby miał trochę lepszy silnik niż kosiarka bo jest trochę górek ale jak ktoś się uprze to i słabszym przejedzie.
Góra
 Profil Relacje PM off
babu_babu lubi ten post.
 
      
#32 PostWysłany: 27 Lip 2015 22:36 

Rejestracja: 27 Lip 2015
Posty: 2
Dzięki. Może ktoś jechał i chce się podzielić wrażeniami? :P

Jeszcze jedno pytanie, czy ktoś może polecić jakieś plaże - nieplaże, miejsca do kąpiel wodnych i słonecznych na wybrzeżu Amalfi, bez grona turystów, bez opłaty za wstęp i wypożyczanie leżaków? Są dostępne tylko z wody czy z drogi lądowej może ktoś też jakieś zna?
Dzięki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 28 Lip 2015 22:45 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 810
niebieski
Ja jechałem tylko samochodem a nie skuterem. Widoki są niesamowite, widokowo to prawdopodobnie najpiękniejsze wybrzeże Włoch - jak dla mnie konkurować z nim może tylko wybrzeże na półwyspie Gargano.
Jednak z racji tego, że jest to wybrzeże klifowe to klasycznych plaż nie ma zbyt wiele a te które są to są mocno oblegane.
Dla mnie najfajniejsze były takie plaże po drodze, które są oddalone od miasteczek, łatwo poznać, że jest tam plaża bo nagle przy pustej drodze jest zaparkowanych wzdłuż drogi po obu jej stronach dużo samochodów. Trzeba się zatrzymać i okazuje się, że są gdzieś w pobliżu schodki - schodzimy po kilkuset schodkach w dół i jesteśmy na pięknej małej plaży - małym minusem jest to, że później trzeba wejść po schodkach do góry :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 28 Lip 2015 22:51 

Rejestracja: 08 Gru 2011
Posty: 540
Ja się kąpałem w Positano, tłumów nie było z racji na porę roku i temperaturę i w lecie pewnie ludzi jest tam więcej, ale wyglądało to raczej spoko, a nie jak jakiś kurort z morzem turystów.

Natomiast sama droga jest wąska i dość trudna technicznie, dlatego ja wolałem korzystać z komunikacji publicznej niż próbować tam jeździć, ale jeśli czujecie się na siłach to pewnie dacie radę.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 28 Lip 2015 23:02 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 810
niebieski
Oczywiście poza sezonem na pewno jest luźno, jednak ja byłem w połowie lipca i wówczas każde miejsce z kawałkiem piasku było oblegane.
Co do komunikacji publicznej to akurat na tej trasie ma ona taki malutki feler - nie można się zatrzymać i porobić fotek - a miejsc gdzie warto to zrobić tutaj nie brakuje ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 28 Lip 2015 23:37 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2011
Posty: 1508
Loty: 339
Kilometry: 501 360
Robiłem dwa lata temu tę trasę autem i rok temu autobusem. Neapol i okolice w mojej opinii to jedno z najgorszych miejsc w UE, jeśli chodzi o kulturę jazdy. Na dodatek jest tam olbrzymia ilość pojazdów. Nigdy więcej Kampanii samochodem. Sama droga jest nieprzesadnie trudna, wystarczy nie jechać b. szybko i spokojnie się przejedzie. Autobusy z Sorrento do Amalfi mają sporo przystanków i jest sporo miejsc gdzie wysiąść i porobić zdjęcia. Wszystko na jednym całodniowym bilecie (takie Hop-on Hop-off). W Amalfi jadąc samochodem nie znaleźliśmy parkingu i za pierwszym razem musieliśmy wyjechać z Amalfi, nie dało rady zaparkować. Fajnie że byłem rok później busem, bo miasteczko jest wspaniałe. Nie odradzam nikomu przejazdu autem, jednak informuję, że Neapolitańczycy jeżdzą koszmarnie, wymuszają, a znaki i światła to dla nich jedynie sugestia. W żadnym razie nakaz czy zakaz.

Do w/w atrakcji dodałbym jeszcze Paestum i Monte Cassino. Szczególnie jeśli dysponuje się autem, akurat w tych dwóch przypadkach jest mocno wskazane.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 29 Lip 2015 03:25 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 810
niebieski
Zgoda, autobusy zatrzymują się często ale w miasteczkach a nie w punktach widokowych gdzie można zrobić najładniejsze zdjęcia. Jeśli chodzi o Neapol to i tak uważam, że jest znacznie lepiej niż 20 lat temu, wtedy jak się dojeżdżało do Neapolu to 70 procent samochodów na autostradzie było poobijanych. Większość miała urwane lusterka a te, które nie miały urwanych to miało je złożone. I w tym co napisałem nie ma żadnej przesady, po prostu tak było!
Co do jednego to zgoda w 100% - parkowanie w okolicach Sorrento, Amalfi, Positano to koszmar - dlatego uważam, że przejechanie tej trasy skuterem może być fajną alternatywą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 29 Lip 2015 09:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Sie 2013
Posty: 206
Loty: 27
Kilometry: 59 235
niebieski
Widzę, że temat który zakładałem jeszcze żyje :)

Moim zdaniem jazda samochodem tam nie jest mocno trudna. Jeśli ktoś jeździ rozsądnie i z rozwagą spokojnie sobie poradzi. Droga jest wymagająca, ale bez przesady. Każdy w miarę doświadczony kierowca poradzi tam sobie małym autem. Z tym koszmarnym jeżdżeniem "tubylców" to też chyba już przesada. Część aut tych starszych rzeczywiście jest porysowanych, ale przez cały nasz wyjazd nie widzieliśmy żadnej stłuczki czy wypadku. A nowsze auta nie były porysowane więc możliwe, że się już polepszyło a opinia o koszmarnych kierowcach wciąż krąży. Wyjściem jest wykupienie ubezpieczenie auta w wypożyczalni i nie trzeba się martwić o żadne rysy na samochodzie.

Kolejna sprawa nie widzę żadnych plusów zwiedzania tej okolicy autobusem ponad wynajmem auta. Możliwość zatrzymania się na każdym tarasie widokowym na pewno jest warta wydania tych kilku złoty więcej na auto. Szczególnie dla osób które lubią robić zdjęcia. Ja tak mam co można zresztą zobaczyć w mojej relacji.

Widzę też że wcześniej nie wrzucałem tu linka więc poniżej moja krótka relacja(sporo zdjęć)
Sorrento:
viewtopic.php?p=281412#p281412

Wybrzeże Amalfi:
viewtopic.php?p=298375#p298375

-- 29 Lip 2015 09:11 --

babu_babu napisał(a):
Dzięki. Może ktoś jechał i chce się podzielić wrażeniami? :P

Jeszcze jedno pytanie, czy ktoś może polecić jakieś plaże - nieplaże, miejsca do kąpiel wodnych i słonecznych na wybrzeżu Amalfi, bez grona turystów, bez opłaty za wstęp i wypożyczanie leżaków? Są dostępne tylko z wody czy z drogi lądowej może ktoś też jakieś zna?
Dzięki.


Zdecydowanie polecam plażę w okolicy Sorrento, niestety płatna , ale naprawdę warta odwiedzenia (jak ja byłem: Cena wejścia w sezonie 15€. Od września 10€)
więcej zdjęć tutaj: viewtopic.php?p=281412#p281412

Image

Image
_________________
www.szkoda-czasu.pl - mój blog/strona o podróżach. Zapraszam.

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 13 Sie 2015 14:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Lip 2015
Posty: 48
Czy ktoś mógłby polecić w miarę tani a najlepiej bezpłatny parking w Sorrento?:) Planuję stamtąd wybrać się na Capri na cały dzień i nie chciałbym ponieść zbyt dużych kosztów jeśli chodzi o parking. Z góry dzięki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 16 Wrz 2015 17:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Lip 2015
Posty: 48
Dzięki, widziałem Twoją relację. Bardzo pomocna!

Już wróciłem z Sorrento, znaleźliśmy bezpłatną plażę. Szału nie było ale do ochłodzenia się przed wyprawą na Capri w sam raz :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 132 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
cron
phpBB® Forum Software © phpBB Group